Bayan S. Ö. İçin Yıldız Haritası Analizi Horoskop Yorumu

Bayan S. Ö. İçin Doğum Yıldız Haritası Yıldızname Analizi Horoskop Yorumu

05.02.978 “ikindiye doğru” doğmuş (anlaşılacağı üzre kişinin doğum saati tam olarak belli değil) İskenderun-Hatay doğumlu bir yakınım kendisi.

Doğum saati net olmadığı için bir çok yorumu yanlış olabilir diyerek yazmıyorum doğum saati doğum haritasında çok çok önemlidir gezegenlerin ev yerleşimi konusunda (yükselen burcu yani astroloji haritasının 1.evini tespit etmede) doğum saatinden faydalanılır. Ben 5 Şubat 1978 ve ikindiye doğru dendiğinden 14:00 olarak alıyorum doğum saatini. Gezegen burç yerleimlerine ve açılarına bakarak bikaç yorum yapmaya çalışayım şimdi.

Güneş burcu: Kova

Ay burcu: Oğlak, bunlar kesin.

Yükselen burç ise belli değil büyük olasılıkla yükselen İkizler ancak Yengeç ya da Aslan olma ihtimali de söz konusu. Doğum saati dediğim gibi yükselen burç belirlemekte çok önemlidir o kesin olmayınca tahmini saatler üzerinde yoğunlaşarak yorum yapılır. Ben şuan yükselen burç ve ev çizgilerini görmezlikten gelerek dediğim gibi sadece gezegen açılarını ve gezegenlerin burç yerleşimlerini dikkate alarak yorum yapacağım.

Venüs dikkatimi çekti Kova burcunda konumlanmış Güneş ile kavuşumda, Jüpiter, Neptün ve Pluto’dan olumlu açılar altında. Kötü diyebileceğim açısı Uranüs ile olan karesi bu kişiye başlangıcı ve sonu belli olmayan karmaşık ilişkiler meyli verir ki kişi sık sık yeni bir ilişkiye başlar ancak devamını zor getirir (getiremez) Venüs’ün Kova burcunda olduğunu da sayarsak bu kişi özgürlüğüne ve bağımsızlığına fazlaca düşkün ve geleneklere fazlaca asi olabilen bir yapıya sahip (özellikle Venüs’ün yönetici Uranüs’ten kare açı alması bu yönünü daha fazla vurguluyor) Venüs’ün aldığı olumlu açılar ve Güneş’in ışığıyla desteklenmesi ise sanat ve teknolojiye yatkınlık vermekte kişiye. Venüs Güneş ile 6 dereceden az bir orb ile kavuşumda olduğundan kişinin haritasında Venüs; yanık tabir ettiğimiz şekle bürünmüş. Bu Venüs’e dair bir takım olumlu yönleri olumsuza çevirebilir mesela kişi fazlaca maymun iştahlı ve tembelliğe meyilli, karşı cinsi kullanabilen bir yapıda olabilir bu durumda. Bu örnekler Venüs’ün özellikleri düşünülerek çoğaltılabilir. Güneş-Venüs kavuşumu ve bu kavuşumun Kova burcunda olması artı Jüpiter, Neptün ve Pluto gibi çoğaltan, zenginleştiren ve dişilik veren gezegenlerden olumlu açı alması kişiye güzellik verecektir. Ancak kişi aşırı kilo almamaya dikkat etmelidir çünkü Venüs’ü daha önce de söylediğimiz gibi bir takım zorlu etkiler altında bulunarak Güneş’i ile kavuşmuş üstelik genişleme ve aşırı rehavet verebilecek, zaman zaman iyimserlikten kaynaklanan tembellik ve aşırı yemekle de özdeşleştirilebilen Jüpiter gezegeninden açı alıyor. Kiloya, aşırı iyimserlikten kaynaklanan tedbirsizliklere ve tembelliğe dikkat diyorum. Güzelliğine, modaya ve tasarıma meraklıdır ve üretici (tasarlayıcı) stil sahibi bir zevke sahiptir. Sanat, iletişim, blimsel konular (mesela tıp, sağlık alanları gibi) ve ticarete dair bir takım başarıları olabilir. Kafası çalışan, zeki ve hesapçı biridir. Bu hesapçılığı bazen insanlar tarafından hoş görülmeyebilir, insanlar kandırıldıklarını ve kullanıldıklarını düşünür çünkü. Bu nedenle (özellikle duygusal ilişkilerinde) sorunlar yaşar.

Satürn’ü Aslan’da olduğundan kişi otoriter konumda olanlarla anlaşmakta güçlük çekebilir, ünlenmek için patron olmak için muazzam bir enerji taşır içinde. Ancak bunun için ciddi ve disiplinli bir şekilde çalışmalıdır zira bu amacına ancak zorluklarla ulaşabilecektir. “Birazcık” sabit fikirli olduğu söylenebilir bu inatçı hali ilikilerinde sorunlara sebep olacaktır, başkalarının fikirlerine de kendi fikirlerine önem vermeyi öğrendiğinde büyük ilerleme kaydedebilecektir. Aşırı azimli yapısı onu, bir hedefi olduğunda kimseyi tanımayan birine dönüştürebilir. Sefaletten, fakirlikten, geri planda kalmaktan ve asil görünememekten içten içe çok korkar. Babasıyla ilişkileri çoğunlukla soğuk olmuştur ya da babasız büyümüştür. Baba figürü hayatında çok da önemli olmamıştır. Ya da babasızlık, yeterli baba sevgisi görememesi içinde hep bir ukde olarak kalacaktır.

