Ay ikizler Burcunda-Ay Burcu İkizler

İkizler burcu herkesin bildiği gibi zeki, esprili (iyi gelişmiş bir mizah anlayışı) , konuşkan (bazen fazla geveze) daldan dala atlayan (merakı tatmin olur olmaz başka bir meraka atlar) , taklitçi (istediğinde çok iyi rol yapar) , popüler (arkadaş canlısı) , cazibeli (kıvrak zeka ve canlı bakışlar) , mantıksal (aklını kullanmayı sever) , pratik (en kısa yoldan iş bitirici) , çabuk kavrayan (herkesten önce öğrenir) , çabuk sıkılan (ayran gönüllü) , meraklı (sık sık başkalarının özel hayatlarına burnunu sokar) , flörtöz (beraber olduğu biri olsa bile; başkalarıyla da en azından bakışlarıyla ya da konuşarak flört etmeye bayılan), değişken ve her ortama çabucak uyum sağlayan bir yapıya sahiptir.

Ay İkizler insanları da Güneş burcu ya da Yükselen burcu İkizler olan insanlar gibi bu özellikleri bünyesinde barındırır. Ancak “bilinçaltında” ve “en yoğun duygusal ihtiyaçlarında”. İşte Ay burcu ile Güneş ve Yükselen burcu arasındaki fark tam da budur.

Ay İkizler insanları bir şeyleri araştırmaya, öğrenmeye, konuşmaya, paylaşmaya, hatta öyleki bazen tüm bildiklerini paylaşmaya (dedikoduya) , çok yönlülüğe (aynı anda başlanan birkaç kurs ya da birden fazla yürütülecek iş hayali gibi) , çok derinsel olmayan arkadaşlara, kısa seyahatlere içgüdüsel olarak ihtiyaç duyar. Kesinlikle çok zekidir, Ay İkizler burcu olanların hafızası harikadır, çok iyi hatırlar (tabi işine gelmiyorsa hatırlamamış numarası yapabilir ;))

Aşkı dahi rasyonelize etme tutkusu vardır, sürekli bir şeylerin analizini yapar, sırf yapması gerektiğini düşündüğü için çiçek alabilir sevgilisine mesela. Yani içinden gelerek ya da romantizmden değildir bu yaptığı.. “Olması gerektiğini düşündüğü içindir.” Bazen hissetmediği halde ağlak görünmeye çalışabilir ya da romantik olmaya.. Çünkü bunu yapmasının faydalı olacağını düşünmektedir. Evet bir Ay İkizler’i için herşey; önce “düşünmek” ile başlar, “hissetmek” ile değil..

Ay İkizler burcunda doğan kişiler daha çok küçük yaşlardan itibaren bir çok kişiye ilgi duyabilir, “mantıklı kalbine” yerleştirdiği bu kişilere aşık olup sonra onlardan bıkıp yerine yenilerini alabilir. İlgisi sürekli değişir, bir kişiye ya da bir kitaba farketmez.. Genellikle bağlı kalamama nedeni tamamen; yüzeysel ve pratik bilgi açlığından kaynaklanmaktadır. Çok fazla derinlere inmek onu sıkabilir. Ya da birilerinin çok fazla derinlerine inmeye, onu çözmeye çalışması. Bu nedenle de bir kişiyi (ya da girişimde bulunduğu konuyu) “çözdüğünü düşündüğü an” (çözdüğü demiyorum) olay kolayca bitebilir. Daha fazlasına gerek yoktur çünkü o herşeyi bilir (!) 🙂

İletişime doğuştan bir yeteneği vardır, bir çok kişiyi aynı anda idare edebilir hem de büyük bir soğuk kanlılık ve zevkle. Sözleri dinlenmeye değerdir çünkü nerdeyse hemen hemen her konuda fikir sahibi ve deneyimlidir (çok yönlü ve yeniliğe açık olmanın getirdiği avantajlar). Esprili ve akıcı bir dili vardır, insanları sıkmadan muradını dillendirebilir 🙂 Başarılı organizasyonlar düzenleyebilir, halkla ilişkilerde ya da medya alanında çalışabilir. Pazarlama ve satış konusunda da çok başarılıdır. Yazarlık, çok iyi yapabilecek olmasına rağmen onun için sıkıcıdır.

Ay burcu İkizler olanlar, bebekliklerinden itibaren ailelerinden aşırı şefkat ya da duygusal yakınlaşmalar görmemiştir. Ailesi genelde entelektüel anlamda gelişimi için desteklemiş, duygusal anlamda ise zayıf kalmasına sebep olacak soğuk (ya da seviyeli diyeyim) yaklaşımları benimsemişlerdir. Bunun getirdiği bir alışkanlıkla onlar da insanlara bu tarz “mantıksal ve yüzeysel duygusal yaklaşımlar” sunarlar, ilişkileri genelde entelektüeldir, aşırı duygusallıktan hoşlanmadıkları gibi kendileri de duygusal ve / veya romantik değillerdir. Duygusal anlamda sorunludur, çünkü; ”duyguları yok” dedirtecek kadar mantıklıdır 🙂 Huzursuz bir yapısı vardır ve asla tam anlamıyla huzurlu olamaz. Karar vermesi güçtür, verdiği karardan hızla cayabilir :pPp Duygusal taahhütte bulunmaktan son derece uzaktır. Özellikle duygusal anlamda bir söz verdiğinde, unutma (!) olasılığı oldukça fazladır.

Yüzeysel olarak basit konularda lafı çokça uzatabilir, karşısındaki insanları dinler görünüp (çok nadir dinler ;)) konuşacağı cümleleri hazırlar. Dinleme özürlü olduğu söylenebilir. Ancak yine de insanların hallerinden anlar ve onları az dinlemesine rağmen kısa sürede çözümler. Bazen tek bir soru-cevap ile bile ;) Tabi bu duygusal zekasının düşük olduğu gerçeğini değiştiremez.

06.11.2008-suveay

Bu yazıya gelen yorumlar

Ay ikizler Burcunda-Ay Burcu İkizler” hakkında 2 yorum

  1. selo

    peki ay burcu ikizler fakat kendi burcu balık olan bir erkek nasıl ?

    Cevapla
  2. Geri izleme: Ay Yengeç Burcunda İken Doğanlar-Ay Burcu Yengeç Olanlar |

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.