2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları-Yengeç Burcu Ve Yükselen Yengeç Burcu Mayıs Ayı Yorumları

2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları

Yengeç Burcu Ve Yükselen Yengeç Burcu Mayıs Ayı Yorumları

Ayın ilk haftasında İkizler burcunda geri hareketine başlayacak olan Merkür nedeniyle, önümüzdeki 4 hafta boyunca, tüm işlerinizde kaçınılmaz aksilikler, ertelemeler, gecikmeler, yanlış anlaşılmalar, iletişim sorunları, elektronik haberleşmede aksilikler yaşayabilirsiniz. Sağılığınızla ilgili konularda da dikkatli olmalısınız.

Kaynak:Niobe

Sevgili Yengeçler, Mayıs ayı tüm burçlar açısından, Merkür gezegeninin geri hareketi nedeniyle dikkatli olunması gereken bir süreç olarak göze çarpıyor. 2009 Yıllık yorumunuzun iletişim ve Haberleşme takvimi bölümünde de belirttiğim gibi, 6-30 Mayıs tarihleri arasında her burç mensubu, özel olarak odaklanmaları gereken yaşamsal konular dahil olmak üzere, genel olarak iletişim, düşünce alışverişi, haberleşme, gündelik temaslar, iş yapma becerisi, seyahatler, maddi ve manevi konularda da dikkatli olmak, ani yeniliklerden uzak durmak, beklemede kalmak ve durumları incelemek zorundalar. Merkür gezegeninin gölgeli günlerini de hesaba katarsak bu geri hareket 30 Nisan-7 Haziran tarihleri arasında etkili olup ay boyunca temkinli hareket etmenizi gerektirmektedir.

Bu nedenle Mayıs aylık yorumunuzu iki önemli enerji altında ele almak gerekiyor. Birincisi Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu seyri, ikincisi ise, Merkür gezegeninin gerek genel gerekse burcunuza özel anlamdaki etkilerini bulacağınız özel dosyanız. Bu iki dosyayı lütfen dikkatlice gözden geçiriniz ve yaşadığınız durumları bildireceğim noktalar çerçevesinde ele alarak düşünmeye çalışınız.

Aşk Hayatınız ve İlişkiler Mayıs Ayı Özel Dosyanız:

Mayıs ayı içinde etkili olacak Venüs ve Mars gezegeninin Koç burcu seyrinin sizler için anlamını iki konu başlığı altında ele almak gerekiyor. Birincisi mesleki ve toplumsal yaşamınız, ikincisi özel ilişkileriniz. Bu güçlü oluşum her ne kadar ateşleyici ve girişimde bulunmaya sevkedici bir özellik taşısa da, Merkür gezegeninin gölgeli günleri dahil olmak üzere 7 Haziran tarihine kadar devam edecek geri hareketini düşünürsek, yenilik anlamındaki girişimlerden uzak durulması ve uygulamaya dönük hareket edilmemesi, eldeki işlerin bitirilmesi, düzenlemelerde bulunulması ve otorite konumunda bulunan kişilerle ilişkilere özellikle dikkat edilmesi gereken bir süreç olarak önem taşımaktadır. Mesleki konularda dikkat çekme arzusunun yoğun olduğu bu enerjiler altında, toplum içindeki yeriniz, bulunduğunuz çevrede nasıl tanınmak istediğiniz, hedefleriniz ve bunlara ulaşma arzunuz fazlasıyla yükselebilir. Venüs astrolojik anlamı itibariyle ilişki ve ortaklık konularında etkili bir gezegendir. Koç burcunda ilerlediği zamanlarda ise bireysel istekler fazlasıyla ön plandadır. Yani kişi, bulunduğu alanda bir başka insanın liderliğine pek tahammül göstermeyebilir. Eğer bu kişi otorite konumunda ise, durum iki misli zorlaşabilir.

