Ay Burçları Ay Kova Burcunda İken Doğanlar Ay Burcu Kova Ay Kovası Ay Kovada

Ay Burçları Ay Kova Burcunda İken Doğanlar Ay Burcu Kova Olanlar Ay Kovası Ay Kovada

Ay Kova burcunda iken doğan kişiler diğer hava elementi mensubu burçlarda olduğu gibi bağımsızlığına ve başına buyruk davranışlara meyilli kişilerdir. Terazi ve İkizler’den tek farkı; sabit nitelikte olmasıdır, bu onlardan daha azimli ve daha tuttuğunu koparan bir burç olmasını sağlayıcıdır. Ancak, Ay eğer sert açılar altındaysa; kuru inatçı,  kendi fikrinden başkasının fikrini önemsemeyen sabit fikirli, saygısız ve ukala bulunabilen birine dönüşebilir (Kova burcunun gölge yanları) ve bu nedenle iyi özelliklerini değerlendiremeyebilir ya da kötü yollardan kullanmaya çalışır.

Ay Kovalarının bireyselliklerini korumaya ve özgün olmaya ihtiyaçları vardır. “Farklı” ve “orjinal” olandan yanadırlar, gelenekselliği sevmezler ve çevresindeki insanlar da genelde böyle bulduğu kişilerdir. Arkadaşlığa inanılmaz önem verirler ve sosyal çevreleri oldukça geniştir. Ay burcu Başak olanlarda olduğu gibi karşılıksız yardımı ve insanlara faydalı olmayı çok severler. Ay burcu Terazi olanlar gibi dostane ve barışçıl, Ay burcu Akrep olanlar gibide inatçı ve azimlidirler.

Aşk konusunda bazı sıkıntılar yaşarlar, çünkü; aşka pek ayak uyduramaz ve hatta aşkta donuk kalabilir ikili ilişkilerde duygularını pekte iyi dillendiremez,, daha çok evrensel sevgiye ve arkadaşlığa dönük ilişkilere gönül verirler. Ama bu demek olmuyor ki evlenemezler. Elbette onlar da evlenir ancak aşık oldukları kişi entelektüellik, sosyal çevre ve zeka düzeyi bakımından onu zorlayabiliyor ise.. Bir de cinsel açıdan orjinal, sınırsız ve tabusuzluğuyla ilgisini canlı tutabilecek kadar farklıysa. Geleneksellik alt yapısında yoktur bu yüzden bir çok konuda öncelikli olarak tabusuz olmayı yeğleyecektir.

Ay burcu Kova olanların anneleri arkadaşları gibidir, anne sıcaklığından ziyade çocuklarını büyütürken onlara dost gibi bir sevgi vermişlerdir bu nedenle Ay Kovaları büyürken annesiz gibi büyürler (mecazi anlamda söylüyorum) Ay Kovalarının anneleri kendilerini erken yaşta bırakıp gidebilir veya küçük yaşta çocuktan ilgisini kesebilir (Ay sert açılar altında ise) Anlaşılacağı gibi Ay Kovasının annesi çok da anaç bir anne değildir, ancak entelektüel, çocuğunu her konuda geliştirmeye çalışan, sosyal ve zeki bir annedir.

Ay Kova burcunda iken doğan kişiler eğer doğum haritasındaki diğer etkenler de destekliyor ise; matematik, fizik, kimya, astroloji gibi alanlarda başarılı olma şansına sahiptir, iktisat, mühendislik ya da ekonomi de tam onlara göredir. Kova burcunun yönetici gezegeni Uranüs ve Satürn tipik Kovalara disiplinli bir üstün akıl ve zeka vaad etmiştir. Ancak elbette ki her Kova burcu (Güneş burcu Kova) ya da Ay Kovası bu çalışma disiplinine sahip olamayabilir ve bu tür Kovalar sahip olabileceği üstün meslekleri disiplinsizlikleri ve aşırı aykırı/muhalefetçi tavırları nedeniyle ıskalayabilir. 

Bilindiği gibi burçların bazı özellikleri vardır ve edinebilecekleri, yatkın oldukları meslekler.. Ancak her burç mensubu buna sahip olamayabilir.. Buna kader de diyebiliriz, kişisel seçimler ve çabalar da. Kova burcunu Uranüs ve Satürn yönetiyor diye her Kova burcunu “deha” ilan edemeyiz. Doğum haritası bir bütündür ve bu haritada tam 10 adet gezegen vardır.. 12 burç haritamızdaki 12 eve ve bu 10 gezegene dağılmıştır. vs. vs. detaylar.. Dolayısıyla her insan aynı zekaya, akla ve yeteneklere sahip değildir. Bunları neden mi anlatıyorum? Her Kova burcunu Einstein ilan edenleri gördüğümden. Bu tür genellemeler yapmak oldukça “hayalci ve subjektiftir”, bilimin ve ilimin doğasına aykırıdır. Ancak şu da bir gerçektir ki, kişiler farklı farklı olsa da, burcunun özelliklerini tam olarak ifade edemeseler de onlar bir burcun mensubudur ve o burcun tüm özellikleri onlarda mevcuttur, bütün iş; bulundukları burcun özelliklerini geliştirip gölge yanlarını (kötü yanlarını) sergilemeden değerlendirebilmektedir.

Not: Yazılarım kaynak ve yazı linki verilerek alıntılanabilir.

Suveay

Ay Burçları Ay Kova Burcunda İken Doğanlar Ay Burcu Kova Ay Kovası Ay Kovada” hakkında 1 yorum

  1. Geri izleme: Ay Burçları Ay Kova Burcunda İken Doğanlar Ay Burcu Kova Ay Kovası Ay Kovada | GÜZEL KADINLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.