Doğum Haritası (Yıldızname) Analizi: Akrep Burcunda Stelyumu Olan Bir Akrep Burcu Mensubu

11. ve 12.evleri kapsayan Akrep’te stelyum oluşmuş
(Stelyum, bir gök haritasında bir burçta veya bir evde dört veya daha fazla gezegenin bulunmasıdır. Burcun özelliklerinin ve yaşam boyunca gezegenlerin bulunduğu ev konularının çok etkin hale gelebileceğinin bir göstergesi…)

Mars Aslan’da 9.evde müziğe, sahneye yeteneğin vardır mesela iyi rol yaparsın. İyi bir giyim zevkin vardır. Stil sahibi birisindir kaliteli giyimi seversin. Duruşun asildir. Ancak bazen biraz fazla kibirli olabilirsin buna dikkat et.

12.evde Akrep’teki Merkür-Uranüs-Venüs kavuşumu şans noktasından 60’lık açı almış.Sanata eğilimli ve yetenekli birisindir muhtemelen öyküler, şiirler vs. yazarsın ya da resim çizersin, sesin güzeldir şarkı söylersin, güzel konuşursun vs. Ya da en kötü ihtimalle sahne arkası işlerde yeteneğin vardır örneğin bir tiyatroda sahne arkası işi gibi. 12.evde yetenekler gizlenir, açığa çıkmak pek de hoşuna gitmez çünkü. Hayal dünyası çok çok geniş birisin, inanılmaz hayallerin olabilir. Psişik yeteneklerin de mevcut olabilir. Bu yeneteklerinden para kazanabilirsin (şans noktandan 60’lık açı almış) Merkür-Venüs-Uranüs kavuşumu eğer bir bayansan fiziki güzellik de verir. Yalnız Mars’tan kare açı almış bu kavuşum o yüzden biraz despot tavırların mevcut olabilir. Bu nedenle itici ve kaba bulunabilirsin bazen. Kibirli olmamaya dikkat et ayrıca. Mars’ın bu kavuşuma yaptığı kare açı bunu da işaret ediyor olabilir çünkü. Ayrıca bu kavuşum “birazcık” çapkınlık nedenidir.

Ay ve Neptün 1.evde yükselen burca eşlik ediyor. Hassas ve alıngan bir tarafın yoğun olarak göze çarpar. Duyguların çok değişkendir gel giti bol iniş çıkışlı duyguların vardır 1.evdeki Ay nedeniyle. Neptün de bazen hayalle aleminde fazlaca gezmene sebep olur. Yüzün çok güzel olabilir, gözlerin renkli, kirpiklerin uzun ve kıvrık olabilir. Yükselen burcun Yay, 1.evdeki Ay ve Neptün nedeni ile kilo almaya meyilli birisin, özellikle basenden fazlaca kilo alabilirsin, yemene içmene dikkat etmelisin. Sezgilerin ve algılaman mükemmeldir. İnsanları bazen ya aptal mı bunlar hala anlamadılar diye yargıladığın çok olmuştur.

3.ev (Kova) ve 9.evin (Aslan) yöneticileri iyi konumda.. Eğitim hayatı başarılı geçmiştir/geçiyordur. Yüksek öğrenim yapılmıştır ya da yapılacaktır.

4.Ev Balık. Aileni çok sever, korur kollarsın. Ancak ailenden yana (ya da sadece anne ya da baba birinden yana) bazı suistimallere uğramış olabilirsin.

