2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları- Yay Burcu ve Yükselen Yay Burcu Mayıs Ayı Yorumu

2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları
Yay Burcu ve Yükselen Yay Burcu Mayıs Ayı Yorumu

Bu hafta içerisinde İkizler burcunda geri hareketine başlayacak olan Merkür nedeniyle, önümüzdeki 4 hafta boyunca, özel ilişkilerinizle veya diğer yakın ilişkilerinizle ilgili anlaşmazlıklar veya iletişim sorunları meydana gelebilir. Önemli sözleşmelere imza atmak için de, bu 4 haftalık sürecin sona ermesini beklemek daha doğru olacaktır.

Kaynak: Niobe

Sevgili Yaylar, Mayıs ayı tüm burçlar açısından, Merkür gezegeninin geri hareketi nedeniyle dikkatli olunması gereken bir süreç olarak göze çarpıyor. 2009 Yıllık yorumunuzun iletişim ve Haberleşme takvimi bölümünde de belirttiğim gibi, 6-30 Mayıs tarihleri arasında her burç mensubu, özel olarak odaklanmaları gereken yaşamsal konular dahil olmak üzere, genel olarak iletişim, düşünce alışverişi, haberleşme, gündelik temaslar, iş yapma becerisi, seyahatler, maddi ve manevi konularda da dikkatli olmak, ani yeniliklerden uzak durmak, beklemede kalmak ve durumları incelemek zorundalar. Merkür gezegeninin gölgeli günlerini de hesaba katarsak bu geri hareket 30 Nisan-7 Haziran tarihleri arasında etkili olup ay boyunca temkinli hareket etmenizi gerektirmektedir.

Bu nedenle Mayıs aylık yorumunuzu iki önemli enerji altında ele almak gerekiyor. Birincisi Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu seyri, ikincisi ise, Merkür gezegeninin gerek genel gerekse burcunuza özel anlamdaki etkilerini bulacağınız özel dosyanız. Bu iki dosyayı lütfen dikkatlice gözden geçiriniz ve yaşadığınız durumları bildireceğim noktalar çerçevesinde ele alarak düşünmeye çalışınız.

Aşk Hayatınız ve İlişkiler Mayıs Ayı Özel Dosyanız:

Sevgili Yaylar Mayıs ayı süresince etkili olacak Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu etkisi altında, aşk hayatınızla ilgili konularda aktif bir dönem geçirmeniz mümkün olsa da, Merkür gezegeninin ciddi ilişkiler evinizdeki, 6-14 Mayıs tarihindeki geri hareket etkisini hesaba katmamız gerekmektedir. Kısa süreli flörtler açısından Venüs ve Mars seyri herhangi bir sorun yaratmasa da, ilişkinin ciddiyete dönüşmesi konusunda dikkatli olmakta fayda vardır. Şimdi bütün bu noktaları hesaba katarak ne gibi yansımalar altındasınız, nelere dikkat etmeniz gerekiyor birlikte gözden geçirelim.

Aşk hayatı düzgün seyirde giden çiftler açısından durumu ele aldığımızda, Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu enerjisi altında, her ne kadar bireysel istekleriniz ön planda olsa da, birbirinize karşı sevgi ve tutku dolu davranmanız mümkündür. Cinsellik ve erotizm gücünüz oldukça yüksektir. Sevgilinizle her türlü paylaşımdan zevk alabilir, ilginç ve sıradışı bir zaman dilimi geçirebilirsiniz. Yaratıcı uğraşılarınız ve hobilerinizi birlikte paylaşmanın tadına varabilir, hayatın zevkli ve eğlenceli yanlarının tadını çıkarabilirsiniz. Dengeli bir paylaşımın beraberlikte ne kadar önemli olduğunu bildiğiniz için, bireysel arzularınızı ortak bir noktada buluşabilmek adına düzenleyebilir, merhamet, ilgi ve sadakat içinde bir dönem geçirebilirsiniz. Her burç için Venüs ve Mars gezegenlerinin Mayıs ayı içindeki yansımalarını ele alırken şu noktanın üzerinde bilhassa durdum. İlişkisi sağlam bir temel üzerinde inşa edilmiş ve birbirinin değerini çoktan anlamış ve oturtmuş çiftler açısından, zorlu enerjilerin hiçbir şekilde olumsuzluğu söz konusu değildir. Böyle çiftler bu dünyada ne seyirler, ne zorlu transitler yaşadıkları halde, birbirlerinden kopmadan hayatlarını sürdürebiliyorlar. Bu enerjilerin onları etkilememesinin en önemli nedeni, sevgi, saygı ve güven birliği içinde hareket etmeleri ve bencil tavırlardan uzak durmalarıdır. O zaman bunu niye hepimiz başarmayalım ki?

