Yıldız Haritası Nedir? Kısaca Yıldız (Doğum) Haritası

Yıldız Haritası Nedir? Kısaca Yıldız (Doğum) Haritası Horoskop Tanımı

Yıldız haritası, Doğum haritası ya da horoskop (saat işareti anlamına gelir) astrolojinin temel elemanlarının düzenlenmesidir. Dünyanın belli bir noktasından, belli bir zamanda Güneş, Ay ve gezegenlerin konumlarını işaretlediğimiz dairesel bir şemadır. Yani doğum haritası gerçekte doğum anındaki gök haritasıdır. Doğum tarihi ve saati olan her şey için bir doğum haritası çıkartılabilir. Bu bir insan, bir ülke, bir proje veya evlilik olabilir. Sitemizde size sunduğumuz bilgilerde doğuşa ait bireysel astroloji haritasına ağırlık verilmiştir.

Astroloji diğer dillere göre kolay bir dil gibi gözükebilir. On gezegen, oniki burç ve oniki ev vardır. Sadece 34 kelime! Ancak astrolojinin kalbi olan yorum aslında hiç de kolay değildir. Burçların, gezegenlerin ve evlerin mesajlarını bir arada dokuma, birbirlerine nasıl tat kattıklarını görme, birini ön plana alma, birinin değerini indirgeme, bunlar gerçekte büyük ustalık ister.

Astrolojik alfabeyi oluşturan aşağıdaki beş unsur kozmik psikolojiyi etkilemektedir ve astroloji adı verilen enerji dilinde sonuç veren kombinasyonların sanatıdır. Her biri ayrı amaca hizmet edip, ayrı soruları cevaplar. Tanımların anlamlarını gerçekten kavrayabildiğinizde astrolojinin tümünü anlamaya başlayabilirsiniz.

Bu faktörler şu şekilde birleştirilmektedir: Deneyimin belirli bir boyutu (belirli bir gezegen ile belirtilmektedir) bireyin doğum haritasında herhangi bir değişme olmadan burcun işareti ile renklenmektedir. Bu kombinasyon sonucunda kişisel ifade ve önemli ihtiyaçlar dile getirilmektedir. Gezegenin ev konumu ile gösterilen deneyim alanındaki boyut ile kişi yüz yüze gelecektir. Ve her ne kadar belirli bir gezegen-burç kombinasyonu olan birinde ortaya çıkan deneyimin boyutunu ifade etme veya yerine getirme söz konusu olsa da o gezegen ile ilgili görünümler kişinin ne kadar kolay ve uyumlu şekilde kendini ifade edeceğini ve ihtiyaçlarını karşılayacağını açığa çıkaracaktır..

Yıldız Haritası Nedir? Kısaca Yıldız (Doğum) Haritası” hakkında 2 yorum

  1. Geri izleme: Yıldız Haritası Nedir? Kısaca Yıldız (Doğum) Haritası | GÜZEL KADINLAR

  2. Geri izleme: Yıldız Haritası Nedir? Kısaca Yıldız (Doğum) Haritası | MEVSİMLER GİBİ YAŞARIM HAYATI

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.