2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları Balık Burcu ve Yükselen Balık Burcu Mayıs Ayı Yorumu

2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları
Balık Burcu ve Yükselen Balık Burcu Mayıs Ayı Yorumu

Ayın ilk haftasında İkizler burcunda geri hareketine başlayacak olan Merkür nedeniyle, önümüzdeki 4 hafta boyunca, iş hayatınız veya özel yaşamınızla ilgili ilişkilerinizde sorunlar yaşanabilir veya eski ilişkileriniz tekrar gündeme gelebilir. Seyahat ve eğitimle ilgili konularda çıkabilecek aksiliklere de hazır olmak gerekiyor.

Kaynak: Niobe

Sevgili Balıklar Mayıs ayı tüm burçlar açısından, Merkür gezegeninin geri hareketi nedeniyle dikkatli olunması gereken bir süreç olarak göze çarpıyor. 2009 Yıllık yorumunuzun iletişim ve Haberleşme takvimi bölümünde de belirttiğim gibi, 6-30 Mayıs tarihleri arasında her burç mensubu, özel olarak odaklanmaları gereken yaşamsal konular dahil olmak üzere, genel olarak iletişim, düşünce alışverişi, haberleşme, gündelik temaslar, iş yapma becerisi, seyahatler, maddi ve manevi konularda da dikkatli olmak, ani yeniliklerden uzak durmak, beklemede kalmak ve durumları incelemek zorundalar. Merkür gezegeninin gölgeli günlerini de hesaba katarsak bu geri hareket 30 Nisan-7 Haziran tarihleri arasında etkili olup ay boyunca temkinli hareket etmenizi gerektirmektedir.

Bu nedenle Mayıs aylık yorumunuzu iki önemli enerji altında ele almak gerekiyor. Birincisi Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu seyri, ikincisi ise, Merkür gezegeninin gerek genel gerekse burcunuza özel anlamdaki etkilerini bulacağınız özel dosyanız. Bu iki dosyayı lütfen dikkatlice gözden geçiriniz ve yaşadığınız durumları bildireceğim noktalar çerçevesinde ele alarak düşünmeye çalışınız.

Aşk Hayatınız ve İlişkiler Mayıs Ayı Özel Dosyanız:

Sevgili Balıklar yukarıdaki bilgiler ışığında Mayıs aylık enerjilerinizi inceleyeceğimiz bu bölümde, her Balık burcunun aynı olayları yaşamasının mümkün olmadığı gerçeğini göz önüne alarak durumları mercek altında alacağız. Şimdi gelin yaşanması muhtemel etkileri birlikte inceleyelim.

Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu seyir zamanları siz Balıklar için her zaman, parasal kazanımlarınız ve sahip olduğunuz değerlerle ilgili konularda güçlenmek, geleceğinizi garanti altına almak düşüncesini daha fazla ön plana getirici süreç olarak dikkat çekmektedir. Maddi konularda özellikle sevdiklerinize düşkünlüğünüz ve elinizin açıklığı nedeniyle çoğu zaman sıkıntılar yaşasanız da sizler yapı gereği şefkatli ve cömert bir burcun insanı olduğunuzdan bu huyunuzdan bir türlü vazgeçmezsiniz. Özellikle Venüs ve Mars gezegeninin böylesi ateşleyici, spontan hareket etmeye yönelik Koç burcu etkinliği altında, kendinizi frenlemeniz ve hesabınızı bilmeniz pek mümkün olmayabilir. Oysaki bu tarihler arasında dikkatli olmak gerekliliği son derece önemlidir. Merkür gezegeninin iletişim ve yuvanızla alakalı yaşam evinizdeki geri hareketi Mayıs ayı boyunca hesabınızı iyi bilmeniz gerektiğini gösterdiği gibi, istediğiniz gibi yenilikte bulunmanın mümkün olmadığının da altını çizmektedir. Bu durumda elinizdekinin kıymetini bilmek tabi ki son derece önemlidir.