İlişkisi olmayanlar açısından bu dönemi ele aldığımızda, her ne kadar Merkür geri hareketinin etkisi altında olsanız da, aşk hayatınızla ilgili konularda hareketli bir süreç geçireceğinizi söylemek mümkündür. Enerjiler sayesinde tutkularınız oldukça ateşli, fethetme arzunuz yüksek, aşkta galip gelme isteğiniz yoğun bir dönem sizi bekliyor demek doğrudur. Cinsel hayatınızı renklendirecek bu enerjiler altında, gelir geçer tarzda ilişkiler yaşamak gayet kolaydır. Aktif ve spontan tavırlarınız karşı cins üzerinde fazlasıyla etkili olabilir. Ateşli ve hevesli oluşunuz bu dönemi hızlı bir şekilde geçirmenizi sağlayıcıdır. Egonuz ön plandadır. Bu durumda taviz vermek yerine, kendinizi gayet açık ve net bir biçimde ifade etmeyi tercih edebilirsiniz. Yani karşınızdaki kişinin sizden beklentisi nasıl varsa, siz de aynı beklentilerinizi ortaya koyarak elde etmekten yana davranabilirsiniz. Bu süreçte aşk, kendinizi ifade biçiminiz olarak ön plandadır. Sorunlardan uzak durmak, yaşamı güzellikleri içinde özümsemek için aşkın kollarında kendinizden geçmeye hazırsınızdır. Kimi zaman aceleci ve hiç düşünmeden, bazen bilinçli ve mantıklı, çoğu zaman da gelir geçer ve çabuk bir şekilde unutabileceğiniz ilişkiler yaşamanız mümkündür. Zaten böyle bir etki altında başlayan aşk oldukça kuvvetli bir ihtiras gücüyle örülüdür. Elde etmek isteğinin altında yatan en önemli olgu, karşınızdaki kişiyi cezbetmek ve kendinize bağlamaktır. Fakat bu bağlamanın uzun süreli olması için veya yaşanan ilişkinin adını koyabilmek için, Haziran ayının ilk haftasını beklemek lazımdır. Bu nedenle size önerim, beraberliğin ve partnerinizin niteliklerini belirlemeden, duygularınızı tam olarak oturtmadan, ilişkinizin adını koymamanızdır. Özellikle söz vermekten kaçınmalı, zaman geçmesini beklemelisiniz.

İlişkisinde sorun olanlar açısından bu dönemi incelersek, öncelikle şunu söylemeliyim ki sakin olmalı ve bencil davranmamalısınız. Karşıt evinizde gerçekleşecek Merkür geri hareketinin anlamı, onarım demek olduğuna göre, ilişkinizdeki sorunları gerçekçi bir şekilde ele alarak çözümlemeniz, yapmanız gereken en faydalı davranıştır. Özellikle 6-14 Mayıs tarihleri arasında etkili olacak geri hareket, birbirinizi ve beraberliğinizi gözden geçirmeniz adına astrolojik açıdan gayet olumludur. Böyle zamanlarda, çözümsüzlük yaratacak konuşma ve tavırlardan uzak kalmak gerekir. Anlaşma zemini yaratmaya her iki kişinin de istekli olması mutlaka şarttır. Özellikle Şubat-Nisan arasında yaşanan sorunların tekrar ele alınması açısından etkili olan bu geri hareket, o dönemde başlanan aşkların geldiği noktayı görebilmeniz konusunda da önemlidir. Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu seyri altında, ilişkilerde yaşanan en önemli sorun, tarafların egolarını ön planda tutmaları ve bundan fedakarlıkta bulunmamalarıdır. Oysaki yapılması gereken, ortak hareket etmeye çalışmak ve biz olgusu içinde sorunları ele almaktır. Ancak böyle bir bakış açısı altında bu süreç olumlu geçirilebilir.

Merkür Geri Hareketi Özel Dosyanız:

Siz Yaylar, 6 Mayıs-14 Mayıs 2009 tarihleri arasında İkizler burcunda devam edecek geri hareket boyunca:

Sevgi, evlilik, ortaklık ve denge kurmak adına herşey, evlilik hayatınız ve iş ortaklıklarınızla olan bütün ilişkileriniz ve bu yolla kurulacak denge, seçilecek eş, yakın ve samimi dostluklar, hak, adalet, hukukla ilgili konular, güzel sanatlar, müzik, politika, karşıt görüşler, seçimlerinizle ilgili konularını gölgeli günlerin başlangıcı olan 30 Nisan tarihinden itibaren ele alarak gözden geçirmeye başlamalı, aniden karşınıza çıkabilecek yeni teklif veya durumları incelemeden olur yanıtı vermemeli, tekrar tekrar incelemeli, elde ettiğiniz sonuçlara göre, gölgeli günlerin bitimi olan 7 Haziran 2009 tarihinden itibaren uygulamaya almalısınız. 30 Nisan öncesi üzerinde düşünülmüş her yönüyle ele alınarak olumlu olacağına karar verilmiş konular varsa, bunları uygulamanızda bir sakınca yoktur.