Oysaki yapılması gereken öncelikle sakin olmak, hassasiyet sınırınızı belli bir noktada tutmak ve ılımlı davranmaya çalışmaktır. Böyle zamanlarda etkiye karşılık tepkiyle karşılaşmanız mümkündür. Yapılması gereken, huzurunuzu herşeyden önce tutmanız ve hedeflerinizin üzerinde yoğunlaşmanızdır. Yani görevlerinizi sorumluluk duygusu içinde gerçekleştirmeli, sabırlı olmayı sürdürmelisiniz. Bu dönemi olumlu anlamda geçirmenin yolu, kendi yaşam yolunuzu hedeflerinizi ve varmak istediğiniz noktayı iyi belirlemenizdir. Bu belirleme sayesinde iş hayatınızda çok daha başarılı olmanız ve ilişkilerin öneminin farkında olarak ayarlamalar yapmanız kolaydır. Özellikle kendinizi çok iyi tanımalısınız. Yani ne yapmak istediğinizi iyi bilmelisiniz. Çalışma hayatının içinde eğer sorunlarınız varsa, bu dönemde agresif tepkilerde bulunmak yerine, ortak bir noktada buluşmaya özen göstermelisiniz. Birlikte olduğunuz kişilerin de bu enerjilerden etkilenmekte olduğunun bilinci içinde hareket ederseniz sabır göstermeniz gayet kolaydır. Bu güçlü enerjiyi olumlu anlamda değerlendirmek dururken, sert yönleriyle kullanmak size pek bir fayda sağlamayacaktır.

İş hayatında sorunları olanlar, bu dönemde karşınıza çıkabilecek ani bir teklifte, sırf bulunduğunuz yerden kurtulurum düşüncesiyle acil kararlar vermeyiniz. Öncelikle probleme yol açan nedenleri saptamaya çalışınız. Kişisel kaprisler, üst konumda bulunan insanların çekilmez tavırları, birlikte çalıştığınız bazı kişilerin sizin aleyhine tutumları bunların tümünü gözden geçiriniz. Eğer içinden çıkılması mümkün değilse ve gerçekten elinizden bir şey gelmiyorsa, yeni bir iş için Mayıs ayı boyunca incelemelerinizi sürdürünüz. Gerekirse otoritelerle veya probleminiz olan kişilerle karşılıklı görüşmede bulununuz. Baktınız ki bütün bunlara rağmen, sorunlar bitmiyor, o zaman geri hareket sonrası 7 Haziranda gelen teklifleri veya girişimde bulunduğunuz konuları değerlendirmeye alırsınız. Bu enerjiler altında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, esnek ve ılımlı hareket etmeye çalışmaktır. Meydan okuma tarzında bir iletişimde bulunursanız sonuç vahim bir hal alabilir. Davranışlarınızda belirli bir anlayış, hoşgörü ve anlaşmaya hazır bir ruh hali olması gerekiyor. Yaratıcılığınızı ortaya koyarken beğenen insanlar olduğu gibi, sizin çalışma şeklinizi veya ortaya koyduklarınızı onaylamayan insanlarla da karşılaşabilirsiniz. Eğer gittiğiniz yol doğru ve yönteminizde haklı iseniz bunu kendinize güvenli bir şekilde ortaya koyarken sert imalar veya tepkiler göstermemeniz gerekiyor. Hani bir söz vardır, bir tatlı söz yılanı deliğinden çıkarır diye. İşte bu dönemde yapmanız gereken de budur. Bir yengeç her zaman empati yapabilen ve hassas, kırılgan yapıya sahip bir burç. Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu enerjisi sizlere sert gelebilir. Bu durumun bilincinde olursanız ona göre ayarlamalarda bulunabilirsiniz. Bunu yaparken kendinizi perişan etmenize gerek yok. Sadece iş yaşamınız ve ailevi ilişkilerinizde insanlarla bağlantı kurmak zorlaştığından siz esnek olun, bırakın onlar ne yaparsa yapsınlar siz özgüveninizi kaybetmeden onlara gülümsemeye ve sabretmeye çalışın.

Aşk hayatınız açısından bu dönem, genel olarak iş çevresinde kurulan ilişkilerin göstergesi olmakta. Yani aynı iş yerinizde çalıştığınız veya iş yaparken tanıştığınız bir kişinin dikkatinizi çekmesi mümkündür. Yeni kurulacak ilişkilerde öncelikle acele kararlar vermemeli, Merkürün geri hareketini de göz önünde tutarak dikkatli olmalı, karşınızdaki kişiyi iyice gözden geçirmelisiniz. Toplum içindeki konumu, sorumluluklarına bakış tarzı, ailesiyle olan ilişkileri, nasıl bir düzende yaşadığı son derece önemli. Hedeflerini belirlememiş, kendi başına buyruk yaşayan bir insanın size katkısı olmayacağı gibi, zaman kaybetmenize de neden olabilir. Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu seyir zamanlarında insanlar ortaklaşa hareket etmekten ziyade, kendi bencil isteklerini ön planda tutabilirler. Bu durum doğal olarak ilişki konusunda zorlanmanıza neden olabilir. Ayrıca bu enerjiler, toplum evinizde oluşacağından, sizin iş hayatınız, gelecek amaçlı girişimleriniz, çalışma şartlarınız ve kariyer düşüncenizin, karşınızdaki insanla örtüşmesi gerekmektedir. Yani siz hayatını iş odaklı geçiren bir kişi iseniz, duyarlı ve ilgi bekleyen bir kişiyle mutlu olmanız pek mümkün olmadığı gibi, tam tersi bir durum da sakınca yaratabilir. O nedenle benim önerim, bu dönemde ilişkiniz olsun veya olmasın, birbirinizin amaçlarını, ideallerini, aile durumunu, geleceğe yönelik beklentilerinizi çok iyi anlamanız ve ona göre anlayışlı olmanız, ortak bir noktada buluşmanızdır. Unutmayınız ki seçimler kaderimizdir. Eğer doğru kişiyi seçmeyi bilmiyorsak, sonunda üzülecek olan biziz.

