2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları-Boğa Burcu ve Yükselen Boğa Burcu Mayıs Ayı Yorumları

2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları

Boğa Burcu ve Yükselen Boğa Burcu Mayıs Ayı Yorumları

Ayın ilk haftasında İkizler burcunda geri hareketine başlayacak olan Merkür nedeniyle, önümüzdeki 4 hafta boyunca, maddi konularda aksaklıklar, gecikmeler, evrak kayıpları, elektronik haberleşmede yanlış anlaşılmalar, iletişim sorunları veya elektronik eşyalarda arızalanmalar söz konusu olabilir.

Kaynak:Niobe

Sevgili Boğalar Mayıs ayı tüm burçlar açısından, Merkür gezegeninin geri hareketi nedeniyle dikkatli olunması gereken bir süreç olarak göze çarpıyor. 2009 Yıllık yorumunuzun iletişim ve Haberleşme takvimi bölümünde de belirttiğim gibi, 6-30 Mayıs tarihleri arasında her burç mensubu, özel olarak odaklanmaları gereken yaşamsal konular dahil olmak üzere, genel olarak iletişim, düşünce alışverişi, haberleşme, gündelik temaslar, iş yapma becerisi, seyahatler, maddi ve manevi konularda da dikkatli olmak, ani yeniliklerden uzak durmak, beklemede kalmak ve durumları incelemek zorundalar. Merkür gezegeninin gölgeli günlerini de hesaba katarsak bu geri hareket 30 Nisan-7 Haziran tarihleri arasında etkili olup ay boyunca temkinli hareket etmenizi gerektirmektedir.

Bu nedenle Mayıs aylık yorumunuzu iki önemli enerji altında ele almak gerekiyor. Birincisi Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu seyri, ikincisi ise, Merkür gezegeninin gerek genel gerekse burcunuza özel anlamdaki etkilerini bulacağınız özel dosyanız. Bu iki dosyayı lütfen dikkatlice gözden geçiriniz ve yaşadığınız durumları bildireceğim noktalar çerçevesinde ele alarak düşünmeye çalışınız.

Aşk Hayatınız ve İlişkiler Mayıs Ayı Özel Dosyanız:

Yöneticiniz Venüs gezegeni Mayıs ayı boyunca Mars gezegeniyle birlikte Koç burcunda seyrini devam ettirecektir. Bu enerjileri, ilişkisi düzgün seyirde ilerleyenler, yeni ilişkiye başlayanlar, ilişkisinde sorun olanlar ve genel etkiler olmak üzere dört bölümde ele alacağız.

İlişkisi sağlam temele dayanan ve uzun yıllardır birlikte olan kişiler bu enerjiler altında birbirleriyle yaşadıkları güzel anların kıymetini bir kez daha yüreklerinde hissedebilirler. Dış etkenler nedeniyle oluşan sorunları birlikte çözebilme gücü elde edecekleri bu dönemde ilişkilerindeki tutkuyu yeniden keşfedebilir, her türlü sınırlamadan uzak birlikte olmanın tadını çıkarabilirler. Dışarıdan hiçbir güç ruhsal sağlıklarını bozmadığı gibi, birbirlerine duydukları çekim gücünün etkisiyle aydınlandıklarını hissedebilirler. Gerçekleştirmeyi düşündükleri hedefleri için geri planda ortaklaşa düşünecekleri bu dönemde, bencil hareket etmek yerine partnerleriyle ortak şekilde ilerlemenin keyfine varabilirler. Ayrıca bu enerjiler altında, tutkularınızın yüreğinizde büyüdüğünü, cinsel açıdan birbirinize daha fazla yaklaştığınızı, fantezilerinizin güçlendiğini hissedebilirsiniz. Ayrıca Merkür geri hareketi nedeniyle geçmişle alakalı halledemediğiniz sorunları ele alarak çözüme kavuşturmanız gayet kolaydır. Kolay olmasının nedeni, birbirinize duyduğunuz sevgidir. Görüyorsunuz ki, gerek Merkür geri hareketi gerekse yöneticinizin zorlu bir evden geçişi, birbirini gerçekten seven çiftlerde herhangi bir soruna neden olmuyor. Beraberliği güçlü olanlar gelecekleriyle alakalı konularda aldıkları kararları 7 Haziran tarihinden itibaren yürürlüğe koyabilirler.

