Yaptığım Sinastri (İlişki-Aşk Uyumu) Analizlerine Bir Örnek-Kova ve Yengeç Burcu Aşk Uyumu

Hazır uykum kaçmışken daha önceden söz verdiğim geçenlerde aşklarının “aydönümünü” kutlayan 20′lik iki çıtırımın analizini artık yapim dedim :) Çıtırlar başlıktan da anlaşılacağı üzere serzeniş meraklısı ile yabani kuzu -bir zamanların dertli wişnesi :)

Şimdi bu dediklerimin çoğunu sadece astrolojiden az buçuk çakanlar anlar o yüzden anlamasanız da sorun değil :)) Siz anlayabildiklerinizi alın gerisini bloğum için bırakın :pPp

Serzeniş Meraklısı önce seni biraz tanıyalım :)

Güneş burcun Kova, Yükselen burcun da Kova, Ay burcun Aslan. Ay ve Güneş’in zıtken doğmuşsun yani Dolunay zamanı. Dolunay zamanı doğanların nasıl bir karaktere sahip olacağını burda detaylıca yazmıştım. Ay’ın 6. , Güneş ve Merkür’ün de 12.evinde konumlanmış. 6. ve 12. evler haritamızın en fedakar ve yardımsever özellikler veren evleridir. Kendini hizmete adamış gibisindir adeta. İnsanlara yardım etmeyi çok seversin ayrıca bu sana büyük bir huzur verir. Güneş’inin Boğa’da bulunan Jüpiter ile trine açı yapması da bu dediğimi destekliyor. Merhametli birisin ve yardıma ihtiyacı olanlara büyük bir zevkle yardıma koşarsın. Ara sıra kendinle başbaşa kalmayı çok seversin ve böyle anlarda yazılar / şiirler yazabilirsin. Ancak haritanda ciddi bazı sert açılar var bu da “birazcık” fazla agresif biri olduğunu düşündürdü bana :) Babanla ilgili problemleri / tartışmaları işaret eden bazı konumlanmalarda var. Yine haritandaki konumlanmalara göre söylüyorum sabırlı ancak patlayınca çok pis patlayan biri olabilirsin. Ay’ın 6.evde demiştim ancak evlilik ve ortaklık evi olan 7.ev çizgisi ile kavuşumda. Bu da zuzunun nasıl çekim alanına girdiğini güzel özetliyor :) -Kuzu Yengeç burcu ve Ay Yengeç burcu yöneticisidir. 7. ev çizgisi ile kavuşan bir Ay, duygusal, empatik ve sevdiğini sahiplenen tiplerle iyi anlaştığını gösterir.) Yalnız şunu da belirtmeliyim haritanda Oğlak burcunda 4 gezegenin olması, dolunayda doğman artı Oğlak’taki Venüs’ünün Satürn ile kavuşması ve Güneş-Merkür kavuşumunun 12. evde konumlanması; zaman zaman fazla karamsar / melankolik olabileceğini, kendini diğer insanlardan soyutlayabileceğini göstermekte, buna dikkat etmelisin.

Kuzu senin haritana gelelim :) Güneş ve Ay burcun Yengeç, Yükselen burcun Yay. Serzeniş’in Güneş ve Merkür’ü 12. evde demiştim yukarda. Senin de Güneş, Ay ve Venüs’ün 8.evde :)) Serzeniş’in kendini gerçekleştirme alanı Balık burcuna has (12.ev) alanlar, senin ise Akrep burcuna has (8.ev) alanlar. Bu anlamda hayat amaçlarınız birbirine çokça benziyor. Ortak noktalar bulmanız çok doğal oluyor bu durumda. Bunun yanında ikinizde dışa dönük sosyal ve paylaşımcı, ancak; bu şeffaflığınıza rağmen özelini korumayı başarabilecek karakterde olan insanlarsınız. Çünkü kendinizi çok fazla ortaya dökmeyi sevmezsiniz. (8.ev ve 12.ev Güneş’leri / gezegenleri nedeni ile)

