Öncü ve Girişimci Burçlar: Mars Ateş Elementi Koç Burcu

anca-buralar-mars-ateay-elementi-koa-burcuKoç burcu zodyakın ilk burcudur. Zodyak; mevsimler gibidir. Mars gezegeninin yönettiği Koç burcu mevsimlerin başlangıcını, ilk baharı başlatmayı temsil eder. Öncü bir burç olması da bundandır. Diğer öncü burçlar olan Yengeç, Terazi ve Oğlak gibi insanlara ve olaylara öncülük etmeyi, lider pozisyonunda olmayı sever. Bir çok sabit burç mensubu (Boğa, Aslan, Akrep, Kova) daha karar bile vermemişken öncü burç mensuplarının çabucak karar alıp atılım yaptıkları görülür. Öncü burçlar; olayları başlatan ve ilk adımı hızlı bir şekilde atan burçlardır.

Her öncü burç aynı konularda girişimci olamaz. Örneğin Koç burcu, ateş elementinden olduğu için; içgüdüsel ve dürtüsel girişimi, bireysel arzu ve isteklerin yolunda atılan ilk adımları anlatır.  Bu yüzden Koç burcu sürekli yeni başlangıçlara ihtiyaç duyar. Başlattığı şeylerde sebat etmesi zordur. O’nun ihtiyacı olan başlatmaktır, sürdürmek değil 🙂

Çok cesur ve atak bir yapısı vardır. Kendine olan güveni yüksektir, ancak; bu yüksek özgüven bazen diğer ateş elementi mensubu burçlarda olduğu gibi narsistliğe ve kibre sebep olur. Burcunun bu gölge yanından uzak durması yararına olacaktır.

Oldukça hareketli ve yerinde duramayan yapısı çocukluğunda yaşayacağı büyük küçük bazı kazalara sebep olabilir. Bir çok yükselen Koç burcunun başında ya da yüzünde doğuştan ya da çocukluğundan kalma bir iz – yara izi vs. bulunabilir. Enerjisini spora dökmesi çok iyi olacaktır. Oldukça iyi spor yapabilir.

Aşk ilişkisi kurduğu kişi sayısı “birazcık” fazla olabilir. Erken yaşlarda içgüdülerinin peşinden gitmeye başlar. Bir çok Koç burcu mensubu bay/bayan oldukça çapkındır.

Olayları başlatması iyi bir şey gibi görünebilir ama bu her zaman iyi değildir 🙂 Bazen içgüdüselliği ve düşünmeden harekete geçmesi sebebiyle bazı kazalar ve sakarlıklar görülebilir. Aynı zamanda aşkta da yine bu huyu yüzünden arkasında kalbi kırık bir çok aşık bırakacaktır. Ve/veya düşünmeden ve ölçüp biçmeden sevgili/eş seçtiği için, kendisi bir takım zarar ve kayıplara uğrayacaktır.

Huzursuz bir yapısı vardır ve çok küçük nedenler yüzünden bağırıp çağırmaya, kavga etmeye başlayabilir. Çevresindeki insanları da huzursuz eden tehditkar bir havası olur tipik Koç’ların. Bu yüzden kuzu gibi birini bile iki gün içinde kendine benzetip kavgacı biri yapabilir :))

Eğer bir Koç sevgiliniz ya da eşiniz varsa size tavsiyem; öfke nöbetleri geçirdiği an yanından uzaklaşmanız ya da sessizce sinirinin geçmesini beklemenizdir 🙂 Eğer siz de bu kavgaya ortak olursanız, hele hele gurur yapıp ego savaşlarına girerseniz emin olun küçücük bir mesele bile gittikçe büyüyecek ve tatsızlıklara sebep olacaktır. Ancak öfkesi geçicidir. Öfkesi geçtikten sonra konuşmayı denemelisiniz. Bu sayede O’nun harika neşesini yerine getirebilir, süper zeki esprileri ve şakalarıyla sizi güldürmesinin tadını çıkarabilirsiniz 😉

Tüm Koç burçlarına ve Yükselen Koç burçlarına sevgilerimi gönderiyorum 🙂

Not: Bir insan sadece Güneş burcundan ibaret değildir bu nedenle burda yazılanlar her Koç burcu mensubu için geçerli olmayabilir ya da burda yazılan özellikleri her Koç burcu mensubu göstermeyebilir diyeyim. Tam bir analiz için her kişinin parmak izi gibi ayrı olan doğum haritası incelenmelidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.