2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları-Başak Burcu ve Yükselen Başak Burcu Mayıs Ayı Yorumu

2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları

Başak Burcu ve Yükselen Başak Burcu Mayıs Ayı Yorumu

Ayın ilk haftasında İkizler burcunda geri hareketine başlayacak olan Merkür nedeniyle, önümüzdeki 4 hafta boyunca, iş yerinizi ve işinizi ilgilendiren koşullar değişkenlik gösterebilir, yapacağınız sözleşmelerde aksilikler meydana gelebilir. 4 haftalık süreç içerisinde, sevdiklerinizden ayrı kalmanız gerekebilir.

Kaynak:Niobe

Sevgili Başaklar, Mayıs ayı tüm burçlar açısından, Merkür gezegeninin geri hareketi nedeniyle dikkatli olunması gereken bir süreç olarak göze çarpıyor. 2009 Yıllık yorumunuzun iletişim ve Haberleşme takvimi bölümünde de belirttiğim gibi, 6-30 Mayıs tarihleri arasında her burç mensubu, özel olarak odaklanmaları gereken yaşamsal konular dahil olmak üzere, genel olarak iletişim, düşünce alışverişi, haberleşme, gündelik temaslar, iş yapma becerisi, seyahatler, maddi ve manevi konularda da dikkatli olmak, ani yeniliklerden uzak durmak, beklemede kalmak ve durumları incelemek zorundalar. Merkür gezegeninin gölgeli günlerini de hesaba katarsak bu geri hareket 30 Nisan-7 Haziran tarihleri arasında etkili olup ay boyunca temkinli hareket etmenizi gerektirmektedir.

Bu nedenle Mayıs aylık yorumunuzu iki önemli enerji altında ele almak gerekiyor. Birincisi Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu seyri, ikincisi ise, Merkür gezegeninin gerek genel gerekse burcunuza özel anlamdaki etkilerini bulacağınız özel dosyanız. Bu iki dosyayı lütfen dikkatlice gözden geçiriniz ve yaşadığınız durumları bildireceğim noktalar çerçevesinde ele alarak düşünmeye çalışınız.

Aşk Hayatınız ve İlişkiler Mayıs Ayı Özel Dosyanız:

