Ay Akrep Burcunda İken Doğanlar – Ay Burcu Akrep Olanlar

Ay Akrep burcunda iken doğan Ay burcu Akrep olan kişiler; oldukça meraklı ve araştırmacı kişilerdir, ancak; olaylara ya da kişilerin özel hayatlarına duydukları merakı fazla da belli etmezler, gizlilik içinde araştırıp öğrenmeye daha yatkındılar. Bu nedenle casusluk ve dedektiflik konularında oldukça başarılı olduklarını söylemem hiç de yanlış olmaz.

Ay Akrep’te iken rahatsızdır, zararlıdır, bu nedenle Ay burcu Akrep olan kişiler duyguları ve anne ilişkileri (ya da kadınlar olan ilişkileri) konusunda sevgi alıp-verme problemleri yaşayabilir. Verilen sevgiye inanmama ya da daha fazla sevgi ve ilgi uğruna dengesiz taktikler (cinselliği kullanmak gibi) yine bu kişilerde görülebilir.

Akrep burcu bilindiği gibi Boğa, Aslan ve Kova burcu gibi sabit burçlardandır bu anlamda Ay burcu Akrep olan bir kişinin duygusal konularda sabit ve direten bir kişi olduğunu anlayabiliriz. Bu durum, olumlu anlamda içsel dürtü ve güdülerde istikrarlı olma, tuttuğunu koparma ve azim başarısı sağlayabilirken, olumsuz anlamda kuru inat ve kendi fikirlerinden başka fikri kabul etmeyen özellikle duygusal konularda çekilmez bulunabilen zor ve insan ilişkileri (özellikle duygusal ilişkileri) oldukça sorunlu karakterleri de ortaya çıkartabilmektedir.

Duygularını çok fazla döküp saçmaktan hoşlanmazlar hatta çoğu zaman hiç anlatmazlar, ancak; çevresindeki herkesin özel hayatına merak duyar ve herşeylerini öğrenmeye çalışırlar, bunu yaparken öylesine usta teknikler kullanırlar ki; karşılarındaki kişi ne olduğunu bile anlamadan anlatmaması gereken şeyleri dahi Ay Akrep kişisine zevkle anlatmış olur. İyi bir dinleyicidirler ve sevdikleri kişilerin anlattıkları sırları çok iyi saklarlar (ama genellikle;  sevdikleri kişiler, düşmanları olana kadar saklarlar) Eğer zafer kazanmak için dinlemiyorlarsa (ego için değilse) insanları dinleyip onlarla konuşmaları karşı tarafa şifa gibi gelebilir, çünkü Ay Akrep kişileri potansiyel psikologlardır.

Ay burcu Akrep’te konumlanmış birisinin Ay’ı sert açılar almışsa o kişi inanılmaz  sabit fikirli, sürekli “arkamdan iş çevriliyor” hissi ile dopdolu, sevgilisini aşırı kıskanan, kendisini sevenlerin sevgisine inanmayan, başkalarını sürekli kontrol etmeye çalışan, yetenekleri konusunda güvensiz, kendini her konuda yetersiz ya da tam tersi bir numara gören, başkalarının en ufak başarılarını dahi kaldıramayan, birilerine inanıp güvenmekte zorluklar yaşayan, depresif ve melankolik, içe kapanık ve histerik olabilir.

Ay Akrep Burcunda İken Doğanlar – Ay Burcu Akrep Olanlar” hakkında 8 yorum

  1. Sıla

    Merhaba benim burcum yay, ay burcum akrep. Yazılanları okudum ve kıskançlık var ama çekememezlik yok bende burda yazılanlardan sadece birkaçı var. Acaba ay burcum sert etki almadığı için mi böyle yoksa burcumdan mı kaynaklanıyor. Bide kimlerle ilişkilerim daha sağlıklı olur? Şimdiden teşekkürler.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.