2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları- Akrep Burcu ve Yükselen Akrep Burcu Mayıs Ayı Yorumu

2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları Akrep Burcu ve Yükselen Akrep Burcu Mayıs Ayı Yorumu

Ayın ilk haftasında İkizler burcunda geri hareketine başlayacak olan Merkür nedeniyle, önümüzdeki 4 hafta boyunca, ortak kazançlar, finansal kaynaklar, borç alacak meseleleri, iş koşulları ve sözleşmelerde karışıklıklarla karşılaşılabilirsiniz. Eski ilişkiler veya ilişkilerdeki eski konular tekrar gündeme gelebilir.

Kaynak: Niobe

Sevgili Akrepler, Mayıs ayı tüm burçlar açısından, Merkür gezegeninin geri hareketi nedeniyle dikkatli olunması gereken bir süreç olarak göze çarpıyor. 2009 Yıllık yorumunuzun iletişim ve Haberleşme takvimi bölümünde de belirttiğim gibi, 6-30 Mayıs tarihleri arasında her burç mensubu, özel olarak odaklanmaları gereken yaşamsal konular dahil olmak üzere, genel olarak iletişim, düşünce alışverişi, haberleşme, gündelik temaslar, iş yapma becerisi, seyahatler, maddi ve manevi konularda da dikkatli olmak, ani yeniliklerden uzak durmak, beklemede kalmak ve durumları incelemek zorundalar. Merkür gezegeninin gölgeli günlerini de hesaba katarsak bu geri hareket 30 Nisan-7 Haziran tarihleri arasında etkili olup ay boyunca temkinli hareket etmenizi gerektirmektedir.

Bu nedenle Mayıs aylık yorumunuzu iki önemli enerji altında ele almak gerekiyor. Birincisi Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu seyri, ikincisi ise, Merkür gezegeninin gerek genel gerekse burcunuza özel anlamdaki etkilerini bulacağınız özel dosyanız. Bu iki dosyayı lütfen dikkatlice gözden geçiriniz ve yaşadığınız durumları bildireceğim noktalar çerçevesinde ele alarak düşünmeye çalışınız.

Aşk Hayatınız ve İlişkiler Mayıs Ayı Özel Dosyanız:

Sevgili Akrepler ikinci yöneticiniz Mars gezegeni ile Venüsün Mayıs ayı boyunca Koç burcunda ilerleyecek oluşunun sizler açısından hem iş çevreniz hem de özel yaşantınızdaki ilişkiler açısından önemi bulunmakta. Öncelikle iş hayatınızda birlikte çalıştığınız kişilerle yaşanması muhtemel durumu ele alalım, daha sonra özel hayatınızda dikkat edilmesi gereken noktaları gözden geçirelim. Bu seyir esnasında Merkür gezegeninin geri harekette olacağını da hesaba katarsak dikkatli ve ılımlı bir şekilde iletişimde bulunmanın ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz.

İş çevrenizle olan her türlü temasınızda ve birlikte çalıştığınız insanlarla olan rekabet duygunuzda, itekleyici ve ateşleyici bir niteliğe sahip olan bu iki enerji, gerek ilişki kurma biçiminiz gerekse paylaşım konusunda uyumlu bir şekilde hareket etmenin göstergesidir. Siz de bilirsiniz ki, iş çevresinde dostlukların yeşermesi ve sürdürülmesi çoğu zaman pek mümkün değildir. Rekabet duygusu kimi zaman öylesine baskındır ki, ne kadar arkadaşça paylaşımdan yana olsanız da, bireyselliğiniz ister istemez öne çıkabilir. Verimli olmak adına yarışırken, en yakınınızda bulunan kişilerle çatışmanız bu etkiler altında gayet kolaydır. Eğer siz bir işverenseniz, yanınızda çalışan kişilere karşı sert tavırlar gösterebilirsiniz. Bunların nedeni, sorumluluklarınızın ağırlığı ve çalışma şartlarınızın güçlüğüdür. Paylaşım içinde uyumlu bir şekilde çalışmaya özen gösterseniz de, karşınızdaki kişinin yapacağı bir yanlışlık sizin de zarar görmenize yol açabilir. Böyle bir durumda doğal olarak sinirlenmeniz, bazen arkadaşlarınıza karşı sert çıkmanız mümkündür. Sorumluluklar veya ekipteki liderliğinizin veya bir başka kişinin liderliğinin sizin üzerinizdeki baskısı, ister istemez sert tepkiler gösterilmesine yol açabilir.

