Doğum Haritasında Su Elementi Eksikliği Olanlar

su-yengea-balak-akep

Su elementi burçları; en verimli denilen burçlar olan: Yengeç, Balık ve Akrep burcudur. Bu verimlilik, duygusal anlamda gelişkin, sezgileri yüksek, müthiş hayal gücü sahibi ve doğurgan burçlar olmalarındandır. Aynı zamanda insancıl yönleri gelişmiş, yardımsever ve duyguları iyi anlayabilen/yansıtabilen burçlardır. Su elementi tam olarak bunu ifade eder.

Haritasında su elementi eksikliği olan kişiler duygusal anlamda ifade güçlüğü çeker ve duygusal davranışları zaman zaman aptallık olarak değerlendirebilirler. Bu kişiler aynı zamanda esneklikten ve hoşgörüden oldukça uzak olabilirler. Karşılarındaki insanlara taş söktürebilir ve sinirsel olarak yorabilirler. Çünkü oldukça inatçı, empatik açıdan çok zayıf ve anlaşması zor kişilerdir. Olumsuz tarafı ile bu özellik fazla despot ve otoriter olmaya neden olur. Hayal gücünden oldukça yoksundurlar ve tam anlamıyla realisttirler. Bu ilerlemiş bir noktada ise, acımasız olmalarına yol açar. Buna bir örnek Hitler diyebilirim.. Hitler’in haritasında su elementi eksikliği vardı.

Duygusal anlamda beceriksizlik düzeyinde katı olmalarına rağmen yine de çok duygusal olduklarını iddia edenleri de yok değildir 🙂 Hatta su elementi yüksek olanlardan fazla su elementi az olanlar bunu iddia ederler :)) Gerçekten duyguları yoğundur ancak göstermekte problemler yaşarlar. Yanlış şekillerde yansıtırlar duygularını.. Nedeni duygusal olmaları değil duygusallık konusunda “hassas” olmalarıdır. Bu onların açığı olduğundan duygusal konularla ilgilenebilirler hem de su elementi yüksek olanlardan fazla ilgilenirler.

Haritasında su elementi eksik olan kişiler, haritasında su elementi taşıyan kişilere doğru çekilebilir, aşık olabilir ve su’yun temsil ettiği meslekleri tercih edebilirler (psikoloji, sosyoloji, hemşire, bakıcılık vs.) Çünkü buna açlık duyarlar.

Duyguları rasyonelize eden, sözcüklere dökmeye, analiz etmeye meraklı ve yatkın kişiler olurlar. Bu yüzden duyguları olduğu gibi değil, mantık çerçevesinde yaşayan kişiler olurlar.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.