2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları- Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlak Burcu Mayıs Ayı Yorumu

2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları
Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlak Burcu Mayıs Ayı Yorumu

Bu hafta içerisinde İkizler burcunda geri hareketine başlayacak olan Merkür nedeniyle, önümüzdeki 4 hafta boyunca, iş ilişkilerinizde ve sağlık konularında bazı karışıklıklar oluşabilir. Aşk hayatınız veya yakın ilişkilerinizle ilgili konularda da, yanlış anlaşılmalar sürece damgasını vurabilir.

Kaynak: Niobe

Sevgili Oğlaklar, Mayıs ayı tüm burçlar açısından, Merkür gezegeninin geri hareketi nedeniyle dikkatli olunması gereken bir süreç olarak göze çarpıyor. 2009 Yıllık yorumunuzun iletişim ve Haberleşme takvimi bölümünde de belirttiğim gibi, 6-30 Mayıs tarihleri arasında her burç mensubu, özel olarak odaklanmaları gereken yaşamsal konular dahil olmak üzere, genel olarak iletişim, düşünce alışverişi, haberleşme, gündelik temaslar, iş yapma becerisi, seyahatler, maddi ve manevi konularda da dikkatli olmak, ani yeniliklerden uzak durmak, beklemede kalmak ve durumları incelemek zorundalar. Merkür gezegeninin gölgeli günlerini de hesaba katarsak bu geri hareket 30 Nisan-7 Haziran tarihleri arasında etkili olup ay boyunca temkinli hareket etmenizi gerektirmektedir.

Bu nedenle Mayıs aylık yorumunuzu iki önemli enerji altında ele almak gerekiyor. Birincisi Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu seyri, ikincisi ise, Merkür gezegeninin gerek genel gerekse burcunuza özel anlamdaki etkilerini bulacağınız özel dosyanız. Bu iki dosyayı lütfen dikkatlice gözden geçiriniz ve yaşadığınız durumları bildireceğim noktalar çerçevesinde ele alarak düşünmeye çalışınız.

Aşk Hayatınız ve İlişkiler Mayıs Ayı Özel Dosyanız:

Sevgili Oğlaklar yukarıdaki bilgiler ışığında ele alacağımız Mayıs ayındaki enerjilerinizi her Oğlağın aynı olayları yaşamasının mümkün olmayacağı gerçeğinden yola çıkarak izah etmeye çalışacağım.İlk önce aileleriyle yaşayan genç kardeşlerimizin büyükleriyle alakalı ilişkilerinden söz etmemiz gerekiyor. Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu enerjisi altında, dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, aile huzuru, birliği ve dirliği adına herkesin üstüne düşen anlayış ve ılımlılığı göstermesidir. Sizler hayatın henüz başlangıcındasınız. Tabi ki, özgür olmak ve dilediğiniz şekilde yaşamınızı düzenlemek istiyorsunuz. Eğer bu konuda büyükleriniz tarafından fazla disiplin altında yetiştiriliyorsanız bu süreçte ev içindeki ilişkilerde sorunlar yaşanması doğaldır. Çünkü bağımsız yaşama dürtünüz fazlasıyla ön plandadır. Bu dürtü sizi ister istemez baskılar karşısında isyankarlığa sevkedebilir. Bu durumda yapılması gereken ne olursa olsun sakin ve ılımlı bir şekilde hareket etmek, bağları koparmak yerine birleştirici düşünmeye çalışmaktır. Agresif tepkiler, ego saplantıları, olumsuz diyaloglar sizleri birbirinizden uzaklaştırıcı ve gerilime sevkedicidir. Merkür gezegeninin geri hareketini de hesaba katarsak bu süreçte acil kararlar almamalı, temkinli olmaya çalışmalı, düşündüğünüz yenilikleri, 7 Haziran tarihine kadar beklemede kalarak yeniden gözden geçirmelisiniz.