Detaylı işler, kendinizden daha ziyade başkalarının iyiliğine olacak şekilde hareket etme zorunluluğunuz sizi kimi zaman çileden çıkarabilir. Öne çıkma arzunuz, kendinizi gösterme hevesiniz, işinizi layıkıyla yapma isteğiniz çoğu zaman çevrenizdeki kişilere karşı yumuşak davranmanızın önüne geçebilir. Aynı yolun yolcusu bile olsanız, kendi çıkarlarınızı daha fazla kollayabilirsiniz. Yaşamın zorunlulukları, yapılması gerekenler ve rutin işlerin sıkıcılığı derken bazen verimli olmak oldukça zorlaşır. İşte tam bu durumda eğer çevrenizle ilişkiniz güçlüyse, sempati ve sıcaklığın olduğu bir iş ortamında görevliyseniz dışarıdan destek görmeniz kolaydır. Bu nedenle benim önerim bu enerjiler altında çevrenizle olan işbirliğinden uzaklaşmamanız, işinizin verimli bir şekilde sürmesi için etrafınızla uyumlu bir şekilde hareket etmeye çalışmanızdır. Yöneticiniz Mars gezegeninin Koç burcu enerjisi ise, yukarıda izah ettiğim Venüse oranla çok daha sert bir yansıma yaratabilir. Ne olursa olsun, girişimde bulunmak, kimse için yolunuzdan dönmemek, gücünüzü göstermek ve kabul ettirmek içgüdünüz ön plandadır. Böyle bir güdü altında doğaldır ki, çevrenizle olan bağlantınızda rekabet duygusu içinde olmanız gayet doğaldır. Önemli olan bu gücü dengeli bir şekilde kullanmak ve gerektiğinde diğer arkadaşlarınızın gelişimi adına da sunabilmektir. Böylece birlikte yol almanın, birlikte büyümenin size vereceği keyfin ne kadar farklı olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz.

Özel hayatınız açısından durumu ele alırsak beraberliği olanların bu dönemde birbirlerine, iş, sağlık, zorunluluklar konusunda elden geldiğince yardımcı olmaları, iş hayatında yaşanan problemler ve gerilimli durumlarda destek vermeleri son derece önemlidir. Çünkü bu süreçte, koşuşturma ve yoğunluk fazlasıyla hakimdir. Siz veya birlikte olduğunuz kişinin böyle durumlarda birbirinizin yanınızda olmanız, üzerinizdeki yorgunluğun kolayca atılmasını sağlayabilir. Ayrıca bu dönemde işinizde ilerlemek, ustalaşmak adına mücadele verdiğiniz için, normal günlük yaşamınızla ilgili işlerinizi halletmekte zorluk çekebilirsiniz. İşte bu durumda eşinizin desteği size gayet iyi gelebilir. Hayatta başımıza neler gelebileceğini tam olarak bilmemiz mümkün değil. Hastalıklar da buna dahil. Eşimiz veya biz ufak veya büyük rahatsızlıklarımızda bakıma ihtiyacımız duyabiliriz. Aynı durum ailemiz için de geçerli olabilir. Büyüklerimiz veya yakınlarımıza yardımcı olmamız gerekebilir. Böyle durumlar son derece özeldir. İnsan maddi ve manevi anlamda bir müddetliğine destek ihtiyacındadır. Nasıl iş hayatıyla ilgili konularda birbirinize yardımcı olmanız gerekiyorsa, hastalıkta da kenetlenmek çabucak iyileşmemizi sağladığı gibi, moral gücümüz üzerinde de pozitif bir tesir yaratabilir. Özellikle Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu seyir zamanlarında benim önerim, ağır ve sıkıcı işlerin getirdiği yoğunluklar nedeniyle dinlenmenizi, beslenmenizi, kısaca sağlığınızı ihmal etmemeniz ve aynı şekilde sevdiklerinizin de sıhhatini gözetmenizdir.