Kuzu senden bahsetmeye devam edelim. Mars-Venüs Aslan burcunda kavuşmuş, Yay yükselen ve 7.evde İkizler burcunda kavuşmuş Merkür ve Jüpiter. Eyvah eyvah :D Çoook konuşkan -geveze seni :)) ve pattadanak -dobra- birisin muhtemelen. Enerjik ve hayat dolusun, spor yapman şarttt ya da bol bol gezmen. Yoksa bu fazla enerjiden olumsuz etkilenebilirsin. Haritandaki bazı açılara bakılırsa (Güneş ile Satürn-Neptün-Uranüs kavuşumu zıtlığı. Ayrıca Neptün baba evinin -4.evin- yöneticisi) senin de ailevi problemlerin olabilir -özellikle baba ile alakalı- Yurt dışı ile bir alakan var mı bilmiyorum ama yurt dışı ile bir bağlantın olabilir, bir süreliğine oraya yerleşme ya da yüksek öğrenim durumu gibi bir şey. Çok fazla arkadaşın vardır ve çok sevilirsin. Jüpiter-Merkür kavuşumunun 7.evinde konumlanması konuşkan, entelektüel ve iyimser kişilerle iyi anlaşacağın anlamına geliyor. Ayrıca eş “adaylarının” 🙂 ne kadar merhametli, sempatik ve zeki olacağını da gösterir bu konumlanma. Ayrıca 7.evdeki Jüpiter nedeni ile evlilikte şans ve büyük mutluluk da öngörebilirim. (bunu Serzeniş’e de öngörebilirim çünkü O’nun da şans noktası 7.evinde)

Kuzey Ay Düğümleriniz adeta birbirinize öğretecek çok şeyiniz olduğunu haykırıyor. Serzenişin K.Ay Düğümü Balık, Kuzu’nun Güneş’i Yengeç ile uyumlu. Kuzu’nun K.Ay Düğümü de Kova, Serzeniş’in Yükselen’i ile uyumlu açılar yapıyor. K.Ay Düğümlerinizin derslerini birbirinize öğretecek birer öğretmen gibisiniz adeta. Bunu incelediğim bir çok sinastri haritasında hayretler içerisinde görüyorum. Ve bu düzeni yaratana bir kez daha hayranlık duyuyorum. Karşılaştığımız her insan mutlaka bize bir şeyler katıyor arkadaşlar buna emin olun. Hiç kimse ile boşuna  tanışmıyoruz ya da konuşmuyoruz. Hepsinin bir nedeni var. Hepsinin. Ve bunlar gerçekten bizim için gerekli olan deneyimler. Bir şeyleri anlayabilmek, kendimizi gerçekleştirebilmek ve haritamızdaki hayat amacımızı yaşayabilmek için. Tabi bunları yaparken doğru yoldan giderek yapmalı ki kendimizi gerçekleştirelim derken yanlış yollara sapıp asıl amacımızı unutmayalım. Bu son dediklerimi anlayabilen varsa horozlu şekeri istediği adrese yollarım :D Baya bi felsefik konuşmuşum gece gece be ya cıx cıx. Nerde kalmıştım, heh…

Haritalar arası açılar kısmı ve yorumlarıma gelelim şimdi :)

