Ay Başak Burcunda İken Doğanlar Ay Burcu Başak

Ay Başak burcunda iken doğan Ay Burcu Başak olan kişiler pratik ve hızlı düşünen, bir çok kişinin içinden çıkamadığı karmaşık işlerden çok kısa bir süre içinde çözüm üreterek sıyrılan, oldukça zeki ve kafası çalışan kişilerdir. İnsanlara ve olaylara objektif yaklaşabilme yetileri vardır ve adalet anlayışları gelişmiştir.

Ay burcu Başak olan kişinin yükselen ve güneş burcu da Başak gibi kendini göstermeyi pek sevmeyen, mütevazi ve aynı zamanda utangaç bir burçta ise genelde sahne arkasında kalmayı ve dikkat çekmemeyi severler. 

Sevdiklerine, yardıma ihtiyacı olanlara ve muhtaçlara yararlı olduklarında kendilerini daha işe yarar ve iyi hissederler. Birilerine faydalı olmak, yardım etmek adeta hayat amaçları gibidir ve birilerine yardım etmez ve/veya çalışmadan/para kazanmadan bir kaç gün geçirirlerse bunalıma girip kendilerini “işe yaramazlık” adı altında acımasızca eleştirebilirler. Sadece kendilerini değil tüm dünyayı eleştirebilirler. Yanlış ve hatalı şeyler gözlerinden kaçmaz bunları ortadan kaldırmak ya da düzeltebilmek adına sivri dilleriyle acımasızca eleştiriler yapabilirler. Çok az kişi bu eleştirileri kişiselleştirmeden doğru anlayıp, olgunlukla karşılayabilir çünkü sözleri gerçekten çok keskin ve nettir.

Haritasında su elementi etkileri yok ya da ez, heleki birde sabit burç ve toprak burcu etkileri de yoğunsa çok katı ve duygusuz görünen aksi ve çok tutucu bir ay başak ile karşı karşıya kalabiliriz.

Ay burcu Başak olan kişiler evlilik ve aşk konusunda mantıklı davranmayı severler, ancak çok fazla seçicidirler, kendilerinde bin kusur olsa bile kusursuzu ararlar. Fiziksel görüntüye, zekaya ve aynı zamanda karaktere aynı oranda ve birlikte önem verirler. Geç evlilikler yapabilir evlenmeden beraber yaşama eğiliminde olabilirler. Genel anlamda çoğu yalnız kalmayı ve bekarlığı sever.

Ay’ları Başak burcunda olan kişilerin haritalarında Ay özellikle Neptün,  Jüpiter ya da Satürn’den sert açılar almışsa; çok ürkek, alıngan/kırılgan ve titiz (temizlik delisi) kişiler olma eğiliminde olurlar. Sağlık konusunda doğuştan yeteneklidirler öyle ki hasta olan bir sevikleri olduğunda onunla bir doktor ya da hemşire gibi ilgilenebilirler. Ancak kendileri hasta olduklarında da aynı ilgiyi ve sevgiyi beklerler, bu nedenle hasta olduklarında daha hassas kişiler haline dönüşmeleri muhtemeldir.

Ay Başak Burcunda İken Doğanlar Ay Burcu Başak” hakkında 3 yorum

  1. bahadır

    Merhaba benim burcum başak yükslenim balık ay burcum da başak hangi burçlarla iyi anlaşabilirim? teşekkürler

    Cevapla
  2. Geri izleme: Ay Başak Burcunda İken Doğanlar Ay Burcu Başak | * KADIN KADINA GÜZELLİKLER *

  3. Geri izleme: Ay Başak Burcunda İken Doğanlar Ay Burcu Başak | Mevsimler Gibi Yaşarım Hayatı

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.