Çiğdem & Ufuk Ücretsiz Sinastri Haritası Analizi Yorumum

Çiğdem bana Haziran ayında mail atan ve ücretsiz sinastri haritası yorumu isteyen bir okuyucum. Ancak vakit ayırıp da analizini yapabildim bugün. Sinastri araştırma kriterlerime uyan diğer arkadaşlara da sırasıyla analiz yapmaya devam edeceğim. Ancak liste çok kabarık bu nedenle yeni “ücretsiz” sinastri analizi isteklerinizi ne yazık ki kayıt edemeyeceğim. Bir süre sonra tekrar kayıt almaya başlayacağım, sitemi takip ederseniz siz de ücretsiz sinastri analizi için o zaman kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Ücretli sinastri analizlerim ise her zaman devam edecek, eşi ya da sevgilisiyle arasındaki uyumun analizini yaptırmak isteyenler burdan bana ulaşabilir.

Çiğdem 7.5 senedir beraber olduğu eşi ile 1 yıldır evli ve evlendiğinden beri eskisi gibi olmadıklarını, sürekli kavga ettiklerini ve bu durumdan muzdarip olduğunu yazmış.

Sevgili Çiğdem Koç burcusun, Ay burcun Balık ve yükselen burcun Boğa, eşin ise; Kova burcu (ayrıca Güneş’i Mars ile kavuşumda), Ay burcu Yay (ayrıca Ay’ı, Venüs ile kavuşumda) ve yükselen burcu Koç. İlk bakışta eşinin senden 1-0 önde olduğunu görüyoruz, hangi anlamda önde? tabiki ataklık ve dışa dönüklük, sosyallik anlamında. Bir Kova burcu mensubu ve Venüs Yay, Mars Kova kişisi olarak; eşin oldukça arkadaş canlısı ve yeni arkadaşlar edinmeyi seven, zaman zaman çapkınlık yapmaya meyilli biri. Evlilik ve ikili ilişkiler evinizdeki Uranüs gezegeni ikinizin de ortak noktalarınızın çok olduğunu ve evlilikte aşırı özgürlükçü olmaktan yana olduğunuzu, bağımsızlığı sevdiğinizi gösteriyor. Bu zaman zaman, evlilik kurumuna gereken sorumluluğu ve saygıyı göstermediğinizi de anlatabilir. Eşin biraz daha fazla bağımsızlığı sever (Güneş-Mars kavuşumu Kova burcunda Jüpiter ile zıt açıda) Ve bu durum seni yıpratacak düzeyde olabilir. Çünkü Güneş-Pluto kavuşumun zıt açın, ne kadar kıskanç ve sahiplenici biri olduğunu gösteriyor. Sen eşine göre çok daha verici, sahiplenici ve fedakar davranırsın  (Ay burcun Balık, Güneş 12.evde) Bu ihtiyaçlarını arka plana atmana neden olmuyordur umarım?? Çünkü böyle bir durum, ancak içten içe psikolojik birikimlere ve öfkeye yol açacak, aranızdaki sevgi bağını zedeleyecektir. Duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını arka plana atmamalı, gerekirse eşinin anlayacağı bir dilde konuşmalısın.

