2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları-İkizler Burcu ve Yükselen İkizler Burcu Mayıs Ayı Yorumları

2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları

İkizler Burcu ve Yükselen İkizler Burcu Mayıs Ayı Yorumları

Ayın ilk haftasında İkizler burcunda geri hareketine başlayacak olan Merkür nedeniyle, önümüzdeki 4 hafta boyunca, sağlığınızı, psikolojik durumunuzu ve kişisel girişimlerinizi ilgilendiren konularda dikkatli hareket etmeniz yerinde olur. Gizli işler ve arkadan yapılan konuşmalar da dikkatli olunması gereken diğer konular olabilir.

Kaynak:Niobe

Sevgili İkizler, Mayıs ayı tüm burçlar açısından, Merkür gezegeninin geri hareketi nedeniyle dikkatli olunması gereken bir süreç olarak göze çarpıyor. 2009 Yıllık yorumunuzun iletişim ve Haberleşme takvimi bölümünde de belirttiğim gibi, 6-30 Mayıs tarihleri arasında her burç mensubu, özel olarak odaklanmaları gereken yaşamsal konular dahil olmak üzere, genel olarak iletişim, düşünce alışverişi, haberleşme, gündelik temaslar, iş yapma becerisi, seyahatler, maddi ve manevi konularda da dikkatli olmak, ani yeniliklerden uzak durmak, beklemede kalmak ve durumları incelemek zorundalar. Merkür gezegeninin gölgeli günlerini de hesaba katarsak bu geri hareket 30 Nisan-7 Haziran tarihleri arasında etkili olup ay boyunca temkinli hareket etmenizi gerektirmektedir.

Bu nedenle Mayıs aylık yorumunuzu iki önemli enerji altında ele almak gerekiyor. Birincisi Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu seyri, ikincisi ise, Merkür gezegeninin gerek genel gerekse burcunuza özel anlamdaki etkilerini bulacağınız özel dosyanız. Bu iki dosyayı lütfen dikkatlice gözden geçiriniz ve yaşadığınız durumları bildireceğim noktalar çerçevesinde ele alarak düşünmeye çalışınız.

Aşk Hayatınız ve İlişkiler Mayıs Ayı Özel Dosyanız:

Sevgili İkizler Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu seyri ve Merkür geri hareketinin, Aşk hayatınız başta olmak üzere ilişkileriniz açısından öncelikle bekleme ve durup düşünme süreci olduğunu en baştan belirterek yorumunuza başlamak istiyorum. Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu seyir zamanlarında, gelecek amaçlı planlarınız, hedefleriniz, gruplarla olan her türlü temasınız, ekip halinde çalışmalardaki liderlik gücünüz fazlasıyla etkili hale gelir. Somut ve belirli bir yön çerçevesi içinde hareket etmeye özen göstermeniz gereken bu dönemde, bireysel arzularınızın ön planda olması dolayısıyla, başkalarıyla ortak hareket etmek yerine, kendi isteklerinizi, kendi bakış açınızı daha fazla önemsemeniz mümkündür. Yani bizlik duygusu içinde hareket ederek hedeflere ulaşmak yerine, ben demeyi tercih etmeniz, enerjiler nedeniyle doğaldır. Geleceğiniz konusunda tabi ki durumları kendi çıkarlarınız yönünde ele almanızda bir gariplik yoktur.

Eğer hedefleriniz gereği, diğer insanlarla bir arada bulunmanız ve ortak hareket etmeniz gerekiyorsa, bu enerjiler altında bencil hareket etmek gayet yanlış olabilir. Çünkü bu tarz davranışlarınız grup içersinde sorunlar yaşamanıza ve grup dışı kalmanıza neden olabilir. Oysaki yapılması gereken el birliği içinde imece usulüyle çalışmayı kabul etmek ve ona göre kararlar almak, düzenlemelerde bulunmaktır. Eğer tam tersi, siz kendi işinizde ve yalnız çalışan bir kişi iseniz bu durumda yine dikkatli olmanız, iş yaptığınız veya bağlantınız olan kişilerle uyumlu bir şekilde anlaşmaya çalışmanız gerekmektedir. Yani kendinizi toplumdan soyutlamanız mümkün olmadığı gibi bencil hareket etmemeniz de gerekmektedir.

