DOĞUM GÜNÜNÜZE GÖRE BURCUNUZUN HANGİ ALT BURCUNDASINIZ (BURÇ DEKANATINIZ)

BURÇ DEKANATLARI – BURÇLARIN DEKANLARI

SİZİN BURCUNUZ HANGİ BURÇ DEKANATINDA?

Genel olarak aynı Burçtan olan kişilerin benzer özelliklere sahip olduğunu görebiliriz. Bazı kişilerin ise Burçlarının özelliklerini hiç taşımadıklarına tanık oluruz. Günlük yorumları okurken de, aynı burçtan olan kişilerden biri için tutarlı olması diğeri için ise daha az etkili olması mümkündür. (bu arada günlük burç yorumlarınızı okurken öncelikle yükselen burcunuza göre okumanız gerekir.) Bu burç özelliklerinin uymama durumunu belirleyen etkiler nelerdir? Elbette natal haritada (horoskop-yıldızname-doğum haritası ya da yıldız haritası da denir) bulunan özelliklerin belirleyici bir rol oynaması doğaldır. Bu durumu oluşturan etkileri guruplar halinde inceleyebiliriz. Çünkü, bunu tek bir sebebe bağlamak astrolojik açıdan mümkün değildir.

Bunu etkileyen en önemli sebeplerden biri burcun hangi döneminde doğmuş olduğunuzdur. Her burç incelenirken 10 günlük dönemler (dekanatlar) halinde ele alınır. Astrolojik açıdan burcun hangi döneminde doğmuş olduğunuz oldukça önemlidir. Günlük transitlerden etkilenmeniz de buna bağlıdır. Örneğin, Terazi burcunun ilk günlerinde doğan bir kişi için olumlu olan etkiler, son günleri doğanlar için çok önemli sonuçlar oluşturmayabilir.

Daha sonra bu etkileri farklı yönlerden inceleme fırsatımız olacak. Bugün için üzerinde durmak isteğim konu; doğum gününüzün rastladığı gün itibarı ile, sizde hangi özelliklerin baskın veya çekinik hale geleceğidir. Aşağıdaki tabloyu kullanarak sizi etkileyen özellikleri daha açık halde görebilirsiniz. Buradan hareket ederek, sizi ikinci derecede etkileyecek olan planetleri (gezegenleri) de bulmanız mümkün. (Mesela 13-22 Kasım tarihleri arasında doğan ve Akrep burcu olan birisinin burç dekanı Yengeç burcudur ve Yengeç’in yönetici gezegeni Ay’ın hareketleri ve transitleri de, Akrep burcunun yönetici gezegenleri Pluton ve Mars hareket ve transitleri gibi onu etkileyecektir.)

DOĞUM GÜNÜNÜZE GÖRE BURCUNUZUN HANGİ ALT BURCUNDASINIZ

BURÇ DEKANATLARI TABLOSU İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ

BURÇ DEKANATLARI TABLOSU

DOĞUM GÜNÜNÜZE GÖRE BURCUNUZUN HANGİ ALT BURCUNDASINIZ (BURÇ DEKANATINIZ)” hakkında 3 yorum

 1. murat tantalkaya

  doğum günüm: 22 eylül 1973
  doğum yerim: almanya/bergisch gladbach
  doğum saatim: 14:30 ile 15 arası (kesin olarak tam dakikayı bilmiyoruz)
  yükselen burcumu ve hatta normal burcumu öğrenebilir miyim?
  yıllardır kendimi terazi diye biliyordum ama bazı yerlerde terazi bazı yerlerde başak kafam karışıyor.
  şimdiden teşekkürlerimle iyi günler dilerim…

  Cevapla
 2. Geri izleme: DOĞUM GÜNÜNÜZE GÖRE BURCUNUZUN HANGİ ALT BURCUNDASINIZ (BURÇ DEKANATINIZ) | GÜZEL KADINLAR BAKIM EVİ

 3. Geri izleme: DOĞUM GÜNÜNÜZE GÖRE BURCUNUZUN HANGİ ALT BURCUNDASINIZ (BURÇ DEKANATINIZ) | Mevsimler Gibi Yaşarım Hayatı

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.