Gezegenler Evlerde-Güneş Evlerde Ne Anlama Gelir?

Gezegenler Evlerde

Güneş Evlerde

Horoskopumuz (doğum haritamız-yıldıznamemiz-yıldız haritamız) 12 yaşamsal arenaya bölünmüştür, bu yaşamsal alanların her birine astrolojide “ev” denmiştir.

Evler; 12 burcun bir bütünü oluşturduğu gibi hayatı ve insan azalarını oluşturan konuların tümünü içerir.

Her bireyin astrolojik haritasında yani horoskopunda bir Güneş’i vardır, bu halk arasında “burcun ne?” şeklinde sorulduğunda söylediğimiz burca yerleşmiş gezegenimizdir.

Güneş’in yerleştiği ev alanı bizim enerjimizi en çok nerelere kanalize edeceğimizi ve kimliğimizi hangi yaşamsal arenada ve kimler aracılığıyla oluşturacağımızı gösteren önemli bir yıldızdır-gezegendir horoskopumuzda. Bu anlamda Güneş’in yerleştiği burç’tan sonra Güneş’in konumlandığı yaşamsal arenamıza yani eve bakmak gereklidir. Bu sayede kendimizi tanıma konusunda bir adım daha ileriye gitmiş olacağız.

GÜNEŞ 1. EVDE: 1. ev aynı zamanda bizim yükselen burcumuzun bulunduğu evdir, eğer güneşimiz doğum haritamızın 1.evinde ise, bu da demek oluyor ki; yükselen burcumuz ve güneş burcumuz aynı burç (1.evde birden fazla burç yoksa) Doğum anında Güneş’i haritasının 1. evinde konumlanmış kişiler dikkat çekmeyi, alkışları ve ilgi toplamayı seven, ışık saçan, popüler, haritası destekliyorsa genellikle neşeli, artistik -rol kabiliyetli- ve sportif, geniş omuzlu ve sağlıklı saçlara sahip olan -çoğunlukla gözlerde renkli olur- kendisini ifade edebilen, zaman zaman kendini fazla beğenen ve ilk önce kendini düşünen biri olabilir. Eğlenmeye ve eğlenceli kişilere düşkündürler. Bu kişiler enerjilerini genelde kendilerini ifade etmek ve sosyal çevre edinmekle harcarlar ve kendilerine güvenirler, özgüvenleri gelişmiştir.

GÜNEŞ 2. EVDE: 2.evde konumlanan bir Güneş’imiz varsa, maddeye ve mal, mülke düşkünlüğümüz artabilir. Çalışma ve mal biriktirme dürtüleri yoğundur. Kişi sanatsal alanlara yönelebilir, ticaret yapabilir ve kendi parasını çok rahat kendi kazanabilir -haritadaki diğer oluşumlar da destekliyor ise- Güneş’i 2. evinde konumlanmış olan kişi; para kazanma konusunda yeni yollar keşfedebilir, iyi para kazanabilir ve hatta parasına para katarak statü elde edebilir. Aynı zamanda cömert ve paylaşımcıdır, yeri gelince severek malını paylaşabilir. Bu kişinin kendine olan güveni de oldukça sağlamdır. Kendini şımartacak, pahalı ve kaliteli ürünlerden oluşan alışverişlere düşkündür.

GÜNEŞ 3. EVDE: Güneş’i 3.evde konumlanan kişiler çevrelerinde neler olup bitiyor, mahalleye yeni kimler taşınmış, trende karşılarına oturan kişi nasıl biri en ince ayrıntısına kadar inceleyen, meraklı kişilerdir. Komşuluk ve kardeş ilişkileri mükemmeldir, yakın çevre ve kardeşleriyle araları güzeldir -Güneş sert açılar altında değilse- Üniversiteye kadar olan eğitimleri genelde başarılı geçmiştir, ya da okumasalar dahi hayattan çok şey kazanmış ve kendilerini yetiştirmişlerdir. Zeki ve kurnaz tiplerdir. İyi bir organizasyon ve iletişim yetenekleri vardır, enerjilerini genellikle de bu alanlara boşaltırlar ve bu alanlarda başarılı olabilirler. Bu kişiler ellerini ve zekalarını çok hızlı bir biçimde kullanabilen, seri ve aktif kişiler olurlar. Kısa seyahatler, yeni yerler her daim ilgilerini canlı tutacaktır. Gezmeyi ve farklı – ilgi çekici kşilerle iletişim kurmayı severler.