Merkür Geri Hareketi Özel Dosyanız:

Siz Yengeçler, 6 Mayıs-14 Mayıs 2009 tarihleri arasında İkizler burcunda devam edecek geri hareket boyunca:

Gizli ilişkiniz, bastırılmış öfkeleriniz, seçimleriniz, geçmişe ait deneyimleriniz, bilinçaltınızdaki tüm meseleler, dünyadan uzaklaşma isteğimiz(inziva), kaçışlarınız, kaçamaklarınız, gizli işleriniz, gizli düşmanlarınız, yüzleşmekten kaçındığınız konular, geçmiş hayatınızla ilgili tecrübeler, edebiyatla ilgili çalışmalar (roman, şiir, senaryo), rüyalar, kaçışlarınız(televizyon izlemek, alkol, ilaç bağımlılığı, uyuşturucu, sürekli bilgisayar başında olma hali, sürekli uyumak gibi), meditasyon, iyileşme ve tedavi yeteneğiniz(nekahet dönemi), yüksek bilinci, istekleriniz ve zorunluluklarınız, yaşamdaki yönünüzü etkileyen güdüleriniz, fizikötesi deneyimleriniz(mistizm, huşu, arınmak için yapılan tüm eylemler), şefkat ve merhametiniz, gizlilik içinde yaptığınız iyilikleriniz, hapishane, hastahane ile ilgili durumlar, gizli görüşmeleriniz, ruhsal sınır ve sınırsızlıklarınız, sırlarınız kısaca kendinizi yeniden gözden geçirmeniz ve kurtulmak için çaba sarfettiğiniz konuları, gölgeli günlerin başlangıcı olan 30 Nisan tarihinden itibaren ele alarak gözden geçirmeye başlamalı, aniden karşınıza çıkabilecek yeni teklif veya durumları incelemeden olur yanıtı vermemeli, tekrar tekrar incelemeli, elde ettiğiniz sonuçlara göre, gölgeli günlerin bitimi olan 7 Haziran 2009 tarihinden itibaren uygulamaya almalısınız. 30 Nisan öncesi üzerinde düşünülmüş her yönüyle ele alınarak olumlu olacağına karar verilmiş konular varsa, bunları uygulamanızda bir sakınca yoktur.

14 Mayıs-30 Mayıs Tarihleri arasında ise Boğa burcunda devam edecek geri hareket boyunca,

Arkadaşlık ilişkileriniz (paylaşımlar), tanıdığınız tüm kişiler, aynı amacı paylaştığınız insanlar, grup faaliyetleriniz, size yardımcı olanlar(geri planda), siyasi amaçlarınız, birlik ve beraberlik duygunuz, sosyal ilişkileriniz, insancıl davranışlarınız, ihtiraslarınız, projeleriniz, toplumsal hareketleriniz, modern görüşleriniz, öncelikleriniz, kendinizi yönlendirme gücünüz, stratejik ortaklıklarınız, arzularınız, geleceğe dönük beklentileriniz ve bu yöndeki çalışmalarınız, liderlik kabiliyetiniz, organizasyonlar, özgürlük duygunuz, tanıtım çalışmaları, toplumsal hizmetlerimiz, sosyal girişimleriniz, karşı cinsle olan arkadaşlık ilişkiniz(arkadaşlıkla başlayan ilişkiler), yenilikler yapma isteğimiz, işvereninizin mali durumu, üvey çocuklarınız, güven ve rahatlık duyduğunuz ortamlar, temyiz davalarınız, acentelar, aracı kurumlar ile ilgili konularda, düşünmeye devam etmeli, gözden geçirmeyi sürdürmeli ve geri hareketin gölgeli günlerinin bitim tarihi olan 7 Haziran 2009 tarihinden itibaren düşündüklerinizi yürürlüğe sokmalısınız. 30 Nisan öncesi üzerinde düşünülmüş her yönüyle ele alınarak olumlu olacağına karar verilmiş konular varsa, bunları uygulamanızda bir sakınca yoktur.

