Ay Burcu ve Ay Konumunuza Göre Nasıl Bir Anne Olduğunuzu / Olacağınızı Görün

Kadında annelik, doğurganlık ve astroloji

Ünlü astrologlardan R. Hakan Kırkoğlu aşağıdaki tabloda size, Ay’ın sadece burç ve ev konumuna bağlı olarak NASIL BİR ANNELİK YAPABİLECEĞİNİZ VE NASIL BİR ANNEYE SAHİP OLDUĞUNUZ (annenize bakış açınız) İLE İLGİLİ bazı temel açıklamalar getiriyor. Ancak unutulmamalıdır ki, bu bilgiler sadece genel bir değerlendirme içindir. Bir harita değerlendirilirken, haritanın tamamına ve Ay’ın yaptığı açılara da bakmak gerekir.

Ay’ın bulunduğu burç ile ev konumunu hiçbir şekilde birbirine karıştırmamalıyız. Örneğin; Ay, Koç burcunda olabilir ama aynı zamanda astrolojik haritamızda 6. evde de olabilir. Burç konumu annenin (ya da nasıl bir annelik yaptığımızın) temel özelliklerini, ev konumu ise annenin günlük yaşamımızda gücünü ve yerini daha fazla açıklamaktadır. Örneğin; Koç burcundaki Ay bizi harekete geçiren, cesaretlendiren ve enerjik, kendi kafasının dikine gidebilecek bir anneyi açıklar ama eğer aynı zamanda 6. evdeyse, bu güçlü anne kendisini göstermekte zorlanacak ve kararlarını uygulamakta, bizim üzerimizde etkin olmakta zayıf düşecektir. Bunun yerine eğer Ay 4’üncü, 10’uncu ya da 1’inci evde olsaydı bizim üzerimizdeki etkisinin ve doğal olarak bizim annelik yapabilme kapasitemizin de çok daha etkin olacağını anlatacaktı.

Kuşkusuz kardeşler aynı anneye sahip olmakla birlikte, annenin her çocuğa yaklaşımı ve her kardeşin kendi annesini nasıl gördüğü farklı farklı olacaktır. Annenin tecrübe kazanması, yaşı ve diğer koşulları aynı ailede kardeşler her birine nasıl ayrı ayrı bir annelik yapıldığını gösterir.

ay-burcuna-gore-annelikay-burclarina-gore-anneler-astrolojide-annelik-kavrami-anneyi-anlamak

R. Hakan Kırkoğlu açıklayıcı bir örnek olabilmesi için size Prenses Diana’nın astrolojik haritasında anne olmak ve annelikle ilgili bilgileri özetliyor:

Yengeç burcu Diana

Prenses Diana Yengeç burcundan ve Ay’ı da Kova burcunda 2’nci evde yer alıyor. Haritasında Ay’ın zor açılar içinde olduğunu görmekteyiz. Zira Ay, Uranüs’le karşıt açıda duruyor, Venüs’le kare açı yapıyor. Diana çocuklarına büyük önem veren ve onların sosyal gelişimlerine özen gösteren bir anne olmuştu. Kova burcundaki Ay çocukları ile arkadaş olan, aynı zamanda bağımsız bir anne figürünü açıklıyor. Bununla birlikte, Kova burcundaki Ay özellikle bu haritada olduğu gibi sert açılar içindeyse, anne ile ilgili kopmalar ve duyguları ifade edememe problemleri de getirir. Diana da annesinden çok erken ayrılmış; annesi onu, başka birisiyle evlenerek terk etmişti. Doğal olarak bu durum Diana’nın erişkinlik döneminde, annelik yapmak, aile ve sıkı duygusal bağlar kurmak yolundaki problemlerini anlatıyordu. Diana’nın duygusal ihtiyaçları, beslenme problemleri haritada böylesine zor bir Ay konumu ile kolayca görülüyor.

Ay Burcu ve Ay Konumunuza Göre Nasıl Bir Anne Olduğunuzu / Olacağınızı Görün” hakkında 5 yorum

 1. kaan

  selam burç ların hangi aya ait olduğunu daha kolay bulmamızı sağlarsanız seviniriz

  Cevapla
 2. Geri izleme: Ay Burcu ve Ay Konumunuza Göre Nasıl Bir Anne Olduğunuzu / Olacağınızı Görün | GÜZEL KADINLAR BAKIM EVİ

 3. Geri izleme: Ay Burcu ve Ay Konumunuza Göre Nasıl Bir Anne Olduğunuzu / Olacağınızı Görün | Mevsimler Gibi Yaşarım Hayatı

 4. Geri izleme: Ay Burcu ve Ay Konumunuza Göre Nasıl Bir Anne Olduğunuzu / Olacağınızı Görün | * KADIN KADINA GÜZELLİKLER *

 5. My Amazing

  I was just now googling around about this when I came by your post. I’m simply dropping by to say that I definitely enjoyed seeing this post, it is very well written. Are you planning towrite more on this? It looks like there is more depth here for more posts.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.