Bu dönemde birlikte çalıştığınız veya iş anlamında karşılaştığınız bir kişinin dikkatinizi çekmesi mümkündür. Genelde Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu seyirlerinde ateşli tutkular ön plandadır. Başkalarına faydalı olmaya çalışırken veya size bir iş konusunda destek sunulması aşamasında karşınıza çok hoşlanacağınız bir insanın çıkması mümkündür. Böyle hikayeleri çok duyarız. Böyle bir durumda dikkat etmeniz gereken konu, karşınızdaki kişinin size yaklaşım tarzı ve sunduğu desteğin ne amaçla olduğunu anlamanızdır. İlgi ve nezaket özellikle bayanların dikkatini fazlasıyla çeken bir olgudur. Aynı şekilde erkekler de, kendilerine sevgiyle yaklaşan, yardımcı olan, moral bulmalarında destek sunan kadınlardan daima hoşlanmışlardır. Genelde böyle süreçlerde hiç hesapta olmayan, başka bir şeyle meşgulken veya işleriniz nedeniyle yoğunken yaşanan karşılaşmalar hakikaten ilginç aşklar yaşanmasına neden olabilir. Bu dönemde iş hayatınızın sorunları fazlasıyla kafanızın içini meşgul ettiğinden, dertleştiğiniz veya işin içinden çıkamadığınızda size yol gösteren kişiler oldukça cazip gelebilir. Tabi ki bütün bu bahsedilen gelişmeler burcunuzun genel yansımaları olup, bu devrede yaşanabilecek olasılıklar arasında yer almaktadır. Sürecin bize söylemeye çalıştığı tam olarak şudur. Başkalarına faydalı olarak kendimizi huzurlu ve mutlu hissedebiliriz. Kim olursak olalım, hayatın gerçekleri ve zorluklarıyla karşılaşmamız mümkündür. Birbirimize destek olursak her türlü zorluğun altından kalkabiliriz. Benliğimizi mükemmelleştirmeye çalışmalı, kendimize dikkat etmeli, çevremizle barışık yaşamalıyız. Bütün bunları başardığımızda iş ve özel yaşamımız kendiliğinden düzene girecektir.

Merkür Geri Hareketi Özel Dosyanız:

Siz Akrepler, 6 Mayıs-14 Mayıs 2009 tarihleri arasında İkizler burcunda devam edecek geri hareket boyunca:

Cinsellikle alakalı olan herşey(seksüel tecrübeler), Kanuni işler, örgütlenmek , kalıcı değişiklikler(yaşamınızla ilgili yapmayı düşündüğünüz), bitişler ve yeni başlangıçlar, mistik konular, hayat ve sağlık sigortası, gizli işler, dedektiflik(merak ettiğiniz konularda iz sürme) ve öc alma gibi kavramlar, bankalarla alakalı kredi girişimleri veya borçlarınız, meslek olarak bankerler, yatırımcılar, muhasebeciler tüm hesaplarında ve işlerinde dikkatli olmaya çalışmalılar, ortak kazançları, evlilikle kanalıyla edinilen maddi gelirler, başkalarıyla olan finansal ilişkileriniz, vergiler, mirasla ilgili durumlar, değişimler, cinselliğin duygusal tatmin ve değişik amaçlarla kullanılması, hırslar, yüksek idealleri içeren konularını gölgeli günlerin başlangıcı olan 30 Nisan tarihinden itibaren ele alarak gözden geçirmeye başlamalı, aniden karşınıza çıkabilecek yeni teklif veya durumları incelemeden olur yanıtı vermemeli, tekrar tekrar incelemeli, elde ettiğiniz sonuçlara göre, gölgeli günlerin bitimi olan 7 Haziran 2009 tarihinden itibaren uygulamaya almalısınız. 30 Nisan öncesi üzerinde düşünülmüş her yönüyle ele alınarak olumlu olacağına karar verilmiş konular varsa, bunları uygulamanızda bir sakınca yoktur.

14 Mayıs-30 Mayıs Tarihleri arasında ise Boğa burcunda devam edecek geri hareket boyunca,

Sevgi, evlilik, ortaklık ve denge kurmak adına herşey, evlilik hayatınız ve iş ortaklıklarınızla olan bütün ilişkileriniz ve bu yolla kurulacak denge, seçilecek eş, yakın ve samimi dostluklar, hak, adalet, hukukla ilgili konular, güzel sanatlar, müzik, politika, karşıt görüşler, seçimlerinizle ilgili konularda
konularda, düşünmeye devam etmeli, gözden geçirmeyi sürdürmeli ve geri hareketin gölgeli günlerinin bitim tarihi olan 7 Haziran 2009 tarihinden itibaren düşündüklerinizi yürürlüğe sokmalısınız. 30 Nisan öncesi üzerinde düşünülmüş her yönüyle ele alınarak olumlu olacağına karar verilmiş konular varsa, bunları uygulamanızda bir sakınca yoktur.

