2009 Aylık Burç Ve Yükselen Burç Yorumları-Koç Burcu Yükselen Koç Burcu Mayıs Ayı Burç Yorumu

Aylık Burç Ve Yükselen Burç Yorumları

Koç Burcu Yükselen Koç Burcu Mayıs Ayı Yorumu

Ayın ilk haftasında, İkizler burcunda geri hareketine başlayacak olan Merkür, önümüzdeki 4 hafta boyunca, ev (alım satım, kiralama, dekorasyon vb.) aile, tanıtım, eğitim ve pazarlama konularında aksilikler ya da ertelemeler meydana gelmesine neden olabilir. Finansal içerikli konularda da dikkatli olmanız gerekiyor.

Kaynak:Niobe

Sevgili Koçlar, Mayıs ayı tüm burçlar açısından, Merkür gezegeninin geri hareketi nedeniyle dikkatli olunması gereken bir süreç olarak göze çarpıyor. 2009 Yıllık yorumunuzun iletişim ve Haberleşme takvimi bölümünde de belirttiğim gibi, 6-30 Mayıs tarihleri arasında her burç mensubu, özel olarak odaklanmaları gereken yaşamsal konular dahil olmak üzere, genel olarak iletişim, düşünce alışverişi, haberleşme, gündelik temaslar, iş yapma becerisi, seyahatler, maddi ve manevi konularda da dikkatli olmak, ani yeniliklerden uzak durmak, beklemede kalmak ve durumları incelemek zorundalar. Merkür gezegeninin gölgeli günlerini de hesaba katarsak bu geri hareket 30 Nisan-7 Haziran tarihleri arasında etkili olup ay boyunca temkinli hareket etmenizi gerektirmektedir.

Bu nedenle Mayıs aylık yorumunuzu iki önemli enerji altında ele almak gerekiyor. Birincisi Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç, ikincisi ise, Merkür gezegeninin gerek genel gerekse burcunuza özel anlamdaki etkilerini bulacağınız dosyalar. Bu iki dosyayı lütfen dikkatlice gözden geçiriniz ve yaşadığınız durumları bildireceğim noktalar çerçevesinde ele alarak düşünmeye çalışınız.

Aşk Hayatınız ve İlişkiler Mayıs Ayı Özel Dosyanız

Aşk hayatınızla ilgili konularda, yöneticiniz Mars gezegeni ile ilişkilerle birebir alakalı Venüsün burcunuzdaki seyirleri, Mayıs ayında size yüksek oranda heyecan, tutku ve adrenalin sağlayıcı olduğu gibi, ateşli, canlı, tempolu ve oldukça aktif bir ay geçirmenizde de yardımcıdır. A dan Z ye çekicilik, karizma ve cazibe kazanacağınız bu enerjiler altında, isteklerinizi elde etmek için öyle fazla yorulmanıza, çaba sarfetmenize gerek yoktur. Dediğim dedik tavırlarınız özellikle ciddi ilişkinizle alakalı konularda zorlayıcı olsa da, taviz vermek niyetinde değilsinizdir. Çünkü gayet özel ve önemli biri olduğunuzu, her konuda güçlü olduğunuzu hissederseniz. Etrafınızdaki gözlerin üzerinize çevrildiği bu enerjiler altında, Mars insanı olmanın her türlü zevkini çıkarabilirsiniz. Özellikle bekar Koçlar bu dönemde karşı cins tarafından oldukça çekici bulunurlar. Senenin en ateşli ve en aktif dönemlerinden biri olan Mayıs ayı, size canlılık, yenilik arzusu ve hareketlilik getiricidir. Tabi ki böyle bir durumda aşkta liderlik etmek, tatmine ulaşmak, bireysel hareket etmek isteği fazlasıyla ön plandadır. Amaca yönelik tavırlardan ziyade, içgüdülerinizle hareket etmeyi tercih edeceğiniz bu dönemde, cinsel kimliğiniz fazlasıyla etkilidir. Tutkularınızı gösterme biçiminiz öylesine ateşlidir ki, size hayır denmesinden ve reddedilmekten hiç mi hiç hoşlanmazsınız.

