2009 Bedava Ücretsiz Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları Koç Burcu ve Yükselen Koç Burcu Haziran Ayı Yorumu

2009 Bedava Ücretsiz Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları Koç Burcu ve Yükselen Koç Burcu Haziran Ayı Yorumu (astrolog İrem Su aylık Koç burcu ve yükselen Koç burcu yorumu)

Aşk ve İlişkiler

21 Mayıs – 21 Haziran tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek, aşk evinizin yönetici gezegeni Güneş, özellikle kısa süreli birliktelikler yani flört türü ilişkiler üzerinde etkili olup, bu tarihler arasında kendinizi aşk hayatınızda nasıl ifade etmekten hoşlanacağınızı ve neler yaşanabileceğini olasılıklar dahilinde anlamamızı sağlayacaktır. Şimdi gelin beraberce durumunuzu gözden geçirelim.  Güneş astrolojik olarak kişinin egosunu, kişisel olarak merkez aldığı konuları, yaratıcı ifadesini yani benlik duygusunu göstermekte. Bu tarihler arasında yakın çevrenizde bulunan kişilerle ve özellikle karşı cinsle arkadaşça, zeki, konuşkan, çok yönlü, meraklı, sezgili ve oldukça mantıklı bir şekilde irtibat kurabileceğinizi görmekteyiz. Çünkü aşk evinizin yöneticisi Güneşin İkizler burcundaki pozisyonu çok yönlülüğünüzü ifade etmekten hoşlanmanız anlamına gelmektedir. Birlikte olduğunuz veya yeni tanışacağınız kişiyi tüm yönleriyle incelemek,  böylece merak duygunuzu tatmin etmek istersiniz. Kısaca  partnerinizi her yönüyle algılamak ve tanımak arzusu bu tarihler arasında belirliğin bir şekilde artabilir. Yeni tanışmalarda önem verdiğiniz bir diğer husus, karşınızdaki kişinin hayata bakış açısı,  kültür düzeyi ve  nelerden zevk aldığıdır. Eğer bütün bunlar sizin kafanızın içindeki kriterlere uyuyorsa o zaman paylaşımda bulunmak size fazlasıyla zevk verebilir. Anlaşmak bu zaman dilimi içinde gayet önemli diyebiliriz. Ve herşeyden önemlisi arkadaşlık etmek. Kısa yolculuklar yine bu tarihler arasında fazlasıyla görülebilir. Bu yolculuklarda yeni insanlarla tanışmak size keyif katabilir. Yeni düşünceleri ve fikirleri öğrenip bunları dağarcığınıza katmak, daha sonra başkalarıyla paylaşmak onların bu konularda ne düşündüğünü öğrenmek zevkli olabilir.

Ben bu dönemin sizlere apayrı heyecanlar katabileceğini düşünüyorum. Bir Koç zaten bulunduğu ortamlarda daima sevilen, neşeli bulunan, hareketli yapısıyla ilgi uyandıran kişilerdir. O nedenle aşk evinizin bu tarihlerde epeyce canlanacağını söylemek mümkündür. Davranışlarınız bakımından zekanız apaçık meydandadır. Sizinle konuşmak, ilişkiniz varsa partneriniz, yoksa yeni tanışacağınız kişi için fevkalade hoştur. Çünkü öylesine ateşli ve öylesine öncü davranırsınız ki, hani üzerinizde şeytan tüyü var desek inanın doğrudur. Yalnız yorumun başında da söylediğim gibi, bu enerji aşk ve kısa dönem ilişkiler açısından etkiliydi. Onun için beraberliklerin çabuk başlaması bitmesi gayet mümkündür. Bu süreçte önemli olan hareketliliktir. Tekdüze bir ilişki veya ağır seyreden bir aşk size hoş gelmez. Çünkü sürekli bir şeylerle meşgulsünüzdür, hatta enerjinizi kimi zaman sırf bu yüzden kolayca harcayabilirsiniz. Ne kadar çok insanla temasa geçerseniz, ne kadar çok kişiyi tanırsanız o denli mutlu olmanız mümkündür. O yüzden ben bu sürecin uzun ömürlü bir aşk için yeterli olacağını düşünmüyorum. Olsa olsa yaz aşkları dediğimiz türden birliktelikler yaşanabilir.