Karşı cinste en çok zekaya önem verirsin. Ve tabiki duygulara.. Cinsellik senin için hissetmekle başlar. (8.ev Yengeç yöneticisi Ay 1.evinde)

2.evin Oğlak ve şans noktan burda. Oğlak maddiyatı/statüyü sever. Maddiyatçı ve statü meraklısı biri olman mümkün. (2.evin yönetisi Satürn MC ile kavuşumda yani zirve yapmış. Hırslısın ve başarılı olmayı seven birisin. Statü ve maddiyat sevgin MC kavuşum Satürn nedeniyle ikiye katlanmış durumda) Kazandığın parayı gözün gibi korursun. Doğru yatırımlar yaparsın. Ve şans noktanın burda olması da kendi kendine iyi paralar kazanabileceğini, eline havadan (ya da kendi aşırı özgüvenin sayesinde kolayca) para geçebileceğini gösterir diye düşünüyorum. Ama Satürn aynı zamanda sıkıntı da verir bu nedenle iş hayatında ve sosyal çevrende biraz zorlanman (yanı sıra bu yönde zamanla çok gelişmen kendini geliştirmen) mümkün. Örneğin; Satürn MC’de iken statü yapmalısın, başarmalısın diye seni zorlar. Sen başarmak istersin, hırslanırsın ama zor elde edersin başarıyı. Elde ettiğinde de gerçekten Satürn’ün ödüllerini alırsın ve en güzeli de haritanı hakkıyla aşmışsın demektir bu. Satürn’ün 10.evde ve Başak burcu olması çalışkan biri olduğunu gösteriyor. Anne ya da baba ile de bazı problemlerin olmuş/oluyor olabilir. Neptün’ün IC, MC ve Satürn’e yaptığı kare aile (anne-baba), iş ve mesleki anlamda bazı hayal kırıklıklarını ve/veya kargaşayı sembolize edebilir diye düşünüyorum.

9.evinden gözümü alamıyorum. Jüpiter bu evde ayrıca K.Ay Düğümün ile kavuşuyor, bu eve daha da genişlik ve şans getiriyor.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ

Bilincin geliştiği, idraklerin oluştuğu gençlik, olgunluk yıllarını temsil eder. Çocuklukta elde edilen temel potansiyelin nasıl kullanılacağını gösterir. Düşünce, hayal gücü, akıl, tecrübelerle kazanılacak üst düzey özelliklerin sınırlarını belirler.
Kuzey uç aynı zamanda şans noktası veya Jüpiter gibi etki yapar. Bulunduğu burç ve ev kişinin şanslı olacağı, büyüme gelişme göstermesi gereken konuları açıklar. Bütün bunlar zorlanmayı, çalışmayı gerektirir. Dıştan gelecek etkilere ve desteğe ihtiyaç duyulur. Bu zorlamalar kişinin o alandaki gizli yeteneklerini ortaya çıkarabilir.
Kişinin zorlanacağı, şartlanmalarına ve beklentilerine ters düşen şeylerle karşılaşacağı, sükutu hayaller yaşayarak hayatın gerçeklerini görebileceği hayat bölümüdür.
Kuzey ucun bulunduğu burç ve ev sosyal uyum derecesini ve kültürel kapasiteyi belli eder. Kişinin dışa açılabilme potansiyelini verir.
Geliştirilecek nitelikler

Bu alanlarda çalışmak gizli yetenek ve becerilerin ortaya çıkmasına yardımcı olabilir.

*Katılım
*Kaosa düzen getirmek
*Rutinler yaratmak
*Burada ve şimdi’ye odaklanmak
*Şefkatli davranmak
*Başkalarına hizmet etmek
*Analiz etmek ve sınıflandırmak
*Deneyim yoluyla özgüveni kazanmak
*Ilımlılık
*Korkulara rağmen riskler almak
*Ayrıntıları fark etmek ve onlara değer vermek

Geride bırakılacak eğilimler

Bu eğilimlerin etkisini azaltmaya çalışmak yaşamı daha kolay ve zevkli kılmaya yardımcı olabilir.

