Güneşi Yengeç Yükseleni Boğa Ay Burcu Yay-Doğum Haritası Analizi

Yengeç burcusun, Ay burcun Yay ve Akrep’teki Uranüs ile kavuşumda, yükselen burcunda Boğa.

hs-doayum-haritasa-analizi

Güneş Yengeç burcunda 4.evde yani yine Yengeç’in evinde konumlanmış. Ailenin sendeki yeri eşsiz. Ailene, değerlerine ve geçmişine sıkı sıkıya bağlısındır. Evini çok önemsersin. Evinde sık sık dekorasyon ve düzenleme yapmayı seversin mesela. Sürekli evini güzelleştirmek ve daha da konforlu yapmak istersin. Geleneksel adetleri “yapmasan da” çok saygı duyar ve önem verirsin. Bu dediklerimi yükseleninin Boğa olması daha da güçlendiriyor. Çünkü Boğa burcu da en az Yengeç burcu kadar bu konularda hassastır. Evde otoriter tavırların olabilir, evin özgür çocuğusundur muhtemelen. 4.ev yöneticin Yay’daki Ay, Akrep’teki Uranüs ile kavuşumda. Ayrıca 4.evindeki Güneş’te Uranüs’ten olumlu bir trine açı almış. Bunlar gezmeyi ve bağımsızlığına düşkünlüğünü gösteriyor. Evdekilere pek kulak asmadığın açık 😉 Ama yine de bu onlara saygı duymadığın anlamına gelmiyor tabiki. Dediğim gibi bence hayatındaki en önemli alan; ailen, değerlerin ve evin senin için. Bu arada bazen feci tembel olabilirsin :)) Güneş Yengeç ve yükselen Boğa.. Çifte facia :)) İyi yemeğe ve konfora çok düşkünsündür. Bunun yanında iyi bir ahçı da olabilirsin 🙂

Para, sahip olduklarımız ve maddi manevi değerlerimizi anlatan 2.evinde İkizler burcunda konumlanan Mars var. Mars 2.evde,  iletişim, organizasyon, yakın çevre, komşular, yakın seyahatler ve ilk öğrenim ile entelektüelliği anlatan ev olan 3.evdeki Yengeç Merkür ile kavuşumda. Bu evdeki bir Merkür güçlüdür. Zeki, konuşması düzgün, kurnaz ve iletişimi kuvvetli kişileri gösterir. 3.evde Merkür’ü olan kişilerin yakın çevresi ile muhabbeti iyidir. Ülke meseleleri, vatan, millet ya da ailevi vs. Yengeç burcunun temsil ettiği konularda yazarak para kazanabileceğini düşünüyorum. Çok iyi yazdığını zaten görüyoruz o yüzden çok iyi yazabilirsin demiyorum 🙂 Senaryo yazıyor muydun bu arada? Eğer yazmıyorsan senaryo, hikaye, roman vs. yazman için de güzel bir konumlanma. Tabi Ay burcun Yay ve Uranüs açıların yazarken sıkılmana sebep olmazsa 🙂 Neyseki yükselen burcun Boğa. Belki de bu sayede sabırlı olup yazılarını tamamlıyorsun. Yoksa Ay Yay+Uranüs  kavuşumu pek oturup da yazı yazmana müsaade etmeyebilirdi yani 🙂 Seyyah olup çıkabilirdin.

Tartışmayı, konuşmayı çok seversin. Yabancı dillere yeteneğin var demiyorum zaten bunu biliyorum 🙂 Çok yönlüsün. Konuşma, yazma, iletişim, organizasyon, tasarım, el sanatları, sahne sanatları ya da ticaret. Bir çok alana dağılmış yeteneklerin mevcut olabilir.

Yükselen burcunun Boğa olmasının avantajını kullanarak Merkür-Mars kavuşumunun kavgacı, sinirli tutumlarından korunabilir, sakin ve yumuşak kalmayı başarabilirsin. Hatta bazen fazla fedakarlık yapabilirsin. hem de kurban olacak kadar büyük fedakarlıklar. Bundan uzak kalmalısın. (Mars ve Merkür’ün Neptün’den zıt açı, Satürn’den de kare açı alıyor. Bu engellemeleri, güvensizlikleri ve başına gelebilecek suistimalleri gösterir.) Ancak iraden sağlam olduğundan bu tür şeylerle karşılaşsan dahi başa çıkabilirsin. İstemediğin ve sana zararı dokunmuş kişileri hayatından çıkarabilir, kendini yenileyebilirsin. Kin tutmamaya çalışmalısın.

Para kazanma hırsın oldukça fazladır ve bu alanda çok rahat hareket edebilirsin. Kendi parasını kendi kazanabilecek birisin. Ancak ara sıra muhtemelen kendine olan güvensizliklerin yüzünden buna engel olabilirsin. Takıntı ya da bazı güvensizliklerinden kurtulduğun an bu alanda daha iyi ilerleme şansın olduğunu düşünüyorum. Karamsarlığa kapılmamalısın. Bu arada çok kazanıp çok harcama potansiyeli yüksek biri olduğunu da söylemeliyim. Kendine ve sevdiklerine para harcamaya bayılırsın. Bu yüzden kaynaklarının dolup taşmasıyla bitmesi de bir olabilir 🙂

