ASTROGÜNDEM: 22 Temmuz 2009 Güneş Tutulmasının Burçlara Olan Etkisi

Milliyet Astroloji Danışmanı Hakan Kırkoğlu, 22 Temmuzdaki (Yengeç Burcunun Son Derecesindeki) Güneş Tutulmasını Yorumluyor..

22 Temmuz’da gerçekleşen tutulma çocuksu hassasiyetlerimizi açığa çıkartıyor

Hayatımız hakkında farkındalık geliştirmek, dünden bugüne, hemen şimdi gerçekleşebilecek bir durum değildir. Çoğunlukla uykuda bir hayat yaşayabiliriz, hatta pek çoğumuz hayatı boyunca bu uykudan uyanmayabiliriz. Bu hayatın içinde, ruhumuzun alması beklenen bir takım dersler var mıdır ? Bazı konular, bazı sorunlar hayatımızda sürekli tekrar ederken, yıllar içinde, kimi gelişmelerin, ani olayların kişiliğimiz üzerinde krizler yaratarak, hayata yeniden bakmamıza neden olduğunu görebiliriz. Bu zorluk çıkaran olayları, sadece ego seviyesinde, kazanmak ya da kaybetmek şeklinde görmeye çalıştığımız sürece, süregelen uykumuzdan uyanamayız. Kuşkusuz, günlük hayatın yoğun koşturmacası ve endişelerimiz yüzünden kendimizle dürüst biçimde konuşmak yerine, yaşadığımız sorunları çoğunlukla başkalarına havale ederek, başkalarını suçlayarak ya da hayali bir senaryo kurarak yapabiliriz.

Bir örnek vermek gerekirse, kendi değerini bilemeyen, kendine değer vermek, saygı duymak konusunda yetersizliği olan ve bu duygusunu, dışarıya karşı açık bir öfke biçiminde ortaya koyan bir kişi, para kazanmayı aşağılık bir durum ya da bir bayağılık gibi değerlendirebilir. Kendine saygı duyamayan, değer vermeyen kişi, başkalarının kendi hoşuna gittiği konularda gösterdiği başarıyı kuşkusuz beğenmemek, aşağılamak yoluna gidecektir. Kuşkusuz bu erken yaşlarda, büyük olasılıkla anne ya da babadan, ya da kişisel gelişimi süresince etkilendiği bir büyüğün izlenimlerinden kaynaklanıyor olabilir. Ego seviyesinde, zayıflıklarımızı örtmek, dışsal bir neden bulmak ya da başkalarını düşman olarak görmek eğilimi çok belirgindir. Bu kişinin kişisel gelişiminde, hayatını kazanma, kendi değerini ortaya çıkarma, yeteneklerini değerlendirme yolundaki mücadelesinin ilişkilerine de yansıyacağı düşünülürse, kendine değer vermekte zorlanan kişi, başkalarını da kendinden aşağıda görmeye çalışacak, ego düzeyinde kendi kurduğu senaryoda hayali durumlar yaratarak, çarpıtmalara giderken, kendini de yüceltecek başka araçlar bulmaya çalışacaktır. Kuşkusuz bu kısır döngü, hayatın çok farklı döngülerinde kırılmaya açıktır.

Ancak hayat bizi olgunlaşmak, zayıflıklarımızı güçlendirmek yönünde iteler. Buna direnç gösterdikçe daha büyük baskılar ve kişiliğimizi dönüştüren derin olaylarla karşılaşmaya başlarız. İçinde yaşadığımız hayali dünyadan kurtulmak önce, kendi kendimizi görebilmekle başlar. Kendi kendimize sorduğumuz sorular, eninde sonunda, düşe kalka, bizi daha olgun, kendi içsel gerçekliğimizi daha doğru yansıtan bir seviyeye çıkaracaktır. Çoğu zaman ani olaylar, bazı kayıplar ya da sancılar gelişim sürecimizi tetikler. Daha önce bakıp göremediğimiz şeylerin arkasında bizi geçmişe, zayıflıklarımıza bağlayan zayıflıklar olduğunu farketmeye başlar, uykumuzdan uyanırız.

Şimdi içinde bulunduğumuz bu dönemde, Yengeç-Oğlak ekseninde gerçekleşmeye başlayacak olan Güneş tutulmaları, önümüzdeki bir buçuk yıllık süre içinde, kendimizi güvensiz hissettiğimiz, çocuksu bir hassasiyet gösterdiğimiz önyargılarımızdan, duygusal alışkanlıklardan sıyrılma imkanı sunacak. Belki bu dönemde, yaşayacağımız olaylarda kendi iç dünyamıza, hassasiyetlerimize saklanmak yerine, dürüst bir yüzleşmeye hazırlanmalıyız.

22 Temmuz 2009 Güneş Tutulmasının Burçlara Olan Etkisi Etkileri, güneş tutulması nedir, güneş tutulmasının burcuna etkileri, 22 Temmuz 2009 Güneş Tutulması, r. hakan kırkoğlu, milliyet astroloji danışmanı hakan kırkoğlu, hakan kırkoğlu yazıları, hakan kırkoğlu güneş tutulması hakkındaki makaleleri, 22 temmuz güneş tutulması yükselen koç burcunu nasıl etkileyecek, 22 temmuz güneş tutulmasının yükselen koç burcuna etkileri, 22 temmuz güneş tutulması yükselen boğa burcunu nasıl etkileyecek, 22 temmuz güneş tutulmasının yükselen boğa burcuna etkileri, 22 temmuz güneş tutulması yükselen ikizler burcunu nasıl etkileyecek, 22 temmuz güneş tutulmasının yükselen ikizler burcuna etkileri, 22 temmuz güneş tutulması yükselen yengeç burcunu nasıl etkileyecek, 22 temmuz güneş tutulmasının yükselen yengeç burcuna etkileri, 22 temmuz güneş tutulması yükselen aslan burcunu nasıl etkileyecek, 22 temmuz güneş tutulmasının yükselen aslan burcuna etkileri, 22 temmuz güneş tutulması yükselen başak burcunu nasıl etkileyecek, 22 temmuz güneş tutulmasının yükselen başak burcuna etkileri, 22 temmuz güneş tutulması yükselen terazi burcunu nasıl etkileyecek, 22 temmuz güneş tutulmasının yükselen terazi burcuna etkileri, 22 temmuz güneş tutulması yükselen akrep burcunu nasıl etkileyecek, 22 temmuz güneş tutulmasının yükselen akrep burcuna etkileri, 22 temmuz güneş tutulması yükselen yay burcunu nasıl etkileyecek, 22 temmuz güneş tutulmasının yükselen yay burcuna etkileri, 22 temmuz güneş tutulması yükselen oğlak burcunu nasıl etkileyecek, 22 temmuz güneş tutulmasının yükselen oğlak burcuna etkileri, 22 temmuz güneş tutulması yükselen kova burcunu nasıl etkileyecek, 22 temmuz güneş tutulmasının yükselen kova burcuna etkileri, 22 temmuz güneş tutulması yükselen balık burcunu nasıl etkileyecek, 22 temmuz güneş tutulmasının yükselen balık burcuna etkileri,

ASTROGÜNDEM: 22 Temmuz 2009 Güneş Tutulmasının Burçlara Olan Etkisi” hakkında 1 yorum

  1. Geri izleme: ASTROGÜNDEM: 22 Temmuz 2009 Güneş Tutulmasının Burçlara Olan Etkisi | GÜZEL KADINLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.