*Mağdur kişi olmak(ya da mağdur bilincine sahip olmak)
*Kafa karışıklığı ve yönünü şaşırmak
*Plân yapmaktan kaçınmak
*Gerçeklerden kaçış/bağımlılık eğilimleri(uyuşturucu maddeler,alkol,aşırı hayal kurma,vb.)
*Aşırıcılık
*Aşırı duyarlılık
*Kendine ve yeteneklerine güvenmemek
*Yetersizlik duygusu
*Geri çekilmek
*Belirsizlik
*Vazgeçmek

Aşil’in Topuğu/Kaçınılacak Tuzak/Sonuç

Başak Kuzey düğümü insanın Aşil’in topuğu mağdur(ya da kurban) bilincidir.(”Eğer başkalarından sürekli olarak şefkatli bir dikkat ve anlayış görmezsem,birisi beni istismar eecektir.”)
Ama bu dipsiz bir kuyudur:Başkaları ona içsel çaresizlik duygusunu ve paranoyasını yenmesini sağlayacak kadar yeterince güvence asla vermezler.Ancak,o kendi içine baktığında,kendi kendisine güven ve amaç vermek için hangi dışsal yapıları yaratması gerektiğini keşfedebilir.
Onun kaçınması gereken tuzak,bitmez tükenmez bir biçimde,körü körüne güvenebileceği ve teslim olabileceği bir kurtarıcı ya da akıl hocası aramaktır.(”Eğer yeterince teslim olabilirsem,Tanrı herşeyi düzene sokacaktır”.)Ancak,yaşam ona içsel teslimiyetin dış dünyayı düzenli ve ğretken kılmayacağını göstermiştir.O’nun hedefine erişebilmesinin tek yolu,yaşamını olmasına ihtiyaç duyduğu bir biçimde düzenlemektir,böylece kendisini güvenlik içinde ve güçlü hissedecektir.
Sonuçta,o dünyaya açılıp üretken birşey yapacak kadar yeterince güvene sahip olduğunu asla hissetmeyecektir.Bir noktada o yaşama aktif olarak katılmaya başlamak zorundadır.İroni şu ki;o yaşama katılmaya ve neyin başarılı sonuçlara götürdüğünü öğrenmeye başladığında,aradığı güveni de kazanacaktır.

Bu insan aslında ne ister ?

Bu insanın aslında istediği şey,kendisini evrenle kişisel bağının güvenliğine bırakmaktır.O kendisini kendisinden büyük olan,onu destekleyecek ve ona genişlemiş bir kimlik duygusu verecek birşeye ”bırakmak”ister.Başak Kuzey düğümü insanı huzuru ve bir’liği dneyimlemeye doymak bilmez bir ihtiyaç duyar.Ama bu hedefe başarıyla erişmek için,o dünyaya açılmalı ve başkalarına hizmet etmelidir.O dikkatini kendi korkularından uzaklaştırıp,onun yerine bulunduğu yere ve âna odaklandığında,kaos durumlarında düzeni nasıl sağlayacağını kolayca görebilir.

Yetenekler/Meslek

Bu insandan çok iyi bir doktor, diş hekimi, hemşire ya da hasta bakıcı olur, çünkü böyle meslekler ona, pratik yollardan hizmet ederken şifa enerjisini kullanma fırsatı da verir. Psikologluk,şifacılık,diyetisyenlik,muhasebecilik,organizatörlük ve zanaatçılık da iyi seçimlerdir.Başak Kuzey düğümü insanı iş alanında ”iyi karma”ya sahiptir,iş arkadaşlarıyla ve emri altında çalışanlarla iyi geçinir.Başka birinin beş saatte yapacağı bir görevi bir saatte bitirebilir;o yalnızca saat başı ücretle çalışmak yerine,”işin bitirilmesinin”onurlandırıldığı bir durumda olmalıdır.
Şifa mesleklerinin mükemmel seçimler olmasının başka bir nedeni de,bu işlerin yaşamın fiziksel becerileriyle ilgili olmalarıdır.Başarının ayrıntıya dikkat etmeye çok bağlı olduğu alanlarda,Başak Kuzey düğümü insanı şimdi’de kalmaya zorlanır.O’nun için,düzeni fiziksel olarak yaratma süreci psikolojik stresi hafifletir.
Başak Kuzey düğümü insanı şefkatlidir ve büyük tablonun farkında olma yeteneğine sahiptir.O somut sonuçlar yaratmaya aktif olarak katıldığında,geçmiş yaşamlardan gelen bu ruhsal farkındalık yeteneği bir erdem olur.Ama hedefin ruhsal bilince ve bağışlamaya ulaşmak olduğu meslekler,onun kendisini güçlü ve bütün hissetmek için gereksindiği köklenmeyi zayıflatabilir.

