Çifte Kavrulmuş Bir Akrep Burcu Bayanı İçin Doğum Haritası Analizi-Yıldızname

Neden mi çifte kavrulmuş dedim? Güneş Burcun Akrep artı Güneş’in Akrep burcunda konumlanan Uranüs’ün ile kavuşumda. Ay burcun Terazi ancak Terazi burcunda konumlanan Ay’ın Akrep burcunun yönetici gezegeni Pluto ile kavuşum açısı yapıyor. Bu da Ay burcunun Pluto’nikleşmekten (yani Akrep’leşmekten) kurtulamadığını gösteriyor :)) Katmerli bir Akrep denebilir sana bu durumda :)) Bunun yanında Yükselen burcun Oğlak ve yönetici gezegeni Satürn’de 8.evinde yani haritamızda Akrep burcunu temsil eden yaşam alanında konumlanmış. Veeee Merkür de Akrep burcunda :pPp Kısacası elini nereye sallasan Akrep’e çarpıyor bu haritada yahu :)) Şimdi bu anlattıklarım ne demek onu biraz açayım ;)

Bu arada doğum haritan bu Nino’cuğum..

Ay burcu Terazi olanlar; güzele ve güzelliğe, adalete, uyuma, diplomatikliğe ve estetiğe çok ama çok önem verirler. Çevrelerinde en ufak bir tartışma ya da polemik olsun istemezler ve genelde tatlı dilli insanlar olurlar. Herhangi bir tartışma çıktığında araları tatlıya bağlamak için çok uğraşırlar ve muhtemelen başarırlarda. Bazen karaktersizlik ya da daha ince ifadesiyle aşırı kabullenicilik görülebilir :( Çünkü uyumun bozulmaması adına gerçek fikirlerini ve düşüncelerini saklar. Kendine bakmayı sever ve fiziken hep güzel ve bakımlı olmaya çalışan biridir.

Doğum anında Terazi burcunda konumlanmış olan Ay’ın Akrep burcunun yönetici gezegeni olan Pluto ile kavuşum açısı yapıyor demiştim. Bu da tipik bir Ay Terazisi olmadığını, Ay Terazi vasıflarına “birazcık da” Ay Akrep vasıfları katıldığını gösteriyor. Peki bu karışımdan çıkartacağımız sonuç ne? Kesinlikle daha derin ve gizemli biri olma tutkusu. Duygularını gizleme dürtüsü -ki bu bir Ay Terazi’sini ikilemde bırakacak zorlu bir huy olacaktır- İnanılmaz bir parapsikoloji, okültizm ya da metafizik yeteneğin olabilir. En azından sık sık gerçekleşen rüyalar görme olasılığın olabilir. Ay burcu Terazi + Ay-Pluto kavuşumu olan biri olarak görüntün oldukça sakin nazik barışçıl olsa da, içten içe isyankar ve asi biri olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca hem bu durum, hem de Güneş’inin Akrep olması nedeniyle yapılan haksızlık ve kötülükleri unutamadığından dolayı içinde biriktirip zamanı ve yeri geldiğinde misilleme yapma güdülerin yoğun olabilir. Eğer böyle bir durum varsa “daha rahat ve huzurlu olabilmen için” kızdığın ve kırıldığın kişileri affetmeni önereceğim. Çünkü kin ve nefret bir zaman sonra sadece bulundukları kişiye zarar veriyor. Bunun yanında kıskanç ve sahiplenici biri olduğunu söylememe hiç ama hiç gerek yok sanırım :) Eşin ve “sahip olduğun” diğer varlıklar senin bir parçandır ve onları kimseciklere vermek istemezsin :) Oldukça tutkulu (ve biraz da fırtınalı) ilişkiler yaşamış / yaşıyor olabilirsin. Mars’ın Aslan ve 7.evinde yani ikili ilişkiler ve ortaklıklar evinde konumlanmış. Bu da ikili ilişkilerde dediğim dedik ve tartışmacı birisi olduğunun daha da altını çizen bir konumlanma olmuş. Eşinle sık sık tartışıyor olabilirsin ama unutmaki bu tartışmalara senin ihtiyacın var ve bu tartışmalar olmasa hayat sana oldukça yavan gelir :) Buna emin olabilirsin. Seni besleyen bir durum bu kısacası. Çünkü haritamızdaki 7.ev yaşam alanımız bize ihtiyacımız olanı gösterir. Ve Mars demek mücadele ve tartışma demektir. Senin mücadeleci ve güçlü kişilere ihtiyacın vardır. Asla çok yumuşak ve uyuşuk tiplerle geçinemessin :)) Güneş-Uranüs kavuşumun da bunu gösteriyor. Heyecana ve atraksiyona ihtiyacın vardır ;) Kesinlikle spor yapmanı ve bol bol gezmeni öneririm (eğer yapmıyorsan tabi) bu sayede fazla enerjini olumlu bir alanda değerlendirmiş olursun.