Sevgili Başaklar yukarıdaki bilgiler doğrultusunda hareket etmeniz gereken Mayıs ayı boyunca ilişkiler açısından yaşanabilecek gelişmeleri şimdi beraberce gözden geçirelim. İlişkisi sağlam temele dayanan çiftler bu dönemde, duygusal ve ruhsal açıdan birbirlerine destek olarak, hayatın zorlukları karşısında tutunmayı başarabilirler. Yaşamda karşılarına çıkabilecek her türlü tersliği, birlikte göğüsleyerek, acılarını dindirebilir, cinsel yaşamlarını düzgün bir çerçevede sağlıklı bir şekilde yaşayabilirler. Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu seyri altında tutkular fazlasıyla ön plandadır. Herkes kendi payına bencilce davranabilir. Oysaki birbirini seven ve bir arada olmaktan haz duyan kişiler bu enerji altında bireysel isteklerini ortaklık duygusu içinde geliştirmeyi ve yaşamayı başarabilirler. Maddi konulardaki kazançları bir potada birleştirerek kullanabilir, borç ve alacakları söz konusu olduğunda, sen ve ben diye düşünmek yerine biz olmanın şartlarını yerine getirebilirler. Şunu unutmamalıyız ki, sevgi birliğini gerçekleştirmiş hiçbir çiftin, ne sert enerjiler ne de geri hareketler nedeniyle etkilenmeleri söz konusu değildir. Yıldızların hareketleri ancak ve ancak problemli durumları ortaya çıkarabilir. O nedenle bu satırları okuyan mutlu çiftlerin, bu dönemde olabilecek sorunları da kolaylıkla çözebileceklerini söyleyebiliriz.
İlişkisi yeni başlayanlar açısından bu dönemin anlamı, herşeyden önce cinsellik olgusunun fazlasıyla dikkat çekici olduğunu göstermekte. Yani ilişkilerin temelinde bu yöndeki paylaşımlar ön planda olabilir. Arzuların güçlendiği bu enerjiler altında sadece içgüdülerinizle harekete geçmekle kalmayıp, aynı zamanda partnerinizle ortak paylaşımlarda bulunmaya çalışmanız gayet yararlıdır. Bu paylaşımlar maddi ve manevi konularda da olabilir. Örneğin birbirinizin sıkıntılarında yanınızda olmaya çalışmanız, beraberliğinizin güçlenmesi adına etkilidir. Bu dönemde karşınızdaki kişinin size olan yaklaşım tarzı ve anlayışı, sıkıntılarınızda yanınızda olup olmadığı konusu gayet değerlidir. Sadece zevke dayanan bir ilişki uzun soluklu olmayacağı gibi, karşınızdaki kişi hakkında pek sağlam düşünmemeniz de mümkündür. Burada önemli olan birbirinize bütünleşmenizdir. Yani hayatın iniş ve çıkışlarında beraberce olmak, zorluklarda kenetlenmek ve her türlü varlığınızı birlikte olduğunuz kişiyle paylaşmaktan zevk almak.
Eğer karşınızdaki kişide bu duygular yoksa, sadece kendi isteklerini ve sıkıntılarını önemsiyorsa, ilişkiniz hakkında oturup gerçekçi bir şekilde düşünmelisiniz. Ayrıca yöneticiniz Merkürün geri harekette olduğunu düşünürsek zaten yapılması gereken de budur. Yani ilişkiniz hakkında ileriye yönelik düşünmeden önce, nasıl bir beraberlik yaşıyorsunuz bunu etraflıca gözden geçirmeniz lazımdır. Yine bu dönemin bir başka etkisi, sevme, sevilme, sahiplenme, değer verme fonksiyonlarının gözden geçirilmesidir. Yani ilişkiniz sağlıklı bir çerçevede mi devam ediyor yoksa bir bağımlılık mı? bunun mutlaka tespit edilmesi gerekmektedir. Eğer bu bağımlılığın altında cinselliği kullanarak birbiriniz üzerinde baskı kurmak gibi durumlar varsa durum daha da vahim olabilir. Benim tavsiyem biraz önce değindiğim gibi, Mayıs ayı boyunca partnerinizi, kendinizi ve beraberliğinizin özünde yatanları net olarak ortaya koymanız ve ancak ondan sonra kalıcı bir ilişki olup olmayacağına karar vermenizdir.
İlişkisinde sorun olanlar açısından bu dönem, cinsel, maddi ve manevi konularda yaşanan problemlerin altında yatan nedenleri bulup çıkarmanız açısından gayet etkilidir. Her iki taraf veya biriniz, eğer düşüncesiz ve fevri davranışlarda bulunmaya devam ediyorsa, her durumu sadece kendi çıkarları doğrultusunda ele alıyorsa, bu süreçte epeyce zorluklar yaşanması mümkündür. Güç ve kontrol arzusuyla birbiriniz üzerinde denetim ve baskı uygulamaya kalkarsanız, ilişkinizdeki sorunların çözüme kavuşması mümkün olamaz. Öfkeli, kızgın, kıskançlık dolu tepkiler, çatışma ve meydan okumalar bu enerjiler altında sıkça görülebilir. Cinsellikte şiddet, bir tarafın diğeri üzerinde denetim uygulayarak özgürlüğüne kastetmesi, düşüncesizce söylenen sözler ve özellikle sert tavırlar Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu seyir süreçlerinde sıkça yaşanmaktadır. Bu durumda yapılması gereken bireysel hareket etmek yerine, birleşimci düşünmeye çalışmak ve biz olmanın tadına varmaktır. Genelde sert enerjiler sorunları tetikleyici bir güce sahip olduklarından, hasıraltı edilen ve bir türlü kabullenilmeyen problemler bu dönemde fazlasıyla ön plandadır. O nedenle herşeyden önce dikkatli hareket etmek, birbirinizin malına, duygularına, ihtiyaçlarına, değerlerine saygı duyacak şekilde düzenlemelerde bulunmak en doğrusudur. Bu yapıldığı takdirde bu enerjiler gayet olumlu bir şekilde kullanılmış ve değerlendirilmiş olur.