21 Haziran – 22 Temmuz arası aşk evinizin yöneticisi Güneşin Yengeç burcunda ilerlemeye başlamasıyla  biraz önceki döneme göre çok daha farklı bir enerjinin etkisi altına girmiş oluyorsunuz. Aşk hayatınızla ilgili konularda sizlerin yapısına pek uymasa da, romantik paylaşımlar üst noktaya çıkabilir. Ruhunuzun derinlikleri açığa çıkmaya başladığı için, etrafınıza bir kalkan oluşturmanız gayet mümkün. Aşk konusunda oldukça hassas olan bu süreçte, kendinize ait değerlere sıkı sıkıya sahip çıkmanız, geçmişte yaşanan ilişkileri tekrar gözden geçirmeniz mümkün. Bunun sebebi biraz da aidiyet duygunuzun artışı olabilir. Aşk konusunda belki kimse farketmese de veya siz pek belli etmeseniz de bu tarihler arasında garip bir duygusallık, sahiplenilmek arzusu yükselebilir. Yani ne kadar ateşli dürtülere sahip olsanız da, kafanızın içi dolu olabilir, ailevi konular daha fazla önceliğinizde olabilir. Bu yüzden de bazılarınız aşkla uğraşacak bir halde olmayabilir. Her Koç aynı durumları yaşamayacağı mantığından yola çıkarsak, kimileriniz için bu durgunluğun sebebi,  bir önceki süreçte yaşanan hızlı bir aşk nedeniyle, kendi içinize çekilmek  veya uzak durmaya çalışmak şeklinde gelişebilir. Yani iç dünyanızda ilişkiyi tartıyor olabilirsiniz. Veya bu süreçte ailevi konular kafanızın içini fazlasıyla kurcaladığından aşka ayıracak zamanınız yoktur. Hangi durum olursa olsun, bu sürecin,  sizlerin aktif kimliğinizle pek örtüşeceğini söylememiz zor. Bir tür sakinlik ihtiyacı diyebiliriz.

6 Haziran – 5 Temmuz tarihleri arasında devam edecek Venüs gezegeninin Boğa burcu seyri, karşıt evinizin yöneticisi olması sebebiyle son derece önem taşıyor. Bu enerjiyi incelediğimizde,  partnerinizin bu dönemde ilişkiye bakış açısını, sizinle olan tüm alışverişini ve genel olarak durumunu anlamamız mümkün olacaktır. Şimdi ne gibi gelişmeler yaşanabilir birlikte inceleyelim. Öncelikle bu enerjinin evli veya uzun süredir birlikte olan çiftleri ilgilendireceğini baştan söylemeliyim. Yani şu ana kadar ifade edilen aşk ve kısa süreli flörtlerden farklı bir yanı bulunmakta. Bu nedenle ciddi ilişki yaşayanların bu enerjiyi daha fazla önemsemeleri gerekiyor. Her Koç burcu aynı durumları yaşamayacağına kimileriniz bu dönemde partnerinizin ilişkisinde ağır ve temkinli bir şekilde hareket ettiğini gözlemleyebilirsiniz. Eğer sorunları olan bir çiftseniz bu enerji, eşinizin kendi değerlerine sahip çıkması mümkündür. Sevgi konusunda oldukça tekelci bir kişi profili çizebilir. Siz kendi arzuladığınız şekilde hareket ederken, o da aynı şekilde size yanıt verebilir. Böylece benim-senin değerlerin çatışması yaşanabilir. Yani her iki taraf da kendi bireyliklerinden taviz vermeyebilir. Size karşı sadakati yine aynı şekilde yoğundur lakin prensiplerinden bir an bile vazgeçmesi mümkün değildir. Katı ve inatçı tutumu, sizin gibi hayatı zevkli yanlarıyla yaşamak isteyen bir kişi için oldukça sıkıntı vericidir. Böyle durumda olanlara benim tavsiyem, bu tarihler arasında ortak bir nokta oluşturmak için birbirinize anlayış göstermeniz veya partnerinizi seviyorsanız üzerine fazla gitmemenizdir.