Geri Harekette Neler Yapılabilir:

Peki Merkür geri hareketi esnasında elimiz kolumuz bağlı mı bekleyeceğiz? Tabi ki hayır. Örneğin çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazik ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi herşey kılıkırk yaracak derecede merkez altına alınmalı ve incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, Eski bir mevzuyla alakalı düşünmek, geri dönüş yapmak ve yeni karar vermek adına geri hareket dönemleri oldukça faydalıdır. Çünkü herşeyi daha net ve açık bir şekilde görebilir.

Ayrıca:
İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
Yalnız başımıza kalmak hoşunuza gider, sohbet etmekten, gereksiz yere konuşmaktan hoşlanmazsınız.
Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar
Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla biraraya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
Gündelik zorunluluklarınıza kimi zaman ara verip, gönlünüzce bir şeyler yapabilme gücü bulursunuz.
Daha önce verilen bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.
Zararlı alışkanlıklarınızı iradenize sahip çıkarak bırakabilirsiniz.(içki, sigara, ilaç bağımlılığı gibi)

Nelere Dikkat Edilmeli:

Peki Merkür gerileme sürecinde nelere dikkat etmeliyiz. Şimdi bunları gözden geçirelim. Bir kere herşeyden önce sizin için hayati önem taşıyan ve geleceğinizi yakından ilgilendiren hiçbir konuda yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, Merkür geri hareketinin bitiminden sonra bu başlanan girişimde aksamalar ve gecikmeler ayrıca yanlışlıkların ortaya çıkması mümkündür.

Medya dünyası açısından bakarsak her türlü yeni yayın için girişimde bulunmak, tanıtıcı faaliyetler yapmak, girişim yapılan işle alakalı daha ilerideki zamanlarda yavaşlık veya astrolojik olarak ifade edersek enerji düşüklüğü anlamı taşıyacağından önerilmez

Yine aynı şekilde, yeni bir işe adım atmak, birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek gibi her türlü yenilikte bulunmak aynı şekilde sonradan ummadığınız tersliklerle karşılaşmak ve beklentilerinizin umduğunuz gibi olmaması anlamı taşır.

Yapılması muhakkak olan işlerinizle alakalı konularda son derece dikkatli davranarak, analiz ederek, araştırarak, soruşturarak, kesinlikle bilgi sahibi olmayı önemseyerek gündelik tüm işlerinizi yapabilirsiniz. Her türlü kayıp,terslik, gecikme, sistem dışı durumlar, eksilmeler, gözden kaçırmalar, dikkatinizden kaçmalar konusunda temkinli olmalı, önceden tedbirler almalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Son Söz:

Merkürün geri hareketi esnasında herşeye yeniden bir bakış açısı altında incelemek yararlı olacaktır. İlişkinizi, planlarınızı, projelerinizi, tüm işlerinizi ve yapmak istediklerinizi yeniden ele alarak düşünmeniz, değerlendirmeniz ve eksikleri tamamlamanız son derece faydalıdır. 6 Mayıs tarihinde önce İkizler burcunda gerilemeye başlayacak Merkür gezegeni daha sonra Boğa burcuna geri dönecek ve ardından 30 Mayıs tarihinde bu burçta geri hareketini sona erdirecektir. Sizler yukarıdaki bilgiler ışığında hem çevrenizdeki insanlar hem de kendi yaşamınız açısından genel olarak etkili olacak bu enerjilerin farkında olabilir, önlemler alabilirsiniz.

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-12-13-14-18-19-26-27-30-31

Zayıf Enerjili Günler :1-2-15-16-17-22-23-28-29

Aşkta En Şanslı Günler :18-19

Yeniay :8-9
(Ay gezegeninin Akrep burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay :22-23
(Ay gezegeninin Boğa burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mutlu ve başarılı bir Mayıs ayı geçirmeniz dileğimle,

Kaynak: iremSU

2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları- Akrep Burcu ve Yükselen Akrep Burcu Mayıs Ayı Yorumu” hakkında 1 yorum

  1. Geri izleme: 2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları- Akrep Burcu ve Yükselen Akrep Burcu Mayıs Ayı Yorumu | GÜZEL KADINLAR BAKIM EVİ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.