Kaldı ki, Mayıs ayı, yöneticiniz Merkürün geri hareketi nedeniyle zaten beklemede kalmayı ve yenilikler konusunda temkinli hareket etmeyi gerektiren bir ay olarak tüm burçlar için önem taşımaktadır. Bu durumda yapılması gereken işbirliğinden uzaklaşmamak ve ilişkilerinizi ılımlı bir şekilde sürdürmeye çalışmaktır. İsteklerinizin umutlarınızla örülü olduğu, sosyal açıdan başkalarıyla olumlu iletişim içinde olmanız gereken bu enerjiler altında gelip geçici hedeflerle vakit kaybetmek yerine, gerçekçi bir şekilde hareket ederek doğru ve düzgün bir şekilde ilerlemek adına gözden geçirmelerde bulunmak çok daha mantıklıdır. Venüs ve Mars gezegenleri Koç burcunda gayet yüksek ve ateşleyici bir etkiyle kişiyi sarmalayarak mutlaka eylemde bulunması gerektiği konusunda itekleyebilir.

Yani kişi farkında olmadan acil kararlar vererek harekete geçmeye hazırdır. Eğer bu enerjiler, Merkürün geri hareket zamanına denk gelmeseydi, bu dönemde ilişkiler konusunda çok daha aktif olmanız, yeniliklerde bulunmanız mümkün olabilirdi. İşte o zaman size, hedeflerinizin için harekete geçmelisiniz diyebilirdik. Oysaki şimdi yapılması gereken, kendi gayelerinizi ve düşüncelerinizi paylaştığınız kişilerle işbirliğinizi düzgün bir şekilde sürdürmeniz, ortak hedefleriniz için çalışmanız, eksiklerinizi tamamlamanız ve yenilik anlamındaki girişimlerinizi tekrar gözden geçirmeniz, karşınıza çıkabilecek yeni teklifler karşısında detaylı bir şekilde incelemede bulunmanızdır.

Karşı cinsle olan ilişkiler açısından bu dönemi incelersek öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta, özgürlük duygunuzu belli bir dengede tutarak hareket etmenizdir. Sizin geleceğinizle alakalı olarak düşündüğünüz konular eğer birlikte olduğunuz kişiyle aynı paralelde değilse o zaman bir sorun var demektir. Bu durumda yapılması gereken, amaçlarınızı masaya yatırarak önceliklerinizi saptayarak ilişkinize gerçekçi bir şekilde bakabilmenizdir. Eğer bu inceleme sonucunda, planlarınız ve ileriye yönelik kararlarınız birbirinizden ayrı ise, o zaman sakince konuşarak ilişkiniz adına vermeniz gereken en doğru kararı tespit etmenizdir.

Özgürlük kavramının fazlasıyla ön planda olduğu bu devrede, özel ilişkilerde bencil tavırlar göstermek yerine, birlik, beraberlik ruhu içinde amaçlarınızı gözden geçirmek en doğrusudur. Yani siz birlikte olduğunuz kişiyle özel bir ittifak kurmak durumundasınız. İttifaktan kastım, bireysel hedeflerinizi ilişkiniz adına derleyip toparlamak için oluşturduğunuz amaç birliği anlamındadır. Bunu yaptığınız zaman, bizim bir idealimiz var, ayrı gayrı düşüneceğimize geleceğimiz adına daha dikkatli hareket etmeliyiz diyebilirsiniz. Zaten bu enerjiler ilişkisi sağlam temele dayanan çiftler açısından pek büyük bir sorun oluşturmaz. Yani onlar bir arada yaşamanın lezzetini bilen kişiler oldukları için bu dönemi amaçları adına ortak düşünerek geçirebilirler. Sanki iki kişilik bir dünya kurmuş gibidirler. Yeni kararlar alabilirler. Benim önerim bu kararlarını 7 Haziran sonrası yürürlüğe koymalarıdır.