Ayrıca aranızdaki sorunlar için önce kendinizi daha sonra aile bireylerinizi gerçekçi bir şekilde gözlemlemeli, sizi huzursuz eden noktaları tespit etmelisiniz. Daha sonra bunları ailenizle paylaşır, düzeltmeye çalışırsınız. Aile hayatı düzgün yürüyen ve birbirine oldukça bağlı olan kişiler ise bu dönemde yapmayı düşündükleri yenilikler için fikirlerini ortaya koyabilir, üzerlerine düşen sorumlulukları belirleyebilir, eksiklerini gözden geçirerek tamamlamaya çalışabilirler. Bütün bunlar tamamlandıktan sonra, Haziran ayının ikinci haftasında, planlarını yürürlüğe koyabilirler. Aile yaşamında problemi olan çiftler açısından da zorlu olan bu süreçte, ev içinde belli bir yoğunluk, koşuşturma söz konusu olabilir. Normal düzeninizden bazı nedenler yüzünden uzaklaşmanız mümkündür. Kendi isteklerinizi gerçekleştirme arzunuz yoğun olmasına rağmen içinde bulunduğunuz şartlara uymak zorunda oluşunuz sizi gerginleştirebilir.

Ev içinde herkes kendi bildiği şekilde hareket etmeye kalkıştığı için, düzen ortadan kalkabilir. Bir tür hayatta kalma savaşı veriliyor gibidir. Daha önceden yaşanan ve hala sürmekte olan problemler nedeniyle öfkeli tavırlar göstermeniz mümkündür. Çünkü kişisel derinliklerinizde biriken geçmişin izleri, bu enerjiler altında açığa çıkmaya hazır gibidir. Aile yaşamınızda aktif ve rekabetçi tarzda bir iletişim söz konusu olabilir. İş, para, sağlık nedeniyle dışarıdaki dünyada verdiğiniz mücadeleyi, ev sınırları içinde boşaltmaya çalışmanız mümkündür. Oysaki yapılması gereken bu dönemi sakin ve ılımlı bir şekilde geçirmeye çalışmak, ani ve dürtüsel hareket etmemek, kararlar vermemektir. Yaşanan sorunlar ne olursa olsun 7 Haziran sonrası bunların tümü ortadan kalkmış olacaktır. Sayılı gün çabuk biter atasözünü hatırlayarak bu süreci olabildiğince hoşgörülü, ılımlı bir şekilde geçirmeye çalışınız. İlişkilerinizde kopuşlara izin vermeyiniz, problemlerinizi olabildiğince sevgi birliği içinde çözmeye çalışınız.

Merkür Geri Hareketi Özel Dosyanız:

Siz Oğlaklar, 6 Mayıs-14 Mayıs 2009 tarihleri arasında İkizler burcunda devam edecek geri hareket boyunca:

Gündelik iş temponuzu ilgilendiren tüm hizmetler, çalışma yöntemleriniz kişisel gayretleriniz, iş ve iş ortamınızla alakalı her durum(iş arkadaşlarınızla olan ilişkinize kadar), stajla alakalı tüm konular, yaşamınızı günlük işleriniz açısından düzene sokmak, evcil hayvanlarınız ve sağlığınızla alakalı
konularda, düşünmeye devam etmeli, gözden geçirmeyi sürdürmeli ve geri hareketin gölgeli günlerinin bitim tarihi olan 7 Haziran 2009 tarihinden itibaren düşündüklerinizi yürürlüğe sokmalısınız.

14 Mayıs-30 Mayıs Tarihleri arasında ise Boğa burcunda devam edecek geri hareket boyunca,

Aşk ve flört ilişkileriniz, romantik ilişkileriniz, irade gücünüz, kararlılığınız, zevk aldığınız tüm hobileriniz, yaratıcılığınız, çocuklarınız, benliğinizi öne çıkarmanızı sağlayan faaliyetleriniz ve dikkat çekme çabalarınız, borsa, spekülasyon, şans oyunuları, eğlence hayatı, tiyatro, müzik, sportif faaliyetleriniz ile alakalı konularda, düşünmeye devam etmeli, gözden geçirmeyi sürdürmeli ve geri hareketin gölgeli günlerinin bitim tarihi olan 7 Haziran 2009 tarihinden itibaren düşündüklerinizi yürürlüğe sokmalısınız.