Öncelikle dikkatimi çeken Serzeniş’in Güneş ve Ay’ı Kuzu’nun yükseleni ile uyumlu. Bu da demek oluyorki; birlikte iken oldukça uyumlu ve mutlu bir çift olabilirsiniz, ayrıca bu açı çekim sağlar. Kendinizi ifade etme yöntemleriniz ile perspektifleriniz benzeşir, bu da aranızda çıkabilecek sorunları minimuma indirgeyecek önemli bir durumdur. Serzeniş’in Ay’ı ile Kuzu’nun Venüs’ü kavuşum açısı yapıyor bu da romantizmin volümünü “birazcık” artıracak sevgi dolu bir açıdır :) Uyum sağlayan mutlu bir açı. Samimiyeti yükseltir. Duygusal ve ruhsal ihtiyaçlarınıza önem vermenizi sağlar. Mars-Uranüs olumlu. Heyecana duyduğunuz açlığı gösteriyor. Birbirinizi yeni deneyimler -mesela; yeni yerler gezmek ya da keşfetmek konusunda- cesaretlendirebilirsiniz. Çekim sağlayan bir açıdır. Serzeniş’in Ay’ı Kuzu’nun haritasında 8.evde konumlanmış. Bu tutku yoğunluğuna ve aşka işaret eden kuvvetli bir çekim yaratan süper bir açıdır. Ancak aranızda ya hep ya hiç türünden çekişmelere de neden olabilir -tutku yoğunluğu ve ardından tabiki kıskançlık ve aşırı sahiplenmeden dolayı- Serzeniş birazcık daha yumuşak olmalısın özellikle ilişkinin ilerleyen dönemlerinde Kuzu “birazcık daha” seni sahiplendiğinde ;) Eğer böyle anlardan birine girerseniz sakın unutmayın ilişkinizi yürütmek istiyorsanız konuştuklarınıza çok ama çok dikkat etmeli ve asla birbirinizi incitecek şeyler söylememelisiniz. Ne kadar sinirli olursanız olun saygıyı asla yitirmeyin. Çünkü siniriniz geçer, olay çözümlenir belki ama birbirinize ettiğiniz lafları uzun süre unutamayabilirsiniz.

Kuzu’nun Güneş ve Merkür’ü Serzeniş’in 5.evinde :) Bir mutluluk ve neşe kaynağı konumlanma daha. Kuzu seni üretmeye ve yeni şeyler tasarlamaya karşı heveslendirebilir Serzeniş. Sana yeni fikirler verebilir. Bu konumlanma aynı zamanda romantizm ve aşk katar ilişkiye. Ortak zevkler ve iyi bir arkadaşlık da sağlar. Birbirinizden sıkılmamanız için elinden geleni yapacak olan çok çok güzel bir konumlanmadır :) Kuzu’nun Ay-Venüs kavuşumu ile Mars’ı Serzeniş’in 6.evinde bu da demek oluyor ki birbirinize karşı oldukça yardımsever ve cömert olacaksınız, paylaşacaksınız, fedakar olucaksınız. Birbirinize iyi bakıcaksınız. Hele Kuzu :) Serzeniş sana bebek gibi bakar bu kız he benden söylemesi :)) Hele de hasta filan olursan uf uf uf :D Yandın mı deseeeem yaşadın mı desem :))

Herşey süt liman gibi görünse de bu iki haritanın sinastri analizinden çıkartacağım önemli bir uyarı var arkadaşlar. Bu ilişki uzun süreli olsun isterseniz birbirinize karşı her zaman dürüst olmalısınız ve asla bencil davranmamalısınız. Paylaşımcı olmalısınız. Bir tartışma durumunda -ki umarım olmaz tabi- yukarda belirttiğim şeyi unutmayın. Yani saygıyı. Zaman zaman ego çatışmaları olması muhtemel. Eğer ego çatışmalarına girerseniz romantizm, aşk filan kalmaz benden uyarması. Buna dikkat edin arkadaşlar. Haritalar arası kırmızı alarm veren açılar var çünkü. Ve eğer bu dediklerimi yapamazsanız üzgünüm ama ilişkiniz kısa bir süre sonra bitecektir. Başladığınız gibi sevgi ve aşk dolu bir beraberlik diliyorum, bir ömür mutlu olun emi ;) Benden bu kadar.

SİZ DE SİNASTRİ ANALİZİ YAPTIRMAK İSTERSENİZ BURAYA BUYRUN.

Yaptığım Sinastri (İlişki-Aşk Uyumu) Analizlerine Bir Örnek-Kova ve Yengeç Burcu Aşk Uyumu” hakkında 2 yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.