Bu dönemi olumlu bir şekilde geçirmenin yolu öncelikle, maddi açıdan güçlenmenizi sağlayacak girişimleriniz konusunda şöyle bir oturup planlarınızı gözden geçirmeniz, eksiklerinizi tamamlamaya çalışmanızdır. Size aktif yönde hareket etme isteği veren Venüs ve Mars gezegeninin Koç burcu seyri bu yıl Merkürün geri hareket dönemine denk geldiğinden, ani ve beklenmedik teklifler karşısında dikkatli olmanız gerektiğinin göstergesidir. Bu süreçte karşınıza çıkabilecek yeni parasal gelir olanaklarını öncelikle mercek altına alarak düşünmek, daha sonra değerlendirmeye alarak uygulamaya dökmek gayet yararlıdır. Tabi ki bazı teklifler için beklemek, fırsatı kaçırmak anlamına gelse de, düşünmek için kısa bir süre müddet isteyebilir, durumu tüm ayrıntılarıyla ele alarak analizini yapabilir ve konusunda uzman kişilere sorarak olumlu yanıtını almanız halinde uygulamaya koyabilirsiniz .Burada söylemek istediğim acele karar vermemeniz, sırf para kazanmak için olur olmaz tekliflere okey vermemenizdir.

Bu süreçteki enerjileri sadece parasal konularda değil, ilişkiler anlamında da ele alabiliriz. Çünkü Venüs ve Mars gezegenlerinin geçtiği yaşam evi, sizlerin maddiyat kadar manevi değerlerinizin de önemli olduğunu göstermektedir. Bu süreçte karşınıza çıkabilecek yeni bir kişi hakkında hemen karar vermeden önce bu kişinin mali durumu, değerlerini sahiplenişi, özgüven duygusu ve paraya bakış açısını iyice gözden geçirmek lazımdır. Bu maddiyatçı düşündüğünüz anlamına gelmesin. Sadece zihinsel ve duygusal anlamda bu kişiye güven duyup duymamanız gerektiğini anlamanız açısından önemi vardır. Yani kendi değerlerini oluşturmak , finansal açıdan belli bir gelire sahip olmak için mücadele vermeyen, kar ve zarar hesabını iyi yapamayan bir kişiyle ilişki kurmanın ileride size yaşatabileceği üzüntüyü tabi ki devre dışı bırakamayız. O nedenle yaşadığınız ilişki ne olursa olsun benim önerim bu kişiyi inceden inceye tetkik etmeniz ve değerlerine sahip çıkma gücünü anlamaya çalışmanızdır.

İlişkisinde veya genel anlamda maddi sorunları olan kişilerin bu dönemde dikkat etmeleri gereken en önemli nokta öncelikle bütçe konusunda titizlik göstermeleridir. Elinize geçen paranızı, ödemeleriniz başta olmak üzere ihtiyaçlarınız için düzenlemeniz, sistem dışı hareket etmenizin önüne geçtiği gibi, başkalarına muhtaç olmaktan da sizi koruyabilir. İlişkisi olmayanlar bu süreçte maddi açıdan güçlü kişileri tercih edebilir, kendi kazançlarına ek olan bir gelir çerçevesinde hayatlarını kurmak isteyebilirler. Erkeklerin çalışan bir bayanı, bayanların iş güç sahibi birini tercih etmeleri, bu enerjiler altında mümkündür. Fakat göstergeler her ne kadar düzgün gibi dursa da benim tavsiyem, Merkür gezegeninin gölgeli günlerinin bitim tarihi olan 7 Hazirana kadar partneriniz hakkında acil bir karar almamanız ve dikkatli olmanızdır.

