2009 Aylık Burç Ve Yükselen Burç Yorumları-Aslan Burcu Ve Yükselen Aslan Burcu Mayıs Ayı Yorumu

2009 Aylık Burç Ve Yükselen Burç Yorumları

Aslan Burcu Ve Yükselen Aslan Burcu Mayıs Ayı Yorumu

Ayın ilk haftasında İkizler burcunda geri hareketine başlayacak olan Merkür nedeniyle, önümüzdeki 4 hafta boyunca, arkadaşlarınızla ilişkilerinizde, iş yatırımlarınızda veya başka organizasyonlarda karışıklıklarla ve aksiliklerle karşılaşabilirsiniz. İş hayatınızı ilgilendiren bazı konular yeniden farklı şekilde değerlendirilebilir.

Kaynak:Niobe

Sevgili Aslanlar, Mayıs ayı tüm burçlar açısından, Merkür gezegeninin geri hareketi nedeniyle dikkatli olunması gereken bir süreç olarak göze çarpıyor. 2009 Yıllık yorumunuzun iletişim ve Haberleşme takvimi bölümünde de belirttiğim gibi, 6-30 Mayıs tarihleri arasında her burç mensubu, özel olarak odaklanmaları gereken yaşamsal konular dahil olmak üzere, genel olarak iletişim, düşünce alışverişi, haberleşme, gündelik temaslar, iş yapma becerisi, seyahatler, maddi ve manevi konularda da dikkatli olmak, ani yeniliklerden uzak durmak, beklemede kalmak ve durumları incelemek zorundalar. Merkür gezegeninin gölgeli günlerini de hesaba katarsak bu geri hareket 30 Nisan-7 Haziran tarihleri arasında etkili olup ay boyunca temkinli hareket etmenizi gerektirmektedir.

Bu nedenle Mayıs aylık yorumunuzu iki önemli enerji altında ele almak gerekiyor. Birincisi Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu seyri, ikincisi ise, Merkür gezegeninin gerek genel gerekse burcunuza özel anlamdaki etkilerini bulacağınız özel dosyanız. Bu iki dosyayı lütfen dikkatlice gözden geçiriniz ve yaşadığınız durumları bildireceğim noktalar çerçevesinde ele alarak düşünmeye çalışınız.

Aşk Hayatınız ve İlişkiler Mayıs Ayı Özel Dosyanız:

Sevgili Aslanlar İlişkiler konusunda Mayıs ayındaki tüm gelişmeleri, Merkür geri hareketi çevresinde ele alarak gözden geçirmemiz gerekiyor. Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu seyri, sizler açısından uyum, paylaşım, sevgi alışverişi konusunda oldukça ateşli ve girişimci bir dönemin işareti olarak dikkat çekici olsa da, ani yenilikler konusunda temkinli hareket etmek gayet önemli gözüküyor. Öncelikle bu dönem, yüksek düşünce ve dünya görüşünüzü genişletmeniz anlamındaki keşifler açısından önem taşıyor. Her ne kadar Merkür geri hareketi nedeniyle yolculuklar anlamında temkinli hareket etmeniz gerekse de, araştırma ve bilgilenmek açısından gayet olumlu bir süreç olarak dikkat çekmekte. Bu enerjiler altında kısa süreli aşklar, ve paylaşımlar renkli olabilir. Hatta bu nedenle yapılacak yolculuklar, cinselliğin merkez alındığı ilişkiler de sıkça yaşanabilir. Fakat ne olursa olsun dikkat edilmesi gereken nokta, sizi aşan sözler vermemek, size söylenenleri gözden geçirmek, dikkatli olmaya çalışmaktır.

İlişkisi sağlam temele dayanan çiftler bu dönemde, düşünce ve görüşlerini birlikte paylaşarak gelişebilir, kendi yaşam felsefelerini ilişkileri çerçevesinde ele alarak ortak bir noktada buluşabilirler. Ahlaki değerlere verdikleri önem nedeniyle, birbirlerine karşı sadakat duygusu içinde davranabilir, beraberliklerinin gelişmesi ve büyümesi adına özveride bulunabilirler. Birlikte öğrenebilir, gezerek anlayabilir, fikir paylaşımda bulunabilirler. Kısaca yaşamın anlam duygusunu birlikte özümsemekten zevk alan çiftler için bu dönemin olumsuz geçmesi diye bir durum söz konusu olamaz. Çünkü onlar ortak yaşamanın zevkini bilen ve buna göre yaşamlarını düzene koymuş kişilerdir. Bu süreç onlar için gelişim ve büyümek adına yeni planlamaların yapıldığı, gözden geçirmelerde bulunulduğu, gelecekleri adına eksiklerini tamamladıkları bir süreç olarak olumlu geçebilir.

