Stelyum-Doğum Haritamızda Bir Burçta Biriken Gezegenler

Doğum haritamızın bir evinde (yaşamsal arenasında) biriken gezegenler, biriktiği ev ve tam karşısındaki evi, aynı şekilde bir burçta biriken gezegenler de hem birikim yaptığı burcu hem de karşılarındaki burcu vurgular. Ve o kişinin o alanda ve o burcun temsil ettiği alanlarda başarılı olmasını kolaylaştırır. Aynı şekilde gezegen birkimi olan burcun olumsuz (gölge) yanlarını da eğer karakterini geliştiremezse fazlaca gösterir.

Örneğin; Aslan burcundaki bir stelyum eğer kişi kendini geliştiremezse; despot, sürekli insanları aşağılayan, egoist, kibirli, narsist, inatçı ve otoriter tavırlara sebebiyet verebilecektir. Ya da İkizler burcu stelyumu aynı şekilde karakterini geliştirememiş bir kişide; dağınık bir zihin, aşırı maymun iştahlı, bir işte sebat edemeyen, boş konuşan ve geveze bir tip ortaya çıkaracaktır. Her şey karakterimizi ne kadar geliştirdiğimize bağlı olarak değişir. Haritası süper gibi görünen biri kendini geliştiremez ve transitlerini olumlu değerlendiremezse, ne yazık ki haritasından da olumlu faydalar bekleyemez..

Haritasında stelyum oluşan yani 10 gezegeninin en az 3’ü bir burçta toplanmış olan kişiler, o 3 gezegenin toplandığı burcun özelliklerini çokça gösterirler.

Bir kişiye “tipik Yengeç” ya da “tipik Kova” diyebilmek için, o kişinin doğum haritasında ve özellikle kişisel gezegenlerinde (Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars arasında) “stelyum” olması gerekir. Yoksa gezegenleri birbiriyle alakasız burçlarda konumlanmış biri, sadece “bir burcun” özelliklerini tam olarak yansıtamaz. Buna bir örnek vermem gerekirse;

Güneş’i; Aslan

Yükseleni; Yengeç

Ay Burcu; Başak

Venüs’ü; Terazi

Mars’ı; Yay

Merkür’ü; İkizler 

olan biri ne tipik Aslan burcudur, ne tipik Yengeç burcudur, ne de tipik bla bla burcudur 🙂 Bu kişinin haritası resmen mix durumdadır, bu durumda dağınık bir ilgi alanı ve çalışma potansiyeli beklenmelidir. Ve tabiki kişi zaman zaman gezegenlerinin konumlandığı o farklı burçların özelliklerini gösterecektir. (bazen Güneş burcu Aslan’ı bazen yükselen burcu Yengeç’i bazen de Mars burcu Yay’ı gibi..) Tek bir burcu 7/24 tamamen yansıtması da mümkün olmayacaktır.

Stelyum-Doğum Haritamızda Bir Burçta Biriken Gezegenler” hakkında 6 yorum

 1. burç

  Stelyum hakkın da daha geniş bilği lütfen.Benim doğum harıtamda.Mars,Satürn,Plüton.Akrepte.Venüs ve Ay burcum da,Balıkta Güneşim ve Merkürüm.Koç da Stelyum var mı

  Cevapla
  1. suveay

   Merhaba, haritanızı detaylı bir şekilde incelemeden stelyum ya da etkilerini size aktarmam mümkün değil. Şuan Akrep’te bir stelyumunuz görünüyor. Sevgilerimle.

   Cevapla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.