Boğa Burcu Bir Bayan İçin Yaptığım Doğum Haritası Analizi

Güneş ve Yükselen Burcun “Zıt” Açıda
Güneş ve Ay burcun “Kare” Açıda
–İkisi de olumsuz bir durumdur-
(Boğa, Akrep burcunun zıttıdır. Aslan burcuna da Ters bakar.)

Zor bir yapıdasın. Kendi içinde denge kurmada zorlanabilirsin. İkilemler, karşıtlıklar, isyanlar yaşayabilirsin. Oldukça inatçısındır. Hayatın mücadele içinde geçer. Hırslısındır. Hırslarını başarılı olabileceğin bir alanda kullanabilmen için tavsiyelere ihtiyacın vardır.Kendi içinde sürekli çelişki halinde olmaktan dışa açılman zaman alır veya mümkün olmaz. İki farklı dürtü arasında kendini sıkışmış hissedebilirsin. Bazen bir uca, bazen diğer uca çekilebilirsin. Bu sende yorgunluk ve stres yaratır.

Güneş burcun –asıl burcun, kimliğin- Boğa
Elementi: Toprak
Yönetici Gezegeni: Venüs
Niteliği: Sabit
Denge Yaratabilmek için En Gerekli Özellik: Esneklik
En Kuvvetli Yanların: Kalıcılık, sadakat, stabilite, uyum
Gizli İhtiyaçların: Konfor, materyal güvenlik, zenginlik
Vazgeçmen Gereken Davranış: Katılık, inatçılık, sahip olma isteği, materyalizm
Burcun Boğa, Toprak elementinden ve Sabit niteliktedir. Dolayısıyla, kararlılık, inatçılık, yere sağlam basmak, maddeye hakimiyet ve sahiplenmek ilk önce hissedilen karakteristiklerindir. Bireysellik ve kişisel amaçların gerçekleştirilmesi konusunda yetkinliğin dikkat çekici. Yaşamı devam ettirebilmek, hayatta kalabilmek için çeşitli kaynaklara “sahip olmak” durumunda olduğunun çok iyi bilincindesin. En belirgin özelliklerinden bir tanesi, değişimden çok, her şeyi olduğu gibi kabul etmeyi tercih etmendir. Oldukça kıskanç, zaman zaman dominant bir tavır sergilediğin ilişkilerinde, seni duygusal anlamda besleyen insanlara sahip olduğunu düşünmekte ve sahiplik haklarını kullanmakta tereddüt etmediğin için, çoğu zaman problemler yaşayabilirsin. Genellikle sakin hatta,uyuşuk bir ruh hali içinde bulunursun, aşırı tepkiler vermeyen, duygularını gösterirken kontrolünü asla kaybetmeyen, kendi çizginden ayrılmayan bir yapın vardır. Bu özelliğin geniş bir toleransa işaret eder. Sabır ve dayanıklılık da en önemli özelliklerin arasında olduğu için bu yanlış değildir. Ancak sinirlendiğin zaman, ya da başka bir deyişle sabrın sona erdiğinde, seni tutmak neredeyse imkansızdır Gerçekten de bir boğa gibi saldırgan ve yenilmez bir düşman halini alabilirsin. Dışarı kustuğun öfke dalga dalga yayılırken, artık sen kontrolden çıkmış ve kendi kendine yatışıncaya kadar da dokunulmaması gereken bir insan haline gelirsin. Değişikliğe gösterdiğin direnç her türlü ilişkinde kendini belirgin şekilde gösterir. Özellikle aşk arenasında da bu karakteristiğinin belirgin yansımalarını görmek son derece mümkündür. Eş ya da sevgililerde; sadakatsizlik, aldatmak ya da başka bir insana en ufak bir ilgi duyulması bile, asla anlayamadığın ve tanımadığın duygusal durumlardır. Dolayısıyla bu tür tecrübelerin derin izler ve kişiliğinde büyük transformasyonlara yol açan, önemli travmalar olarak yaşanması mümkündür.