Geri Harekette Neler Yapılabilir:

Peki Merkür geri hareketi esnasında elimiz kolumuz bağlı mı bekleyeceğiz? Tabi ki hayır. Örneğin çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazik ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi herşey kılıkırk yaracak derecede merkez altına alınmalı ve incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, Eski bir mevzuyla alakalı düşünmek, geri dönüş yapmak ve yeni karar vermek adına geri hareket dönemleri oldukça faydalıdır. Çünkü herşeyi daha net ve açık bir şekilde görebilir.

Ayrıca:İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
Yalnız başımıza kalmak hoşunuza gider, sohbet etmekten, gereksiz yere konuşmaktan hoşlanmazsınız.
Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar
Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla biraraya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
Gündelik zorunluluklarınıza kimi zaman ara verip, gönlünüzce bir şeyler yapabilme gücü bulursunuz.
Daha önce verilen bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.
Zararlı alışkanlıklarınızı iradenize sahip çıkarak bırakabilirsiniz.(içki, sigara, ilaç bağımlılığı gibi)

Nelere Dikkat Edilmeli:

Peki Merkür gerileme sürecinde nelere dikkat etmeliyiz. Şimdi bunları gözden geçirelim. Bir kere herşeyden önce sizin için hayati önem taşıyan ve geleceğinizi yakından ilgilendiren hiçbir konuda yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, Merkür geri hareketinin bitiminden sonra bu başlanan girişimde aksamalar ve gecikmeler ayrıca yanlışlıkların ortaya çıkması mümkündür.

Medya dünyası açısından bakarsak her türlü yeni yayın için girişimde bulunmak, tanıtıcı faaliyetler yapmak, girişim yapılan işle alakalı daha ilerideki zamanlarda yavaşlık veya astrolojik olarak ifade edersek enerji düşüklüğü anlamı taşıyacağından önerilmez

Yine aynı şekilde, yeni bir işe adım atmak, birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek gibi her türlü yenilikte bulunmak aynı şekilde sonradan ummadığınız tersliklerle karşılaşmak ve beklentilerinizin umduğunuz gibi olmaması anlamı taşır.

Yapılması muhakkak olan işlerinizle alakalı konularda son derece dikkatli davranarak, analiz ederek, araştırarak, soruşturarak, kesinlikle bilgi sahibi olmayı önemseyerek gündelik tüm işlerinizi yapabilirsiniz. Her türlü kayıp,terslik, gecikme, sistem dışı durumlar, eksilmeler, gözden kaçırmalar, dikkatinizden kaçmalar konusunda temkinli olmalı, önceden tedbirler almalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Son Söz:

Merkürün geri hareketi esnasında herşeye yeniden bir bakış açısı altında incelemek yararlı olacaktır. İlişkinizi, planlarınızı, projelerinizi, tüm işlerinizi ve yapmak istediklerinizi yeniden ele alarak düşünmeniz, değerlendirmeniz ve eksikleri tamamlamanız son derece faydalıdır. 6 Mayıs tarihinde önce İkizler burcunda gerilemeye başlayacak Merkür gezegeni daha sonra Boğa burcuna geri dönecek ve ardından 30 Mayıs tarihinde bu burçta geri hareketini sona erdirecektir. Sizler yukarıdaki bilgiler ışığında hem çevrenizdeki insanlar hem de kendi yaşamınız açısından genel olarak etkili olacak bu enerjilerin farkında olabilir, önlemler alabilirsiniz.

Pozitif Enerjili Günler :3-4-8-9-12-13-14-18-19-22-23-30-31

Zayıf Enerjili Günler :5-6-7-20-21-26-27

Aşkta En Şanslı Günler :22-23

Yeniay :12-13-14
Ay gezegeninin Oğlak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay :26-27
(Ay gezegeninin Yengeç burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mutlu ve başarılı bir Mayıs ayı geçirmeniz dileğimle,

Kaynak: iremSU

2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları- Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlak Burcu Mayıs Ayı Yorumu” hakkında 1 yorum

  1. Geri izleme: 2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları- Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlak Burcu Mayıs Ayı Yorumu | GÜZEL KADINLAR BAKIM EVİ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.