Akrep ve Yay Burcunda Beşinci Evde Stelyum (horoskop yorumu, yıldız haritası analizi)

Akrep ve Yay Burcunda Beşinci Evde Stelyum (horoskop yorumu, yıldız-doğum haritası analizi çıkarmak)

Sevgili Bahar, horoskopunuzda Akrep ve Yay burçlarındaki 5.ev stelyumu ile kuzeybatıda biriken gezegenler dikkatimi en çok çeken noktalar. Sosyallikten ve eğlenceden vazgeçememenize, çok fazla arkadaşınız olmasına rağmen oldukça ketum ve yalnızsınız. Elbette yalnız değilsiniz çevreniz hayranlarınızla çevrilidir muhtemelen. Ancak siz kendinizi sık sık yalnız hissedebilirsiniz. Güvenmekte zorlanır ve hemen herkese güvenmezsiniz. Yine de bazen macera yaşamak adına çok fazla tanımadan da birileriyle bir şeyler paylaşabilirsiniz. Duygularınız gelgitli olduğundan biraz tutarsız görülebilirsiniz.
NATAL HARİTA ANALİZİAkrep burcunda birikmiş gezegenleriniz olan Güneş, Merkür, Venüs ve Jüpiter kavuşumdalar ve 5. evinizdeler. Yükselen burcunuz Yengeç’in son noktalarında başlıyor ve Aslan burcu ile devam ediyor. Yani her iki burcun da yükselen burç özelliklerini gösterirsiniz ama yine de asıl yükseleniniz Yengeç’tir. Yükselen burç yöneticisi olan Ay burcunuz Yay’da konumlanmış ve Ay’da 5.evde. Kendisiyle barışık ve kendinizi fazlaca beğenen birisiniz. Fikirleriniz sizin için başkalarının fikirlerinden daha önemli. Bu nedenle bazen ukala ve çokbilmiş görülebilirsiniz. Başkalarının fikirlerine ve duygularına karşı duyarsız davranmanız kibirli biri gibi algılanmanıza yol açacaktır. Ayrıca dik başlı ve kimseye kulak asmayan tavırlarınız nedeniyle hata üstüne hata yapma riskiniz de bulunmakta. Bu nedenle kendinize güvenmeniz güzel şey elbette ama bazen el elden üstündür diyerek başkalarının öğütlerini de dikkate almaya, fikir danışmaya özen göstermelisiniz. Bu davranışınız, o kişilere saygı duyduğunuzu göstermek adına da etkilidir.
Doğum haritanızın beşinci evi ciddi bir etkileşimde ve etki altında. Bu da 5.ev alanlarının hayatınızda daha fazla vurgulanacağını ifade etmekte. Yani sanat, aşk, beğenilmek, alkışlanmak, yüksek ego, olumsuz kullanımda kibir ve aşırı gurur hayatınızda kendini ağırlıkta gösterecektir. Rol kabiliyeti ve sanatsal beceriler dikkat çekebilir.
Çalışma azmi ve hırsınız nedeniyle yapmayı sevdiğiniz ve bu benim olmalı dediğiniz her şeyi elde etmeniz sizin için çok kolaydır. Özgürlük ve sosyallik sizin için hava kadar su kadar büyük bir ihtiyaçtır. Bunların kısıtlanması demek firar etmeniz anlamına gelebilir çoğu zaman. Eğlenmeyi, eğlenceyi hayatınızın amacı olarak gördüğünüz zamanlar çoktur ancak sorumluluklarınızı da bilirsiniz. Gerektiğinde çok sıkı çalışabilir ve başarıya ulaşabilirsiniz. Bazen aşırı hırsınız olumsuz anlamda sizi etkiyebilir, sağlığınıza zararı dokunabilir. Aşksız kalamadığınız ve yeniliklere aşık olduğunuz için sık sık sevgili değiştirmekte ünlüsünüzdür. Ancak istediğinizde çok sadık ve sadakatli olabilirsiniz. Çok ateşli ve tutkulu bir sevgili olursunuz. İyi bir ebeveyn olup, çocuklarınıza çok fazla şey öğretebilir ve onları aşırı koruyuculuğunuz nedeniyle sık sık kontrol etseniz ve üzerlerinde kontrol kurmaya çalışsanız da özgür yetiştirebilirsiniz.
Hareketli ve sportif aktiviteler enerjinizi daha da arttıracak ve kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Aceleci yapınız nedeniyle sık sık kazalar yaşayabilirsiniz. Sakatlanma hatta yaralanma risklerine karşı biraz daha dikkatli hareket etmenizi öneririm. Daha temkinli ve daha yavaş, düşünerek hareket etmelisiniz. Hatta konuşmalarınızda da iki düşünüp bir konuşmanızı öneririm çünkü bazen gerçekten çok fazla patavatsız ve acımasız eleştirel çıkışlar yaparak kırıcı davranabilirsiniz.
Güzel konuşma ve yazma, el becerileri, yeni ve farklı yemekler yapmak, sunum ve hitabet yeteneğiniz oldukça dikkat çekici olabilir. Güzel şarkı sözleri veya şiir yazabilirsiniz. İnsanları etkileyecek kadar yaratıcı birisinizdir ve yenilikçi yapınız nedeniyle sürekli ileriye ve yenilere bakarsınız. İçe dönük, ketum ve çekingen bir tarafınız da vardır ancak sosyalliği sevmeniz nedeniyle çekingenliğinizden çabuk kurtulup insanlara uyum sağlayabilirsiniz. Çok fazla içli dışlı ve samimi olmasanız, mesafeli ve biraz da şüpheci yaklaşımlarda bulunsanız da insan ilişkileriniz genelde olumludur ve iyicildir. İyileştirici ve koruyucu birisinizdir ve ihtiyacı olanlara karşılıksız dahi yardımcı olmayı, hizmet etmeyi seversiniz. Araştırmalar, her daim keşfetmek ve buluşlar yapmak hobileriniz arasındadır.
Geçmiş, inancınız ve değerleriniz de sizin için önemlidir, annenize önem verirsiniz ancak aile içi sorunlarınız uzun süre devam eder gibi gözüküyor. Aile sorunları nedeniyle aileden erken ayrılmış, sık sık seyahat eder, yer değiştirir olabilirsiniz. Kendi yetenekleriniz ve kabiliyetleriniz sayesinde çalışarak zengin ve/veya ünlü olabilirsiniz. Mide, göğüsler ve kalp konusunda hassasiyetleriniz vardır. Bu nedenle en ufak bir şikâyetinizde bu organlarınızın muayenesini mutlaka yaptırın. Bağlanmaktan kaçtığınız ve mükemmeli arzu ettiğiniz için evliliğiniz gecikebilir.