Güneş 6. Evde

Doğum anında –kişisel horoskopta- Güneş’in bulunduğu konum oldukça önemli bir alandır.
Bu ev -6.ev- Merkür prensipleri ve Başak’ın sorumluluk sahibi, disiplinli tavrıyla ilişkilidir. VI.Ev de senin günlük yaşamın, çalışma kapasiten ve sağlığın ile bağlantılıdır. Kişisel entegrasyonunun –kimliğinin- tamamlanabilmesi için, yaşamınızda meslek sahibi olmak ve çalışmak, detaylara inerek her türlü analizi uygulamak en önemli ve gerekli ihtiyaçlarındandır. Topluma ve insanlara hizmet ederek, servis vererek, tanınmayı istersin ve bu alanda başarılı olmayı beklersin. Çalışma yaşamın, günlük hayatındaki ruh halin ve sağlığın duygusal yaşamından çok etkilenir. Aynı şekilde duygusal ve ailevi yaşantın da yukarıda sözü geçen konuların etkisi altındadır. Toplumsal seviyede sıradan bir imaja sahip olmak, sade bir yaşamla yetinmek seni mutlu etmez.

“Güneş – Satürn” Kavuşum –Olumlu- Açı

Son derece kuvvetli bir organizasyon yeteneğin ve kuvvetli ahlaki değerlerin vardır. Sabır ve çok çalışmayla da olsa mutlaka başarıya ulaşırsın. Sorumluluk duygun çok gelişmiştir. Kalıcılık ve ihtiyatlı davranabilme yeteneğin kişiliğindeki en önemli pozitif değerlerdir. Grup çalışmalarında, sosyal topluluklarda aldığın sorumlulukları, disiplinli ve organize bir biçimde tamamlama isteğinde ve yeteneğindesindir. Oto-kontrol mekanizman müthiş bir şekilde çalışır. Gerektiği anlarda kendini disipline etmen senin için son derece basittir.

Yükselen burç; ani ve doğal –spontane- davranışlarımız,
dış görünüşümüz ve sosyal maskemizdir.

Yükselen Burcun Akrep

Yükselen burcunda; Neptün (Yani Balık burcu) ve Mars (Yani Koç Burcu) etkileri de var-

Dışarı yansıttığın kişilik ve davranış şeklinle karizmatik, gizemli ve ihtiraslı bir imaj yansıtırsın. İradeni kontrol edebilmen, kararlılığın ve dayanıklılığın en önemli karakteristiklerin arasındadır. Maddi konularda yeteneklerin ve para kazanma konusundaki becerikliliğin dikkat çekicidir. 1.evde yani yükselen burç evinde Neptün (Balık burcunun yönetici ) gezegeni de var. Bu senin normal bir Yükselen Akrep’ten daha hassas olabileceğini gösterir. Neptün sana şekillendirme, yaratıcılık, sanatsal veya edebi değeri olabilecek yapıtlar ortaya çıkarabilme yeteneği verir. Hayal gücün ve ön sezilerin kuvvetlidir. Nazik ve kibar davranılmasından hoşlanırsın. Ve Neptün biraz daha çekingen görünmene sebep olur. Yükselen burcunun evinde bir gezegen daha var.. Mars.. Bu gezegen sana bedensel güç, ataklık, cesaret, kimseye kulak asmama, her durum ve yerde benlikle kendini gösterme; iddiacılık, tartışmaya ve kavgaya hazır olma şeklinde bir profil çizer. Kızgınlık anında gücünü, sözünü esirgemezsin.
Dışa dönük, enerjik hatta zaman zaman saldırgan olabilen bir yapın vardır. Kuvvetli ve canlı bir görüntün, kenara çekilip kalmayı kabul edemeyen ve mutlaka eylemin ortasında olmak isteyen bir davranış biçimi belirgin özelliklerindendir. Kontrolünü yitirdiğinde dürtüsel davranışlarını görmek mümkündür. Eğer eyleme geçmeden evvel daha kapsamlı düşünmeyi ilke edinirsen, çok başarılı olabilirsin. Hevesin ve çok çalışmaya yatkınlığın başarını sağlar. Toplumsal onay ve tanınma, saygı görme arayışını motive eder.