İyileştirici onaylamalar

”Bu durumu düzene sokabilecek tek kişi benim,öyleyse ben bunu yapabilirim de.”
”Bu bir mağdur olma enkarnasyonu değildir.”
”Geri çekildiğim zaman kaybederim;olumlu sonuçlar yaratmaya odaklandığım zaman kazanırım.”
”Odaklanıp bir plân yaptığımda,tüm evren başarıya giden yolu açar.” (ay düğümü açıklaması “ruhsal astroloji” kitabından alıntı)

Bir de üstüne Güneş’ten güzel açılar alıyor. Felsefi/dini ya da tasavvufi yönden eğitim almamış olsan bile kendi kendini sürekli yetiştiren birisindir muhtemelen. Oldukça zeki ve kişisel gelişimine önem veren birisindir. (Bu dediğimi Merkür-Uranüs kavuşumun da destekliyor. Bu kavuşum yüksek aklı ve zekayı da simgeler çünkü. Ancak kavuşum 12.evde olduğundan dolayı gizliyorsundur zekanı ve bazı yeteneklerini. Sessiz ve derinden.) Seyahat özellikle yurtdışı gezileri hayatında sık yaşadığın durumlardan olabilir diye düşünüyorum (Mars 9.evde) Gezmiyorsan bile yurt dışı ile etkin bir bağlantın muhakkak vardır ya da olacaktır. K.Ay Düğümü Başak’ta 9.evde Jüpiter ile kavuşumda Ay ile kare açıda. K.Ay Düğümü bulunduğu eve Jüpiter gibi şans verir derler bunu neye dayanarak söylüyorlar bilmiyorum ama bilgim bu yönde. Hayatında 9.ev arenasından öğreneceğin çok şey olacak. Ay ile kare açı yapması karşılaşacağın insanlarla çatışacağını ve onlardan çok şey öğrenebileceğini gösteriyor. 9.ev alanlarında hayat amacını gerçekleştirirken bazı kişiler ile çatışacaksın ama bu da yine MC’deki Satürn gibi hartanı aşabilmen için bir şans. Çünkü çatıştığın kişilerden çok şey öğrenebilirsin. Tabi bunu ancak zamanla anlayacaksındır. Belki 9. ev alanlarında hep geri dönüşler yaşayacaksındır Ay K.Ay Düğümü kare açı yüzünden ama kazancın yine de iyi olacaktır çünkü çok şey öğreneceksindir. Ayrıca Jüpiter’in Ay Düğümün ile kavuşması da başlı başına bir rahatlatlık sebebi olmuş bana kalırsa. İşini kolaylaştıracak bir etki. Hayatının güzelleşmesine yardımcı olacak en güzel açı bence bu.

Siz de doğum haritası analizi yaptırmak isterseniz lütfen benimle iletişime geçin. Horoskop analizi yapabilmem için gerekli olan bilgilerinizi ve analiz ücretini şu sayfadan okuyabilirsiniz.

Doğum Haritası (Yıldızname) Analizi: Akrep Burcunda Stelyumu Olan Bir Akrep Burcu Mensubu” üzerine 3 düşünce

  1. Geri izleme: Doğum Haritası (Yıldızname) Analizi: Akrep Burcunda Stelyumu Olan Bir Akrep Burcu Mensubu | * KADIN KADINA GÜZELLİKLER *

  2. Geri izleme: Doğum Haritası (Yıldızname) Analizi: Akrep Burcunda Stelyumu Olan Bir Akrep Burcu Mensubu | Mevsimler Gibi Yaşarım Hayatı

Bir Cevap Yazın