İlişkisi sorunlu olanlar açısından yaşanabilecek bir önemli gelişme ise çok daha farklıdır. Sözgelimi her ikiniz de artık bu ilişkinin sürmesinin imkansız olduğunu bildiğiniz halde, Venüs Boğa burcunda güçlü olduğundan ayrılmak veya ilişkiyi düzene koyabilmek için değişimde bulunmak neredeyse imkansız gibidir. Bu durum birçok sebepleri olabilir. Ya rahatınıza fazla düşkünsünüzdür ve bu yüzden mevcut durumlara bağımlılık gösterir boşverebilirsiniz veya anlaşmak çok daha kolayken zor olanı yapmaktan yanasınızdır. Yani sorunlara rağmen biriniz veya her ikiniz sürdürmeye devam ederseniz. Hangi seçenek olursa olsun yapılması gereken yumurta kapıya dayanmadan sorunları çözmek ve cesaretli bir şekilde olayları ele almak, gereken neyse onu yapmaktır. Ben Koç burcunun daha ateşli olacağını düşündüğümden, bu konularda ısrar eden tarafın eşiniz olabileceği kanaatindeyim. Tabi yükseleninizde Balık veya Balıkta konumlanmış herhangi bir gezegeniniz yoksa. Halbuki bu güçlü enerjiyi olumlu manada kullanmak için, değişimin kabul edilmesi, eksiklerin gözden geçirilmesi, geçmişte sağlam olan yapınızın bugüne uydurulması ve değerlerinizi yaratırken duygularınıza değil, mantığınıza güven duyulması. Ancak o zaman devam veya final kararı almanız mümkün olabilir. Tabi ki dileğimiz herşeyin yoluna girmesidir. Fakat bitmiş bir beraberliği sürdürmenin de kimseye yararı yoktur.

İlişkisinde sorun olmayanlar için bu dönem, partnerinizle gerek maddi ve gerekse manevi konularda yapılacak elbirliğinin işareti olabilir. İlişkiyi daha da sağlamlaştırmak ve kalıcı kılabilmek adına emek sarfetmeniz mümkündür. Birbirinize kazancınız konusunda destek verebilir, ortak amaçlarınız adına herkes kendi payına düşeni yapabilir, bütçenizi gözden geçirebilirsiniz. Tensellik ve beş duyunun önemi bu devrede fazlasıyla ön planda olduğundan cinsel bağınız oldukça kuvvetlenebilir, birbirinize veya onun size karşı ilgili, tutkulu davrandığını hissedebilirsiniz. Amacı sizinle bu yolda sağlam bir şekilde ilerlemek ve huzurlu bir hayat sürmektir. Bu enerji hayatın zevkli ve konforlu yanlarının tadını çıkarmaktan hoşlanan eşinizin, parasal konulara önem vermesi nedeniyle daha tutumlu davranması anlamına da gelse de, beraberliğiniz ve siz söz konusu olduğunuzda eli açık davranabilir. Zaten bu süreç birazdan parasal konularda da ifade edebileceğim gibi, sizin açınızdan gayet verimli geçeceğinden maddi açıdan güçlenmeniz eş, ortak v.b şekilde mümkündür. Görüyoruz ki ilişkisi olanlar bu dönemi,  ortak paylaşımlar konusunda ayrılıkçı düşünmedikleri sürece son derece olumlu geçirebilirler.