Ay Burcun Aslan

Duygusal alanda ve günlük yaşamda gururu elden bırakmak istemeyen, davranışlarınla ve reaksiyonlarınla dikkat çekmeyi seven bir yapın vardır. Duygularını dramatize etmeye, abartmaya olan eğilimin, özellikle ailenle, annenle ve genelde kadınlarla kurduğun ilişkilerde belirleyiciliğe sahiptir. Duygularını dramatize etmeyi, yüceltmeyi sevsen de, zayıflıklarını ve eksikliklerini kolay kolay ortaya koymaktan da hoşlanmazsın. Duygusal yıkımlarını, acılarını dayanabileceğin son noktaya kadar sır gibi saklamayı ve sosyal yaşamdan geri durmayı tercih edersin. Farkında olmasın bile, etrafındaki insanların onayını almak, takdir edilmek, hatta alkışlanmak ihtiyacın oldukça büyüktür. Duygusal ilişkilerde dominant olmayı, sadakati ve romantizmi önemsersin. Karşı cinsi etki altına alabilme yeteneğine sahip olmak, kendini ruhsal ve duygusal olarak güvende hissetmende önemli rol oynar. Sanata karşı duyarlılığın ve rafine zevklerin vardır. Dikkat çekici şekilde giyinmeyi, iyi yemekler yemeyi, lüks evleri ve eşyaları günlük yaşamın temel taşları arasında görürsün. Eğlence yaşamı, çocuklar ve toplumsal statü önem verdiğin değerlerdir. Evinde dostlarını ve yakınlarını ağırlamak, bir şekilde merkezde olmak sana büyük tatminler sağlar.

“Ay – Mars” Üçgen –Olumlu- Açı

Açık kalpliliğin, dürüstlüğün, duygusal dışavurumlarındaki samimiyetin en belirgin karakteristiklerin arasındadır. Senin için negatif sonuçlar doğuracağını bildiğin durumlarda bile, doğrudan şaşmaman, duygusal alandaki dayanıklılığın ve mücadele gücün, yaşamını dolu dolu geçirmende etkili özelliklerindir. İmajinasyonun ve hayal gücün kuvvetlidir. Ancak bu yanını anlamakta gecikebilir ya da tüm ömrünce bu potansiyelini farketmeyebilirsin.

Venüs Burcun Koç

Duygusal dışavurumlarında açık, direkt bir tarzın vardır. Sosyal ilişkilerinde önde olmayı, dikkat çekmeyi ve ilgi merkezi haline gelmeyi seversin. Toplumsal ilişkilerinde kendini kabul ettirmek ve saygı görmek için mücadeleleri göze alabilirsin.İkili ilişkilerde, aşkta, dominant bir tavrın vardır.

Merkür Burcun Boğa

İletişimde, ağır konuşmayı, doğru kelimeleri kullanmayı seven bir tarzın vardır. Anlatmak istediğini karşındakinin anladığından emin oluncaya kadar sabırla tekrar etmekten, mesajını bir kaç kere iletmekten sıkılmazsın. Rahatsız edilmek istemediğin zamanlarda, iletişim hoşlanmadığın bir boyuta ulaştığında ya da tartışmak istemediğin durumlarda, kolaylıkla kendini kapatır ve karşındaki insanı da yok farzedebilirsin. Düşünme ve karar verme işlevlerin, mali, pratik ve materyal kavramlardan önemli şekilde etkilenir. Fikirlerin orijinaliteden ve yenilikten biraz uzak olsa bile, yaklaşımın ve bu doğrultuda aldığın kararlar, pratikliğe ve kolay uygulanmaya yatkındır. Fikir üretmekte, düşüncelerini şekillendirmekte yavaş olmana rağmen, karar verdiğinde bunu sonuna kadar uygular ve değiştirmek istemezsin.

“Merkür – Plüton” Üçgen –Olumlu- Açı

Olayları derine inerek analiz etme kabiliyetin vardır. İçten gelen fanatizm eğilimiyle büyük kitleleri gerek sözlü, gerekse yazılı ifadelerinle etkileme isteği hissedebilirsin. Bu tutkunu genellikle yazıya dökerek, ateşli makaleler yazmak şeklinde kullanabilirsin. Seni rahatsız eden düşüncelerini, fikirlerini, korkularını ve endişelerini kolaylıkla uzaklaştırma, yok etme yeteneğin vardır. Karizmanı ve etkileyici konuşma kabiliyetini kullanarak etrafına insanlar toplayabilirsin.