İnanılmaz bir hayal gücü potansiyelin olabilir diye düşünüyorum. Merkür’ün Neptün’den aldığı zıt açı bana bunu düşündürdü. Ancak zıt açı olması sebebiyle ilham perin geldiği gibi gidebilir geldiği an icabına bakmalısın :)) Ayrıca biraz dağınık zihinli olmana da yol açabilir Neptün’ün Merkür’üne yaptığı bu zıt açısı. Çabuk unutma gibi olumsuz etkileri de olabilir. Bunun yanında 5. yani; aşk, çocuklar ve yaratıcılık ile sahne evindeki (aynı zamanda yükseleninin yöneticisi olan ev) Aslan burcunda konumlanan Venüs ve Neptün’den aldığı trine olumlu açısı da hayal gücünü bir hayli olumlu olarak destekliyor.  Yine Venüs’ünün, Pluto’dan aldığı olumlu açıda; üreticilik ve orjinal şeyler tasarlama kabiliyeti sağlayacaktır. Hayal gücünü kağıda dökebilirsin. Sahne sanatlarında da başarılı olma şansın var. TV yönettiğini söylemiştin. Eğer Güneş’in 5. , 10.ya da 1.evde olmuş olsa idi sahne önünde olmaya can atabilirdin. Güneş’in Yengeç burcunun yönettiği ev olan 4.evde olduğundan dolayı sahne arkası işleri kendin için daha uygun görüyorsundur muhtemelen. Ancak sanatsal ve tiyatral anlamda oldukça iyi yeteneklerin olduğunu vurgulamak isterim. Bunun yanında modaya ve estetiğe de bir hayli düşkünsün muhtemelen.

Adalet anlayışı gelişmiş birisindir ve kurallara uymayı ve uyulmasını seversin. Tamam oldukça fazla Uranüs ve Yay (Ay burcun Yay) asiliği, bağımsızlığı taşıyor olabilirsin, ama bu kurallara ve yasalara saygı duymana mani değil. Hani belki tam olarak uymasan da saygılısındır diyerek toparlayabilirim 🙂 Satürn’ün ve Jüpiter’inin Terazi burcunda konumlanması, seni adil biri yapmış olmalı. Haksızlıklara boyun eğmeyen ve haksızlığa uğramış birilerini hiç bir karşılık beklemeden adeta avukatıymışçasına savunan bir karakterin vardır. İnsanları ve yeni arkadaşlıklar kurmayı her zaman seversin. Aşk anlamında da defterin oldukça kabarık olabilir :))

Çalışmak bazen sana sıkıntı verir, alıp başını gitmek isteyebilirsin. Ancak çalışmaya başladığında da seni o işin başından kaldırmak güçtür. Bunu dengelemeye baksan iyi olur çünkü bir işe fazlaca konsantre olup dalmak yüzünden sağlığına zarar verebilirsin. İdealist birisindir,  özellikle sosyal konularda oldukça hassassındır. İdeallerini gerçeğe dönüştürme konusunda oldukça iyi konumlanmaların mevcut. 6.evde Terazi burcundaki Jüpiter-Satürn kavuşumu ve bu kavuşumun Uranüs’ten aldığı olumlu açı gibi.. MC yani sosyal statümüzü gösteren, mesleğimizle de doğrudan alakalı olan 10.ev’in Oğlak ve yöneticisi Satürn 6.evde Jüpiter ile kavuşumda. Bu senin iyi bir yönetim kabiliyetin olduğunu da gösteriyor. Tabi Uranüs’ünü sadece yaratıcılık anlamında kullanır ve boşvermişliğini kulak arkası yaparsan 😉

Neptün’ün Akrep burcunu temsil eden 8.evde olması, seni gizli bilimlere yakınlaştırıyor. Bu alandaki merakını büyük ölçüde bu konumlanmaya ve Güneş’inin yöneticisi (Yengeç’in yöneticisi) Ay’ın, Uranüs ile yaptığı kavuşuma bağlayabilirim. Çünkü; Uranüs bilim, teknik ve astrolojinin, Neptün’de gizemin, doğa üstü konuların ve bilinmeyenin gezegenidir. Pluto-Güneş karesi ve Pluto’nun Mars, Venüs ve Neptün olumlu açısı da bu dediklerimi büyük ölçüde destekler. Bu arada haritanda büyük oranda Plutonic etkiler de gözlemlenmekte. Bu etkiler her ne kadar insancıl ve dost canlısı biri olsan da zaman zaman sessizliği ve gizemi/gizemliyi tercih ettiğini gösteriyor.

Merkür-Mars kavuşumun (özellikle Merkür’ün İkizler’in evi olan 3.evde ve Yengeç’te olması ile Mars’ın da İkizler burcunda konumlanmasıyla birlikte) çocuklarla iyi anlaşma potansiyelini gösteriyor. Hali hazırda bir Yengeç olmanın getirdiği çocuk sevgisi bu konumlanmalar ve açılarla daha da perçinlenmiş. Buna 5.evde üstelik Aslan burcunda konumlanan Venüs’ü de eklersek çocukları ve bebekleri çok sevdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Aşkta sadakat ve saygı senin için çok önemlidir. Romantik, sadakatli ve oldukça kıskanç bir yapın vardır. Bu kıskançlık bazen doruğa ulaşabilir. Ancak yine de sevdiğin insanı adil bir biçimde kuşatırsın. Kısıtlama yoluna gitmezsin. (7.evde Ay-Uranüs kavuşumu) Sevdiğin kişiyi ilgiye ve sevgiye boğarsın ayrıca hediyelerle şımartmak istersin. Uzun süreli aşklardan yanasındır. Tabi karşındaki insan da sana sadakatli davranır, saygı duyar ve sadece seninle ilgilenirse 😉 Hmm özgürlüğüne ket vurulmaması da önemli bunu da es geçmeyelim.

Doğum haritası analizi siparişleriniz için

suveay@mevsimlergibi.com

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.