İlişkisi yeni başlayacaklar açısından bu dönemin herşeyden önce anlamı, evlilik amaçlı hareket etmek şeklindedir. Yani iki kişi de birileri aracılığıyla veya bir şekilde karşılaştıklarında evlenmeyi düşünebilirler. Bu durum ortak kazanç anlamına geldiğinden hem maddi yönden hem de manevi anlamda etkili olabilir. Yalnız dikkat edeceğiniz husus Venüs seyrinin kısa sürmesi nedeniyle öncelikle birbirinizi tanımanız, iyice gözden geçirmeniz ve kısa süre de olsa flört ederek doğru bir kişiyle beraber olup olmadığınızı anlamanızdır. Çünkü bazılarınız için bu enerji, sadece parasal açıdan durumu güçlü olduğu için tercih edilen bir partneri gösterebilir veya sizin parasal durumunuz partneriniz açısından sizi istemesinde bir kriter olarak görülebilir. Bunu anlamanın yolu, biraz önce dediğim gibi belli bir nişanlılık dönemi geçirmenizdir. Madem bir ömür boyu beraber olmayı düşünüyorsanız, o zaman bu kişiyi iyice gözden geçirmeden verilecek bir karar daha sonra pişmanlık yaratıcı olabilir. Son bir cümle, bu tarihler arasında başlayan bir ilişkide size gösterilen veya sizin gösterdiğiniz ilgiyi maddi ve manevi kriterlere bağlamak mümkün olduğu gibi, kendi değerinizi paraya, görünüşe, güzelliğe bağlamanız da kolaydır. Oysaki hem sizin hem de partnerinizin yapması gereken en önemli şey, kendi özelliklerini geliştirmek,  bir değer yaratmak ve ona göre ilişkinin adını koymaktır. 

İş ve Kariyer

Siz bu satırları ne zaman okursunuz bilmiyorum, yalnız 7 Haziran tarihine kadar iş evinizin yöneticisi olan Merkür gezegeninin gölgeli günleri devam edeceğinden, geçtiğimiz ayki yorumlarda ifade etmeye çalıştığım her ayrıntı önem taşıyıcı olacaktır.

7 Haziran -13 Haziran arasında, Boğa burcundaki seyrine düz olarak devam eden Merkür gezegeni, özellikle iş hayatınızla ilgili mevzularda değerlerinize fazlasıyla sahip çıkışınız, maddi yönden güvencenizi ön planda tutmaya devam edeceğiniz anlamındadır. Bu tarihler arasında, düşünme ve konuşma tarzınız oldukça ölçülü ve biçimlidir veya böyle olmak sizin için faydalıdır. Çünkü agresif yaklaşımlar veya çevrenizle aranızda oluşabilecek inatlaşmalar sorunlara neden olabilir. Bu enerji, sabırlı bir dinleyici olmanın yararını göstermektedir. Bilirim sizler herhangi bir haksızlıkta pek susmaz, adaletsizliğe gelemezsiniz. Bunu yapan en yakınınız olsa da, lafınızı hiç esirgemez, olaya hemence el koyarsınız. Fakat ne olursa olsun bu tarihler arasında böyle davranmaktan mümkün olduğu kadar kaçınmak gerekiyor. Tedbirli olmak, sakince düşünmek, mantıklı ve iyi bir analizde bulunmak, hatta gerekirse üç maymun oyununda olduğu gibi, bilmiyorum, görmüyorum, duymadım demek huzurunuz açısından gayet faydalıdır. Belki tümüyle haklı olan sizsinizdir lakin insanları değiştirmek ne yazık ki elimizde değil. O zaman size düşen, ortamı germeden, akışa ayak uydurmak. Ayrıca iş problemlerinizi tek bir bakış açısı altında ele almak yerine, etraflıca gözden geçirmeye çalışmak. Çünkü bunun tam tersi durum stres ve sağlık sorunu olur. İfade tarzınız rahat hatta gevşek olmalı,  karar verirken temkinli ve düşünürken de  akıllıca hareket etmeye özen göstermelisiniz. Böylece bu bir haftalık süreci gayet olumlu ve sakin bir şekilde geçirmiş olursunuz.