Venüs 5. Evde

Romantizme ve zevke düşkünlüğün fazladır. Popülerlik ve girdiğin toplumlarda kendini sevdirmen ve kolayca kabullenilmen önemli özelliklerindir. Sanata karşı, özellikle tiyatroya, yeteneğin ve ilgin olabilir. Çocuklara duyduğun derin sevgi yaşamında belirleyiciliğe sahiptir. Dolayısıyla iyi bir öğretmen, ebeveyn ve psikolog olabilirsin.

“Venüs – Mars” Üçgen -Olumlu- Açı

Doğum anında Venüs ve Mars arasında meydana gelen pozitif açı sıcakkanlılık, sevecenlik, duygularını yansıtırken gayet doğal olabilen ve her an aşk ilişkileri kurmaya eğilimli bir yapının doğmasına sebep olur. Duygusal dışa vurumlarında özgürlüğe ihtiyaç duyarsın. Aksi takdirde, asabi ve sinirli bir karakter sergileyebilirsin. Hareketli, tatmin edici sosyal yaşamın, zamanının ve enerjinin büyük bir kısmını alır.

Mars Burcun Yay

Yaşama ve senin dışındaki her hangi bir gücün her şeyi yönettiğine olan inancın seni hayata bağlar. Kendi gücününün bu ilahi güç tarafından desteklendiğini düşünmen, kuvvetli bir özgüven geliştirmende etkilidir. Zaman zaman odaklandığın hedefe konsantrasyonunu kaybetsen bile, pozitif düşüncenin gücü seni amacına ulaştırır. Yaşamda her türlü mücadeleni düşünsel boyutta yapmak ve sonuçta bir senteze ulaşmak istersin. Çabuk hareket etmeyi, eyleme geçmeyi sevdiğin için, zaman zaman problemler yaşabilirsiniz. Detayları gözardı etmeye eğilimin ve pek çok konuda fikir sahibi olmanın yarattığı önyargılar, yanlış hareket planlarının ortaya çıkmasına ve zaman kaybetmene neden olabilir.

Jüpiter Burcun Başak

Analitik bir düşünce yapın olduğu ve entellektüel verilere dayanan bir hareket sistemini tercih ettiğin için, sana erken yaşlardan itibaren verilen her şeyi en ince ayrıntısına kadar sorgulamadan kabul edebilmen neredeyse imkansızdır. Her hangi bir düşünce kalıbını, inanç sistemini bütünüyle kişiliğine entegre etmektense, adım adım, küçük parçalar halinde yaşamına sokmayı tercih edersiniz. Toplumsal kurallara uyum sağlamakta zorlanmayan bir yapın vardır.

“Jüpiter – Uranüs” Kavuşum –Olumlu- Açı

Bağımsızlığına düşkünlüğün diğer insanlara oranla biraz daha fazladır. Ancak bunu gerçekleştirirken, hiç bir şekilde kendine ya da başkalarına zararlı olmaz, yıkıcı davranmazsın. Geleneksel gereksinimleri kendi özgün değerlendirmelerinle ve anlayışınla harmanlayarak, yaşayabilirsin.

“Jüpiter – Neptün” Sextil –Olumlu- Açı

Doğum haritanda bulunan olumlu Jüpiter Neptün açısı, yardımsever, işbirlikçi, diğer insanların rahatını ve refahını ideal haline getirebilen bir yapının kişiliğinde hakim olmasına sebep olur. Rahatlamak ve kendine gelmek için, dünyevi olaylardan sıyrılmaya, dinle ilgilenmeye ya da sükünet ortamına girerek, uzak kalmaya ihtiyacın vardır. İdealist yanını, hayallerini kendine ve başkalarına zarar vermeden, gerçekle bağlantılarını kopartmadan hayatının önemli bir parçası olarak devam ettirebilirsin.