GÜNEŞ 4. EVDE: Doğum anında Güneş 4. eve düştüğünde kişinin sığınağının ailesi ve yuvası olacağını anlarız. Bu kişinin burcu ne kadar aktif ve atak bir burç olursa olsun içe kapanık ve duygusal biri olması kuvvetle muhtemeldir. Çok aktif ve atılgan görünebilir, ancak onu gerçekten iyi ve yakından tanıyanlar buz dağının görünmeyen kısmının ne kadar derinlerde olduğunu anlayabilirler. Bir muamma gibidir özellikle 4.evin temsili burcu Yengeç ile uyumsuz -örneğin kişi Koç burcu ise- bu muammalık enerjisi artacaktır, kişi daha karmaşık biri olarak görünecektir. 4.evdeki bir Güneş kişinin enerjisini ailesine, yuvasına ve ev ile ilgili işlere yönelttiğinde kimliğini geliştireceğinin sinyallerini vermektedir. Ancak ne yazık ki bazen evinde otoriter ve despot tavırları olabilir. Ayrıca kişi bilinçaltıyla sık sık yüzleşeceğinden (4.ev bilinçaltının evidir) rüyaları oldukça karmaşık olabilecektir. Ancak bazen de gerçekleşen rüyaları olacaktır. Bu kişilerin sezgileri yüksek ve altıncı hissi kuvvetli olabilir.

GÜNEŞ 5. EVDE: Güneş 5.evdeyken eğlence, aşk, sanat, çocuklar ve spekülatif konular devreye girer. Kişi eğlenceye ve eğlenceli kişilere o kadar düşkündür ki; işini, ailesini zor durumda bırakacak kadar kendini bu alanlara kaptırabilir -kumar gibi- Güneş’i 5.evde konumlanmış kişiler aşka aşık ve sanatçı ruhlu kişilerdir, asla yalnız kalamazlar kendilerini dünyanın merkezinde rol kesen ünlü bir aktör ya da aktris gibi görürler. Çocukları çok sever, çocuklarının olmasını dilerler. Rol kabiliyetleri ve sahne yetenekleri muazzamdır. Enerjik, hareketli ve popüler kişilerdirler. Çevrelerinde bir çok hayranları vardır. Farklı alanlarda tasarım kabiliyetleri olabilir. Parayı çar çur etme ve paraya değer vermeme yine 5. eve yerleşmiş bir Güneş’in getireceği olumsuz -ya da kimine göre olumlu- durumlardan biridir.

GÜNEŞ 6. EVDE: Güneş 6. eve düştüğünde kişinin bir işkolik olacağını anlayabiliriz, ya da yaşlılara muhtaçlara ücretsiz yardım eden gönüllü bir hemşire de olabilir. Her halükarda hizmet eden, çok çalışan ve bunun karşılığında hiç şikayet etmeyen yardımsever ve çalışkan biri olduğunu söyleyeceğim. Ancak bu çalışma sağlığına olumsuz denecek düzeylere çıktığında kendini frenlemesi kafasını dağıtacak ve endişeli doğasını biraz olsun rahatlatacak kısa bir mola vermesinde hiç bir sakınca olmayacaktır, bilakis bu ona oldukça iyi gelecektir. Bu kişiler çok çalışan ve genelde sıfırdan bile olsa yöneticilik konumlarına kadar gelmeyi başarabilen kişilerdirler. Fazla detaycı olmaları ve mükemmeliyetçilik dürtüleri nedeniyle çevrelerinde bir çok düşman toplamaları olası olduğundan kimseye patronluk taslamamaya ve haklı olsalar dahi işlerini yaptırabilmek için sert konuşmamaya dikkat etmeleri yerinde olacaktır.

GÜNEŞ 7. EVDE: Güneş’i doğum haritasında 7. evde yerleşmiş kişiler başkalarının onaylarına fazlaca ihtiyaç duyan, genelde birisine danışmadan bir karar almaya çekinen, oldukça sosyal ancak edilgen ve pasif kalabilen bu yüzden başkaları tarafından gelebilecek duygusal saldırılara karşı savunmasız ve bir saldırı geldiğinde çaresizlik içinde kıvranabilen kişilerdir. Ancak buna rağmen, istedikleri zaman isteklerini şirinlikleri ve sıcaklıklarıyla karşı tarafa kolayca kabul ettirebilirler. Bu kişiler yakın ilişkilerde oldukça başarılıdırlar, başkalarının hayatlarıyla yakından ilgili oldukları için çok çabuk arkadaş edinebilirler. İlgilenmeyi de, ilgileriyle dikkat çekmeyi de severler. Çok iyi bir dinleyicidirler ve insanları can kulağıyla dinleyip sevgiyle çözüm üretmeye çalışırlar. Genellikle kırıcı olmamaya gayret gösteren, diplomatik ve denge unsuru olan kişilerdirler. Hayatlarında bir veya birden fazla evlilik olasıdır -ya da aynı evde yaşanan beraberlikler- Güneş’i 5.evde konumlanmış biri gibi Güneş’i 7.evde konumlanmış birisi de yalnız kalmaktan ve aşksız durmaktan hoşlanmaz. Evlendiğinde ya da yakın ilişkilerinde kendini eşine/ortağına/yakın arkadaşlarına adayabilir, bu olumlu anlamda huzur ve sükunet olumsuz anlamda kendi istek ve ihtiyaçlarını geri plana atmasına sebep olabilecektir.

