2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları- Terazi Burcu ve Yükselen Terazi Burcu Mayıs Ayı Yorumu

2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç YorumlarıTerazi Burcu ve Yükselen Terazi Burcu Mayıs Ayı Yorumu

Ayın ilk haftasında İkizler burcunda geri hareketine başlayacak olan Merkür nedeniyle, önümüzdeki 4 hafta boyunca, yurtdışı bağlantılı işler, yabancılarla ilişkiler, medya, hukuk veya tanıtımla ilgili konularda veya seyahatlerinizde aksiliklerle veya evrak karışıklıkları ile ve ertelemelerle burun buruna gelebilirsiniz.

Kaynak: Niobe

Sevgili Teraziler, Mayıs ayı tüm burçlar açısından, Merkür gezegeninin geri hareketi nedeniyle dikkatli olunması gereken bir süreç olarak göze çarpıyor. 2009 Yıllık yorumunuzun iletişim ve Haberleşme takvimi bölümünde de belirttiğim gibi, 6-30 Mayıs tarihleri arasında her burç mensubu, özel olarak odaklanmaları gereken yaşamsal konular dahil olmak üzere, genel olarak iletişim, düşünce alışverişi, haberleşme, gündelik temaslar, iş yapma becerisi, seyahatler, maddi ve manevi konularda da dikkatli olmak, ani yeniliklerden uzak durmak, beklemede kalmak ve durumları incelemek zorundalar. Merkür gezegeninin gölgeli günlerini de hesaba katarsak bu geri hareket 30 Nisan-7 Haziran tarihleri arasında etkili olup ay boyunca temkinli hareket etmenizi gerektirmektedir.

Bu nedenle Mayıs aylık yorumunuzu iki önemli enerji altında ele almak gerekiyor. Birincisi Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu seyri, ikincisi ise, Merkür gezegeninin gerek genel gerekse burcunuza özel anlamdaki etkilerini bulacağınız özel dosyanız. Bu iki dosyayı lütfen dikkatlice gözden geçiriniz ve yaşadığınız durumları bildireceğim noktalar çerçevesinde ele alarak düşünmeye çalışınız.

Aşk Hayatınız ve İlişkiler Mayıs Ayı Özel Dosyanız:

Yöneticiniz Venüsün, Mars gezegeniyle birlikte güçlü olduğu Koç burcundaki seyri sizler açısından diğer burçlara göre son derece önemli. Bu durumun olabilecek etkilerini ilişki çeşitlerine göre beraberce gözden geçirelim.

İlişkisi sağlam temellere dayanan çiftler bu enerjiler altında, birlikte hareket etmenin, mücadelede bulunmanın, öfkeli yaklaşımlardan ziyade birleştirici olmanın lezzetini gayet düzgün bir şekilde tadabilirler. Her iki seyir, karşıt burcunuzda gerçekleşeceğinden her ne kadar zorlayıcı gibi dursa da, ilişkilerine değer veren çiftler bu dönemi nasıl geçirmeleri gerektiğinin bilinci içindedirler. Ortaklaşa aynı amaç birliğinde bulunarak, ileriye yönelik kararlar verebilirler. Her iki taraf eğer uzun zamandır bir arada yaşıyorsa, bu enerji altında yenilik anlamında karar alarak evliliğe adım atmayı tercih edebilirler. Fakat benim önerim yine de oturup etraflıca düşünmeniz ve sağlıklı bir karar vermenizdir. Bu düşünme sürecini çoktan yapmış, eksiklerini tamamlamış, sevgi birliğini sağlam bir şekilde oluşturmuş çiftlerin bu yolda adım atmalarında tabi ki bir sakınca yoktur. Yine bu dönemde ilişkisi güçlü olarak sürmekte olan Teraziler, bir arada olmanın hazzı ve tutkusu içinde paylaşım ruhunu ön planda tutarak beraberliklerini daha üst noktalara getirme, ortaklaşa büyüme çabası içinde olabilirler. Gördüğünüz gibi, sağlam temelli beraberlikler açısından bu sürecin zorlu geçmesi diye bir durum söz konusu değildir.

İlişkisi yeni başlayan Teraziler ise bu dönemde öncelikle partnerleriyle uyumlarını, ortak görüşlerini, birbirlerine duydukları sevgiyi kısaca beraberliklerini gerçekçi bir şekilde gözden geçirmeleri mutlaka şarttır. Yöneticiniz Venüs gezegeninin karşıt burcunuzdaki seyri, partnerinizin ilişki kurma biçimiyle sizinki arasındaki farkın net olarak ortaya çıkmasında, belirlenmesinde son derece faydalıdır. Kimliğinizin çarpıcı taraflarını ortaya koyarken, bir başka insanla bütünleşmek adına ayarlamalar yapılması gerekmektedir. Yalnızca kendi bireysel arzularıyla hareket eden insanlar bu dönemde karşılarına çıkacak insanlar aracılığıyla kendilerine çeki düzen vermek ihtiyacı duyabilirler. Hani kimi zaman çok bencil birinin hayatına giren kişi, onu değiştirir ya. İşte etrafındaki insanlar da, sonunda biri onu yola getirmeyi başardı derler ya. İşte bu dönem böylesine bir devreyi işaret edecek olaylara neden olabilir. Kısaca terazinin kefelerine eşit özellikte ağırlığın konarak dengenin sağlanması gereken bir zaman dilimidir diyebiliriz.