Gezegen Boylam Ev no
Güneş 24 Akrep 05′ 41″ 5
Ay 07 Yay 13′ 58″ 5
Merkür 22 Akrep 21′ 51″ 5
Venüs 27 Akrep 16′ 22″ 5
Mars 11 Oğlak 55′ 23″ 6
Jüpiter 21 Akrep 34′ 44″ 5
Satürn 28 Terazi 36′ 38″ 4
Uranüs 04 Yay 13′ 52″ 5
Neptün 25 Yay 35′ 19″ 6
Plüto 27 Terazi 55′ 35″ 4
Chiron 25 Boğa 14′ 48″ R 11
Lilith 16 Oğlak 30′ 38″ 6
True Node 04 Yengeç 44′ 11″ R 12
P. of Fortune 13 Yengeç 36′ 53″ 12
Vertex 12 Yay 45′ 20″ 5

Evler Boylam
Yükselen 26 Yengeç 45′ 11″
Ev 2 16 Aslan 34′ 30″
Ev 3 10 Başak 13′ 40″
Ev 4 10 Terazi 19′ 17″
Ev 5 17 Akrep 04′ 14″
Ev 6 24 Yay 39′ 15″
Ev 7 26 Oğlak 45′ 11″
Ev 8 16 Kova 34′ 30″
Ev 9 10 Balık 13′ 40″
MC (Midheaven) 10 Koç 19′ 17″
Ev 11 17 Boğa 04′ 14″
Ev 12 24 İkizler 39′ 15″

Akrep ve Yay Burcunda Beşinci Evde Stelyum (horoskop yorumu, yıldız haritası analizi)” üzerine bir düşünce

  1. Geri izleme: 2011 Burç Yorumları ve Astroloji burçlar | Mevsimler Gibi Blog

Bir Cevap Yazın