“Jüpiter – Plüton” Kavuşum –Olumlu- Açı

Doğum anında gökyüzünde meydana gelen Jüpiter ve Pluto arasındaki uyumlu açı sana entellektüel yeteneklerinle birlikte organizasyon yeteneği de kazandırır. Yeni başlangıçlar yapmak için, her zaman arzu ve yeteneğin seni harekete kolaylıkla geçirir. Öğrendiklerini ve sahip olduğun bilgiyi özümseyerek bireysel seviyede kullanıma sokmak, benliğine entegre etmek senin için son derece basittir. Diğer insanların görüşlerine ve prensiplerine karşı pozitif yaklaşımların ve anlayışın, insan ilişkilerindeki en önemli avantajlarından birisidir.

Satürn Burcun Koç

Zaaflarına ve isteklerine yenilmen zaman zaman kendinle kavga etmene neden olabilir. Kontrol mekanizmanı düşünerek değil, dürtüsel bir şekilde devreye sokarsın ve sürekliliğini sağlamakta zorlanırsın. Bireyselleşmeye eğilimli bir yapın olduğu için, geniş ölçekli adımlar atarken ve kararlar alırken, kendi beklentilerinin ve ihtiyaçlarının belirleyiciliği yoğundur. Bu kişisel değerlendirme mekanizmasını kontrol etmeyi ve ortak yararlar sağlanabilecek, çıkarların çatışmadan paylaşılabileceği şekilde hareket etmeyi benimsemen de önemlidir. Sorumluluk almakta hiç tereddüt etmeyen bir davranış biçimin vardır. Ancak sabırlı bir yapın olmadığı ve çabuk sıkıldığın için, üzerine aldıklarını tamamlaman çoğu zaman mümkün olamayabilir.

Satürn V. Evde

Hayatı, ilişkileri, yaptığın herşeyi ve en önemlisi kendini aşırı ciddiye alman hayatını zorlaştıran en önemli özelliğindir. Sadece eğlenmek için başladığın her iş, faaliyet ya da hobi bile bir müddet sonra, yaşamında önemli bir yer edinerek, ciddi bir hal alır. Bu durum sorumluluklarının artmasına ve kendini sıkıştırmana nedendir.

“Uranüs – Plüton” Kavuşum –Olumlu- Açı

Kötüyü dünyadan yok etme, dinamik, insancıl ve iyi organize olmuş bir toplum yaratma amacın çok baskındır. Farkında olmasan bile, bağımsızlık senin için şiddetli bir gereksinimdir. Kendi sorumluluklarının ve sınırlarının farkında olmakta zorlanmaman önemli avantajların arasındadır.

Neptün Burcun Akrep

Psişik konularda, doğaüstü olaylarda ve metafizik alanında duyarlılığın ve gizli kalsa da yeteneklerin yoğundur. Üzerinde durduğun takdirde, rahatça bunları yaşamında aktif hale geçirebilirsin.

Plüton Burcun Başak

Geçmişe saygın vardır, ama içinde yaşadığın toplumun daha iyi şartlara hatta mükemmele ulaşabilmesi için, her türlü yeniliğin ve değişimin de yaşanması gerektiğine inanırsın. Sağlık, çevre şartlarının iyileştirilmesi, çalışma koşullarının düzeltilmesi senin için önemlidir.

III. Ev Kova Burcu

3.ev Sosyal yaşam ve beynin hangi burç karakteristiğinde çalışacağını gösterir-

Düşüncelerini ifade ederken, son derece bağımsız, özgün bir tarz geliştirmeyi tercih edersin. İletişimde açıklık çok büyük bir öneme sahiptir ve kısıtlamalara, kurallara uymayı hiç bir zaman kabul edemezsin. Yakın çevrenle ve kardeşlerinle ilişkilerinde son derece demokrat, eşitliğe ve insani paylaşımlara ihtiyaç duyan bir yapın vardır. Geleneksel ve kurallar çerçevesinde hazırlanmış eğitim sistemlerinde başarı sağlamakta zorluk çekersin.

IV. Ev Balık Burcu

4.ev aile, ev, anne-baba, bilinçaltı ile ilgili bir evdir-

Ailene karşı son derece sevecen ve hatta ilahi duygularla bağlısındır. Onlarla paylaşımlarında sevgi, yardımlaşma, şefkat ve koruyuculuk duyguları hakimdir. Evinde yalnız kalmayı ve rahatlamayı istersin. Bu isteklerini gerçekleştirebileceğin bir ev hayatını oluşturmak önemli hedeflerin arasındadır.