İlişkisinde problem olanlar açısından bu dönemin en önemli etkisi her iki tarafın da egosunun yükselişe geçmesine neden oluşudur. Evet belki çoğu zaman kişinin kendi kimliğini öne sürmesi bazı durumlarda oldukça önemlidir, fakat konu ilişkiler olunca, bir de iletişimsel konularda etkili Merkür gezegeni geri hareket yapıyorsa, değil öne fırlamak beraberliğiniz adına esnek, ılımlı, hoşgörülü ve olgun davranmalısınız demek durumundayım. Bu tarihler arasında sizin hayata bakış açınız ve bilinçli istekleriniz ile partnerinizin ilişkiye bakış açısı ve size karşı duruşu, bir ipin iki ucundan çekiştirmeye benzetilebilir. Her iki tarafta uçları bir araya getirecek şekilde işbirliği yapacağına sanki koparmak istercesine tavır içinde hareket edebilirler. Hasıraltı edilen ne kadar sorun varsa, birbirinize karşı sustuğunuz ne kadar mesele varsa hepsi ortaya gelir ve her iki taraf kendi adına konuştuğundan, güzellikler değil nedense hep problemler göze batmaya başlar. Tabi ki böyle bir durumun öncelikle ilişkinize bir faydası yoktur. Yapılması gereken, her zaman söylediğim gibi, her iki kişinin de problemlerini sevgi birliği içinde çözüme ulaştırmalarıdır. Bu enerji altında, ortaklık olgusu altında hareket etmek en doğrusudur. Yine bu süreçte bir başka konu, çiftler arasında oluşan yasal sorunlardır. Daha önceden boşanmış kişiler bu dönemde nafaka v.b konuları görüşmek için bir araya gelebilir, aksayan noktalar üzerinde konuşabilirler. Kimi çiftler ise bu enerji altında sorunlarını konuşarak çözüme kavuşturabilir, tekrar bir araya gelmeyi düşünebilirler. Benim tavsiyem hangi durumda olursanız olun, ay boyunca temkinli hareket etmeye çalışmanız, nihai kararlar vermeden önce enine boyuna düşünmenizdir. Geri hareket zamanlarında zihinsel yönden içe dönük olacağımız için, algılama gücümüz fazlasıyla yüksektir. İşte bu durum, olayları daha net kavramanız açısından gayet yararlıdır.

Merkür Geri Hareketi Özel Dosyanız:

Siz Teraziler, 6 Mayıs-14 Mayıs 2009 tarihleri arasında İkizler burcunda devam edecek geri hareket boyunca:

Uzun seyahatleriniz(iş,eğitim,özel), yabancı bir ülkeye yerleşim(evlilik, iş, eğitim ), yüksek eğitiminiz, akademik eğitiminiz, ahlaki görüşünüz, yabancı kültürlere duyduğunuz merak, din ve inancınızla alakalı tüm konular, fanatik görüşleriniz, gelenek ve göreneklere verdiğiniz önem, bilgelik yolundaki inanışlarınız, ithalat ve ihracatla ilgili meseleleler, yasalarla alakalı görüşleriniz, yargı konuları, araştırma ve keşifleriniz, maceralarınız, gönül ilişkiniz, eşinizin akrabalarıyla olan ilişkiniz(kardeşleri, yeğenleri), taraftarlık(spor v.b), yabancı dil öğrenmek, felsefik görüşleriniz, ihtisaslaşma ile ilgili durumlarınız, dini kurumlar, yayıncılık, denizaşırı ülkeler, içinizdeki tanrı görüşünüz, kendi içinize yolculuk(ben kimim, nerden geldim nereye gidiyorum soruların cevaplarını arama), egzotik yerler, sezgisel olarak algılama gücünüz, yabancılarla tanışmak(maceralar, evlilik), prensiplerinizle alakalı 5 Ekim tarihinden başlamak üzere, herşeyi yeniden gözden geçirmeli, planlarınızı, projelerinizi ve tüm işlerinizi kontrol etmeli ve gölgeli günlerin sonu olan, 7 Haziran tarihini göz önüne alarak, girişimde bulunmaya kararlı olmalısınız.

