Burçlar Arası Uyum-Hangi Burçlarla İyi Anlaşırım Konusu :)

Türk halkı da dahil olmak üzere dünya üzerindeki her halk içerisinde vardır bu soruyu nette sıkça aratan meraklı insanlar 🙂 Ve genelde astrolojiye yeni merak sarmış yeni yeni ilgilenmeye başlamış kişilerin yaptığı bir aramadır. Bir zamanlar ben de böyleydim 🙂 Ancak yaptığım aramalardan aldığım cevaplar beni hiç bir zaman tam anlamıyla tatmin edememişti. Çünkü bir Yengeç olduğum için en çok Akrep ve Balık’larla aramın iyi olacağı söylendi hep. Oysaki diğer burç mensuplarından insanlarla da pekala iyi anlaşabiliyordum, hatta sırlarımı paylaşacak derecede samimi olduğum ve güvendiğim insanlar genelde başka burçlara mensup kişiler olmuştur hep.

Burç uyumları konusu oldukça popüler bir konudur ve bu konuyu rant sağlamak paza kazanmak için kullananlar oldukça fazladır. Öyleki astrolojiyle alakası olmayan, bu konuyu bilmeyen kişilerin bile web sitelerinde (daha fazla içerik sağlamak adına) saçma sapan klişe bilgiler içeren ve genelde bir çok forum ve sitede bulunan kopya yazıları barındırdıklarını görürüz. O tarz seri imalat yüzeysel bir yazıyı Google’a arattırdığımda, en kötü ihtimalle yüzlerce sitede var olduğunu bilirim. Ve daha önce de dediğim gibi bu bilgiler yüzeysel olduğu için ne yazık ki  insanları tek bir yönde bilgilendirmektedir. O da şudur:

Ateş burçları (Koç, Aslan,Yay) Ateş ve Hava Burçları ile

Su burçları (Yengeç, Akrep, Balık) Su ve Toprak Burçları ile

Toprak burçları (Boğa, Başak,  Oğlak) Toprak ve Su Burçları ile

Hava burçları (İkizler, Terazi, Kova) Hava ve Ateş burçları ile

iyi anlaşır 🙂

Bu bilgilerin doğruluğu neredeyse %50 dir 🙂 Çünkü bir insan sadece Güneş burcundan ibaret değildir. Elbette Güneş’i Balık olan birisi Yay burcu olan biriyle uyumda zorlanabilir, ancak, Ya O Güneş’i Balık olan kişinin yükseleni ya da alçalanı (yükselenin tam zıttı olan burç, DC’si yani horoskopunun 7.evi) Yay ise? Ya da ya da Ay burcu Yay ise, Venüs’ü ya da Mars’ı Yay ise, en kötü ihtimalle doğum haritasında ateş elementi yoğunluğu var ise? 🙂 İşte o zaman iş değişir ve mükemmel bir uyum söz konusu olabilir.

Kısacası astrolojide işler o kadar basit değildir arkadaşlar. Bir Koç burcuysanız “aaa ben Aslan ve Yay’larla iyi anlaşıyormuşum” demekle kimlerle uyumlu olduğunuzu tespit etmiş olamazsınız :))

 Tam anlamıyla bir kişi ile uyumlu olup olmadığınızı anlayabilmeniz için “sinastri” analizi yaptırmalısınız. Sinastri analizi yapmamı isterseniz; doğum datalarınızı mailime gönderin, analizinizi bir hafta içerisinde E-Mail adresinize gönderiyorum. İletişim için: suveay@mevsimlergibi.com

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.