ASTROGÜNDEM: 11 Ocak 2009 Merkür Retrosu (Gerilemesi) Başladı

Evet Merkür retrosu dün itibariyle başlamış bulunuyor arkadaşlar.

Merkür Gerilerken Neler Olur??

Merkür geri gittiği zamanlarda haberleşme, iletişim ve yolculuklarla ilgili aksamalarla daha sık rastlaşırız. Bilgisayarımız aniden problem çıkarabilir ya da yolculuk sırasında aniden ortaya çıkan sorunlarla yüzleşebiliriz. Ayrıca; Merkür gerilerken sevgilimizle, eşimizle ve/veya dostlarımızla ayrılıklar yaşayabiliriz, ancak; genellikle Merkür düzeldikten sonra barış ortamı sağlanır. Üstelik eskisinden daha iyi bile olabilir bu ortam..

Merkür kararları, pazarlıkları, anlaşmaları ve yazışmaları açıkladığı için Merkür geri giderken verilen pek çok kararı yeniden gözden geçirmek gerekecektir. Bu nedenle Merkür geri giderken kendi hatalarımızı ve eksik yönlerimizi kapatmak ve düzeltmek için daha fazla şansa sahip olabiliriz. Ancak net ve son kararı Merkür döndükten sonra vermek en iyisidir. Merkür geri giderken önemli kontratlar yapsak ve sonuca vardığımızı düşünsek bile, Merkür düzgün harekete döndüğünde bu kararlardan vazgeçmek çok sık rastlanan bir durumdur.

Merkür retrosunun en sevilen kısmına geleyim. Kaybettiğimizi sandığımız eşyalarımıza da yine Merkür gerilerken ilginç bir şekilde rastlayabiliyoruz 🙂 Artı olarak eklemeliyim, eğer eski sevgilinizi ya da sevgililerinizi 🙂 bu dönemde fazla hatırlıyor ve anıyorsanız, bu da Merkür retrosunun bir yansımasıdır. Eski tanıdıklarla rastlaşmanız, sizin dayanamayıp aramanız ya da onların dayanamayıp araması da olasıdır bu retro döneminde. Sevgilisi olmayan ve geçmişten haber bekleyenler için güzel ve umut dolu bir dönem olduğunu söyleyebilirim 🙂 Her an eskilerden biri size “ce ee” yapabilir 😉

Özellikle Güneş, Ay ve Yükselen Burcu değişken bir burçta olanlar (yani Güneş, Ay ve/veya Yükselen Burcu: Kova, Aslan, Akrep ve Boğa burcu olanlar)  yani tüm sabit burçlar bu retrodan daha çok etkilenecekler..

Diğer burç mensupları da elbette retro Merkür’den nasibini alacak 🙂  Merkür’ün göklerde bulunduğu burç ve derecenin horoskopunda hangi evde (yaşamsal alanda) konumlandığına göre farklı şekillerde etkilenecek. Örneğin, bir yükselen Oğlak için; parasal anlamda israftan kaçınmasını, ortak kaynaklar ve finansal girişimlerinde artı cinsel yaşamında dikkatli olması ve gerileme bitmeden yeniliklere adım atmamasını tavsiye edebilirim.

Merkür 11/1/2009 – 02/2/2009 tarihleri arasında Retro kalacak.. Sonraki 15 günde de dikkatli olmakta fayda var çünkü retro bitiminin 15 gün sonrasına kadar olan dilimi gölgeli günler olarak görülür..

Not: Sitemin yorum kısmında teknik bir problem yaşıyorum, yorumları onaylıyorum fakat yayınlanmıyor, yorumları yayınlanmayan 3 kişiden ayrı ayrı özür dilerim en kısa zamanda teknik problemi bulup çözeceğim. Yorumlar şuan beklemede. Sanırım Merkür retrosundan benim sitemde almış nasibini :))

ASTROGÜNDEM: 11 Ocak 2009 Merkür Retrosu (Gerilemesi) Başladı” hakkında 3 yorum

  1. Geri izleme: 2009′un Son Merkür Gerilemesi (Merkür Retrosu) 26 Aralık Cumartesi Günü | Astroloji Burçlar Sinastri Doğum Haritası Analizi Yorumları

  2. Geri izleme: Her Merkür Retrosunda Kendimi Tekrar Etmekten Bıktım! » BİR KAFADAN HER SES

  3. Geri izleme: Mevsimler Gibi Astroloji Blogu

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.