ASTRO GÜNDEM: 5 Ocak 2009-Jüpiter Kova Burcunda

Önemli astro gündem gelişmelerini daha rahat takip edebilmeniz için astrogündem kategorisi oluşturmaya karar verdim arkadaşlar.

Dün burç değiştiren Jüpiter, Kova’daki yaklaşık 1 senelik seyrine başlamış bulunuyor. Jüpiter bolluk, genişleme, merhamet, iyimserlik, dürüstlük, rahatlık (ama zaman zaman fazla rehavetten kaynaklanan tembellik) ve şans gezegeni olarak bilinmektedir. Kova burcu ise evrenselliği, sosyal grupları, geniş kitlelere hitap etmesi, hem birey haklarını koruyup hem de başkalarını düşünebilmesi, başkaları adına da yeni şeyler üretmeye çabalaması, artı, teknoloji ve bilim düşkünlüğü ile bilinir.

 Jüpiter’in bu burçtaki etkilerine gelince.. Bu senenin çoğumuza çılgın ve özgür tarzlar getireceği şüphesiz. Çünkü tipik Kova burcu; dahiler ve çılgınlar burcudur bir diğer adıyla. Jüpiter’in genişletme ve bollaştırma etkisi ile bu çılgınlık tüm dünyaya yansıyabilir. Kiminde karakter olarak, kiminde stil kılık kıyafet olarak bu yeniliklere sıkça rastlayacağız bu sene. Bunun yanında bir özgürlük ve bireyselleşme gölgesi olarak gayri meşru ilişkiler ve çocuklarda bir artış olacağını öngörebiliriz ne yazıkki. Ahlaki açıdan zayıf olan kişilere bu özgürlük hissiyatı olumsuz şekilde yansıyabilir.. Bilimsel ve teknolojik gelişmeleri daha sık görmek de mümkün olacak. Umarım bu teknolojik gelişmeler hep insanlık adına yararlı olan gelişmeler olur zira savaş ve silah teknolojilerini daha gelişmiş olarak görmek de var bu ihtimallerin içinde ):

Kısaca yenilikler, farklılıklar, daha fazla bilimsel ve teknolojik gelişme artı egzantrik denebilecek (çok orjinal ya da kimine göre tuhaf) durumlar bu senenin anahtar kelimeleri diyebiliriz.

Gelelim Jüpiter Kova burcunda iken burçlara ne gibi etkiler yapacak konusuna.. Bu yılın en şanslı burçlarından bir kaç örnek vererek yazımı sonlandırıyorum.

Bu sene Terazi ve Yükselen Terazi burçları daha da sosyalleşebilir. Yeni aşklar ve arkadaşlıklar onları bekliyor. Ayrıca sanatsal alanda çalışıyorlarsa ya da hayal gücü gerektiren bir işleri varsa bu alanda şans yüzlerine gülecek diyebiliriz. Yaratıcılıkları gelişiyor. Artı gayri meşru ya da sürpriz çocuklara dikkat diyoruz çünkü aniden gelen bir bebek hayatlarını altüst edebilir 😉 Cinsel anlamda kontrollü ve dikkatli olmalılar.

Kova ve Yükselen burcu Kova olanlar düşünsel anlamda bu sene kendilerini çok ama çok geliştirebilecek ve yeni taktikler bulabilecekler. Jüpiter’in Kova burcunda olması Yükselen Kova burcu insanının 1.evinde yani fiziksel ve sosyal kimliğinde genişlemeye ve bolluğa sebep olacağı için alacağı fazla kilolara hazırlıklı olmasını tavsiye ediyorum 😉 Yeme ve içme konusunda abartıya kaçmamalısınız. Şimdi de güzel bir haber.. Bir sene boyunca parlamaya ve yeni teklifler almaya hazırlıklı olun. Girişimlerinizde oldukça başarılı olabilirsiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan burçları bu sene evlilik konusunda daha ciddi düşünüp aniden evlenme kararı alabilir. Bu konudaki karamsar düşüncelerinden sıyrılacaktır çünkü. Jüpiter iyimserlik ve inanç aşılayacaktır. İkili ilişkiler kurduğu kişiler artabilir artı bir ilişkileri yoksa bu sene evlilik düşünmelerine neden olacak kişilerle tanışabilirler. 2009’un en şanslı burçlarından diyebiliriz 🙂

Genel anlamda ele alacak olursak; bu sene Jüpiter Kova etkisi, Kova-Aslan-Boğa ve Akrep‘lere, doğum haritalarında Kova burcunun yer aldığı yaşamsal alanlarda şanslar ve yeni fırsatlar sunacak.

Diğer burçlar için de aynı şeyleri söylemek elbetteki mümkün. Örneğin: bir Yükselen İkizler‘in haritasında 9.evinde konumlanacak olan Jüpiter ona; yurtdışı ilişkilerinde, felsefi ve/veya dini inançlar konularında, yüksek öğrenimde, girdiği bir hukuk savaşında, ikinci bir çocuk yapmakta vs. yeni fırsatlar ve genişleme şansı sunacaktır.. gibi. Yani Jüpiter hangi yaşamsal alanınızda konumlandı ise o yaşamsal alanın konularında yenilikler ve fırsatlarla karşılaşmak mümkün olacak. (Doğum haritanızda Jüpiter’in hangi alanda konumlandığını bulabilmeniz için doğum haritanızı çıkarmalısınız.)

Teknoloji/bilim/sağlık alanlarında gelişim engellerini aşan, farklılıklara rağmen her konuda fikir birliği sağlayan ve asgari müştereklerde buluşturan, tam bağımsız bir 2009 diliyorum, tüm insanlık adına..

 

Not: Bir sonraki ASTROGÜNDEM yazım: 11 Ocak Merkür retrosu (Merkür gerilemesi)

ASTRO GÜNDEM: 5 Ocak 2009-Jüpiter Kova Burcunda” hakkında 4 yorum

 1. admin

  Kilo konusunda dikkat et diyorum işte fena mı diyeti bırakırsan iş kötü yani :)) Ya da şuda olabilir diyeti çok sıkı yapıp bırakırsan verdiğinden fazlasını alırsın :p Umarım olmaz tabi bu emeklerinin boşa gitmesini istemem. Smileyleri buraya eklemedim burası birazcık daha ağır bir blog olacak çünkü.. Daha ciddi takılmak istiyorum burda 😉

  Cevapla
 2. papatya

  ne kilo alması kızım git başımdan. verdiğim kiloların hepsi senin olsun. kilo filan almıycam ben.
  hain astrolog:P

  burda niye zıplayan ifadeler yok hem. burçların amblemlerinden ifade istiyorum 😛

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.