GÜNEŞ 8. EVDE: Güneş’leri 8. eve düşen kişiler Güneş gibi aydınlık ve ışığını yansıtmak isteyen bir yıldızın kapkaranlık ve gizemli bu eve düşmesinden dolayı sıkıntılı bir yaşam sürebilirler. Hayatlarında bir takım hukuksal problemler yaşama riskleri vardır. Kendilerini çok fazla yansıtmak ve ortaya sermekten hoşlanmazlar böyle yapanları da pek hoş görmezler. Gizlilik içinde hareket etmekten hoşlanan ve sıkıntılarını içlerine atan bir yapıları olabilir, çok fazla paylaşmayı sevdikleri söylenemez -yükselen burca göre değişir- Başkalarının kaynaklarından faydalanarak hayatlarını sürdürürler ya da yine başkalarının kaynaklarını kullanarak para kazanabilirler. Hapishane, mahkeme, vergi dairesi, polis, müfettiş, dedektiflik, araştırma gibi iş alanları için oldukça yetenekli olabilirler.

GÜNEŞ 9. EVDE: Güneş 9.evde kendini eğitime, evrensel bilgiye, dine ve/veya felsefeye adamış kişilerde görülür. Bu kişiler haritalarındaki diğer faktörler de destekliyorsa iyi bir yüksek öğrenim görebilirler, üstelik bu yurt dışında da olabilir, ya da yurt dışında çalışabilir iş ortaklarını yurt dışından edinebilirler, yurt dışı ile bir şekilde haşır neşir olabilirler. Uluslar arası ticaretçi, hukukçu, din adamı, astrolog, çevirmen vs. olabilirler. Ya da bunlardan hariç veya dahil dini konulara düşkünlük görülebilir, müthiş bir Allah -ya da inandığı dinin ilahına- sevgisi beslenmesi mümkündür. 9. evde konumlanan Güneş’in aldığı açılara göre kişinin inanç fanatikliğini ve dik başlılığını, biraz da kendi fikirleri dışındaki fikirlere olan hoşgörü oranını tespit ederiz. Bu evde kötü açılar almış bir Güneş kendi fikrinden başka kimsenin fikrini kabul etmeyen, dediğim dedik düdüğüm düdük kuru inatçı ve zor kişileri anlamamıza yardımcı olabilir. Akrabalık ilşkileri de yine 9.evdeki Güneş’in aldığı açılara göre yorumlarız, eğer açılar iyiyse akrabalık ilişkileri iyi olacaktır ama kötüyse akrabalardan kopukluk ve kaçış söz konusu olabilir.

GÜNEŞ 10. EVDE: Güneş 10. evde sosyal çevrede popüler ve sevilen kişilerin haritalarında bulunur, bu kişilerin popüler ve ünlü olma ihtimalleri yüksektir, bir çok ünlünün Güneş’i 10.evinde konumlanmıştır. 10. evde bir Güneş’e sahip olan kişiler, çalışmaya ve statüye -maddeye ve işte hırsa- düşkündürler, çok çalışırlar, adım adım ilerleme ve istikrarla yükselme şansları vardır. Ancak tabiki haritadaki diğer açı ve gezegenler vs. de incelenmesi gereklidir, her 10.evde Güneş’i olan kişi ünlü olacak diye bir şey söylemek son derece yanlış olacaktır. 10. evdeki Güneş kendi işini kendi kuranlar ya da işlerinde yönetim katlarına çıkabilenlerin haritalarında görünür. Oldukça hırslı ve idare etmeye meraklı kişilerdir, sözlerinin dikkate alınmasını isterler eğer sözleri dinlenmesse hayal kırıklığı yaşar ve ortalığı kaprisleriyle boğabilirler. Aile desteği muazzamdır.

