Yaptığım Doğum Haritası-Yıldızname Analizlerim-Aslan Burcu Bir Bayana Yaptığım Analiz

Haritan bu

Aslan burcusun, Ay burcun İkizler ve Yükselen burcun da Terazi (Ancak 13:15 sonrasında doğduysan Akrep oluyor yükselen burcun bunu da belirteyim. Verdiğin saat aralığı doğru ise yükselenin kesin Terazi oluyor)

Yükselen burcun Terazi ancak Pluto ile yani Akrep burcunun yönetici gezegeni ile kavuşum yapmış yükselen burç çizgisi. Bu nedenle özellikle çocukluğun suskun ve içe dönük geçmiş olabilir. Ya da en azından ilk etapta yabancılara karşı çok şüpheci davranmışsındır diyebilirim. Burcun sabit bir burç yani Aslan artı Akrep burcunu yöneten gezegen Pluto’nun 1.evinde yani yükselen burcunda olması yükselenin öncü bir burç olan Terazi olsa bile “birazcık da” sabit nitelikte özellik katacaktır. Çünkü Akrep sabit bir burçtur. Yani yükselen burcunda sanki sabit bir burçmuş gibi düşünmemize sebep olacak bu nedenle. Sabit burçlarda biriktirip patlama eğilimi olur buna dikkat diyorum. “İçine ata ata ne hale düştün” demeyelim sonra canımcım :) Ancak enerjinin içe yönelmesi sayesinde İnsanları inanılmaz iyi analiz edebilirsin. İyiyi ve kötüyü müthiş güzel ayırt edebilirsin. Çocukluğundan beri durum böyledir. Venüs’ünün Başak olması da bu dediğimi doğrular kanaatindeyim çünkü Başak analizcilerin ve eleştirmenlerin burcudur. Başak burcunun gözünden kolay kolay hiç bir şey kaçamaz. Özellikle yanlış bir şeyse :)

Genel anlamda güzel bir haritan var zeki ve sosyal birisin haritana bakınca bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Neden mi zeki dedim? Akrep’teki Uranüs Yengeç’teki Merkür ile üçgen açı yapmış bu akıcı ve olumlu bir açıdır. Malum Uranüs aklı, Merkür de zekayı ifade eder. Bu anlamda bir insanın haritasında bu ikisinin yaptığı olumlu açı o kişi açısından oldukça destekleyicidir. Neden mi sosyal dedim? Bir Aslan burcu bayanısın ve yükselenin de Terazi. En önemlilerinden biri de Venüs’ün Başak’ta ve 11.evde artı Ay’ına olumlu bakış açısı yapmakta.

Ay ve Neptün zıt açısını beğenmedim bu çok hayal kırıklığı ve alınganlık verir sana. İnanılmaz küskün birisi olabilirsin en ufak bir kabalıkta ya da beklemediğin davranışta hemen kalbin kırılıverir ve kolay kolay moralinin düzelmesi mümkün olmaz. Yapılanları unutmazsın, kırgınlıkların kolay geçmez bu açı yüzünden..

Venüs’ün 11.evinde yani sosyal ortamlar, arkadaşlık ve idealler evinde. Eşinle sosyal bir ortamda ya da arkadaş çevresinden mi tanıştınız merak ettim? En azından ortak arkadaşlarınızın olması muhtemel gibi düşündüm Venüs’ün bu konumlanmasını görünce.

Çok dürüst ve merhametli birisindir. Haksızlığa asla gelemezsin ve sıkı bir doğruluk savunucusu olduğunu söyleyebilirim. Bunu nerden mi anladım? Bir doğum haritasında Güneş’in açıları çok çok önemlidir ve bizlere bir çok ip ucu verir. Güneş’in Satürn ve Jüpiter’inden olumlu açılar almış, Satürn Güneş’e olumlu bakınca bu; kişiye disiplin ve dürüstlük verir, Jüpiter Güneş’e olumlu bakınca da hayatta ne olursa olsun bir şekilde kendini toparlayabilme, yaşama gücü, neşe ve merhamet, insan sevgisi ve yardımseverlik verir. Bu açıların haritandaki en beğendiğim açılar diyebilirim. Sağlam biri olduğunu gösteriyor. O beğenmediğim dediğim Ay-Neptün zıt açısını da bu açın ile zor da olsa aşabilirsin diye düşünüyorum. Bunun yanında Satürn, Jüpiter ve yükselen burcun Terazi olması “son derece” adalet sever ve doğruluk savunucusu olduğunu adeta haykırıyor. İyi gelişmiş bir adalet anlayışın vardır ve kendini ister istemez birilerini (özellikle de haksızlığa uğramış birilerini) savunurken bulabilirsin :))

Ay burcun İkizler olduğundan konuşmaya meraklısındır bazen dedikoduya meyledebilirsin buna dikkat elbette her Ay burcu İkizler olan dedikodu etmeyi sever diye bir kaide yok bunu belirteyim sana bu uyarıyı etmemin sebebi Ay burcunun İkizler’de olması ve artıııı Jüpiter ile Satürn’üne kare açı yapması yani sert bakması. Bu Ay burcunun olumsuz özelliklerini ortaya çıkartabilecek bir açıdır bu nedenle bu uyarıyı yapmak istedim. İkizler burcunun en olumsuz denebilecek özelliği budur yani dedikodu. Ve İkizler hangi gezegende ise o gezegene gelen her sert açı bu olumsuz özelliklerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Tabiki bu diğer burçlar için de geçerlidir..

Yengeç’te bulunan Merkür ve Mars yapılan yanlışları ve haksızlıkları asla unutmamana ve kırgınlığını uzun süre hatta ömür boyu içinde taşıyabileceğine işaret etmekte. Hafızan zehir gibidir. Fil hafızası :pPp Yengeç hafızası demek fil hafızası demektir zaten :)) Bu arada Yengeç’teki bu iki gezegen sayesinde yemek sanatlarına yeteneğin vardır artı çok iyi bir anne / eş olabilirsin. Tabi hassas ve alıngan olduğunu da eklemeliyim :) Hele Ay-Neptün zıt açısı olan biriyken bir de Mars ve Merkür’ünün Yengeç olması seni daha da duygusallaştıran ve hassasiyetini artıran bir faktör olmuş.

Ve son olarak Neyran’cığım haritanın 9.evinde (yani hayatımızda yurt dışı, yüksek idealler ve yüksek öğrenim vs. gibi alanlarımızı anlatan evinde) 3 gezegen konumlanmış. Merkür, Mars ve Ay. Yurt dışı ile bağlantıların olabileceğini düşündürdü bu bana. Artı yabancı dile ya da yüksek öğrenime karşı bir yeteneğin / hevesin olabileceğini. 9.evde bulunan Ay’a 3.evindeki Neptün’den gelen zıt açı, yüksek öğrenim ideallerini ertelemene ya da gerçekleştirememiş olmana işaret ediyor olabilir. Bunun yanında yabancı kültürlere ve ülkelere çokça meraklısındır diyebilirim.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.