Beraberliğinde problem yaşayanlar açısından bu süreci değerlendirirsek, öncelikle onlara tavsiyem, birbirlerine arkadaşça yanaşmaları ve sorunları bu bakış açısı içinde çözmeye çalışmalarıdır. Kendi kaderinizi çizmeye çalışırken, sizinle aynı yolda yürümeyen, sorumluluk almayan, sorunlara çözüm bulmaya çalışmayan, sizi desteklemeyen kısaca sizi sevmeyen biriyle sırf beraber olacaksınız diye, gereğinden fazla özveride bulunmanız, hedeflerinizden uzaklaşmanız nasıl yanlışsa, sadece sizin istekleriniz ve amaçlarınız çerçevesinde bir gelecek çizmeye kalkışmanız, partnerinizin fikirlerini es geçmeniz de, o denli yanlıştır. Eğer birlikte yol almak istiyorsanız, birbirinize destek olmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Geleceğe yönelik hedefler evinizde gerçekleşecek Venüs ve Mars enerjisi, erotizm ve tutkuyu çoğaltıcı bir etki yarattığından bu dönemi cinsel anlamda güçlü bir şekilde geçirmeniz mümkündür. Sosyal hayatın içinde yer almak, özel arkadaşlıklar kurmak, yeni insanlarla tanışmak oldukça kolay fakat uzun süreli devam ettirmek pek mümkün olmayabilir. Daha ziyade tutkular ön planda, çabuk gelir geçer tarzda aşklar yaşanmaya müsaittir bir dönemdir. Ayrıca serüvencilik özelliğiniz daha fazla ön plana çıkar. Erkek Koçlar için bu enerji, baştan çıkar, elde et sonra bırak tarzı, bayan koçlarda ise hakkını yedirme gerekirse savaş ve çabuk teslim olma cümleleriyle özetlenebilir. Benim önerim, toplumsal ve özel ilişkilerinizde Mayıs ayı boyunca dikkatli hareket etmeniz, ılımlı ve hoşgörülü tarzda düşünmeniz, ilişkilerinizi gözden geçirmeniz ve yeni kurulacak beraberliklerde karşınızdaki kişiyi gerçekçi bir şekilde incelemenizdir. Bu inceleme 7 Haziran tarihine kadar sürdürülmelidir. O tarihte hem Merkür gezegeninin gölgeli günleri sona ermiş olacak hem de Venüs ve Mars gezegenleri olumlu enerjiler sunacakları Boğa burcunda seyretmeye başlayacaklardır. O zaman gelin Haziran ayına kadar sakin ve beklemede kalmaya devam edin. Sosyal faaliyetleriniz, hedefleriniz ileriye yönelik amaçlarınız ve her türlü ilişkinizi tekrar gözden geçirmeye çalışın. Böylece Mayıs ayını gayet olumlu bir şekilde değerlendirmiş olursunuz.

Merkür Geri Hareketi Özel Dosyanız:

Siz İkizler, 6 Mayıs-14 Mayıs 2009 tarihleri arasında İkizler burcunda devam edecek geri hareket boyunca:

Fiziksel görünümünüz ve dış dünyada nasıl görünmek istediğiniz(imajınız), kendiniz ifade biçiminiz(dışardan görünen), yaşam enerjiniz(canlılığınız), mizacınız, kendinizi ortaya koyma gücünüz, insanlara yaklaşım biçiminiz, yeni girişimleriniz(başlangıç yapmak istediğiniz durumlar), davranışlarınızdaki kararlılığınız, kimlik duygunuz, cesaretiniz, yaşam bilinciniz, tipiniz, eğilimleriniz, egonuz, genel sağlık durumunuz, baskın davranışlarınız konularını gölgeli günlerin başlangıcı olan 30 Nisan tarihinden itibaren ele alarak gözden geçirmeye başlamalı, aniden karşınıza çıkabilecek yeni teklif veya durumları incelemeden olur yanıtı vermemeli, tekrar tekrar incelemeli, elde ettiğiniz sonuçlara göre, gölgeli günlerin bitimi olan 7 Haziran 2009 tarihinden itibaren uygulamaya almalısınız. 30 Nisan öncesi üzerinde düşünülmüş her yönüyle ele alınarak olumlu olacağına karar verilmiş konular varsa, bunları uygulamanızda bir sakınca yoktur.

14 Mayıs-30 Mayıs Tarihleri arasında ise Boğa burcunda devam edecek geri hareket boyunca,

Gizli ilişkiniz, bastırılmış öfkeleriniz, seçimleriniz, geçmişe ait deneyimleriniz, bilinçaltınızdaki tüm meseleler, dünyadan uzaklaşma isteğimiz(inziva), kaçışlarınız, kaçamaklarınız, gizli işleriniz, gizli düşmanlarınız, yüzleşmekten kaçındığınız konular, geçmiş hayatınızla ilgili tecrübeler, edebiyatla ilgili çalışmalar (roman, şiir, senaryo), rüyalar, kaçışlarınız(televizyon izlemek, alkol, ilaç bağımlılığı, uyuşturucu, sürekli bilgisayar başında olma hali, sürekli uyumak gibi), meditasyon, iyileşme ve tedavi yeteneğiniz(nekahet dönemi), yüksek bilinci, istekleriniz ve zorunluluklarınız, yaşamdaki yönünüzü etkileyen güdüleriniz, fizikötesi deneyimleriniz(mistizm, huşu, arınmak için yapılan tüm eylemler), şefkat ve merhametiniz, gizlilik içinde yaptığınız iyilikleriniz, hapishane, hastahane ile ilgili durumlar, gizli görüşmeleriniz, ruhsal sınır ve sınırsızlıklarınız, sırlarınız kısaca kendinizi yeniden gözden geçirmeniz ve kurtulmak için çaba sarfettiğiniz konularda, düşünmeye devam etmeli, gözden geçirmeyi sürdürmeli ve geri hareketin gölgeli günlerinin bitim tarihi olan 7 Haziran 2009 tarihinden itibaren düşündüklerinizi yürürlüğe sokmalısınız. 30 Nisan öncesi üzerinde düşünülmüş her yönüyle ele alınarak olumlu olacağına karar verilmiş konular varsa, bunları uygulamanızda bir sakınca yoktur.