Mayıs ayındaki gelişmeleri yeni ilişkiye başlayanlar açısından ele alırsak, en başta iki noktaya dikkatinizi çekmek isterim. Birincisi Koç burcunda ilerleyen gerek Venüs ve gerekse Mars seyir zamanlarında duygular oldukça geri planda, tutkular, cinsel çekim fazlasıyla öndedir. İkincisi Merkür gezegeninin geri hareketinin tüm ay boyunca etkili olması nedeniyle karşınıza çıkacak kişi hakkında erken kararlar vermemenizdir. Bu iki durumu göz önüne aldığımızda görüyoruz ki, başlanan bir ilişkinin uzun seyirli olması veya ciddiyet taşıması için zamana fazlasıyla ihtiyaç vardır. Diyelim ki, ilişkiniz birkaç önce başladı. O zaman bu ay şöyle bir oturup gözden geçirmelerde bulunmanız lazım. Partnerinizin sizdeki yansıması nedir, şu ana kadar yaşadıklarınız karşısında izlenimleriniz neler olmuştur. Beraberliğinizde hangi etken daha fazla ön plandadır. Bunları gerçekçi bir şekilde saptamanız için Mayıs ayı biçilmiş bir kaftan gibidir. Bir yandan kendinizi diğer yandan partnerinizi ve ilişkinizi gözden geçirerek kafanızın içinde net bir karara varmanız kolay olacaktır. Benim önerim daha önce veya bu ay içinde yeni ilişkiye başlayacakların acil kararlar vermemesi, sadece tutkularıyla hareket etmemeleri ve mantıklı olmayı sürdürmelidir. Yaşanan ilişkinin hangi kalitede olduğu Haziran ayının ilk haftasından sonra yerli yerine oturacaktır. O nedenle beraberliğinizi kendi akışı içinde yaşamayı sürdürmeniz yararlıdır.

İlişkisinde sorun olanlar açısından durumu incelediğimizde, öncelikle dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, sakin ve ılımlı bir şekilde hareket etmek ve bencil davranışlardan uzak durmaktır. Çünkü Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu geçiş zamanlarında bireysel istekler ön plandadır. Kişi ister istemez durumları kendi bakış açısıyla ele alabilir. Birlik ve beraberlik duygusu içinde hareket ederek sorunları çözmek yerine, tam tersine kendi haklılığını savunmaya kalkabilir. Yöneticiniz Venüs gezegeninin Koç burcundaki enerjisi altında duygusal düşünmek oldukça zordur. Hatta bazı Boğalar bu etki nedeniyle ser bir bakış açısıyla hareket etmeyi tercih edebilirler. Geçmişte yaşananları bir yana koyarak yeniye ye açmaları gerektiği halde, ruhsal yönden kendilerini yapılandıramadıkları için doğal olarak tepkisel düşünebilirler. Oysaki yapılması gereken, öncelikle sakin bir şekilde sorunları ortaya koymak ve bu sorunların altında yatan asıl nedenleri bularak ortadan kaldırmaya çalışmaktır. Yine bu etki altında problemler sebebiyle partnerinizden kendinizi soyutlamaya, uzaklaştırmaya çalışmak da yanlıştır. Bu aranızdaki sevgi birliğini azaltacağı gibi, kolaylıkla halledilebilecek konuların, içinden çıkılmaz hale gelmesine yol açabilir. Ayrıca şunu unutmayalım ki, burcunuzda 14-30 Mayıs tarihleri arasında etkili olacak Merkür geri hareketi yeniden düşünmek ve ele almak, ani kararlardan uzak durmak gerektiğini göstermektedir. Benim önerim özellikle Şubat-Nisan arasında yaşanılan sorunları içe yönelerek mantıklı bir şekilde ele almak, kendinizi, ilişkinizi ve partnerinizi gerçekçi bir şekilde gözden geçirmektir. Ay boyunca bu şekilde yapılacak bir gözden geçirme sonucunda eğer bir arada olmanız mümkün değilse, sorunları düzeltmek mümkün olmuyorsa gölgeli günlerin bitim tarihi olan 7 Haziran sonrası vardığınız sonuca göre kararlarınızı uygulamaktır. Zaten 6 Haziran tarihinde burcunuzda ilerlemeye başlayacak Venüs gezegeni sizler için, ilişki konusunda yeni bir dönem anlamına geleceğinden isteseniz de sorunlu bir ilişkiyle bu döneme girmeniz mümkün olmayacaktır.