GÜNEŞ 11. EVDE: Güneş’i astrolojik doğum haritasının 11.evine yerleşmiş olan birisi, umut dolu, idealist ve arkadaş canlısıdır. Arkadaş çevresi tarafından sevilir fikirlerine önem ve değer verilir. Arkadaşlarını ailesi gibi görebilir çok uzun yıllar süren arkadaşlıkları olur. Grup çalışmalarına heveslidir iş ve arkadaş ortamında liderlik etmeyi sever ancak bencil değildir, insancıldır ve hükmetme eğilimi yoktur. Ancak zaman zaman fazla bilmiş davranabilir -öğretmenlik meyli vardır- Arkadaşlarına çok değer vermesine arkadaş çevresinin geniş olmasına ve arkadaşlarının O’na değer vermesine rağmen genellikle bencil ve kendini fazlaca düşünen kişilerle arkadaşlığı vardır. Toplum tarafından sivri bulunan düşünceleri ve farklı eylemleri olabilir. Marjinal tarafları vardır. Bilimsel, teknolojik araştırmalar/konular ve ortak çalışmalarda başarılı olabilir. Objektif ve insanları olduğu gibi biri kabul eden bireysel anlamda sorunsuz biridir -haritasındaki diğer konumlanmalar ve açılar da destekliyorsa-

GÜNEŞ 12. EVDE: Güneş’leri 12. evlerinde konumlanmış kişiler serzenmeye, melankoli ve depresyona meyilli, yalnızlığa çokça ihtiyaç duyan, iyi bir dinleyici olup insanlara şifa veren sözler sarf edebilen, empatik, içsel ve ruhsal biridir. Hayalet değildir elbette ancak geri planda kalıp olayları izlemek ve işleri perde arkasından yürütmek onun işidir. Perde arkası işlerde başarılı olabilir, iyi bir şair ya da edebiyatçı da. Yazı ve gözlem konusunda genellikle bu konuma sahip kişilerde oldukça iyi işler çıkartabildiklerini söylemek hiçte yanlış olmayacaktır. Güneş 12.evde kişiye bir takım ruhsal ya da fiziksel problemler de verebilir (özellikle 6, 4 ya da 8.evlerdeki bir gezegenden sert açı etkileşiminde ise) Bu kişiler kopmaya ve hayattan soyutlanmaya yatkın, ancak başarabildikleri takdirde bir çok kişinin yapamadığı kadar soyut ve somut dengelesini tutturabilen başarılı kişiler olabilirler. Sezgisellikleri ve duyargaçları sayesinde insanların duygularını çok iyi anlayıp onlara çözümler sunabilir ve dostluklarını kısa sürede kazanabilirler. Araştırma ve derinlere inebilme meziyetleri sayesinde psikoloji ya da gizemli konularda başarı şansları yüksektir.

Not: Yazılarım kaynak ve yazı linki verilerek alıntılanabilir.

Suveay

gezegenler evlerde – gezegenler – güneş gezegeni evlerde – güneş evlerde – güneş 1. evde – güneş birinci evde – astrolojik evler – doğum haritasında güneş evlerde – güneş 2. evde – güneş 3. evde – güneş 4. evde – güneş 5. evde – güneş 6. evde – güneş 7. evde – güneş 8. evde – güneş 9. evde – güneş 10. evde – güneş 11. evde – güneş 12. evde – güneş ikinci evde – güneş üçüncü evde – güneş dördüncü evde – güneş beşinci evde – güneş altıncı evde – güneş yedinci evde – güneş sekizinci evde – güneş dokuzuncu evde – güneş onuncu evde – güneş onbirinci evde – güneş on birinci evde – güneş on ikinci evde – güneş onikinci evde – astrolojik haritalarımızda yaşamsal arenalarımız – horoskopta evler – haritamızın yaşamsal alanları – yıdızname doğum haritalarının evlerinde güneş –

Gezegenler Evlerde-Güneş Evlerde Ne Anlama Gelir?” hakkında 4 yorum

 1. deniz

  mrhaba astrolojiyle yeni ilgilenmeye başlamış biri olarak size soruyorum. 11.evin yöneticisi uranüs 11. evde başak burcundaki güneşe kare açı yaparsa yukarıda yazdığınız iyi arkadaş ve sosyal yaşam etkileri ortaya çıkar mı? bunun yanında yükselen terazi ve 1.evde akrep burcunda pluton var.

  Cevapla
 2. Geri izleme: Gezegenler Evlerde-Ay Evlerde Ne Anlama Gelir? | Astroloji Burçlar Sinastri Doğum Haritası Analizi Yorumları

 3. çiçekçi

  paylaşım için çok teşekkürler başarılar diliyorum
  For sharing thank you very much good very beautiful work

  Cevapla
 4. Geri izleme: Gezegenler Evlerde-Güneş Evlerde Ne Anlama Gelir? | GÜZEL KADINLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.