30 yaşından sonra yükselen burcumuzun etkisi?

en başarılı bulduğum astrologlardan sevgili Hakan Kırkoğlu’nun 30 yaşından sonra yükselen burcumuz kendi öz güneş burcumuzdan daha etkili ve baskın olur yorumu yapanları eleştiren yazısını okuduğumda kendime de bu eleştirilerden pay çıkardım bazı cümlelerinde. ben SUVEAY olarak hiçbir zaman insanın kendi öz burcundan daha baskın bir astroloji öğesi olabileceğini belirtmedim ama ay boğası, aslan marsı gibi ifadeleri gayri ihtiyari sarf etmiş olabilirim.

Hakan Kırkoğlu’na makalesi için kendisine teşekkür eder daha sık eleştirel makaleler yazmasını bu sayede özeleştiri yaparak astrolojide bildiğimiz yanlışlardan bir an önce uzaklaşmayı temenni ederim.

Bir deli kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış misalindeki gibi Astroloji hakkında doğru bilinen ama aslında külliyen deli saçması olacak o kadar çok şey var ki bunların çoğu astroloji bilgilerinin eksikliğinden kaynaklanıyor ve yanlış olan şey, tıpkı Ekonomi’deki kötü paranın iyi parayı kovması gibi, çok daha hızlı yayılıyor. Örnek olarak, sözünü edeceğim ilk yanlışı yaklaşık 10 yıldır sürekli duyuyorum: 30 yaşından sonra yükselen burç öz burcunuzdan daha güçlü olur. Böyle bir çıkarsama yapanın öncelikle kafasının çok karışık olduğunu ve astroloji bilgisinin de sağlam olmadığını söyleyebiliriz. Zira yükselen burç ve içinde Güneş’inizin olduğu burç birbirinden farklı konulara karşılık gelir. Elmalarla armutlar karşılaştırılamayacağına göre, her ikisinin de anlattığı şey birbirinden farklıdır. Yükselen burç, doğum anından itibaren, özellikle çocuklukluk hayatımızda nasıl bir ortamla karşılaştığımızı ve bu ortama göre kişiliğimizi, ilişkilerimizi nasıl şekillendirdiğimizi anlatır. Yükselen burcumuzun derecesine bağlı olarak, ileride belirli bir yılda, ilerletilmiş yükselen başka bir burca işaret edebilir ama yine de doğum anımızdaki yükselen her zaman çok önemlidir. İçinde Güneş’in bulunduğu burç ise, öz burcumuzdur ve Güneş daha çok varoluşumuzu, ne olmak istediğimizi, bilinçli yönlerimizi, kendimize olan güveni ve tüm bunlarla birlikte yaratıcılığımızı anlatır. Doğum haritamızda

Bir Cevap Yazın