Merkür Geri Hareketi Özel Dosyanız:

Siz Başaklar, 6 Mayıs-14 Mayıs 2009 tarihleri arasında İkizler burcunda devam edecek geri hareket boyunca:

Mesleki kariyeriniz, toplumsal ün, şöhret ve saygınlığınızla ilgili durumlar, otoritelerle olan ilişkiniz(patronlarınız, ebeveynleriniz), sosyal itibarınız(statünüz), kader niteliğinde meslek(yazgınız), işverenleriniz, toplumsal açıdan tanınan güçlü yakınlarınız, yaşam hedeflerinizle alakalı girişimleriniz, yükselişiniz, mesleki sorunlarınız, sosyal mevkiniz, mesleki ödülleriniz, toplumsal ifadeniz, profesyonelliğiniz ile ilgili tüm konularda 30 Nisan tarihinden başlamak üzere, herşeyi yeniden gözden geçirmeli, planlarınızı, projeleriniz konularını gölgeli günlerin başlangıcı olan 30 Nisan tarihinden itibaren ele alarak gözden geçirmeye başlamalı, aniden karşınıza çıkabilecek yeni teklif veya durumları incelemeden olur yanıtı vermemeli, tekrar tekrar incelemeli, elde ettiğiniz sonuçlara göre, gölgeli günlerin bitimi olan 7 Haziran 2009 tarihinden itibaren uygulamaya almalısınız. 30 Nisan öncesi üzerinde düşünülmüş her yönüyle ele alınarak olumlu olacağına karar verilmiş konular varsa, bunları uygulamanızda bir sakınca yoktur.

14 Mayıs-30 Mayıs Tarihleri arasında ise Boğa burcunda devam edecek geri hareket boyunca,

Uzun seyahatleriniz(iş,eğitim,özel), yabancı bir ülkeye yerleşim(evlilik, iş, eğitim ), yüksek eğitiminiz, akademik eğitiminiz, ahlaki görüşünüz, yabancı kültürlere duyduğunuz merak, din ve inancınızla alakalı tüm konular, fanatik görüşleriniz, gelenek ve göreneklere verdiğiniz önem, bilgelik yolundaki inanışlarınız, ithalat ve ihracatla ilgili meseleleler, yasalarla alakalı görüşleriniz, yargı konuları, araştırma ve keşifleriniz, maceralarınız, gönül ilişkiniz, eşinizin akrabalarıyla olan ilişkiniz(kardeşleri, yeğenleri), taraftarlık(spor v.b), yabancı dil öğrenmek, felsefik görüşleriniz, ihtisaslaşma ile ilgili durumlarınız, dini kurumlar, yayıncılık, denizaşırı ülkeler, içinizdeki tanrı görüşünüz, kendi içinize yolculuk(ben kimim, nerden geldim nereye gidiyorum soruların cevaplarını arama), egzotik yerler, sezgisel olarak algılama gücünüz, yabancılarla tanışmak(maceralar, evlilik), prensiplerinizle alakalı
konularda, düşünmeye devam etmeli, gözden geçirmeyi sürdürmeli ve geri hareketin gölgeli günlerinin bitim tarihi olan 7 Haziran 2009 tarihinden itibaren düşündüklerinizi yürürlüğe sokmalısınız. 30 Nisan öncesi üzerinde düşünülmüş her yönüyle ele alınarak olumlu olacağına karar verilmiş konular varsa, bunları uygulamanızda bir sakınca yoktur.

Geri Harekette Neler Yapılabilir:

Peki Merkür geri hareketi esnasında elimiz kolumuz bağlı mı bekleyeceğiz? Tabi ki hayır. Örneğin çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazik ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi herşey kılıkırk yaracak derecede merkez altına alınmalı ve incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, Eski bir mevzuyla alakalı düşünmek, geri dönüş yapmak ve yeni karar vermek adına geri hareket dönemleri oldukça faydalıdır. Çünkü herşeyi daha net ve açık bir şekilde görebilir.