14 Mayıs-30 Mayıs Tarihleri arasında ise Boğa burcunda devam edecek geri hareket boyunca,

Cinsellikle alakalı olan herşey (seksüel tecrübeler), Kanuni işler, örgütlenmek , kalıcı değişiklikler (yaşamınızla ilgili yapmayı düşündüğünüz), bitişler ve yeni başlangıçlar, mistik konular, hayat ve sağlık sigortası, gizli işler, dedektiflik (merak ettiğiniz konularda iz sürme) ve öc alma gibi kavramlar, bankalarla alakalı kredi girişimleri veya borçlarınız, meslek olarak bankerler, yatırımcılar, muhasebeciler tüm hesaplarında ve işlerinde dikkatli olmaya çalışmalılar, ortak kazançları, evlilikle kanalıyla edinilen maddi gelirler, başkalarıyla olan finansal ilişkileriniz, vergiler, mirasla ilgili durumlar, değişimler, cinselliğin duygusal tatmin ve değişik amaçlarla kullanılması, hırslar, yüksek idealleri içeren konularda, düşünmeye devam etmeli, gözden geçirmeyi sürdürmeli ve geri hareketin gölgeli günlerinin bitim tarihi olan 7 Haziran 2009 tarihinden itibaren düşündüklerinizi yürürlüğe sokmalısınız.

Geri Harekette Neler Yapılabilir:

Peki Merkür geri hareketi esnasında elimiz kolumuz bağlı mı bekleyeceğiz? Tabi ki hayır. Örneğin çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazik ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi herşey kılıkırk yaracak derecede merkez altına alınmalı ve incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, Eski bir mevzuyla alakalı düşünmek, geri dönüş yapmak ve yeni karar vermek adına geri hareket dönemleri oldukça faydalıdır. Çünkü herşeyi daha net ve açık bir şekilde görebilir.

Ayrıca:İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
Yalnız başımıza kalmak hoşunuza gider, sohbet etmekten, gereksiz yere konuşmaktan hoşlanmazsınız.
Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar
Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla biraraya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
Gündelik zorunluluklarınıza kimi zaman ara verip, gönlünüzce bir şeyler yapabilme gücü bulursunuz.
Daha önce verilen bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.
Zararlı alışkanlıklarınızı iradenize sahip çıkarak bırakabilirsiniz.(içki, sigara, ilaç bağımlılığı gibi)

Nelere Dikkat Edilmeli:

Peki Merkür gerileme sürecinde nelere dikkat etmeliyiz. Şimdi bunları gözden geçirelim. Bir kere herşeyden önce sizin için hayati önem taşıyan ve geleceğinizi yakından ilgilendiren hiçbir konuda yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, Merkür geri hareketinin bitiminden sonra bu başlanan girişimde aksamalar ve gecikmeler ayrıca yanlışlıkların ortaya çıkması mümkündür.

Medya dünyası açısından bakarsak her türlü yeni yayın için girişimde bulunmak, tanıtıcı faaliyetler yapmak, girişim yapılan işle alakalı daha ilerideki zamanlarda yavaşlık veya astrolojik olarak ifade edersek enerji düşüklüğü anlamı taşıyacağından önerilmez

Yine aynı şekilde, yeni bir işe adım atmak, birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek gibi her türlü yenilikte bulunmak aynı şekilde sonradan ummadığınız tersliklerle karşılaşmak ve beklentilerinizin umduğunuz gibi olmaması anlamı taşır.

Yapılması muhakkak olan işlerinizle alakalı konularda son derece dikkatli davranarak, analiz ederek, araştırarak, soruşturarak, kesinlikle bilgi sahibi olmayı önemseyerek gündelik tüm işlerinizi yapabilirsiniz. Her türlü kayıp,terslik, gecikme, sistem dışı durumlar, eksilmeler, gözden kaçırmalar, dikkatinizden kaçmalar konusunda temkinli olmalı, önceden tedbirler almalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Son Söz:

Merkürün geri hareketi esnasında herşeye yeniden bir bakış açısı altında incelemek yararlı olacaktır. İlişkinizi, planlarınızı, projelerinizi, tüm işlerinizi ve yapmak istediklerinizi yeniden ele alarak düşünmeniz, değerlendirmeniz ve eksikleri tamamlamanız son derece faydalıdır. 6 Mayıs tarihinde önce İkizler burcunda gerilemeye başlayacak Merkür gezegeni daha sonra Boğa burcuna geri dönecek ve ardından 30 Mayıs tarihinde bu burçta geri hareketini sona erdirecektir. Sizler yukarıdaki bilgiler ışığında hem çevrenizdeki insanlar hem de kendi yaşamınız açısından genel olarak etkili olacak bu enerjilerin farkında olabilir, önlemler alabilirsiniz.

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-5-6-7-10-11-15-16-17-24-25-28-29

Zayıf Enerjili Günler :12-13-14-20-21-26-27

Aşkta En Şanslı Günler :15-16-17

Yeniay :5-6-7
(Ay gezegeninin Terazi burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay :20-21
(Ay gezegeninin Koç burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mutlu ve başarılı bir Mayıs ayı geçirmeniz dileğimle,

Kaynak: iremSU

2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları- Terazi Burcu ve Yükselen Terazi Burcu Mayıs Ayı Yorumu” hakkında 2 yorum

  1. Geri izleme: 2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları- Terazi Burcu ve Yükselen Terazi Burcu Mayıs Ayı Yorumu | GÜZEL KADINLAR BAKIM EVİ

  2. Geri izleme: 2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları- Terazi Burcu ve Yükselen Terazi Burcu Mayıs Ayı Yorumu | * KADIN KADINA GÜZELLİKLER *

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.