İlişkisi yeni başlayanlar açısından durum ise biraz daha dikkatli olunmasını gerektirmektedir. Genelde beraberliklerin, başlangıç zamanlarında kişilerin birbirine karşı daha toleranslı davrandıklarını biliyoruz. Kaldı ki Venüs ve Mars gezegenlerinin karşılıklı çekimi yükselten bu enerjileri altında, ilişkinizde isteklerinizi öne sürerken karşınızdaki kişinin sizden etkilenmemesi mümkün değildir. Fakat bu enerjiler altında, eğer birbirinizden farklı bir görüş yapısında iseniz, yani ahlaki, felsefi, kişisel dünya görüşü bakımından ayrı dünyaların insanları iseniz, özellikle bu durumda ve bu süreçte birbirinizi gerçek anlamda tanımaya çalışmanızda fayda vardır. Çünkü görüşleriniz konusunda her iki taraf da oldukça ateşli bir şekilde davranabilir, taviz vermeye yanaşmayabilirsiniz. Bu durumda ihtilaflar yaşanması, karşı karşıya gelinmesi mümkündür. Bu dönemde aktiviteler gayet ön plandadır. Yani herkes kendi yaşamı çerçevesinde faaliyetlerde bulunmaktan, hayatı algılamaktan zevk alabilirler. İşte bu noktada partneriniz sizden oldukça farklı görüşe sahipse olsa da, ortak olarak hobilerinizi paylaşır, birlikte gelişmeyi tercih eder, birbirinize destek olursanız ilişkinizde mutluluk ve huzuru yakalamanız da o denli kolay olacaktır. Herhangi bir durum karşısında verdiğiniz tepkiler ayrı olsa da, eğer bir noktada buluşmayı başaramıyorsanız sorun çıkar. Oysaki yapılması gereken birbirinize saygı göstermek, anlayışlı olmak ve ılımlı bir şekilde hareket etmektir. Bu enerjiler altında, aşklar gayet hızlı bir şekilde başladığı gibi, aynı hızda bitebilir. Partnere duyulan arzu ve istek fazlasıyla yoğundur. Fakat sadece tek bir ilişkiye bağımlı kalmaktansa birçok seçenek arasından değerlendirme yapmak gibi bir sakıncası vardır. Eğer ilişkinizi baştan sağlam temeller üzerine oturtabilirseniz bu dönemi gayet olumlu bir şekilde geçirmiş olursunuz.

İlişkisinde sorun olanlar açısından durumu incelersek, en başta şunu söylemek isterim ki, lütfen Mayıs ayı boyunca birbirinizi anlamaya gayret gösteriniz. Özellikle siz Aslanlar, partnerinizin görüşlerine, hayata bakış açısına ve kimliğine karşı saygılı olmayı ihmal etmeyiniz. Bu süreci olumlu bir şekilde geçirmenin yolu akıllı davranmaktan geçiyor.Siz nasıl fikirleriniz konusunda sabit görüşle hareket etmekten hoşlanan bir kişiyseniz, onun da kendi inandıkları konusunda ısrar edebileceğini unutmayınız. İlişkinizin sıradanlaşmaması için, sıkıntılar içinde sürmemesi adına, dogmacı yaklaşımlardan uzak durunuz. Düşüncelerinizde katı olmayınız. İlişkinize fırsatçı, dara görüşlü ve prensipsiz bir şekilde yaklaşmayınız. Günlük tavırlarınızla çelişen prensipler içinde davranmayınız. Birbirinizi anlamak için öncelikle sevgi duygunuzu ön planda tutmaya çalışınız. Paylaşımlarda bulununuz. Ortak bir şeyler yaratmaya çalışınız. Birbirinize vereceğiniz destekle büyüyüp gelişeceğinizi biliniz. Merkürün geri hareket dosyasında da belirttiğim gibi, arkadaşlık hislerinizi ön planda tutunuz. Yetiştiriliş şekliniz ve bugüne dek oluşturduğunuz fikirler, yaşam koşullarınız birbirinizden farklı olabilir. Aynı şeyleri düşünmüyor oluşunuz gayet doğaldır. Burada süreçte yapılması gereken problemlerinizi karşılıklı olarak ele alarak, nerelerde aksamalar çıkıyor, hangi mevzular nedeniyle birbirinizle kutuplaşıyorsunuz, bunları tespit etmektir. Bu yapıldığı takdirde, her sorunun üstesinden gelmek kolaydır. Zaten Mayıs ayı, durumları gözden geçirme, tekrar ele alarak yanlışlarınızı saptama ve bunları düzenleme açısından olumludur. Bu düzenlemeler gölgeli günlerin bitimi 7 Haziran tarihine kadar sürdürülmelidir. Beraberliğinizi gerçekçi bir şekilde ele aldığınızda bundan sonrası adına ne yönde ilerlemeniz gerektiğini saptamanız da mümkün olur.

