Doğum Haritası Zodyak Güneş Burçlar Kuşağı Astroloji

Doğum (yıldız) haritası, doğum anında Dünyamız etrafındaki alanı haritalama yöntemidir. Doğum haritası, doğum anında çekilmiş kozmos resmidir, bir nevi kozmos portresidir. Her şeyin hareket halinde olduğunu biliriz.

Gezegenler Güneşin yörüngesinde farklı hızlarda yavaşça hareket ederler, bunun yanında Dünya da 24 saatlik süre içerisinde kendi etrafında bir dönüşünü tamamlar. Bir gün içerisinde Dünyanın dönüşü esnasında bizler de 360°’lik Zodyak’a (Burçlar Kuşağına) tabii oluruz. Doğum haritası da kozmik saati durduran ve zaman durmuşçasına evreni yakalayan bir diyagram ya da resimdir.

Doğum haritası sizin bireysel kozmik portreniz ya da kimliğinizdir. Kim olduğunuz ve ne olacağınız konusunda evrenin size söyledikleridir. Geleceğin tohumları her zaman şimdiki zamanda gizlidir, ama onları okuyabiliyor muyuz? Bu tamamen astroloji çalışması ile ilgilidir: yani zamanın burçlarının okunması ve bizler ile ilgili olarak bugün ve gelecek hakkında söylediklerinin dinlenmesi. Sizin kozmik portreniz herhangi bir zamanda hep hazırdır.

Doğumunuz esnasında Güneşin bulunduğu burç (örneğin; Koç, Boğa veya İkizler) profesyoneller tarafından aranılan faktörlerden sadece birisidir. Doğum günü ve yılınıza ilave olarak pek çok profesyonel doğum saatini ve yerini de kullanmaktadır. Doğum tarihi, yılı, saati ve yeri doğru zaman ve yerde hesaplamaların yapılması için gereklidir. Bu bilgilerin verilmesi ile bir astrolog doğum haritası denen haritayı (horoskop) hazırlayabilmektedir.

Doğum haritalarının her birinde Güneş, Ay ve gezegenlerin (Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve Pluto) kesin konumları bulunmaktadır. Bu gezegenler daha sonra doğum kartı denen dairesel diyagramlara yerleştirilmektedir. Bu kart, sizin doğum anınızda doğduğunuz yerden görünen gökyüzünün minyatür bir diyagramıdır.

Haritanın veya MC’nin (Başucunun) en üstünde tam üstteki Zodyak bölümüdür, haritanın veya IC’nin (Ayakucu) alt kısmı da ayağınızın altındaki ve Dünyanın diğer tarafındaki bölümdür. Kartın en sol tarafındaki yükselen veya yükselen burçtur – doğum anında ufukta beliren veya yükselen Zodyak bölümü. Karşısında, haritanın sağ tarafında alçalan bulunmaktadır. Bu Zodyak’ın yerleştiği yerdir. Bu dört nokta – yükselen (AC), alçalan (DC), başucu (MC) ve ayakucu (IC) – astrologlar için çok önemlidir. Bunlar çok hassas noktalardır.

Doğum Haritası Zodyak Güneş Burçlar Kuşağı Astroloji” hakkında 2 yorum

  1. Geri izleme: Doğum Haritası Zodyak Güneş Burçlar Kuşağı Astroloji | MEVSİMLER GİBİ YAŞARIM HAYATI

  2. Geri izleme: Doğum Haritası Zodyak Güneş Burçlar Kuşağı Astroloji | GÜZEL KADINLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.