Geri Harekette Neler Yapılabilir:

Peki Merkür geri hareketi esnasında elimiz kolumuz bağlı mı bekleyeceğiz? Tabi ki hayır. Örneğin çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazik ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi herşey kılıkırk yaracak derecede merkez altına alınmalı ve incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, Eski bir mevzuyla alakalı düşünmek, geri dönüş yapmak ve yeni karar vermek adına geri hareket dönemleri oldukça faydalıdır. Çünkü herşeyi daha net ve açık bir şekilde görebilir.

Ayrıca:
İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
Yalnız başımıza kalmak hoşunuza gider, sohbet etmekten, gereksiz yere konuşmaktan hoşlanmazsınız.
Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar
Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla biraraya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
Gündelik zorunluluklarınıza kimi zaman ara verip, gönlünüzce bir şeyler yapabilme gücü bulursunuz.
Daha önce verilen bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.
Zararlı alışkanlıklarınızı iradenize sahip çıkarak bırakabilirsiniz.(içki, sigara, ilaç bağımlılığı gibi)

Nelere Dikkat Edilmeli:

Peki Merkür gerileme sürecinde nelere dikkat etmeliyiz. Şimdi bunları gözden geçirelim. Bir kere herşeyden önce sizin için hayati önem taşıyan ve geleceğinizi yakından ilgilendiren hiçbir konuda yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, Merkür geri hareketinin bitiminden sonra bu başlanan girişimde aksamalar ve gecikmeler ayrıca yanlışlıkların ortaya çıkması mümkündür.

Medya dünyası açısından bakarsak her türlü yeni yayın için girişimde bulunmak, tanıtıcı faaliyetler yapmak, girişim yapılan işle alakalı daha ilerideki zamanlarda yavaşlık veya astrolojik olarak ifade edersek enerji düşüklüğü anlamı taşıyacağından önerilmez

Yine aynı şekilde, yeni bir işe adım atmak, birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek gibi her türlü yenilikte bulunmak aynı şekilde sonradan ummadığınız tersliklerle karşılaşmak ve beklentilerinizin umduğunuz gibi olmaması anlamı taşır.

Yapılması muhakkak olan işlerinizle alakalı konularda son derece dikkatli davranarak, analiz ederek, araştırarak, soruşturarak, kesinlikle bilgi sahibi olmayı önemseyerek gündelik tüm işlerinizi yapabilirsiniz. Her türlü kayıp,terslik, gecikme, sistem dışı durumlar, eksilmeler, gözden kaçırmalar, dikkatinizden kaçmalar konusunda temkinli olmalı, önceden tedbirler almalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Son Söz:

Merkürün geri hareketi esnasında herşeye yeniden bir bakış açısı altında incelemek yararlı olacaktır. İlişkinizi, planlarınızı, projelerinizi, tüm işlerinizi ve yapmak istediklerinizi yeniden ele alarak düşünmeniz, değerlendirmeniz ve eksikleri tamamlamanız son derece faydalıdır. 6 Mayıs tarihinde önce İkizler burcunda gerilemeye başlayacak Merkür gezegeni daha sonra Boğa burcuna geri dönecek ve ardından 30 Mayıs tarihinde bu burçta geri hareketini sona erdirecektir. Sizler yukarıdaki bilgiler ışığında hem çevrenizdeki insanlar hem de kendi yaşamınız açısından genel olarak etkili olacak bu enerjilerin farkında olabilir, önlemler alabilirsiniz.

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-5-6-7-20-21-24-25-28-29-

Zayıf Enerjili Günler : 3-4-10-11-18-19-30-31-

Aşkta En Şanslı Günler :5-6-7

Yeniay :24-25
(Ay gezegeninin İkizler burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay :10-11
(Ay gezegeninin Yay burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mutlu ve başarılı bir Mayıs ayı geçirmeniz dileğimle,

Kaynak:iremSU

2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları-İkizler Burcu ve Yükselen İkizler Burcu Mayıs Ayı Yorumları” üzerine 2 düşünce

  1. Geri izleme: 2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları-İkizler Burcu ve Yükselen İkizler Burcu Mayıs Ayı Yorumları | GÜZEL KADINLAR BAKIM EVİ

  2. Geri izleme: 2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları-İkizler Burcu ve Yükselen İkizler Burcu Mayıs Ayı Yorumları | Mevsimler Gibi Yaşarım Hayatı

Bir Cevap Yazın