Güneş Burçları (KOÇ,BOĞA,İKİZLER,YENGEÇ,ASLAN)

(Ateş, Öncü) Koç: Lider ruhlu, sportif, aceleci, harika bir aşık olabilen ancak gelgeç gönüllü, seri olmayı seven ve asla yavaşa tahammül edemeyen..

-EN OLUMLU: Girişken, sporcu, faal..
-EN OLUMSUZ: Trafik kazası yapma olasılıkları yüksektir.. Şıpsevdidir, sıkılınca gerisinde kalbi kırık aşıklar bırakır ve yeni başlangıçlar peşinde koşar..

(Toprak, Sabit) Boğa: Serinkanlı, sessiz sakin ama öfkesi yakıcı, sabırlı, paraya, yemeğe ve nefsani zevklerine düşkün, evlilik gibi önemli bir karar aldığında -ki bunu uzun bir süre düşünür ve karşısındakine tam olarak güvenince kararını verir- kararının arkasında duran ve sadakatli davranan, evini en az Yengeç burcu kadar seven ve evi/ailesi ile ilgilenmekten hoşlanan.

-EN OLUMLU: Bir şeyi yapmadan ya da bir karar almadan önce çok düşünür dolayısıyla az hata yapar..
-EN OLUMSUZ: Çok ağırdır, bu ağırlıkları insanı deli edebilir..-Bazıları- çok yediği için aşırı kilo alabilir..

(Hava, Değişken) İkizler: Hızlı düşünen, verdiği sözleri çabuk unutan, yengeç burcunun duyguları gibi onunda fikirleri sürekli -onun elinde olmadan- değişen ve bu yüzden tutarsız görülebilen, mizahi yönleri gelişmiş..

-EN OLUMLU: Hızlı düşünen, eli çabuk, eğlenceli..
-EN OLUMSUZ: Hevesle başlasalar bile bir işten –ya da kişiden- çabuk bıkabilirler.. Zihinleri çok hızlı çalıştığından verdikleri bir karar çok çabuk değişebilir, karar almaları güç olur, insanları kandırma eğilimleri vardır..

(Su, Öncü) Yengeç: Bir güler bir ağlar, mutfak ve aile/ev bakımı konusunda doğuştan yetenekli, sert görünenleri bile çok duygusal ve kırılgan, aşırı heyecanlı, yumuşak kalpli ve olaylara duyarlı, mizahı seven, evine ve ailesine bağlı, vatansever..

-EN OLUMLU: Sadakatli ve sevgi doludur.. Espri anlayışı incedir.. İyi bir eş/anne/baba olabilir..
-EN OLUMSUZ: Çabuk alınır/kırılır.. Kötülükleri ve acıyı asla unutamaz, fırsatını bulunca misilleme yapar, duygularını anlamayanlara surat asar, kırılınca/kızınca bir çocuk gibi somurtur..

(Ateş, Sabit) Aslan: Kralı/kraliçeyi oynayan, övgüye hayır diyemeyen, aşırı gururlu, olayları lehine çevirmeyi iyi bilen, aşkı seven ve aşksız kalamayan, sportmen, arkadaş canlısı ancak iyi niyeti çok kolay suistimal edilebilen, cömert ve yüce gönüllü..

-EN OLUMLU: Canlı, enerjik ve eğlencelidir, keyfi yerindeyse çok iyi vakit geçirtir..
-EN OLUMSUZ: Riyakarlık ve gösteriş meraklısı olabilir.. Aşırı kıskanç ve fikirlerini gizleyen biri olabilir.. Hatası olsa bile yokmuşcasına olayları dramatize ederek kendini savunur, dikdatörlük ve küstahlık eğilimleri vardır..

(Toprak, Değişken) Başak: Mükemmeli arayan ve mükemmele ulaşmak için çalışan bu yüzden çok başı ağrıyan, her şeyin düzenlisini ve temizini seven, yardımsever, kendini ifade etmeyi iyi bilen, eleştiri yaparak bir şeyleri düzeltmeyi/mükemmelleştirmeyi uman ancak bu isteği çoğunlukla kötü niyet olarak algılanan.. Bazen çok soğuk görünebilir..

-EN OLUMLU: Zekidir, bilgisi olduğu konularda yardım istendiğinde asla geri çevirmez… İsabetli eleştirir, güzel konuşur ve yazar..
-EN OLUMSUZ: Çevresine –ve bazen kendisine de- illallah dedirten bir mükemmellik arayışı vardır, asla düzeltilemeyecek bir şey olmadığına inanır ve düzeltmek için her daim eleştiri yapar -kendine bile- ve bu eleştirileri bazen can yakabilir..

Güneş Burçları (KOÇ,BOĞA,İKİZLER,YENGEÇ,ASLAN)” hakkında 2 yorum

  1. dilara

    evet çok güzel bahsetmiş.erkek arkadaşım ikizler burcuydu zaten fazla sürmedi çokta kırgın bıraktı ardında kalanı onunlayken dengem bozulmuştu neye inanacağımı şaşırmıştım.Şimdi şimdi anlıyorum herşeyi.

    Cevapla
  2. aNNePeRi

    copy past yapamıyorum yafs niye şettin ki dermişim 😀 ben ne kadar çok yengecim demek(gerçi söylemiştindi ama 😀 ) acıyı kötülüğü hayatta unutmam.Fırsatını bırak asla olmicak olsa bile intikam hayalleri kuruyorm nasıllllllllllllll :D:D

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.