Geri Harekette Neler Yapılabilir:

Peki Merkür geri hareketi esnasında elimiz kolumuz bağlı mı bekleyeceğiz? Tabi ki hayır. Örneğin çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazik ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi herşey kılıkırk yaracak derecede merkez altına alınmalı ve incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, Eski bir mevzuyla alakalı düşünmek, geri dönüş yapmak ve yeni karar vermek adına geri hareket dönemleri oldukça faydalıdır. Çünkü herşeyi daha net ve açık bir şekilde görebilir.

Ayrıca:
İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
Yalnız başımıza kalmak hoşunuza gider, sohbet etmekten, gereksiz yere konuşmaktan hoşlanmazsınız.
Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar
Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla biraraya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
Gündelik zorunluluklarınıza kimi zaman ara verip, gönlünüzce bir şeyler yapabilme gücü bulursunuz.
Daha önce verilen bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.
Zararlı alışkanlıklarınızı iradenize sahip çıkarak bırakabilirsiniz.(içki, sigara, ilaç bağımlılığı gibi)

Nelere Dikkat Edilmeli:

Peki Merkür gerileme sürecinde nelere dikkat etmeliyiz. Şimdi bunları gözden geçirelim. Bir kere herşeyden önce sizin için hayati önem taşıyan ve geleceğinizi yakından ilgilendiren hiçbir konuda yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, Merkür geri hareketinin bitiminden sonra bu başlanan girişimde aksamalar ve gecikmeler ayrıca yanlışlıkların ortaya çıkması mümkündür.

Medya dünyası açısından bakarsak her türlü yeni yayın için girişimde bulunmak, tanıtıcı faaliyetler yapmak, girişim yapılan işle alakalı daha ilerideki zamanlarda yavaşlık veya astrolojik olarak ifade edersek enerji düşüklüğü anlamı taşıyacağından önerilmez

Yine aynı şekilde, yeni bir işe adım atmak, birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek gibi her türlü yenilikte bulunmak aynı şekilde sonradan ummadığınız tersliklerle karşılaşmak ve beklentilerinizin umduğunuz gibi olmaması anlamı taşır.

Yapılması muhakkak olan işlerinizle alakalı konularda son derece dikkatli davranarak, analiz ederek, araştırarak, soruşturarak, kesinlikle bilgi sahibi olmayı önemseyerek gündelik tüm işlerinizi yapabilirsiniz. Her türlü kayıp,terslik, gecikme, sistem dışı durumlar, eksilmeler, gözden kaçırmalar, dikkatinizden kaçmalar konusunda temkinli olmalı, önceden tedbirler almalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Son Söz:

Merkürün geri hareketi esnasında herşeye yeniden bir bakış açısı altında incelemek yararlı olacaktır. İlişkinizi, planlarınızı, projelerinizi, tüm işlerinizi ve yapmak istediklerinizi yeniden ele alarak düşünmeniz, değerlendirmeniz ve eksikleri tamamlamanız son derece faydalıdır. 6 Mayıs tarihinde önce İkizler burcunda gerilemeye başlayacak Merkür gezegeni daha sonra Boğa burcuna geri dönecek ve ardından 30 Mayıs tarihinde bu burçta geri hareketini sona erdirecektir. Sizler yukarıdaki bilgiler ışığında hem çevrenizdeki insanlar hem de kendi yaşamınız açısından genel olarak etkili olacak bu enerjilerin farkında olabilir, önlemler alabilirsiniz.

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-18-19-22-23-26-27-30-31-

Zayıf Enerjili Günler : 5-6-7-12-13-14

Aşkta En Şanslı Günler :8-9

Yeniay :26-27
(Ay gezegeninin Yengeç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay :12-13-14
(Ay gezegeninin Oğlak burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mutlu ve başarılı bir Mayıs ayı geçirmeniz dileğimle,

Kaynak:iremSU

2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları-Yengeç Burcu Ve Yükselen Yengeç Burcu Mayıs Ayı Yorumları” üzerine bir düşünce

  1. Geri izleme: 2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları-Yengeç Burcu Ve Yükselen Yengeç Burcu Mayıs Ayı Yorumları | GÜZEL KADINLAR BAKIM EVİ

Bir Cevap Yazın