2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları Kova Burcu ve Yükselen Kova Burcu Mayıs Ayı Yorumu

2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları
Kova Burcu ve Yükselen Kova Burcu Mayıs Ayı Yorumu

Ayın ilk haftasında İkizler burcunda geri hareketine başlayacak olan Merkür nedeniyle, önümüzdeki 4 hafta boyunca, iş koşullarında, yapılacak sözleşmelerde, aşk hayatınızda veya sosyal ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar ve iletişim sorunları yaşanabilir. Ev, aile, yerleşim konularında yaşanabilecek aksilikler de olasılıklar arasında görünüyor.

Kaynak: Niobe

Sevgili Kovalar, Mayıs ayı tüm burçlar açısından, Merkür gezegeninin geri hareketi nedeniyle dikkatli olunması gereken bir süreç olarak göze çarpıyor. 2009 Yıllık yorumunuzun iletişim ve Haberleşme takvimi bölümünde de belirttiğim gibi, 6-30 Mayıs tarihleri arasında her burç mensubu, özel olarak odaklanmaları gereken yaşamsal konular dahil olmak üzere, genel olarak iletişim, düşünce alışverişi, haberleşme, gündelik temaslar, iş yapma becerisi, seyahatler, maddi ve manevi konularda da dikkatli olmak, ani yeniliklerden uzak durmak, beklemede kalmak ve durumları incelemek zorundalar. Merkür gezegeninin gölgeli günlerini de hesaba katarsak bu geri hareket 30 Nisan-7 Haziran tarihleri arasında etkili olup ay boyunca temkinli hareket etmenizi gerektirmektedir.

Bu nedenle Mayıs aylık yorumunuzu iki önemli enerji altında ele almak gerekiyor. Birincisi Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu seyri, ikincisi ise, Merkür gezegeninin gerek genel gerekse burcunuza özel anlamdaki etkilerini bulacağınız özel dosyanız. Bu iki dosyayı lütfen dikkatlice gözden geçiriniz ve yaşadığınız durumları bildireceğim noktalar çerçevesinde ele alarak düşünmeye çalışınız.

Aşk Hayatınız ve İlişkiler Mayıs Ayı Özel Dosyanız:

Sevgili Kovalar yukarıdaki bilgiler ışığında, ele alacağımız Mayıs ayı enerjilerinizi, her Kova burcu mensubunun aynı olayları yaşamayacağı gerçeği altında incelemeye çalışmak en doğrusudur. Koç burcunda ilerleyen Venüs ve Mars gezegenlerinin seyri, olumlu yönde kullanıldığında cesaret ve girişimcilik arzusu verdiği gibi, planlarınızı uygulamanız veya akıllı bir şekilde gözden geçirmenizde sizleri destekleyicidir. Bu sayede, hangi alanda kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmek istiyorsanız, o alanda başarılı olmanız mümkündür. Bu gücü yanlış kullanmanız halinde, sorunlarınız içinden çıkılmaz bir hal aldığı gibi, yeni problemler yaşamanız da mümkündür. Bir de bütün bunlara Merkür geri hareketinin aile ve aşk yaşamınız üzerindeki etkisini hesaba katarsak, hakikaten zor bir dönem geçirmeniz içten bile değildir. Oysaki bu güçlü enerjileri, yenilik anlamında düşündüğünüz konuları gözden geçirmede, insanlarla irtibata geçerek bilgi toplamada, öğrendiklerinizi iş veya istediğiniz alanlarda değerlendirmede kullanabilirsiniz. Şimdi birlikte bu dönemin, kişisel özellikleri farklı olan Kovalardaki etkisini birlikte gözden geçirelim.

İletişim konularında olgun, hoşgörülü ve gayet mantıklı bir şekilde hareket etmesini bilen kişiler bu enerjiler sayesinde, Mayıs ayı boyunca, yeni planlarını gözden geçirerek eksiklerini tamamlayabilirler. İster ekip halinde çalışma olsun, isterseniz bireysel olarak girişimde bulunmayı düşünün, bu süreçte işlerinizi net olarak kafanızın içinde oturtabilir, hazırlıklarınızı tamamlayabilirsiniz. Eğer yeni bir çevre değişiminde bulunmak istiyorsanız, araştırmalarınızı sürdürmeniz gayet yararlıdır. Hızlı düşünüp hızlı karar verebilmenin mümkün olduğu bu süreçte benim önerim, Merkür geri hareketini asla devreden çıkarmayacak şekilde hareket etmenizdir. Yani Mayıs ayı boyunca karşınıza çıkabilecek teklifleri, Venüs ve Mars gezegenlerinin bu güçlü enerjisi altında kabul etmeye kalkışabilirsiniz. Oysaki tam tersine beklemede kalarak incelemeniz çok daha yararlıdır. Çünkü bu teklifler geri hareket sonrası tekrar, düzenlenmiş haliyle karşınıza gelebilir. O nedenle ne kadar ateşli dürtüler içinde olursanız olun, iyice incelemeden, enine boyuna düşünmeden olur yanıtı vermeyiniz. Daha önceden kararlaştırılmış ve her türlü analizi yapılmış planların yürürlüğe konmasında bir sakınca yoktur. Fakat yenilik anlamındaki uygulamalar mutlaka beklemede kalınarak gözden geçirilmelidir.