Mayıs ayı enerjileri altında genel olarak yapılması gereken, duygusal ve ruhsal anlamda güvence duygunuzu ön planda tutarak düşünmek, kişisel alışkanlıklarınızı gözden geçirmek, dış etkenler nedeniyle oluşan sorunlarınızı bilinçli bir şekilde gözden geçirmek, eksiklerinizi tamamlamaya, hatalı yönlerinizi düzeltmeye çalışmaktır. Öncelikle bu ay içinde meydana gelecek durumlar karşısında özgüveninizi yitirmek yerine, kendinize dışarıdan bakmayı denemenizde fayda vardır. Hayatınızla ilgili her konuyu şöyle bir masaya yatırmak faydalıdır. Bugüne dek neler yaşadınız ve yaşadıklarınızın genel olarak sizde bıraktığı etki nedir. İş, özel, para, mesleki konularda şu anda bulunduğunuz durumda sorunlarınız nedir ve nelere ihtiyacınız bulunmaktadır. Sizde bağımlılık yaratan veya sizi gerginleştirdiği halde bir türlü vazgeçemediğiniz ne gibi alışkanlıklarınız bulunmaktadır. Sınırlarınızı çizebiliyor musunuz, enerjilerinizi doğru düzgün bir şekilde kullanabiliyor musunuz. Bunların tespiti son derece önemli. Yüzleşmelerde bulunmaya gönüllü olmanız gerekiyor. Yani kendiniz hakkında bencil düşünmek yerine, gerçekleri göz önüne alarak kararlar vermeniz lazım. Kaldı ki, Mayıs ayı enerjileriniz yukarıdaki konularda gözden geçirmelerde bulunmanız adına gayet destekleyici gözükmektedir. Hani konuda olursa olsun Mayıs ayı durup inceleme, beklemede kalarak düşünme zamanıdır.

Merkür Geri Hareketi Özel Dosyanız:

Siz Boğalar, 6 Mayıs-14 Mayıs 2009 tarihleri arasında İkizler burcunda devam edecek geri hareket boyunca:

Yetenekleriniz yoluyla olan tüm maddi kazanımlarınız,(geliriniz), kayıplarımız (parasal), duygusal anlamda güven sağlayan değerleriniz, yatırımlarınız, gelir ve giderleriniz(bütçeniz), yetenekleriniz, becerileriniz, kar ve zararlarınız, harcamalarınız, zenginlik, hırsınız, sağlamlaştırmak (maddi ve manevi)isteğiniz, üretim şekilleri, değer yargılarınız, menkul değerler, ticaret gelirleri, parasal sorunlarınızla mücadele gücünüz, borçlarımızla alakalı konularda, konularda gölgeli günlerin başlangıcı olan 30 Nisan tarihinden itibaren ele alarak gözden geçirmeye başlamalı, aniden karşınıza çıkabilecek yeni teklif veya durumları incelemeden olur yanıtı vermemeli, tekrar tekrar incelemeli, elde ettiğiniz sonuçlara göre, gölgeli günlerin bitimi olan 7 Haziran 2009 tarihinden itibaren uygulamaya almalısınız. 30 Nisan öncesi üzerinde düşünülmüş her yönüyle ele alınarak olumlu olacağına karar verilmiş konular varsa, bunları uygulamanızda bir sakınca yoktur.

14 Mayıs-30 Mayıs Tarihleri arasında ise Boğa burcunda devam edecek geri hareket boyunca,

Fiziksel görünümünüz ve dış dünyada nasıl görünmek istediğiniz(imajınız), kendiniz ifade biçiminiz(dışardan görünen), yaşam enerjiniz(canlılığınız), mizacınız, kendinizi ortaya koyma gücünüz, insanlara yaklaşım biçiminiz, yeni girişimleriniz(başlangıç yapmak istediğiniz durumlar), davranışlarınızdaki kararlılığınız, kimlik duygunuz, cesaretiniz, yaşam bilinciniz, tipiniz, eğilimleriniz, egonuz, genel sağlık durumunuz, baskın davranışlarınız konularında düşünmeye devam etmeli, gözden geçirmeyi sürdürmeli ve geri hareketin gölgeli günlerinin bitim tarihi olan 7 Haziran 2009 tarihinden itibaren düşündüklerinizi yürürlüğe sokmalısınız. 30 Nisan öncesi üzerinde düşünülmüş her yönüyle ele alınarak olumlu olacağına karar verilmiş konular varsa, bunları uygulamanızda bir sakınca yoktur.