Sizin için Mayıs ayı, aşkta zafere ulaşma ihtiyacınızın en yoğun olduğu dönemlerden biri olarak dikkat çekicidir. Arzuladığınız ilişki tarifini kafanızın içinde öylesine net oturtursunuz ki, bu tanımlamaya uymayan bir kişiyle hiç işiniz olmaz. Partnerinizin isteklerinden ziyade, kendi arzularınızı tatmin etmeye öncelik tanıyacağınız bu süreçte, özellikle bir Koçla beraber olan kişinin, onu el üstünde tutması ve yeniliklere açık bir şekilde davranması gerekecektir. Çünkü Koçlar Mayıs ayı boyunca yöneticileri Mars sayesinde son derece arzulu ve dışa açık bir profil sergileyebilirler. Bu durumda partnerin, ciddi tavırlar içinde olması, beklentili davranması Koçlar için son derece çekilmez bir durum anlamına gelir. Sıcak ve tasasız, çocuksu bir sempatiklik içinde, herşeyin hemen olmasını isteyen sevimli hallerinizle dikkat çekeceğiniz bu dönemde eğer çok aşıksanız sevgilinize sadık kalabilir, tam tersi durumda ise, sabırsızlık göstermeniz ve alternatifleri fazla oluşu nedeniyle ilişkinizde sorunlar yaşamanız mümkündür.

Venüs ve yöneticiniz Mars gezegeninin burcunuzda seyrettiği her dönem, girişkenliğinizin ön planda olmasını sağlayıcıdır. Çevrenizle olan her temasınızda güzelliklere karşı duyarlı olacağınız bu enerjiler altında başladığınız bir ilişkinin uzun ömürlü olması için herşeyden önce sabır gösterilmesi gerekecektir. Venüs gezegeni siz Koçların ciddi ilişkilerle ilgili yaşam evinizin yöneticisi olduğundan, evli Koçlar açısından da önemi büyüktür. Siz bu dönemde kendi isteklerinizle daha fazla meşgul olacağınız için sorunlarla uğraşmak yerine beraberliğin keyifli yanlarıyla çok daha meşgul olabilirsiniz. Bu durumda eşinizin sizi eleştirmeye kalkması, kaçış için bir bahane anlamına gelebilir. Etrafınızda sizi beğenen gözlerin artması sonucu pek naz niyaz çekecek haliniz yoktur.. Genel anlamda Venüs ve Mars burcunuzdan geçtiği sürelerde erotizm gücünüz oldukça yüksektir. Mars denetimindeki Venüs, duygusal olmaktan ziyade baştan çıkarmak ve etki altına alarak doyuma ulaşmaktan yanadır. Bu durum doğal olarak evlilik dışı kaçamaklar anlamına gelebilir. Tanı ve hisset, yaşa ve kaç tarzı durumlar ön plandadır. Bütün bu enerjiler burcunuzun genel etkileridir ve kimilerinizde baskın olarak görülmesi mümkündür.

Venüs ve Mars gezegenlerinin burcunuzda devam eden bu seyirleri altında, dürtüsel istekler popülerliğinizle birleştiğinde karşı cins üzerinde etkili olmanız kolay demiştik. Bu süreç erkek Koçlarda çapkınlığın üst seviyeye çıkması, bayan Koçlarda ise çekiciliğin artması nedeniyle fiziksel açıdan da sizlere ayrı bir hava katabilir. İlişkisi sağlam temelli olanlar bu dönemde, birbirlerine karşı daha tutkulu davranabilirler. İlişkisinde sorun yaşayan Koçlar ise seçeneklerin artması sonucu pek naz niyazla uğraşmak istemeyebilirler. Açıkçası birlikte olduğunuz kişinin anlayışlı davranması kendini yenilemesi ve sorunları daha esnek bir şekilde ele alması gerekecektir. Genel anlamda Venüs burcunuzdan geçtiği sürelerde erotizm gücünüz yüksektir. Mars denetimindeki Venüs tutkularını doyurmaktan yana olduğu için, duygusal olmaktan ziyade baştan çıkarmak ve etki altına alarak doyuma ulaşmaktan yana tavırlar içinde olabilirsiniz. Bu bakış açısı, ciddi bir bağ kurmak konusunda pek istekli olmadığınızın göstergesidir. Bu etki altında başlayan bir aşkın uzun ömürlü olup olmadığı ancak eşleştirme analiziyle anlaşılabilir.

