18 Nisan-11 Mayıs 2010 Merkür Boğa Burcunda Retro

2010 Merkür Gerilemeleri Retroları (17 18 Nisan-10 11 12 Mayıs 2010 Merkür Boğa Burcunda Geri Gidiyor Retro)

Merkür gerilediğinde iletişimde bir karmaşa ve kaos yaratır. Adeta anlatmak ve anlamakta zorlanırız. Sıkılırız, oflarız, puflarız, depresifleşiriz, konuşmak istemeyiz, sonuca varılamayacak şekilde tartışırız, uzlaşamayız, ayrılıklar yaşarız, durgunlaşırız.. Merkür bir doğum haritasında haberleşmedir, iletişimdir, eğitimdir, eğlence, organizasyonlar ve gezilerdir. Ve gerilediğinde (transit merkür retrosu) dünya üzerindeki tüm insanları bu konularda etkiler. Bu konuyu astrolog Oğuzhan Ceyhan şöyle açıklamış:

Güneşten dünyaya gelen parçacıkların Merkür’ün dünyaya olan pozisyonu sebebi ile yaratmış olduğu farklılıklar “zamanın ve olayların yavaşlamasına” sebebiyet verir. Einstein’ın gravitasyon, özel ve genel izafiyet teorilerinde bu kavramın nasıl açıklandığı görülmektedir.

Merkür gerilemeleri genellikle gerilemenin 15 gün öncesinden gerileme bitiminin 15 gün sonrasına dek etkilerini hissettirir (öncesi sonrasından etkilidir) Dolayısıyla 18 Nisan retrosunu biz (özellikle burcu Boğa,Kova,Aslan,Akrep,Başak ya da İkizler olanlar) 3 Nisan sonrası yaşamaya başlamışız ve 26 Mayıs’a kadar da yaşamaya devam edeceğiz.

Peki neler yaşayacağız?

Boğa burcu ticaret, para ve güvenliktir, verilen sözler ve sadakat konularını da ifade etmektedir. Bunun yanında tüm dünyevi ve nefsani zevkler de yine Boğa burcunu temsil eden alanlardır.

18 Nisan-11 Mayıs 2010 Merkür retrosunda doğum haritasında Mekür’leri retro olmayan kişilerin Boğa burcunu temsil eden yaşamsal alanı (evi) etkilenecek. Örneğin Yükselen burcu Boğa olan birinin 1.evi Yükselen burcu Akrep olanın 7.evi etkilenecek, gibi..

2010 merkür retrosu-Boğa burcunda merkür retrosu http://astrolojiburclar.mevsimlergibi.com/

YÜKSELEN BURCU KOÇ OLANLAR

Yükselen Koçlar bu merkür retrosunda 2.evlerinden etkileniyor. Maddi kaynaklar ve kişisel gelişim fırsatları kısıtlanıyor. Bunun yanında yeni ticari girişimler ve borç-alma verme gibi durumlar sonuçsuz kalabilir. Retro öncesi alınan kararları bu dönem uygulamakta bir sakınca yoktur. Önceden başlattığınız ama sonuç alamadığınız girişimleri geliştirmek-sonuçlandırmak için iyi bir dönem. Bu dönem alışverişlerde aldıklarınızı daha sonra beğenmeyebilirsiniz ayrıca. Bu yüzden alışveriş yapmamanızda yarar var. Kıyafet ya da aksesuar filan almayın en azından 🙂 Zaten harcama yapmanız da abartıya kaçabilir, sizi zora sokabilir. Harcamalara dikkat, ama cimrilik de yapmayın tabi 😉 Boğa burcu bu, malum 🙂 Kıstı mı tam kısar.. Siz dengeyi bulun, ama birikim yapmak için de iyi bir dönem sizler açısından, bunu unutmayın.. Hmm birde unutmadan, güzelliğinize düşkünseniz bu dönem estetik ameliyat ve yeni bir saç modeli denemekten de uzak durun. Ses tellerinizle alakalı sorunlar olabilir, daha az dondurma yiyin 🙂 Sigara ve içkiye dikkat, bu dönem ses telleriniz çok hassas olabilir.

YÜKSELEN BURCU BOĞA OLANLAR

Yükselen Boğalar 1.evlerinden yani yükselen burçlarından yakalanıyor Merkür retrosuna. Hayattan kopmamaya bakmalılar. Ruh gibi hissettikleri bir dönem olması olası. Depresyonvari bir sıkıntılı ruh hali hissettiklerinde bunun geçici olduğunu hatırlamalılar. Konuşurken zaten seçici olan yükselen boğalar, şimdi daha da az konuşup, daha da az anlaşılabilir durumda kalabilirler. Soğuk kanlı duruşları daha da soğuklaşarak, adeta ruhsuzlaşabilir. Bu arada inatçılıkları da iki kat artabilir. Yeni bir aşka ya da yeni bir işe merhaba dememeleri yararlarına olur, çünkü merkür retrosu sonrasında bundan pişman olduklarında verdikleri sözü mutlaka tutmaları gerekebilir. Merkür retrosunun bitmesini bekleyin sevgili yükselen Boğalar 😉 Bu arada eski tanıdıkları aramak, kaybettiğiniz eşyaları evde-işte aramaya koyulmak için bir bahar temizliği yapmak ve gönlü kırık bırakılan ilişkileri tamir etmek için bundan uygun bir zaman olamaz sizin için 😉