9.evinde Terazi burcunda konumlanan Venüs’ünün, 7.evindeki Aslan Mars’ına kare yapması bir yukarda dediklerimi daha da bir vurguluyor. Bu arada 9.evdeki (haritamızın yurt dışı, yasalar, din, felsefe, yüksek öğrenim ve yüksek idealler yaşam arenası) Venüs, eşinle yurt dışında tanışmış olabileceğini ya da yabancı uyruklu bir eşe sahip olduğunu düşündürdü bana. Üniversitede tanışmış olma olasılığınız da yüksek. Aynı felsefe ve inançlara sahip olduğunuzu anlatıyor da olabilir bu konumlanma. Bu arada Ay’ın gibi Venüs’ünün de Terazi olması bakıma ve güzelliğe fazlaca önem verdiğini gösteriyor. Bunun yanında güzel sanatlara ve farklı tasarımlara yeteneği olan biri olabilirsin. Farklı şeyler üretme ve tasarlama yeteneğin olabilir. Edebi alanlarda yazılar yazabilirsin.

Akrep burcunda konumlanan Merkür’ünün Mars’ına yaptığı olumlu açı (trine açı) zaman zaman sivrileşebileceğini ve can yakıcı doğrulukta sözler sarfedebileceğini gösteriyor. Yine bu açı sayesinde kendini yazıya çok iyi dökebilirsin, hitabet yeteneğin etkilidir. Zehir gibi bir zekan ve hafızan olduğunu da eklemeliyim. Araştırma ve derinlemesine öğrenme güdülerin yoğundur diyerek bu süper enerjik ve üretken haritanın analizine burda noktayı koyuyorum :)

Çifte Kavrulmuş Bir Akrep Burcu Bayanı İçin Doğum Haritası Analizi-Yıldızname” üzerine 4 düşünce

 1. onur uğur

  selam,Koç burcuyum Ay burcum Oğlak Yükselenim de Balık
  ,Ayrıca;Satürn,Uranüs,Neptün;Oğlakta10.evde

  Pluto,Akrep te Retro da

  Venüs ve Merkür Koç ta

  Mars ,Jüpiter ise İkizlerde

  kısaca genel bir yorum alabilirmiyim,zahmet oldu ama teşekkürler.

  Cevapla
  1. suveay

   Dikkat çekmeyi seven ve liderliğe oynayan akıllı birisiniz. Çalışkanlığınız ve işlek zekanız sizi (haritanızdaki açılara bağlı olarak) zirveye yükseltebilecektir. Kendinizi geliştirmeyi sever sürekli okursunuz. Eğitimsiz ve kendi ayakları üzerinde duramayan insanları zaman zaman aşağı görme eğiliminde olabilirsiniz. Ancak yine de girdiğiniz ortamlarda duygusal ve sevecen sosyal maskeniz sayesinde kısa sürede sevilen biri haline gelirsiniz.

   Cevapla
 2. yeliz

  burcum aslan yükselenim akrep ay burcum terazi yorumlarsanız sevinirim

  Cevapla

Bir Cevap Yazın