Şunu söyleyebilirim ki bu enerjiler, çiftlerin birbirinden fazlasıyla etkilenmelerini, karşı konulmaz bir çekim hissetmelerini sağlayıcıdır. Fakat unutmayalım ki, Mayıs ayı boyunca etkili olacak Merkür geri hareketi nedeniyle benim önerim, Venüs ve Mars gezegenlerinin etkisi altında kalarak ani kararlar vermemeniz, ilişkiniz olsun veya olmasın gerçekçi bakış açısından uzaklaşmadan hareket etmenizdir. Bu enerjiler altında başlayan bir ilişki hakkında net bir karara varabilmek için zaman faktörü son derece önemlidir. Yaşadığınız duygu ne kadar kuvvetli olursa olsun, lütfen karşınızdaki kişiyi iyi tanımaya çalışın, anlık zevklerinizin esiri olmayın, sözler vermeyin ve Merkür gezegeninin gölgeli günlerinin bitim tarihi olan 7 Hazirana kadar yaşadığınız ilişkiyi veya karşınıza çıkacak kişiyi gerçekçi bir şekilde incelemeyi unutmayın.

Merkür Geri Hareketi Özel Dosyanız:

Siz Koçlar, 6 Mayıs-14 Mayıs 2009 tarihleri arasında İkizler burcunda devam edecek geri hareket boyunca:

Yakın çevrenizle olan her türlü iletişiminiz, haberleşme (posta, gazete, yazım, internet, telefon yoluyla konuşma ve yazışmalar), öğrenme ve öğretmeyle alakalı her türlü eğitim faaliyetiniz (öğrenme yeteneğiniz), kısa yolculuklar, komşularınız, kardeşlerinizle olan ilişkiler, nakliye, ev satın alma, kiralama, taşınma, ifade gücünüz, iş yapma kapasiteniz, tüm fikirleriniz, ticaret, satış işlemleriniz, günlük temaslarınız ve deneyimleriniz, kültürel yetenekleriniz, rapor veya belgeleriniz, çevrenizdeki dedikodular, yayımcılıkla ilgili faaliyetleriniz, konuşma şekliniz, bilgi toplama ve paylaşımlarınızla ilgili konuları, gölgeli günlerin başlangıcı olan 30 Nisan tarihinden itibaren ele alarak gözden geçirmeye başlamalı, aniden karşınıza çıkabilecek yeni teklif veya durumları incelemeden olur yanıtı vermemeli, tekrar tekrar incelemeli, elde ettiğiniz sonuçlara göre, gölgeli günlerin bitimi olan 7 Haziran 2009 tarihinden itibaren uygulamaya almalısınız. 30 Nisan öncesi üzerinde düşünülmüş her yönüyle ele alınarak olumlu olacağına karar verilmiş konular varsa, bunları uygulamanızda bir sakınca yoktur.

14 Mayıs-30 Mayıs Tarihleri arasında ise Boğa burcunda devam edecek geri hareket boyunca,

Yetenekleriniz yoluyla elde edilen tüm maddi kazanımlarınız,(geliriniz), kayıplarımız (parasal), duygusal anlamda güven sağlayan değerleriniz, yatırımlarınız, gelir ve giderleriniz(bütçeniz), yetenekleriniz, becerileriniz, kar ve zararlarınız, harcamalarınız, zenginlik, hırsınız, sağlamlaştırmak (maddi ve manevi)isteğiniz, üretim şekilleri, değer yargılarınız, menkul değerler, ticaret gelirleri, parasal sorunlarınızla mücadele gücünüz, borçlarımızla alakalı konularda düşünmeye devam etmeli, gözden geçirmeyi sürdürmeli ve geri hareketin gölgeli günlerinin bitim tarihi olan 7 Haziran 2009 tarihinden itibaren düşündüklerinizi yürürlüğe sokmalısınız. 30 Nisan öncesi üzerinde düşünülmüş her yönüyle ele alınarak olumlu olacağına karar verilmiş konular varsa, bunları uygulamanızda bir sakınca yoktur.

Geri Harekette Neler Yapılabilir:

Peki Merkür geri hareketi esnasında elimiz kolumuz bağlı mı bekleyeceğiz? Tabi ki hayır. Örneğin çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazik ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi herşey kılıkırk yaracak derecede merkez altına alınmalı ve incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, Eski bir mevzuyla alakalı düşünmek, geri dönüş yapmak ve yeni karar vermek adına geri hareket dönemleri oldukça faydalıdır. Çünkü herşeyi daha net ve açık bir şekilde görebilir.