YÜKSELEN BURCU İKİZLER OLANLAR

Yükselen İkizler burçları bu retroda 12.evlerinden etkileniyor. İnanılmaz rüyalar görebilirler, ama gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bilemem çünkü çok karmaşık ve anlaşılmaz rüyalar olabilirler. Yanıltıcı olmaları da yüksek ihtimal. Bu dönem hayal güçlerinde de bir topallık durumu hakim olabilir. Bülbül gibi şakıyan dilleri susabilir, saatlerce süren telefon görüşmeleri en aza indirgenebilir. Eğlenen ve eğlendiren yükselen İkizler bu dönem suskunlaşıp, üstelik çokta sıkıcı biri gibi olabilir.  Çünkü kendi de sıkılmaktadır. Üzülmeyin yükselen İkizler, bu dönem geçici, biraz sabır 😉 Bu arada, sık sık verdiğiniz ama tutmadığınız (tamam biliyorum, unuttunuz) sözlerinizi bu dönem verirken biraz daha düşünün. Bu dönem verilen sözlerin tutulmaması halinde başınıza iş açılabilir, benden söylemesi. Tutamayacağınız sözler vermeyin, yalan söylemeyin. Ruhunuzu dinlendirmek için ibadet-dua etmenin tam vakti. Kendinizi dinleyerek, yalnız kalarak çok şey kazanabilirsiniz bu dönem. Ancak eski hesapların önünüze önünüze gelmesi buna pekte fırsat bırakmayabilir 🙂 Yarım kalan tüm hesapları bitirme vakti! Yeniler biraz beklesin bakalım, önce yarım kalanları bitirelim 🙂

YÜKSELEN BURCU YENGEÇ OLANLAR

Yükselen Yengeçler 18 Nisan’da başlayan Merkür gerilemesinde, yüksek idealler ve arkadaşlıklar, grup çalışmaları, sosyal yardımlaşma faaliyetleri evi olan 11.evlerinden etkilenecek. Bu dönem bu alanlardaki konular beklendiği kadar verimli olmayabilir, özellikle “yeni başlatılanlar”. İnternetle alakalı konularda bir çok zorlukta yine onları beklemektedir. İletişimsel alanda yaşanılacak kaos onları arkadaşları ile yanlış anlamalar yüzünden ayrılıklara ya da kavgalara sürükleyebilir. Bu dönem mümkün olduğunca tartışmasınlar. Eski arkadaşlıklar (okul arkadaşları ya da internet aşkları gibi) yeniden gündeme gelebilir, internet ile ilgili konularda çalışanlar yarım kalan daha önce bitirmekte zorlandıkları işleri bu dönemde rahatça halledebilir.

YÜKSELEN BURCU ASLAN OLANLAR

Yükselen Aslanlar bu merkür gerilemesi sürecinde 10.evlerinden (MC) kariyer ve toplumsal ün ile alakalı yaşamsal alanlarından etkileniyor. Daha önceden başvurulan işlerden haberler gelmeye başlayabilir. Önceden başvurulan işlere başlamak için iyi ancak yeni başvuru yaparak işe başlamak için kötü bir dönem. Daha sonra bozulma durumu gerçekleşebilir çünkü.. Yine bu dönem ailesel sorunlar ve tartışmalar yaşamanız olası, bu nedenle anlayıp dinlemeden hüküm vermeyin kesinlikle bu alanlarda (ev aile ve kariyer) tartışmaktan uzak durun. Siz haksız çıkarsınız. Sinirleriniz bu dönem çok gergin olabilir, duygusal kararlar almayın, ani ve fevri davranmaktan uzak durun. Zira sonra çok pişman olabilirsiniz. İş hayatınız biraz durulabilir, toplum önündeki karizmanız ya da popülariteniz düşebilir. Olsun, hemen yarım kalan işlerinizi halledin ya da biraz ailenizle vakit geçirerek dinlenin. Bundan iyi bir fırsat bulamazsınız.

YÜKSELEN BURCU BAŞAK OLANLAR

Yükselen Başaklar 2010 Nisan ayı merkür gerilemesinde 9.evlerinden etkileniyor. Ama elbette Merkür’ün burcu olduğundan (İkizler burcu gibi) merkür retrolarından en çok etkilenen burçlar listesinin en başında geliyor..9.ev yayıncılık, medya, iletişim, yüksek öğrenim, kurslar, hukuk, akrabalar, yurt dışı ve uzun seyahatler gibi konuları kapsayan evimizdir. 9.evde Boğa burcundaki bir merkür retrosu da bizlere bu konularda Boğa burcuna özgü bazı terslikler olacağının sinyallerini verir.. Yükselen Başaklar bu dönem çek-senet imzalama konusunda oldukça temkinli olmalılar, uzun seyahatlerini ertelemeleri de yerinde olur ama ille de yapmaları gerekiyorsa lütfen tüm tedbirlerini alarak yola çıksınlar. Yurt dışı ithalat-ihracat gibi konularda başarısız girişimler olması olası, bu nedenle bu alanlardaki girişimleri erteliyoruz. Yarım kalan konulara yöneliyoruz.

Diğer 6 burcun “BOĞA BURCUNDA Merkür Retrosu” yorumları, 20 Nisan 2010 Salı günü burada olacak 😉

Not: Yazılarım kaynak ve yazı linki verilerek alıntılanabilir.

Suveay

18 Nisan-11 Mayıs 2010 Merkür Boğa Burcunda Retro” üzerine 2 düşünce

  1. Geri izleme: 18 Nisan-11 Mayıs 2010 Merkür Boğa Burcunda Retro | GÜZEL KADINLARIN SİTESİ

  2. Geri izleme: Boğa Burcunda Gerçekleşen Merkür Gerilemesinin Burçlara Olan Etkisi 2 | Astroloji Burçlar Sinastri Doğum Haritası Analizi Yorumları

Bir Cevap Yazın