Merkür Geri Hareketi Özel Dosyanız:

Siz Aslanlar, 6 Mayıs-14 Mayıs 2009 tarihleri arasında İkizler burcunda devam edecek geri hareket boyunca:

Arkadaşlık ilişkileriniz (paylaşımlar), tanıdığınız tüm kişiler, aynı amacı paylaştığınız insanlar, grup faaliyetleriniz, size yardımcı olanlar(geri planda), siyasi amaçlarınız, birlik ve beraberlik duygunuz, sosyal ilişkileriniz, insancıl davranışlarınız, ihtiraslarınız, projeleriniz, toplumsal hareketleriniz, modern görüşleriniz, öncelikleriniz, kendinizi yönlendirme gücünüz, stratejik ortaklıklarınız, arzularınız, geleceğe dönük beklentileriniz ve bu yöndeki çalışmalarınız, liderlik kabiliyetiniz, organizasyonlar, özgürlük duygunuz, tanıtım çalışmaları, toplumsal hizmetlerimiz, sosyal girişimleriniz, karşı cinsle olan arkadaşlık ilişkiniz(arkadaşlıkla başlayan ilişkiler), yenilikler yapma isteğimiz, işvereninizin mali durumu, üvey çocuklarınız, güven ve rahatlık duyduğunuz ortamlar, temyiz davalarınız, acentelar, aracı kurumlar ile ilgili konularını gölgeli günlerin başlangıcı olan 30 Nisan tarihinden itibaren ele alarak gözden geçirmeye başlamalı, aniden karşınıza çıkabilecek yeni teklif veya durumları incelemeden olur yanıtı vermemeli, tekrar tekrar incelemeli, elde ettiğiniz sonuçlara göre, gölgeli günlerin bitimi olan 7 Haziran 2009 tarihinden itibaren uygulamaya almalısınız. 30 Nisan öncesi üzerinde düşünülmüş her yönüyle ele alınarak olumlu olacağına karar verilmiş konular varsa, bunları uygulamanızda bir sakınca yoktur.

14 Mayıs-30 Mayıs Tarihleri arasında ise Boğa burcunda devam edecek geri hareket boyunca,

Mesleki kariyeriniz, toplumsal ün, şöhret ve saygınlığınızla ilgili durumlar, otoritelerle olan ilişkiniz(patronlarınız, ebeveynleriniz), sosyal itibarınız(statünüz), kader niteliğinde meslek(yazgınız), işverenleriniz, toplumsal açıdan tanınan güçlü yakınlarınız, yaşam hedeflerinizle alakalı girişimleriniz, yükselişiniz, mesleki sorunlarınız, sosyal mevkiniz, mesleki ödülleriniz, toplumsal ifadeniz, profesyonelliğiniz ile ilgili tüm konularda 30 Nisan tarihinden başlamak üzere, herşeyi yeniden gözden geçirmeli, planlarınızı, projeleriniz konularda, düşünmeye devam etmeli, gözden geçirmeyi sürdürmeli ve geri hareketin gölgeli günlerinin bitim tarihi olan 7 Haziran 2009 tarihinden itibaren düşündüklerinizi yürürlüğe sokmalısınız. 30 Nisan öncesi üzerinde düşünülmüş her yönüyle ele alınarak olumlu olacağına karar verilmiş konular varsa, bunları uygulamanızda bir sakınca yoktur.

Geri Harekette Neler Yapılabilir:

Peki Merkür geri hareketi esnasında elimiz kolumuz bağlı mı bekleyeceğiz? Tabi ki hayır. Örneğin çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazik ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi herşey kılıkırk yaracak derecede merkez altına alınmalı ve incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, Eski bir mevzuyla alakalı düşünmek, geri dönüş yapmak ve yeni karar vermek adına geri hareket dönemleri oldukça faydalıdır. Çünkü herşeyi daha net ve açık bir şekilde görebilir.