Bu dönemde yakınlarıyla ilişkisinde sorun olanların dikkat etmesi gereken en önemli nokta, direkt, kırıcı, tartışmacı, kavgacı tarzda hareket etmekten uzak durmaları, kullandıkları sözcüklere dikkat etmeleri ve ilişkilerini bozabilecek uzlaşmazlıklardan olabildiğince sakınmalarıdır. Ayrıca yolculuklar konusunda da dikkatli olmak, güvenliğinizi azami oranda önemsemek gerekmektedir. Eğitim hayatında olanlar da aynı şekilde, bilgi ve deneyimlerini yükseltmek adına çevreleriyle iletişimde bulunabilir, konusunda uzman kişilere bilmediklerini sorarak öğrenmeye çalışabilirler. Bu süreçte, özellikle sosyal ilişkilerinize dikkat etmek, ılımlı yaklaşımlar içinde olmak son derece faydalıdır. Yeni insanlarla tanışmanızı sağlayan bu durum, özel yakınlaşmalar açısından da etkili olabilir. Fikirlerinizi, görüşlerinizi sağlıklı bir şekilde ifade etmeniz, sıcak ve dürüst yaklaşımlar içinde olmanız, karşı cins tarafından beğenilmenizi sağlayabilir. Bencil tavırlar göstermek yerine, anlamayı, dinlemeyi ve empatide bulunmayı başarmanız halinde hem devam eden hem de yeni başlayacak ilişkinizde güçlü bir temel atılmış olur.

Bu temel Merkürün gölgeli günlerinin bitim tarihi olan 7 Haziran sonrası netlik kazanmaya başlar. Aslında Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu seyir zamanları
gayet aktif bir dönemin işaretidir. Özellikle yapınız gereği aşk yaşamaktan, aşkla coşmaktan ve macera duygusuyla hareket etmekten hoşlanan bir kişiyseniz, bu seyir oldukça işinize yarayacaktır. Koç burcunda içgüdüsel arzuları yoğunlaştıran bir titreşim yaratan Venüs gezegeni, aşk konusunda sorumluluk almak yerine arzularınızın tatminini daha fazla ön planda tutmanızı sağlayıcı olabilir. Bu yüzden de cinsel ağırlıklı kurulabilecek ilişkileri de gösterebilir. Daha önce de belirttiğim gibi bu süreçte yaşanan ilişkilerin temelinde tutkular ön planda olduğundan, beraberliğin uzun süreli olmasından ziyade, istekler daha fazla önemsenebilir. Bu yüzden de, herhangi bir problemde sabır gösterilmesi mümkün olmayabilir. Ayrıca Venüs evliliklerle birebir alakalı bir gezegen olduğundan bu süreçte dikkatli olunması gerekebilir.

Merkür Geri Hareketi Özel Dosyanız:

Siz Kovalar, 6 Mayıs-14 Mayıs 2009 tarihleri arasında İkizler burcunda devam edecek geri hareket boyunca:

Aşk ve flört ilişkileriniz, romantik ilişkileriniz, irade gücünüz, kararlılığınız, zevk aldığınız tüm hobileriniz, yaratıcılığınız, çocuklarınız, benliğinizi öne çıkarmanızı sağlayan faaliyetleriniz ve dikkat çekme çabalarınız, borsa, spekülasyon, şans oyunuları, eğlence hayatı, tiyatro, müzik, sportif faaliyetleriniz ile alakalı konularını gölgeli günlerin başlangıcı olan 30 Nisan tarihinden itibaren ele alarak gözden geçirmeye başlamalı, aniden karşınıza çıkabilecek yeni teklif veya durumları incelemeden olur yanıtı vermemeli, tekrar tekrar incelemeli, elde ettiğiniz sonuçlara göre, gölgeli günlerin bitimi olan 7 Haziran 2009 tarihinden itibaren uygulamaya almalısınız. 30 Nisan öncesi üzerinde düşünülmüş her yönüyle ele alınarak olumlu olacağına karar verilmiş konular varsa, bunları uygulamanızda bir sakınca yoktur.