Ayrıca:
İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
Yalnız başımıza kalmak hoşunuza gider, sohbet etmekten, gereksiz yere konuşmaktan hoşlanmazsınız.
Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar
Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla biraraya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
Gündelik zorunluluklarınıza kimi zaman ara verip, gönlünüzce bir şeyler yapabilme gücü bulursunuz.
Daha önce verilen bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.
Zararlı alışkanlıklarınızı iradenize sahip çıkarak bırakabilirsiniz.(içki, sigara, ilaç bağımlılığı gibi)

Nelere Dikkat Edilmeli:

Peki Merkür gerileme sürecinde nelere dikkat etmeliyiz. Şimdi bunları gözden geçirelim. Bir kere herşeyden önce sizin için hayati önem taşıyan ve geleceğinizi yakından ilgilendiren hiçbir konuda yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, Merkür geri hareketinin bitiminden sonra bu başlanan girişimde aksamalar ve gecikmeler ayrıca yanlışlıkların ortaya çıkması mümkündür.

Medya dünyası açısından bakarsak her türlü yeni yayın için girişimde bulunmak, tanıtıcı faaliyetler yapmak, girişim yapılan işle alakalı daha ilerideki zamanlarda yavaşlık veya astrolojik olarak ifade edersek enerji düşüklüğü anlamı taşıyacağından önerilmez

Yine aynı şekilde, yeni bir işe adım atmak, birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek gibi her türlü yenilikte bulunmak aynı şekilde sonradan ummadığınız tersliklerle karşılaşmak ve beklentilerinizin umduğunuz gibi olmaması anlamı taşır.

Yapılması muhakkak olan işlerinizle alakalı konularda son derece dikkatli davranarak, analiz ederek, araştırarak, soruşturarak, kesinlikle bilgi sahibi olmayı önemseyerek gündelik tüm işlerinizi yapabilirsiniz. Her türlü kayıp,terslik, gecikme, sistem dışı durumlar, eksilmeler, gözden kaçırmalar, dikkatinizden kaçmalar konusunda temkinli olmalı, önceden tedbirler almalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Son Söz:

Merkürün geri hareketi esnasında herşeye yeniden bir bakış açısı altında incelemek yararlı olacaktır. İlişkinizi, planlarınızı, projelerinizi, tüm işlerinizi ve yapmak istediklerinizi yeniden ele alarak düşünmeniz, değerlendirmeniz ve eksikleri tamamlamanız son derece faydalıdır. 6 Mayıs tarihinde önce İkizler burcunda gerilemeye başlayacak Merkür gezegeni daha sonra Boğa burcuna geri dönecek ve ardından 30 Mayıs tarihinde bu burçta geri hareketini sona erdirecektir. Sizler yukarıdaki bilgiler ışığında hem çevrenizdeki insanlar hem de kendi yaşamınız açısından genel olarak etkili olacak bu enerjilerin farkında olabilir, önlemler alabilirsiniz.

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-10-11-15-16-17-24-25-28-29

Zayıf Enerjili Günler : 5-6-7-12-13-14-26-27-

Aşkta En Şanslı Günler : 1-2-28-29

Yeniay : 20-21
(Ay gezegeninin Koç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 5-6-7
(Ay gezegeninin Terazi burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mutlu ve başarılı bir Mayıs ayı geçirmeniz dileğimle,

Kaynak:iremSU

2009 Aylık Burç Ve Yükselen Burç Yorumları-Koç Burcu Yükselen Koç Burcu Mayıs Ayı Burç Yorumu” üzerine 2 düşünce

  1. Geri izleme: 2009 Aylık Burç Ve Yükselen Burç Yorumları-Koç Burcu Yükselen Koç Burcu Mayıs Ayı Burç Yorumu | GÜZEL KADINLAR BAKIM EVİ

  2. Geri izleme: 2009 Aylık Burç Ve Yükselen Burç Yorumları-Koç Burcu Yükselen Koç Burcu Mayıs Ayı Burç Yorumu | Mevsimler Gibi Yaşarım Hayatı

Bir Cevap Yazın