14 Haziran – 3 Temmuz  tarihleri arasında ise, Merkür gezegeni yöneticisi  olduğu İkizler burcunda seyrine başladığında, çalışma yaşamınızla alakalı her konuda iletişim, haberleşme, bilgi sahibi olma ve bilgiyi gerekli alanlarda kullanma dönemi başlamış demektir. Hemen hemen her konuda kendinizi ifade ederek bilginizi ve tecrübenizi gerekli alanlarda ifade edebilirsiniz. Söz gelimi iş sorununuz varsa bu dönemde, girişimlerde bulunmak gayet kolaydır. Çünkü dışa dönük ve oldukça hareketlisinizdir. Bu hareketlilikte her ne kadar sadece kendinizi göstermek ve dinletmekten yana olsanız da insanlar sizin anlattıklarınızı dikkatle dinleyebilirler. Daima tetikte bir haliniz vardır. Bu şüpheleriniz nedeniyle değil, çok yönlülüğünüz sebebiyledir. Zihniniz ve bedeniniz doğal olarak her türlü uyarıma açıktır. Sürekli bir çalışma ve faaliyet içinde oradan oraya koşturabilirsiniz. Tabi burada dikkat edeceğiniz husus, amaçlarınızın farkında olarak hareket etmek ve bu süreçten olabildiğince faydalanmaktır. Kısa olan bu seyirde çalışma hayatınızla ilgili konularda kendinizi ne kadar güçlü bir şekilde ifade edebilirseniz o denli verimli bir şekilde geçirmiş olursunuz. Ticaret, bilgi işlem, ulaşım, satış ve pazarlama, turizmeğitmenlik, medya, yayıncılık, yazma ve konuşmanın geçerli olduğu her türlü meslekte becerikli ve  ikna kabiliyetiniz yüksek bir şekilde bağlantılar kurabilirsiniz. Bu öylesi bir dönemdir ki, yerinizde oturmanız, kendinizi dinlemeniz, sonra hallederim demeniz imkansızdır. Bir an önce acele etmeli ve sonuca ulaşmalısınızdır. Yani ister istemez aklınızı ve hünerlerinizi yaratıcı bir şekilde ortaya koymanız gerekmektedir.

Kimileriniz bu süreçte işiyle ilgili seyahatler yaparken, bazılarınız yeni iş girişimlerinde bulunabilir, çoğunluğunuz ise başkalarına faydalı olabilecek, kendisi için de anlamlı olan işlerle sürekli meşgul olabilir. Yetenek geliştirme yoluyla ekmeğinizi kazanmak, ustalaşma, kendinize yeterli olmayı sağlama, geliştirme yine bu enerji altında mümkündür. Sağlıklı çalışmak için fiziksel form tutmak gündelik iş yaşamının stresini üzerinizden atabilmek için çalışma hayatınızla ilgili düzenlemelerde bulunmak, eğer serbest bir işiniz varsa farklı yöntemler deneyerek işinizi geliştirmek, kısaca yararlı olmaya çalışmak bu sürecin etkili sonuçlarından birkaçıdır. Yalnız belirttiğim gibi kısa seyirli olması sebebiyle ne kadar hızlı hareket ederseniz o denli yararlanmanız mümkün olacaktır. Eğer girişimde bulunmak, bağlantılar kurmak, işinizde verimli ve gündelik hayatınızda hızlı bir şekilde hareket etmek istiyorsanız birazdan açıklayacağım noktalara dikkat etmeniz son derece faydalıdır.

Öncelikle, çalışma hayatınızla ilgili konularda kendinizi geliştirmek ve doyuma ulaşmak istiyorsanız,  hedeflerinizin bilinci içinde olmayı bilmeniz gerekiyor. Çünkü bu enerji öylesine hızlı ki, belli bir sistemde gidilmediği anda dağılmak mümkündür. Örneğin yaşınız genç ise, bu tarihler arasında hem bir şeyler öğrenmek hem de yeteneklerinizi geliştirmek için hızlı kurslara yazılabilir, staj yapabilir, bir yandan çalışır diğer yandan para kazanabilirsiniz. İş hayatında yükselmek için becerilerinizi gösterebileceğiniz sınavlara katılabilirsiniz. Bildiğiniz gibi 14 Haziran tarihinde öğrenme seçme sınavı ardından yabancı dil  ve Kamu personeli seçme sınavları yapılacak. Ne kadar çok dikkatinizi toplayabilirseniz o denli başarılı olmanız mümkün olacağını biliniz. Bunlar son derece hayati olup, doğal olarak belli bir odaklanmayı gerektiren önemli imtihanlardır. Kestirmecilik yerine, bir konuda derinleşmeye ve sabır göstermeye çalışmalısınız. Sağlıklı merak duygusu içinde, bir konunun her iki yönünü görerek, dinleyerek, hedefe yönelik bilgiler toplarsanız, bu bilgileri sözlü veya yazılı şekilde ifade etmeniz de kolay olacaktır.