14 Mayıs-30 Mayıs Tarihleri arasında ise Boğa burcunda devam edecek geri hareket boyunca,

Gündelik iş temponuzu ilgilendiren tüm hizmetler, çalışma yöntemleriniz kişisel gayretleriniz, iş ve iş ortamınızla alakalı her durum(iş arkadaşlarınızla olan ilişkinize kadar), stajla alakalı tüm konular, yaşamınızı günlük işleriniz açısından düzene sokmak, evcil hayvanlarınız ve sağlığınızla alakalı
konularda, düşünmeye devam etmeli, gözden geçirmeyi sürdürmeli ve geri hareketin gölgeli günlerinin bitim tarihi olan 7 Haziran 2009 tarihinden itibaren düşündüklerinizi yürürlüğe sokmalısınız. 30 Nisan öncesi üzerinde düşünülmüş her yönüyle ele alınarak olumlu olacağına karar verilmiş konular varsa, bunları uygulamanızda bir sakınca yoktur.

Geri Harekette Neler Yapılabilir:

Peki Merkür geri hareketi esnasında elimiz kolumuz bağlı mı bekleyeceğiz? Tabi ki hayır. Örneğin çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazik ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi herşey kılıkırk yaracak derecede merkez altına alınmalı ve incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, Eski bir mevzuyla alakalı düşünmek, geri dönüş yapmak ve yeni karar vermek adına geri hareket dönemleri oldukça faydalıdır. Çünkü herşeyi daha net ve açık bir şekilde görebilir.

Ayrıca:İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
Yalnız başımıza kalmak hoşunuza gider, sohbet etmekten, gereksiz yere konuşmaktan hoşlanmazsınız.
Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar
Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla biraraya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
Gündelik zorunluluklarınıza kimi zaman ara verip, gönlünüzce bir şeyler yapabilme gücü bulursunuz.
Daha önce verilen bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.
Zararlı alışkanlıklarınızı iradenize sahip çıkarak bırakabilirsiniz.(içki, sigara, ilaç bağımlılığı gibi)

Nelere Dikkat Edilmeli:

Peki Merkür gerileme sürecinde nelere dikkat etmeliyiz. Şimdi bunları gözden geçirelim. Bir kere herşeyden önce sizin için hayati önem taşıyan ve geleceğinizi yakından ilgilendiren hiçbir konuda yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, Merkür geri hareketinin bitiminden sonra bu başlanan girişimde aksamalar ve gecikmeler ayrıca yanlışlıkların ortaya çıkması mümkündür.

Medya dünyası açısından bakarsak her türlü yeni yayın için girişimde bulunmak, tanıtıcı faaliyetler yapmak, girişim yapılan işle alakalı daha ilerideki zamanlarda yavaşlık veya astrolojik olarak ifade edersek enerji düşüklüğü anlamı taşıyacağından önerilmez

Yine aynı şekilde, yeni bir işe adım atmak, birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek gibi her türlü yenilikte bulunmak aynı şekilde sonradan ummadığınız tersliklerle karşılaşmak ve beklentilerinizin umduğunuz gibi olmaması anlamı taşır.

Yapılması muhakkak olan işlerinizle alakalı konularda son derece dikkatli davranarak, analiz ederek, araştırarak, soruşturarak, kesinlikle bilgi sahibi olmayı önemseyerek gündelik tüm işlerinizi yapabilirsiniz. Her türlü kayıp,terslik, gecikme, sistem dışı durumlar, eksilmeler, gözden kaçırmalar, dikkatinizden kaçmalar konusunda temkinli olmalı, önceden tedbirler almalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Son Söz:

Merkürün geri hareketi esnasında herşeye yeniden bir bakış açısı altında incelemek yararlı olacaktır. İlişkinizi, planlarınızı, projelerinizi, tüm işlerinizi ve yapmak istediklerinizi yeniden ele alarak düşünmeniz, değerlendirmeniz ve eksikleri tamamlamanız son derece faydalıdır. 6 Mayıs tarihinde önce İkizler burcunda gerilemeye başlayacak Merkür gezegeni daha sonra Boğa burcuna geri dönecek ve ardından 30 Mayıs tarihinde bu burçta geri hareketini sona erdirecektir. Sizler yukarıdaki bilgiler ışığında hem çevrenizdeki insanlar hem de kendi yaşamınız açısından genel olarak etkili olacak bu enerjilerin farkında olabilir, önlemler alabilirsiniz.

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-5-6-7-10-11-15-16-17-28-29-

Zayıf Enerjili Günler :3-4-18-19-24-25-30-31

Aşkta En Şanslı Günler :20-21

Yeniay :10-11
(Ay gezegeninin Yay burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay :24-25
(Ay gezegeninin İkizler burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mutlu ve başarılı bir Mayıs ayı geçirmeniz dileğimle,

Kaynak: iremSU

2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları- Yay Burcu ve Yükselen Yay Burcu Mayıs Ayı Yorumu” üzerine 3 düşünce

  1. Geri izleme: 2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları- Yay Burcu ve Yükselen Yay Burcu Mayıs Ayı Yorumu | * KADIN KADINA GÜZELLİKLER *

  2. Geri izleme: 2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları- Yay Burcu ve Yükselen Yay Burcu Mayıs Ayı Yorumu | GÜZEL KADINLAR BAKIM EVİ

Bir Cevap Yazın