Bu süreçte ev içi aktiviteler yoluyla gelir sahibi olmak adına planlamalarda bulunmak, neler yapabileceğinizi düşünmek yararlı olduğu gibi, çalışan bir kişi iseniz, maaşınızla alakalı konularda yetkili kişilerle görüşmeyi düşündüğünüz konuları tekrar gözden geçirmek gayet faydalıdır. Ayrıca bu enerjiler altında ek gelir kaynakları yaratmak için araştırmada bulunmak, güvenceniz açısından gayet yararlı olabilir. Bu süreçte kimileriniz birlikte olduğu kişiden maddi destek görebilir veya yeni başlayan bir beraberlik finansal anlamda size katkı sağlayabilir. Yine bu dönemde birlikte olduğunuz kişi aracılığıyla ortak bir iş yapma durumunuz ortaya çıkabilir. Fakat kısa süreli bir etki olduğundan, ayrıca geri hareket nedeniyle dikkatli olmanız gerekebilir. Benim size önerim elinize geçecek az veya fazla ne olursa olsun gereksiz harcamalarda bulunmamanız ilerisini düşünerek hareket etmenizdir.

Merkür Geri Hareketi Özel Dosyanız:

Siz Balıklar, 6 Mayıs-14 Mayıs 2009 tarihleri arasında İkizler burcunda devam edecek geri hareket boyunca:

Eviniz veya ev yaşamınızla alakalı her türlü konu(satın alma, kiralama, taşınma, birlikte yaşama), aile, toplum, anne – baba konumundaki kişilerle olan ilişkileriniz ve birbirinize olan tutumunuz, derin duygularınız, bilinçaltı, gayrimenkul, çiftlik, maden, toprakla ilgili herşey, anayurdunuz, duygusal güvenliğinizle alakalı meseleler, ruhsal bağlılıklarınız, anneliğiniz , korunma ve sahip olunma ihtiyacınız ve hayatımızda temel teşkil edecek konuları, gölgeli günlerin başlangıcı olan 30 Nisan tarihinden itibaren ele alarak gözden geçirmeye başlamalı, aniden karşınıza çıkabilecek yeni teklif veya durumları incelemeden olur yanıtı vermemeli, tekrar tekrar gözden geçirmeli, elde ettiğiniz sonuçlara göre, gölgeli günlerin bitimi olan 7 Haziran 2009 tarihinden itibaren uygulamaya almalısınız. Eğer, 30 Nisan öncesi üzerinde düşünülmüş her yönüyle ele alınarak olumlu olacağına karar verilmiş konular varsa, bunları uygulamanızda hiç bir sakınca yoktur.

14 Mayıs-30 Mayıs Tarihleri arasında ise Boğa burcunda devam edecek geri hareket boyunca,

Yakın çevrenizle olan her türlü iletişiminiz, haberleşme (posta, gazete, yazım, internet, telefon yoluyla konuşma ve yazışmalar), öğrenme ve öğretmeyle alakalı her türlü eğitim faaliyetiniz (öğrenme yeteneğiniz), kısa yolculuklar, komşularınız, kardeşlerinizle olan ilişkiler, nakliye, ev satın alma, kiralama, taşınma, ifade gücünüz, iş yapma kapasiteniz, tüm fikirleriniz, ticaret, satış işlemleriniz, günlük temaslarınız ve deneyimleriniz, kültürel yetenekleriniz, rapor veya belgeleriniz, çevrenizdeki dedikodular, yayımcılıkla ilgili faaliyetleriniz, konuşma şekliniz, bilgi toplama ve paylaşımlarınızla ilgili konuları, gölgeli günlerin başlangıcı olan 30 Nisan tarihinden itibaren ele alarak gözden geçirmeye başlamalı, aniden karşınıza çıkabilecek yeni teklif veya durumları incelemeden olur yanıtı vermemeli, tekrar tekrar gözden geçirmeli, elde ettiğiniz sonuçlara göre, gölgeli günlerin bitimi olan 7 Haziran 2009 tarihinden itibaren uygulamaya almalısınız. Eğer, 30 Nisan öncesi üzerinde düşünülmüş her yönüyle ele alınarak olumlu olacağına karar verilmiş konular varsa, bunları uygulamanızda hiç bir sakınca yoktur.

Geri Harekette Neler Yapılabilir:

Peki Merkür geri hareketi esnasında elimiz kolumuz bağlı mı bekleyeceğiz? Tabi ki hayır. Örneğin çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazik ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi herşey kılıkırk yaracak derecede merkez altına alınmalı ve incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, Eski bir mevzuyla alakalı düşünmek, geri dönüş yapmak ve yeni karar vermek adına geri hareket dönemleri oldukça faydalıdır. Çünkü herşeyi daha net ve açık bir şekilde görebilir.

