Burçların Elementleri-Elementlere Göre Burç Özellikleri

ATEŞ:

KOÇ ASLAN YAY

Ateş elementine sahip olan burçlar Koç burcu, Aslan burcu ve Yay burcudur. Ateş elementi mensubu burçlar içgüdülerinin ve kişisel isteklerinin peşinden giden, hareketli, istekli, cesur ve göz önünde olmayı arzu eden tiplerdir. Gelişmiş bir egoları ve yönetmeyi seven bir yapıları vardır. Rekabeti ve güç gösterilerini severler. Macera ve yeni aşklar peşinde koşmaya bayılırlar. Genellikle oldukça sosyal ve popüler kişilerdir. Neşeleriyle çevrelerinde bir çok hayran toplar ve onları eğlendirirler. Tepkilerini direkt ve net ortaya koyarlar içten pazarlıklı tipler değillerdir. Ancak çok direkt ve sert olarak tepki ortaya koymalarından dolayı bir çok insanın kalbini kırarlar. Kendileriyle o kadar meşguldürlerki çoğu zaman birilerini kırdıklarının farkına dahi varmazlar. Oldukça yaratıcı ve keskin bir zekaları vardır. Hedefleri sürekli yükselir, ancak, istikrar konusunda zorlanırlar. Sürekli yenilenen isteklerinin peşinden gittikleri için bir hedeften -bitirmeden- diğerine atlama gibi olumsuz özellikleri vardır. Genellikle insanları dış görünüşleriyle değerlendirirler ve en çok buna -dış görünüşe- dikkat ederler. Toplum kurallarına ya da geleneklere uymayı sevdikleri pek söylenemez.

TOPRAK:

BOĞA BAŞAK OĞLAK

Toprak elementine sahip olan burçlar Boğa burcu, Başak burcu ve Oğlak burcudur. Toprak elementi mensubu burçlar ayakları yere sağlam basan, duyguları yerine mantığıyla kararlar alan, maddiyata ve statüye, çalışmaya ve verimli olmaya çokça önem veren tiplerdir. Çalışmak ve üretmek konusunda üzerlerine yoktur. Eğitimlerine hassasiyet gösterirler çünkü toplum içinde “önemli kişi” konumuna gelmenin eğitimden ve somut yeteneklerden – artı diploma ve sertifikalardan 🙂 – geçtiğine inanırlar. Bu elementin buç mensupları oldukça güvenilir ve sadakatli insanlardır. Evlilik yapacaklarında çok düşünür ve adımlarını ağır atarlar. Her anlamda karar verirken ölçüp biçen, planlayıp programlayan kişilerdir. Bu nedenle genellikle az hata yapar ve az yanılırlar. Geleneklere ve göreneklere saygılıdırlar, evlilik kurumuna önem verirler. İnsanlardan saygı görmeye bayılırlar.

HAVA:

İKİZLER TERAZİ KOVA

Hava elementine sahip olan burçlar İkizler burcu, Terazi burcu ve Kova burcudur. Hava elementi mensubu burçlar zihinsel anlamda gelişmiş, espritüel ve havai tiplerdir. Oldukça gelişkin bir entelektüel zekaları vardır. Konuşmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok severler. Müthiş esprileri vardır. Hayatı hızlı yaşar ve genelde aşktan çok dostluklara önem verirler. Ancak bu aşkta maymun iştahlı oldukları gerçeğini değiştiremez 🙂 İstikrarlı olma ve karakterlerini ortaya koyma konusunda zaman zaman zorlanırlar. Bu nedenle çoğu zaman diplomatik yeteneklerini kullanabilirler. Aşk hayatlarına alacakları kişilerin öncelikle arkadaş olması gerekir çünkü bu burç mensupları zihinsel, sosyal ve entelektüel uyuma herşeyden fazla önem verirler. Gelenekçi olmadıkları gibi bazen toplum standartlarının fazlaca dışında gezdikleri görülebilir. Kısıtlanmaya ve kurallara dayanamazlar. Bu nedenle evlilikte sadakat konusunda -tek eşlilikte- “biraz” bocalamaları mümkündür.

SU:

YENGEÇ AKREP BALIK

Su elementine sahip olan burçlar Yengeç burcu, Akrep burcu ve Balık burcudur. Su elementi mensubu burçlar duygusal duyarlılıkları ve yoğun samimi hissedişleriyle ile meşhurdur. Gelişmiş bir sezgileri vardır ve en ufak çirkinlikte kırılabilirler. Bir çok insan onların bu huylarını anlayamaz çünkü onlar gözle görülmeyen şeyleri dahi -kin, nefret, öfke, ihanet vs.-  hissedebilen duyargaçlara sahip insanlardır. “Ortada hiç bir şey yokken” şeklinde yorumlanmasına rağmen aslında ortada onların kırılması için bir dolu sebep vardır ve o yüzden kırılmışlardır. Ancak bu kırılganlıkları bazen abartıya kaçabilir çünkü ince yaradılışlı ve nazik kişilerdir. Özellikle aşk ilişkilerinde çok fazla prensipleri vardır ve oldukça kıskançtırlar. Şartlarını herkesin kabul edip uygulaması büyük sabır işidir 🙂 Samimiyetsiz ve yalancı duygulara sahip kişileri çok çabuk analiz edip deşifre edebilirler. Eğlenceyi ve espriyi severler, mizah duyguları gelişmiştir. Ancak bazen fazla alınganlıkları nedeniyle şakaları bile yanlış anlayabilirler. İlişkilerinde güvene, aşka, sevgiye ve sadakate çok ihtiyaçları vardır. “Hayatlarına aldıkları” her kişiyle derin duygusal bağlantılar kurmak ve onları dinlemek, onlara yardımcı olmak isterler. Hayatlarına aldıkları kişileri sevmişlerse ayrılmak nedir bilmezler. Tek eşlilikten yana, sadakatli yapıları vardır.

Burçların Elementleri-Elementlere Göre Burç Özellikleri” hakkında 31 yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.