Ayrıca:
İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
Yalnız başımıza kalmak hoşunuza gider, sohbet etmekten, gereksiz yere konuşmaktan hoşlanmazsınız.
Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar
Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla biraraya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
Gündelik zorunluluklarınıza kimi zaman ara verip, gönlünüzce bir şeyler yapabilme gücü bulursunuz.
Daha önce verilen bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.
Zararlı alışkanlıklarınızı iradenize sahip çıkarak bırakabilirsiniz.(içki, sigara, ilaç bağımlılığı gibi)

Nelere Dikkat Edilmeli:

Peki Merkür gerileme sürecinde nelere dikkat etmeliyiz. Şimdi bunları gözden geçirelim. Bir kere herşeyden önce sizin için hayati önem taşıyan ve geleceğinizi yakından ilgilendiren hiçbir konuda yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, Merkür geri hareketinin bitiminden sonra bu başlanan girişimde aksamalar ve gecikmeler ayrıca yanlışlıkların ortaya çıkması mümkündür.

Medya dünyası açısından bakarsak her türlü yeni yayın için girişimde bulunmak, tanıtıcı faaliyetler yapmak, girişim yapılan işle alakalı daha ilerideki zamanlarda yavaşlık veya astrolojik olarak ifade edersek enerji düşüklüğü anlamı taşıyacağından önerilmez

Yine aynı şekilde, yeni bir işe adım atmak, birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek gibi her türlü yenilikte bulunmak aynı şekilde sonradan ummadığınız tersliklerle karşılaşmak ve beklentilerinizin umduğunuz gibi olmaması anlamı taşır.

Yapılması muhakkak olan işlerinizle alakalı konularda son derece dikkatli davranarak, analiz ederek, araştırarak, soruşturarak, kesinlikle bilgi sahibi olmayı önemseyerek gündelik tüm işlerinizi yapabilirsiniz. Her türlü kayıp,terslik, gecikme, sistem dışı durumlar, eksilmeler, gözden kaçırmalar, dikkatinizden kaçmalar konusunda temkinli olmalı, önceden tedbirler almalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Son Söz:

Merkürün geri hareketi esnasında herşeye yeniden bir bakış açısı altında incelemek yararlı olacaktır. İlişkinizi, planlarınızı, projelerinizi, tüm işlerinizi ve yapmak istediklerinizi yeniden ele alarak düşünmeniz, değerlendirmeniz ve eksikleri tamamlamanız son derece faydalıdır. 6 Mayıs tarihinde önce İkizler burcunda gerilemeye başlayacak Merkür gezegeni daha sonra Boğa burcuna geri dönecek ve ardından 30 Mayıs tarihinde bu burçta geri hareketini sona erdirecektir. Sizler yukarıdaki bilgiler ışığında hem çevrenizdeki insanlar hem de kendi yaşamınız açısından genel olarak etkili olacak bu enerjilerin farkında olabilir, önlemler alabilirsiniz.

Pozitif Enerjili Günler :3-4-8-9-12-13-14-22-23-26-27-30-31

Zayıf Enerjili Günler :10-11-18-19-24-25

Aşkta En Şanslı Günler :12-13-14

Yeniay :3-4-30-31
(Ay gezegeninin Başak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay :18-19
(Ay gezegeninin Balık burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mutlu ve başarılı bir Mayıs ayı geçirmeniz dileğimle,

Kaynak:iremSU

2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları-Başak Burcu ve Yükselen Başak Burcu Mayıs Ayı Yorumu” hakkında 2 yorum

  1. Geri izleme: 2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları-Başak Burcu ve Yükselen Başak Burcu Mayıs Ayı Yorumu | GÜZEL KADINLAR BAKIM EVİ

  2. Geri izleme: 2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları-Başak Burcu ve Yükselen Başak Burcu Mayıs Ayı Yorumu | Mevsimler Gibi Yaşarım Hayatı

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.