ASTROGÜNDEM-Venüs Gerilerken..

Arkadaşlar biliyorsunuz 6 Mart’ta Venüs retro konuma geçti.. Venüs gerilerken neler yaşanabileceğini şurda yazmıştım..

Venüs gerilemesi döneminde neler yaşadığımı Merkür gerilemesinde olduğu gibi sizlerle paylaşmak istiyorum..

Venüs gerilemeye başlamadan 1 hafta öncesi (yani gölgeli günlerde) türlü gerginlikler, yanlış anlaşılmalar, ayrılıklar ve sosyal hayata dair bazı aksilikleri hayatımda ve çevremde görmeye başladım.. Bundan özel ilişkimde etkilenmek üzereydi ki bunu “gökyüzü farkındalığım” sayesinde durdurdum. Eğer bu farkındalık olmasa idi bazı ayrılıkları dahi yaşayabilirdim. Ancak bu farkındalığıma rağmen arkadaşlıklar  alanımda bazı olumsuz durumlardan kaçamadım ne yazık ki. Bazı kopmalar ve tartışmalar yaşadım. Gerek benim, gerekse karşı tarafın beni yanlış anlaması üzerine gerçekleşti bu bitişler. Tabiki gerileme sürecinin verdiği yoğun gerginlikle bu bitişlerin gerçekleşmemesi neredeyse imkansız gibiydi.

 Ancak bazı bitişlerin, ayrılıkların ve yanlış anlaşılmaların gerileme bittiğinde ve gölgeli günler atlatıldığında (gerileme bitiminin 15 gün sonrası) çözümlenebileceğini unutmamalıyız. Yani Mayıs ve Haziran ayı civarlarında şuan yaşadığımız bazı aksiliklerin çözümlenebileceğini, kavgaların barışla sonuçlanacağını söyleyebilirim bu durumda..

Bilmem siz de farkında mısınız insanlar bir kaç haftadır patlamaya hazır bir bomba gibiler adeta 🙂 Ve bu durum bir kaç hafta daha sürecek.. :/ Maalesef astrolojik farkındalığa sahip kişiler bile bu durumdan hasarsız kurtulamıyor. Yaşanması gerekenler “birer birer” yaşanıyor.. Dolayısıyla astroloji gündemini takip eden ve yorumlayan kişiler dahi “kişisel kaderlerini” değiştiremiyor. Sadece bazı seçimlerini daha mantıklı alanlarda kullanıp “daha az hasarla” bu dönemleri aşabiliyor. Bu anlamda, astro gündemi yani gökyüzü hareketlerini (özellikle gezegenlerin retro -gerileme- dönemlerini ve Ay-Güneş tutulmalarını, Ay’ın boşlukta olduğu günleri ve Ay evrelerini takip eden kişiler bu şansı yakalayabiliyor.

ASTROGÜNDEM-Venüs Gerilerken..” hakkında 2 yorum

 1. admin

  Böyle geri dönüşler almak beni mutlu ediyor,

  teşekkürler Sibel 🙂

  Cevapla
 2. Sibel K.

  Suveay çok teşekkürler bu bilgiler çok işime yarıyor lütfen astro gündem yazılarınıza devam edin.

  Sevgilerimle..

  Sibel Kara

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.