14 Mayıs-30 Mayıs Tarihleri arasında ise Boğa burcunda devam edecek geri hareket boyunca,

Eviniz veya ev yaşamınızla alakalı her türlü konu(satın alma, kiralama, taşınma, birlikte yaşama), aile, toplum, anne – baba konumundaki kişilerle olan ilişkileriniz ve birbirinize olan tutumunuz, derin duygularınız, bilinçaltı, gayrimenkul, çiftlik, maden, toprakla ilgili herşey, anayurdunuz, duygusal güvenliğinizle alakalı meseleler, ruhsal bağlılıklarınız, anneliğiniz , korunma ve sahip olunma ihtiyacınız ve hayatımızda temel teşkil edecek konularda, düşünmeye devam etmeli, gözden geçirmeyi sürdürmeli ve geri hareketin gölgeli günlerinin bitim tarihi olan 7 Haziran 2009 tarihinden itibaren düşündüklerinizi yürürlüğe sokmalısınız. 30 Nisan öncesi üzerinde düşünülmüş her yönüyle ele alınarak olumlu olacağına karar verilmiş konular varsa, bunları uygulamanızda bir sakınca yoktur.

Geri Harekette Neler Yapılabilir:

Peki Merkür geri hareketi esnasında elimiz kolumuz bağlı mı bekleyeceğiz? Tabi ki hayır. Örneğin çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazik ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi herşey kılıkırk yaracak derecede merkez altına alınmalı ve incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, Eski bir mevzuyla alakalı düşünmek, geri dönüş yapmak ve yeni karar vermek adına geri hareket dönemleri oldukça faydalıdır. Çünkü herşeyi daha net ve açık bir şekilde görebilir.

Ayrıca:İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
Yalnız başımıza kalmak hoşunuza gider, sohbet etmekten, gereksiz yere konuşmaktan hoşlanmazsınız.
Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar
Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla biraraya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
Gündelik zorunluluklarınıza kimi zaman ara verip, gönlünüzce bir şeyler yapabilme gücü bulursunuz.
Daha önce verilen bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.
Zararlı alışkanlıklarınızı iradenize sahip çıkarak bırakabilirsiniz.(içki, sigara, ilaç bağımlılığı gibi)

Nelere Dikkat Edilmeli:

Peki Merkür gerileme sürecinde nelere dikkat etmeliyiz. Şimdi bunları gözden geçirelim. Bir kere herşeyden önce sizin için hayati önem taşıyan ve geleceğinizi yakından ilgilendiren hiçbir konuda yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, Merkür geri hareketinin bitiminden sonra bu başlanan girişimde aksamalar ve gecikmeler ayrıca yanlışlıkların ortaya çıkması mümkündür.

Medya dünyası açısından bakarsak her türlü yeni yayın için girişimde bulunmak, tanıtıcı faaliyetler yapmak, girişim yapılan işle alakalı daha ilerideki zamanlarda yavaşlık veya astrolojik olarak ifade edersek enerji düşüklüğü anlamı taşıyacağından önerilmez

Yine aynı şekilde, yeni bir işe adım atmak, birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek gibi her türlü yenilikte bulunmak aynı şekilde sonradan ummadığınız tersliklerle karşılaşmak ve beklentilerinizin umduğunuz gibi olmaması anlamı taşır.

Yapılması muhakkak olan işlerinizle alakalı konularda son derece dikkatli davranarak, analiz ederek, araştırarak, soruşturarak, kesinlikle bilgi sahibi olmayı önemseyerek gündelik tüm işlerinizi yapabilirsiniz. Her türlü kayıp,terslik, gecikme, sistem dışı durumlar, eksilmeler, gözden kaçırmalar, dikkatinizden kaçmalar konusunda temkinli olmalı, önceden tedbirler almalı, işi şansa bırakmamalısınız.
Son Söz:
Merkürün geri hareketi esnasında herşeye yeniden bir bakış açısı altında incelemek yararlı olacaktır. İlişkinizi, planlarınızı, projelerinizi, tüm işlerinizi ve yapmak istediklerinizi yeniden ele alarak düşünmeniz, değerlendirmeniz ve eksikleri tamamlamanız son derece faydalıdır. 6 Mayıs tarihinde önce İkizler burcunda gerilemeye başlayacak Merkür gezegeni daha sonra Boğa burcuna geri dönecek ve ardından 30 Mayıs tarihinde bu burçta geri hareketini sona erdirecektir. Sizler yukarıdaki bilgiler ışığında hem çevrenizdeki insanlar hem de kendi yaşamınız açısından genel olarak etkili olacak bu enerjilerin farkında olabilir, önlemler alabilirsiniz.

Pozitif Enerjili Günler : 5-6-7-10-11-15-16-17-20-21-24-25-

Zayıf Enerjili Günler :1-2-8-9-22-23-28-29

Aşkta En Şanslı Günler :24-25

Yeniay :15-16-17
(Ay gezegeninin Kova burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay :1-2-28-29
(Ay gezegeninin Aslan burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mutlu ve başarılı bir Mayıs ayı geçirmeniz dileğimle,

Kaynak: iremSU

2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları Kova Burcu ve Yükselen Kova Burcu Mayıs Ayı Yorumu” hakkında 1 yorum

  1. Geri izleme: 2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları Kova Burcu ve Yükselen Kova Burcu Mayıs Ayı Yorumu | GÜZEL KADINLAR BAKIM EVİ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.