Haritalar arası açılarınıza baktığımda önemli sürtüşmeler, stress yaratacak açılar görmekteyim. Örneğin Güneşler ve Aylar arası bir kare açı sürtüşmesi.. Bu açı ilişkinin cicim aylarında inanılmaz çekim sağlayabilir, ancak iş evliliğe ve uzun süreli bir ilişkiye geldiğinde oldukça anlaşmazlık ve huzursuzluk verebilir. Çünkü Güneş ve Ay sizin özünüzdür ve kare açı demekte tam bir “çatışma” demektir. Alışkanlıklarınız ve huylarınızda bariz bir çatışma görüyorsan, en çok bu açılardan dolayıdır. Güneş-Pluto ve Ay-Satürn zıt açılarının etkilerine gelince. Uzun süreli bir ilişki sağlaması açısından olumlu etkileri olsa da, sizi zaman zaman oldukça zorlayabilecek olan bu kritik açılar, kopukluk ve eksiklik hissiyatına sebep olabilecektir ne yazık ki. Yani muhtemelen “bir ömür”  bu beraberlik sizi “tam olarak” tatmin edemeyecektir. Ya gittikçe sağlamlaşan ve birbirine kenetlenen ya da gittikçe birbirini rakip gören ve birbirinden soğuyan bir çift olacaksınızdır. Her şey bu kadar basit olmamalı?? Lütfen “çaba gösterin”, birbirinizi anlamaya çalışın, birbirinizi olduğunuz gibi kabullenin ve ihtiyaçlarınızı karşılıklı olarak gözetin. Bir tek sizin eşinizin ihtiyaçlarını karşılaması demek, çaba göstermek demek değildir bunu aklınızdan çıkarmayın. Onun da sizin ihtiyaçlarınızı görmesine olanak sağlayın. Ay’larınız, senin Venüs’ün ve eşinin Satürn’ü ile meydana gelen “Büyük Haç açı kalıbı” da zorlayıcı ilişkinizi anlamama yardımcı oluyor. (Büyük haç, astrolojide gerilim ve şiddetin habercisi olan bir açı kalıbı demiş boyutpedia’da.) Bir kaç olumsuz açı daha var.  Son birine daha değinecek olursam.. Senin natal haritanda (yani doğum anı haritandaki) Güneş-Pluto zıt açın, eşinin Merkür’ü ile kare açı yaparak “T kare açısı” oluşturuyor. Kısaca açıklayacak olursam; fikirsel ve düşünsel anlamda bazı uyuşmazlıklardan kaynaklanan geçimsizlik ve tartışmaları, konuşmaları gösteriyor.

Bu kadar olumsuz açı yeter di mi? 🙂 Biraz da olumlulara geçelim, güzel konuşalım, güzel düşünelim ki; güzel olsun..

Venüs’ünün eşinin Güneş-Mars kavuşumuna olumlu açı yapması güzel. Bu aranızda uyumu yükseltecek güzel bir açıdır, denge unsurudur. Romantik bir görünümdür. Eşinin Venüs-Ay kavuşumunun senin Güneş’ine olumlu açı yapması ise daha güzel. Bu aranızdaki sürtüşmelere rağmen birbirinizi sevdiğinizi ve hep bir şekilde seveceğinizi, unutmayacağınızı gösteriyor. Bu saydığım haritalar arası açılar; eşler arasında romantizm ve sevgi oku fırlatan açılardır.

Eşinin Ay-Venüs kavuşumu ve Neptün’ü 8.evinde, senin de Mars-Jüpiter kavuşumun eşinin 5.evinde konumlanmış.. Bu konumlanmalar, büyük bir cinsel çekim ve vazgeçilmez olmasını sağlar, özellikle senin için, ancak; kolaylıkla rekabet yaratabilecek ve içerdiği tutku nedeniyle ya hep ya hiç demene neden olabilecek bir yerleşim olduğunun altını çizmek istiyorum.

İlişkiniz tutku ve aşk içeriyor, ancak; çizgiyi geçtiğiniz an birbirinizi öldürecek kadar nefretle dolup taşabilirsiniz. Bu nüansı umarım aşmazsınız.

Sevgilerimle.

Suveay

Çiğdem & Ufuk Ücretsiz Sinastri Haritası Analizi Yorumum” hakkında 5 yorum

  1. Esra Şahin

    Lütfen benimkini de yorumlayın. Kadın 14 NİSAN 1995 GECE 23.00 GAZİANTEP ERKEK 02 MAYIS 1995 02.00

    Cevapla
  2. Geri izleme: Bedava ilişki (sinastri) analizi | Mevsimler Gibi Blog

  3. Geri izleme: Çiğdem & Ufuk Ücretsiz Sinastri Haritası Analizi Yorumum | MEVSİMLER GİBİ YAŞARIM HAYATI

  4. Geri izleme: Çiğdem & Ufuk Ücretsiz Sinastri Haritası Analizi Yorumum | GÜZEL KADINLAR

  5. Geri izleme: Çiğdem & Ufuk Ücretsiz Sinastri Haritası Analizi Yorumum | MEVSİMLER GİBİ YAŞARIM HAYATI

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.