Geri Harekette Neler Yapılabilir:

Peki Merkür geri hareketi esnasında elimiz kolumuz bağlı mı bekleyeceğiz? Tabi ki hayır. Örneğin çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazik ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi herşey kılıkırk yaracak derecede merkez altına alınmalı ve incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, Eski bir mevzuyla alakalı düşünmek, geri dönüş yapmak ve yeni karar vermek adına geri hareket dönemleri oldukça faydalıdır. Çünkü herşeyi daha net ve açık bir şekilde görebilir.

Ayrıca:
İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
Yalnız başımıza kalmak hoşunuza gider, sohbet etmekten, gereksiz yere konuşmaktan hoşlanmazsınız.
Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar
Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla biraraya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
Gündelik zorunluluklarınıza kimi zaman ara verip, gönlünüzce bir şeyler yapabilme gücü bulursunuz.
Daha önce verilen bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.
Zararlı alışkanlıklarınızı iradenize sahip çıkarak bırakabilirsiniz.(içki, sigara, ilaç bağımlılığı gibi)

Nelere Dikkat Edilmeli:

Peki Merkür gerileme sürecinde nelere dikkat etmeliyiz. Şimdi bunları gözden geçirelim. Bir kere herşeyden önce sizin için hayati önem taşıyan ve geleceğinizi yakından ilgilendiren hiçbir konuda yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, Merkür geri hareketinin bitiminden sonra bu başlanan girişimde aksamalar ve gecikmeler ayrıca yanlışlıkların ortaya çıkması mümkündür.

Medya dünyası açısından bakarsak her türlü yeni yayın için girişimde bulunmak, tanıtıcı faaliyetler yapmak, girişim yapılan işle alakalı daha ilerideki zamanlarda yavaşlık veya astrolojik olarak ifade edersek enerji düşüklüğü anlamı taşıyacağından önerilmez

Yine aynı şekilde, yeni bir işe adım atmak, birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek gibi her türlü yenilikte bulunmak aynı şekilde sonradan ummadığınız tersliklerle karşılaşmak ve beklentilerinizin umduğunuz gibi olmaması anlamı taşır.

Yapılması muhakkak olan işlerinizle alakalı konularda son derece dikkatli davranarak, analiz ederek, araştırarak, soruşturarak, kesinlikle bilgi sahibi olmayı önemseyerek gündelik tüm işlerinizi yapabilirsiniz. Her türlü kayıp,terslik, gecikme, sistem dışı durumlar, eksilmeler, gözden kaçırmalar, dikkatinizden kaçmalar konusunda temkinli olmalı, önceden tedbirler almalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Son Söz:

Merkürün geri hareketi esnasında herşeye yeniden bir bakış açısı altında incelemek yararlı olacaktır. İlişkinizi, planlarınızı, projelerinizi, tüm işlerinizi ve yapmak istediklerinizi yeniden ele alarak düşünmeniz, değerlendirmeniz ve eksikleri tamamlamanız son derece faydalıdır. 6 Mayıs tarihinde önce İkizler burcunda gerilemeye başlayacak Merkür gezegeni daha sonra Boğa burcuna geri dönecek ve ardından 30 Mayıs tarihinde bu burçta geri hareketini sona erdirecektir. Sizler yukarıdaki bilgiler ışığında hem çevrenizdeki insanlar hem de kendi yaşamınız açısından genel olarak etkili olacak bu enerjilerin farkında olabilir, önlemler alabilirsiniz.

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-12-13-14-18-19-22-23-26-27-30-31

Zayıf Enerjili Günler :1-2-15-16-17-8-9-28-29

Aşkta En Şanslı Günler :3-4

Yeniay :22-23
(Ay gezegeninin Boğa burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay :8-9
(Ay gezegeninin Akrep burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mutlu ve başarılı bir Mayıs ayı geçirmeniz dileğimle,

Kaynak:iremSU

2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları-Boğa Burcu ve Yükselen Boğa Burcu Mayıs Ayı Yorumları” hakkında 1 yorum

  1. Geri izleme: 2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları-Boğa Burcu ve Yükselen Boğa Burcu Mayıs Ayı Yorumları | GÜZEL KADINLAR BAKIM EVİ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.