V. Ev Koç Burcu

5.ev Aşk, eğlence, ego, çocuklar, yaratıcılık ile ilgili bir evdir. Bu evdeki burç ve gezegenler kişilikte; kumar, piyango, borsa gibi riskli işler, eğlence ve zevkler, aşk, sevgi ihtiyacı, tutkular, sosyal aktiviteler, serüven, önderlik, yaratıcılık, sanat, ego ve benlik üzerinde söz sahibidir. –

Macera yaşamaya karşı müthiş bir isteğin vardır. Risk almaktan çekinmeyen ve kendine çok güvenen yapın oldukça dikkat çeker. Çok kuvvetli olan yaratıcılığını olumlu alanlara kanalize etmen gerekir. Aşkta ve duygusal bağlantılarda her zaman bireysel davranmaya eğilimli ve inisiyatifi elden bırakmak istemeyen bir davranış biçimin vardır. Dolayısı ile bu yüzden bağımsızlığına çok düşkün olursun. Evlenmen ya da ciddi bir ilişki kurman bu nedenden dolayı gecikebilir. Çocukların olduğunda kişiliğinde önemli izler bırakır.

VI. Ev Boğa Burcu

6.ev iş yaşamı, sağlık, hizmet ile ilgilidir-

Çalışma yaşamında ve günlük yaşamda oldukça pratik ve üretken bir davranış biçimin vardır. Uygulanabilirliğinden emin olduğun yöntemlerle hareket etmeyi tercih edersin. Birlikte çalıştığın insanlarla ortak, somut amaçlara sahip olmayı istersin. Çalışma yaşamındaki inatçılığın ve kararlılığın zaman zaman problem yaşamana da neden olabilir.

VII. Ev Boğa Burcu

7.ev Evlilik, ikili ilişkiler ile ilgilidir. Seçeceğin arkadaşları, birlikte olacağın kişileri, nasıl ilişki kuracağını, beklentilerini, insanlara bakış açını belli eder.-

İkili ilişkilerinde sahip olmacı ve kıskanç tavırların dikkat çekicidir. Birlikte olduğun insanın tamamıyla sana ait olmasını ister ve bazı haklarını kısıtlamakta hiç de sakınca görmezsin. Duygularının kuvvetli olması ve ilişkiler alanında mantıktan, akıldan çok içgüdülerle hareket etmen, zaman zaman problem yaşamana neden olabilir. Konuşkan ve entelektüel kişilerden hoşlanırsın. Genelde en iyi; en yakınlarınla anlaşırsın. Saygıya ve dürüstlüğe çok önem verirsin. Mantık evliliği yapma olasılığın yüksek. Kendinden yaşça büyük, olgun biri ile evlenme gibi bir durum söz konusu olabilir.

IX. Ev Aslan Burcu

9.ev kişisel hayat görüşlerimiz ile ilgilidir. Allah veya tanrı kavramları; inançlar, soyut fikirler, felsefi düşünceler, yaşamın sırlarına dönük arayışlar, hayata gerçek bakış açısını ve hayatın anlamını algılayış şeklini ifade eder.-

İnançlarına son derece bağlısındır. Farklı sistemlere merak duymana karşın, kendi inançlarından şüphe etmek gibi bir eğilimin hiç bir zaman yoktur. Macerayı seversin. Düşüncelerini güç elde etmek için kullanmak davranış biçimlerin arasındadır. Etrafındaki insanlara da kendi fikirlerini ve inançlarını benimsetmek konusunda dominant olma eğilimin vardır.

XI. Evde Terazi Burcu

11.ev arkadaşlık, umutlar ve idealler ile ilgilidir. Çevren ile ilişki durumu, arkadaşlıklar ve sosyal çevre içinde yapılacak çalışmalar, varılacak hedefler, gerçekleştirilecek yenilikleri belirler.-

Arkadaşlarınla ve dostlarınla ilişkilerinde entellektüel paylaşımlara ihtiyaç duyar, ilişkilerinin nezaket kuralları çerçevesinde yaşanması için çaba harcarsın. Hayatının bu alanında hiç bir alanda olmadığı kadar toleranslı, uyum sağlamaya çalışan, kuvvetli bir empati mekanizması ile hareket eden bir yapın vardır.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.