Doğum Haritası-Yıldızname Analizlerim-Kova Burcu Bir Bayana Yaptığım Analiz

Burcun: Kova

Ay Burcun: Yengeç (neden iyi anlaştığımız ortaya çıktı)

Yükselen Burcun: Koç

Şimdi haritanın taslağı denen bu 3 faktör ve haritanın diğer faktörleri olan 8 gezegen, 12 ev, gezegen yerleşimleri ve gezegen görünümlerine (gezegen açılarına) bakaraktan bir yorum yapmaya çalışayım. Malum sadece burcun Kova diye “hmmm sen ukala dümbeleği, aşırı akıllı hatta dahi, insanlara karşı mesafeli hatta soğuk, arkadaşlığa aşktan fazla önem veren birisin” diyemeyiz. Doğum haritamızın diğer faktörleri de önemli çünkü.

Kova, Koç, Yengeç.. Temeli oluşturuyor dedik.. Peki ya açıları? Güneş (Kova) Yükselen (Koç) Ay (Yengeç) birbiriyle yaptıkları açılar,

ne kadar kendimizle barışık olduğumuzu, içsel ve duygusal anlamda ne kadar mutlu olabileceğimizi bir nevi mutluluk kapasitemizi, duygusallığımızı ve ne kadar dışa dönük olduğumuzu anlatır “kabaca” .. Ay’ın Yükselen’ine sert bir açı yapmış. Ayrıca Ay-Venüs zıtlığı var haritanda. Ay burcunun da Yengeç olduğunu hatırlarsak, bu aşırı kiloya davetiye demek olabilir. Bazı konularda aşırıya kaçma söz konusu olabilir diye düşündüm bu açıyı görünce. Ayrıca duygusallığını da abartmana sebep olabilir. Tabi yükselenin Koç olduğu için duygusallığını dışarı yansıtırken daha kavgacı ve spontan bir biçimde ifade ediyorsundur muhtemelen. (Yükselen haritamızın dışarı açılan penceresidir çünkü.. Haritadaki açılar, yerleşimler vs. hepsini toplayıp, yükselene göre yorum yapmak gerekir. En son kapı o çünkü, o çıkış kapısı bir nevi. O yüzden haritadaki her bilgiyi toplayıp, son olarak yükselen burcu da dikkate alarak yorum yaparız. ) Yani sen üzüldüğünde, kırıldığında dışarıya sert ve gürültülü bir tepki veriyor olabilirsin demek oluyor bu :D Duygularını göstermezsin çoğu zaman (Venüs Oğlak, Mars Akrep, Güneş Kova) Ancak bu duygusal olduğun gerçeğini hiç bir zaman değiştiremez.. Ay Yengeç’te ve üstelik Yengeç’in kendi evi 4.evde iken gerçekten çok güçlüdür ve tüm özelliklerini gösterir. Ay demek duygu demek, his demek, hissediş demek.. Sen bunları sonuna kadar yaşayabilecek birisin.. Ancak kötü bir haberim var, insan hep iyi şeyler hissetmez :( Kısacası daha duygusal olduğun için, yaşadığın olumsuzlukları da daha derinden hissederek, üzülerek yaşarsın.. Ancak belli etmeme konusunda başarılısındır baya. Biraz ketumluk bile olabilir sende bu konuda  😉 Kan kusup kızılcık şerbeti içtim muhabbetine sende rastlanabilir gibime geliyor.

9.evde Neptün-Jüpiter kavuşumu Oğlak burcunda konumlanmış. Geleneklerine, inançlarına, değerlerine sıkı sıkıya bağlı ve asla taviz vermeyenlerdensin muhtemelen. Yardımseversindir ve gerçekten bu alanda yorulmak nedir bilmeden çalışan biri olabilirsin aynı zamanda.

Güneş-Merkür Kova burcunda konumlanmış ve yine Kova burcunun evi olan 11. evdeler. Merkür 11.evde yücelir ve Kova burcunun artı Merkür’ün tüm iyi fonksiyonlarını gösterir. Bu da demek oluyor ki; iletişimde gerçekten çok başarılısındır. Çok rahat dostluklar arkadaşlıklar kurabilir, fikirlerin ve konuşmalarınla çevrende bir çok kişiyi toplayabilirsin. Kova aynı zamanda öğretmenleri temsil eden bir burçtur. Hayatın boyunca hem öğrenir, hem de öğretirsin. Ve bundan çok zevk alırsın.  Entelektüel olarak gelişmiş bir insansındır, demokratik ve özgürlükçüsündür. Tüm haklara çok önem verirsin, evrensel uyum ve barıştan yanasındır. Zehir gibi zeki olduğunu söylememe gerek bile yok. Konuşmayı çok seversin. Bilimsel konulara meraklı olabilirsin, araştırmacılık yönün de gelişkindir. Araştırmacılık yönü demişken 7.evinde Akrep burcunda 3 gezegen birikmiş :) Bu da demek oluyor ki araştırmaya baya meraklısın gerçekten (özellikle ikili ilişkilerde) birlikte olduğun, ortak çalıştığın ya da eşin olacak kişinin özelini didik didik etmeye bayılırsın. Çünkü öğrenmeye ihtiyacın vardır, çünkü derinlemesine anlamak, derinlemesine yaşamak istersin ve bunun için herşeyi bilmen gereklidir. Araştırma yapmandaki amaç budur. Ancak bu huyun, zaman zaman şiddetli tartışmalar ve problemler yaratabilir. Malum bir çok kişi paylaşmayı sevmez.

Diplomasiye açık olmadığın, fazlasıyla spontan ve dobra olduğun için tartışmalı beraberlikler ve arkadaşlıklar yaşarsın. Ekip çalışmalarını seversin, yardımlaşarak bir şeyler başarmak, yardım kuruluşlarında çalışmak kısacası yararlı olmak hoşuna gider. İkili ilişkilerinde bir çok problem olabilir. Evlilik konusundaki düşüncem geç bir evlilik yapacağın yönünde olacak. Evlendiğinde sorunlar yaşamak istemiyorsan eşini iyi seç derim çünkü boşanacak derecede çok tartışabilirsiniz. Burdan haritana bakınca öyle gözüküyor. Bu konu gerçekten ciddi papatyacığım. Ya sorunlu bir evlilik ve sonunda Allah korusun boşanma, ya da aklı başında sağlam bir evlilik. Bu ikisinden biri olabilir (Allah’ın izni ile tabi) tercih sana kalıyor. İçine sinmeyen biriyle sakın evlenme derim, heleki daha bekarken ölümcül kavgalar ettiğin biriyse aman ha derim.

Doğum Haritası-Yıldızname Analizlerim-Kova Burcu Bir Bayana Yaptığım Analiz” hakkında 4 yorum

  1. Betül

    rica etsem benim de burcumun analizini yapabilirmisiniz 11.02.1986 saat 11:30

    Cevapla
  2. şükran

    niyeyse pek ilgimi çekiyor bu astrolojii…birde benim analizimi yapın bakalım..25 ocak 1968..saat 12 de doğmuşum…pek merak ettim…:)

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.