Ay Burçları- Ay Yay Burcunda – Ay Yay Burcunda İken Doğanlar – Ay Burcu Yay

Ay Burçları – Ay Yay Burcunda – Ay Yay Burcunda İken Doğanlar – Ay Burcu Yay

Ay burcu yazılarıma Ay Yay burcunda iken doğanlarla devam ediyorum.

Doğum anında Ay eğer Yay burcundan geçmekte ise buna astrolojide kişinin Ay burcu Yay denir. O kişi doğduğu an itibari ile karakterine ve ruhuna, bilinç altına ve bilinç dışı isteklerine-arzularına-dürtüleri YAY burcu enerjisi ve YAY burcu özellikleri katılmış biridir artık.

Ay Yay’da iken doğanlar neşeli, sevecen, arkadaş canlısı, doğal ve spontan insanlardır. Ateş burçlarından biri olmaları nedeniyle oldukça sıcak kanlı, özgüvenli ve sempatiktirler. Hareketsiz kalamaz, yüksek enerjili bedenleri nedeniyle sürekli merakla yeni bir şeyler keşfetmeye, macera aramaya çalışırlar. Keşifçi, hayaller kuran, idealist ve meraklı insanlardır, iletişim anlamında gayet rahattırlar hatta bazen fazla rahat olmalarından bazı potlar kırabilir ve patavatsız durumunda kalabilirler 🙂

Genelde doğrucu ve dürüst kişilerdir, adalete ve yasalara saygı duyarlar -her ne kadar özgürlükleri ve macera merakları nedeniyle yasalara çok uyamasalar da- Oldukça iyi niyetli ve bazen de oldukça saf olabilirler. (Balık burcunu da temsil eden merhametli, iyimser ve neşeli gezegen Jüpiter‘in yönetici gezegeni olmasından dolayı)

Detaylara pek kafa yormazlar bu nedenle bazen üstünkörü işler çıkarttıkları görülebilir. Onlara çok fazla sorumluluk yüklemek büyük bir hata olacaktır çünkü eğlenceye ve rahatlarına o kadar çok düşkünlerdir ki, O’nu işini yarıda bırakmış ve başka şeylerle meşgulken yakalayabilirsiniz 🙂  

Bir konu ya da bir kişi üzerinde yoğunlaşamazlar, konsantrasyon ve sabır özürlüdürler. Salaş ve özgür hareketleri, toplum normlarının dışında bir hayat tarzları olabilir. Ateş elementli ve değişken nitelikli bir burç olan Yay burcu Ay’da konumlandığında, kişi büyük hayaller, heves ve şevkle başladığı bir işi bitirmekte oldukça zorlanır, daldan dala atlar.

Ay burcu Yay olan kişilerin anneleri çocuğunu özgür ve tabiri caizse salıvermiş, annelik etmesini pek bilmeyen ya da sorumsuz bir anne olabilir. Böyle biri olmasa da Ay burcu Yay olan çocuk annesini kendi perspektifinden böyle tanımlayacaktır. Ay burcu Yay olan kişi -eğer bir bayan ise- annelik konusunda zorlanabilecek, sorumsuz davranabilecektir. Çünkü Ay Yay’da iken doğanlar oldukça özgürlüğüne ve keyfine düşkün, herhangi bir sorumluluk altına girmekten ve kefil olmaktan haz duymayan bağımsızlık ve özgürlük delisi kişilerdirler. Herhangi bir kısıtlamaya ya da kurala tahammül edemezler..

Ay burcu Yay olanlar -özellikle erkeklerde- bağlanma ve sadakat problemleri yaşayabilirler. Tek eşlilik konusunda çabaya ihtiyaçları vardır. Karşılarındaki kişinin ilgi ve merakını sürekli canlı tutacak, gezmeyi, macerayı, doğayı, felsefe, mistizm, astroloji ya da dini konuları araştırmayı, insanları seven neşeli ve komik biri olması durumunda bağlanma problemleri ortadan kalkabilecektir. 

Yabancı ülkeler ve yabancı kültürler, yabancı dil, hukuk, mistizm, astroloji ya da dini / felsefi konularda bazı çalışmaları, araştırmaları olabilir bu konuda doğuştan bir yetenekleri vardır.

Not: Yazılarım kaynak ve yazı linki verilerek alıntılanabilir.

Suveay

astroloji ay burcu yay ay yay burcunda ay yay burcunda iken doğanlar ay yayda burçlar gezegenler yay burçları ateş burçları yay burcu

Ay Burçları- Ay Yay Burcunda – Ay Yay Burcunda İken Doğanlar – Ay Burcu Yay” hakkında 7 yorum

 1. Hkd

  Oğlumun ay Burcu yay ve hiçte salıvermiş bir anne değilim evet özgür yetiştiriyorum tehlikesiz her şeyi (merakını gidermesi için) denemesine saygı ve sevgiyle yaklaşıyorum ve aynı zaman da çocuklarıma çok bağlı bir anneyim gözümden sakınırım onlar ağlasa ben de onlarla oturup ağlarım çoğu anne gibi oldu mu şimdi bu yorum salıvermiş anneymiş çok kırıcı bir yorum üslubu bir tek siz böyle yazmışsınız kendimi kötü anne gibi hissettirdiniz sinir oldum. 👎🏻👎🏻 👎🏻

  Cevapla
 2. melek

  Slm ben Yengec burcuyum ama Yay burcuda Ay burcum hangisi beni ne derece etkiliyor? Yada ikisinin uyumu nedir? ve ben hangi burcu okumaliyim simdiden tesekkurler…

  Cevapla
  1. suveay

   Merhaba, burç (güneş burcu) ve ay burcu ayrı konular, ayrı şeyleri anlattığından hem güneş hem ay burcunuzu okumalısınız. Daha okumanız gereken: yükselen burcunuz, merkür burcunuz, venüs burcunuz vs. var hatta 🙂 Horoskop analizi yaptırmanızı öneririm, her insanın doğum anına göre çıkartılan horoskopunda parmak izi gibi bilgileri vardır ve bu bilgiler kişiye özeldir. Sadece haritanızda (horoskopunuzda) konumlanan gezegenlere yerleşen burç yorumunuzu okumakla kendiniz hakkında net ve detaylı bilgil elde etmeniz zordur. Sevgilerimle.

   Cevapla
  1. suveay

   Merhaba, elbette ilginiz var şu açıdan var ama; sizin de Güneş burcunuz Yay.. Yay burcu özelliklerini açık ve seçik gösterirsiniz. Ay burcu ise daha çok bilinç altı dürtülerini ifade eder, Güneş burcunda Yay özellikleri fiili görülürken Ay burcunda dürtüsel ve duygusal anlamdaki ihtiyaçları göstermektedir.

   Cevapla
 3. Geri izleme: Ay Burçları- Ay Yay Burcunda – Ay Yay Burcunda İken Doğanlar – Ay Burcu Yay | GÜZEL KADINLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.