Para Durumunuz

6 Haziran – 5 Temmuz tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Venüs gezegeni, maddi konularda gayet olumlu bir enerji olup, eş veya ortaklarınız kaynaklı gelirlerin de göstergesidir. Özellikle güvenilir ve kararlı bir kişi olmanın bilinci içinde hareket etmeniz halinde, kısa süreli de olsa, son derece yararlı sonuçlar alabileceğiniz bu dönemde, bir yandan güven içinde yaşamak isterken, diğer yandan çıkarlarınızı korumak adına akıllıca hareket etmeniz gerekiyor. Yani tedbirli, sabırlı ve planlı olmalısınız. Üretim kanalıyla para sahibi olmak bu enerjinin etkisi altında gayet mümkün. Eğer birikiminiz yoksa bu süreçte kendinizi güvensiz hissetmeniz gayet normaldir. Bu nedenle kendinize ve etrafınıza yüklenmek yerine, eş, ortak veya kişisel kazanç elde ettiğiniz kişilerle sıkı işbirliğinizi sürdürmelisiniz. Kimseye muhtaç olmadan ayakta durabilmek için, farklı kaynaklar yaratmayı bilmeli ve bunları kullanıma sokmalısınız. Ne kadar çok para kazanırsak kazanalım,  günümüz dünyasında ne yazık ki yeterli gelmiyor. İhtiyaçlarımız bitmiyor, hele tek başına mücadele ediyorsak işimiz daha da zorlaşıyor. İşte bu süreçteki gerek Venüs ve ardından Mars gezegeninin Boğa burcundaki seyri sizler açısından bana göre gayet etkili bir enerji. Yararlanmak için, öncelikle gelir elde edebileceğiniz konularda iyi araştırmalar yapmak, elinizdekini paranızı uygun alanlara yatırmak (sanat, emlak, arazi, otomobil v.b) borsa gibi riskli konulardan uzak durmak gerekir. Giyim, kuşamınıza gereğinden fazla para harcamamak, borç istememek veya kimseye vermemek lazımdır. Ve herşeyden önemlisi sabırlı olmak, çıkarlarınızı korumak. İşte bu dönemi faydalı geçirmenin yolları bunlar.  Ben bu sürecin ne zamandır sıkışık olduğunuz konularda sizi destekleyici olacağını düşünüyorum. Özellikle işbirliği veya ilişki içinde olduğunuz kişilerden destek görmeniz gayet mümkün.

Pozitif Enerjili Günler                     : 6-7-8-11-12-13-16-17-18-21-22-25-26

Zayıf Enerjili Günler                       : 2-3-9-10-23-24-29-30

Aşkta En Şanslı Günler                   :25-26

Yeniay                                        :16-17-18
(Ay gezegeninin Koç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay                                        :2-3-29-30
(Ay gezegeninin Terazi burcundan geçtiği ve  sizin burcunuzla  karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mutlu, sağlıklı ve bereket  dolu bir Haziran  ayı geçirmeniz dileğimle,

Kaynak: İremSU

2009 Bedava Ücretsiz Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları Koç Burcu ve Yükselen Koç Burcu Haziran Ayı Yorumu” hakkında 2 yorum

  1. Geri izleme: 2009 Bedava Ücretsiz Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları Koç Burcu ve Yükselen Koç Burcu Haziran Ayı Yorumu | Mevsimler Gibi Yaşarım Hayatı

  2. Geri izleme: 2009 Bedava Ücretsiz Aylık Burç ve Yükselen Burç Yorumları Koç Burcu ve Yükselen Koç Burcu Haziran Ayı Yorumu | GÜZEL KADINLAR BAKIM EVİ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.