Ayrıca:
İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
Yalnız başımıza kalmak hoşunuza gider, sohbet etmekten, gereksiz yere konuşmaktan hoşlanmazsınız.
Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar
Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla biraraya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
Gündelik zorunluluklarınıza kimi zaman ara verip, gönlünüzce bir şeyler yapabilme gücü bulursunuz.
Daha önce verilen bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.
Zararlı alışkanlıklarınızı iradenize sahip çıkarak bırakabilirsiniz.(içki, sigara, ilaç bağımlılığı gibi)

Nelere Dikkat Edilmeli:

Peki Merkür gerileme sürecinde nelere dikkat etmeliyiz. Şimdi bunları gözden geçirelim. Bir kere herşeyden önce sizin için hayati önem taşıyan ve geleceğinizi yakından ilgilendiren hiçbir konuda yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, Merkür geri hareketinin bitiminden sonra bu başlanan girişimde aksamalar ve gecikmeler ayrıca yanlışlıkların ortaya çıkması mümkündür.

Medya dünyası açısından bakarsak her türlü yeni yayın için girişimde bulunmak, tanıtıcı faaliyetler yapmak, girişim yapılan işle alakalı daha ilerideki zamanlarda yavaşlık veya astrolojik olarak ifade edersek enerji düşüklüğü anlamı taşıyacağından önerilmez

Yine aynı şekilde, yeni bir işe adım atmak, birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek gibi her türlü yenilikte bulunmak aynı şekilde sonradan ummadığınız tersliklerle karşılaşmak ve beklentilerinizin umduğunuz gibi olmaması anlamı taşır.

Yapılması muhakkak olan işlerinizle alakalı konularda son derece dikkatli davranarak, analiz ederek, araştırarak, soruşturarak, kesinlikle bilgi sahibi olmayı önemseyerek gündelik tüm işlerinizi yapabilirsiniz. Her türlü kayıp,terslik, gecikme, sistem dışı durumlar, eksilmeler, gözden kaçırmalar, dikkatinizden kaçmalar konusunda temkinli olmalı, önceden tedbirler almalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Son Söz:

Merkürün geri hareketi esnasında herşeye yeniden bir bakış açısı altında incelemek yararlı olacaktır. İlişkinizi, planlarınızı, projelerinizi, tüm işlerinizi ve yapmak istediklerinizi yeniden ele alarak düşünmeniz, değerlendirmeniz ve eksikleri tamamlamanız son derece faydalıdır. 6 Mayıs tarihinde önce İkizler burcunda gerilemeye başlayacak Merkür gezegeni daha sonra Boğa burcuna geri dönecek ve ardından 30 Mayıs tarihinde bu burçta geri hareketini sona erdirecektir. Sizler yukarıdaki bilgiler ışığında hem çevrenizdeki insanlar hem de kendi yaşamınız açısından genel olarak etkili olacak bu enerjilerin farkında olabilir, önlemler alabilirsiniz.

Pozitif Enerjili Günler :8-9-12-13-14-18-19-22-23-26-27-

Zayıf Enerjili Günler :3-4-24-25-30-31

Aşkta En Şanslı Günler :26-27

Yeniay :18-19
(Ay gezegeninin Balık burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay :30-31
(Ay gezegeninin Başak burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mutlu ve başarılı bir Mayıs ayı geçirmeniz dileğimle,

Kaynak: iremSU

2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları Balık Burcu ve Yükselen Balık Burcu Mayıs Ayı Yorumu” hakkında 2 yorum

  1. Geri izleme: 2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları Balık Burcu ve Yükselen Balık Burcu Mayıs Ayı Yorumu | * KADIN KADINA GÜZELLİKLER *

  2. Geri izleme: 2009 Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları Balık Burcu ve Yükselen Balık Burcu Mayıs Ayı Yorumu | GÜZEL KADINLAR BAKIM EVİ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.