Ayrıca:
İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
Yalnız başımıza kalmak hoşunuza gider, sohbet etmekten, gereksiz yere konuşmaktan hoşlanmazsınız.
Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar
Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla biraraya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
Gündelik zorunluluklarınıza kimi zaman ara verip, gönlünüzce bir şeyler yapabilme gücü bulursunuz.
Daha önce verilen bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.
Zararlı alışkanlıklarınızı iradenize sahip çıkarak bırakabilirsiniz.(içki, sigara, ilaç bağımlılığı gibi)

Nelere Dikkat Edilmeli:

Peki Merkür gerileme sürecinde nelere dikkat etmeliyiz. Şimdi bunları gözden geçirelim. Bir kere herşeyden önce sizin için hayati önem taşıyan ve geleceğinizi yakından ilgilendiren hiçbir konuda yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, Merkür geri hareketinin bitiminden sonra bu başlanan girişimde aksamalar ve gecikmeler ayrıca yanlışlıkların ortaya çıkması mümkündür.

Medya dünyası açısından bakarsak her türlü yeni yayın için girişimde bulunmak, tanıtıcı faaliyetler yapmak, girişim yapılan işle alakalı daha ilerideki zamanlarda yavaşlık veya astrolojik olarak ifade edersek enerji düşüklüğü anlamı taşıyacağından önerilmez

Yine aynı şekilde, yeni bir işe adım atmak, birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek gibi her türlü yenilikte bulunmak aynı şekilde sonradan ummadığınız tersliklerle karşılaşmak ve beklentilerinizin umduğunuz gibi olmaması anlamı taşır.

Yapılması muhakkak olan işlerinizle alakalı konularda son derece dikkatli davranarak, analiz ederek, araştırarak, soruşturarak, kesinlikle bilgi sahibi olmayı önemseyerek gündelik tüm işlerinizi yapabilirsiniz. Her türlü kayıp,terslik, gecikme, sistem dışı durumlar, eksilmeler, gözden kaçırmalar, dikkatinizden kaçmalar konusunda temkinli olmalı, önceden tedbirler almalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Son Söz:

Merkürün geri hareketi esnasında herşeye yeniden bir bakış açısı altında incelemek yararlı olacaktır. İlişkinizi, planlarınızı, projelerinizi, tüm işlerinizi ve yapmak istediklerinizi yeniden ele alarak düşünmeniz, değerlendirmeniz ve eksikleri tamamlamanız son derece faydalıdır. 6 Mayıs tarihinde önce İkizler burcunda gerilemeye başlayacak Merkür gezegeni daha sonra Boğa burcuna geri dönecek ve ardından 30 Mayıs tarihinde bu burçta geri hareketini sona erdirecektir. Sizler yukarıdaki bilgiler ışığında hem çevrenizdeki insanlar hem de kendi yaşamınız açısından genel olarak etkili olacak bu enerjilerin farkında olabilir, önlemler alabilirsiniz.

Pozitif Enerjili Günler :1-2- 5-6-7-10-11-20-21-24-25-28-29-

Zayıf Enerjili Günler : 8-9-15-16-17-22-23

Aşkta En Şanslı Günler :10-11

Yeniay :1-2-28-29
(Ay gezegeninin Aslan burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay :15-16-17
(Ay gezegeninin Kova burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mutlu ve başarılı bir Mayıs ayı geçirmeniz dileğimle,

Kaynak:iremSU

2009 Aylık Burç Ve Yükselen Burç Yorumları-Aslan Burcu Ve Yükselen Aslan Burcu Mayıs Ayı Yorumu” hakkında 3 yorum

 1. Işıl

  Bu yorumları alıntı yaptığınız astroloğun adı net okunmuyor.. Gözlüğümü takıp okumak zorunda kaldım..Biraz daha büyük we belirgin yazmanız daha doğru olur bence. Bir de İremsu hanım bu yorumlarını nerede hangi sitede yazıyor belirtebilir misiniz..? Yorumları gerçekten çok güzel, takip etmek isterim..

  Cevapla
  1. suveay

   İremSu hn. H2 ve mynet.com’un astroloji danışmanıdır, kendisi benim astrolojiyi daha da sevmemi sağlayan kişilerdendir, yorumlarını ilgiyle takip etmekteyim, size de öneririm.

   Cevapla
 2. Geri izleme: 2009 Aylık Burç Ve Yükselen Burç Yorumları-Aslan Burcu Ve Yükselen Aslan Burcu Mayıs Ayı Yorumu | GÜZEL KADINLAR BAKIM EVİ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.