Oğlak’taki Ay’ın kare yapan Pluto kişiye gizemli olma dürtüsü ve inatçılık verecektir. Kişi ihtiraslı bir şekilde maddeye (paraya, eve, yüksek mevkilere vs.) ulaşmayı hep çabalayacaktır. Bu alanda biraz gaddar olma meyli de ne yazık ki bulunmaktadır. Bunun yanında kişi nefretini ve sevgisini fazla gösteremeyen bir yanı sergileyecektir. Kendine yapılan kötülüğü yıllarca unutamayacak (fil hafızalı) ve yeri gelince misilleme yapacak kinci bir yapısı vardır. Bu kin ve düşmanlık ona zarar getirebilir, rahatlamaya ve daha toleranslı (affedici olmaya) çalışmalıdır. Duygu dünyası ve bilinçaltı sürekli kendini yeniler, değişimi seven ve yıllar geçtikçe yeni fikirleri benimseyen eskiyle yetinemeyen biridir.

Merkür’ünün de Güneş ve Venüs gibi Kova burcunda olması zeki ve şakacı ancak mesafeli biri olduğunu gösteriyor. Okumasa dahi kendi kendini geliştirir ve entelektüel olarak gelişmekten büyük haz duyar. En samimi arkadaşlarıyla dahi mesafeyi korumayı seven zaman zaman soğuk görünen bir profil çizer ve kendi gibi zeki ve her konuda bilgi sahibi olmaya çalışmayan kişilere aptal gözüyle bakar. Çalışan ve üreten bir kafası ve zekası vardır, yeni şeyler keşfedip bulabilir ilginç ve enteresan fikirler geliştirebilir, özgürlüğü ve orijinal kişileri sever. Zaman zaman ukala tavırlar sergilediğinden bazı kişiler onları ulaşılamaz ve şımarık bulabilir. Merkür’ün doğrucu ve tarafsız Kova burcunda olması bir de Mars ile çatışmalı bir açı geliştirince ortaya lafını esirgemeyen, oldukça kırıcı olabilecek kadar tartışmacı ve öfkeli, kavgacı ancak dobra bir kişi çıkartıyor. Kişinin kolay öfkelenen ve kavga esnasında çok kırıcı konuşabilen biri olması muhtemel.

Mars’ının Yengeç burcunda olması pasif saldırgan biri olmasını da kolaylaştırıyor yani dişini geçiremeyeceği kişilere diş biler ancak onları ezemeyeceğini düşündüğünden öfkesi içinde patlar gibi bir durum söz konusu olabilir çoğu zaman. Ve bu kişiye ruhsal anlamda sıkıntı ve pasif öfkeli bir yapı verecektir. Oldukça neşeli ve şakacı bir profil çizse de aslında onun bir yanı çok duygusal ve yumuşaktır. Ancak bunu herkes göremeyecektir. (Mars retro) Neptün açılarına ve Mars’ın retroluğuna baktığımda karşı cinsten çabuk etkilenme ve kandırılma riskinin olduğunu öngörebilirim. İlişkiler; kişinin kafasında kurguladığı şekilde başlar ancak kafasında kurguladığının bir hayal olduğunu görmesi ile biter. Kişinin karşı cinsi ile sağlıklı bir ilişki geliştirmesi çok zordur. Yeni bir atılım yapacağında eskiyi unutması zor olduğundan bir ileri iki geri hareket edebilir. Atak olmasına ataktır, ancak; bir takım takıntı ve huzursuzlukları ile eskiye ait değer verdiklerini (kendisine zarar vermiş olsalar bile) unutamaması yeniye tam anlamıyla konsantre olmasını güç kılar. Çok zeki ve uyanık biri olmasına rağmen karşı cins ile yıldızı bir türlü barışmaz. Kendini yaralamış aşk ilişkileri olmuş olabilir. Dıştan katı ve otoriter görünse bile aslında bir erkekten öncelikle samimi ve içten bir sevgi ve güven bekleyecektir. Çünkü o her ne kadar yansıt(a)masa da duygusal ve içten biridir. Duygusallığı ve içtenliği bulamadığı kişiyle beraber olması cidden çok zordur. Üzüldüğünde ve kızdığında (ortalığı dağıttıktan sonra) içe dönmesi ve yalnızlığı seçmesi kuvvetle muhtemeldir. Sustuğunda ve küstüğünde onu eski neşeli haline geri getirmek oldukça zaman alır. Ay burcunun Oğlak, Mars’ının da Yengeç olması kendine olan güveninin zaman zaman yine kendi telkinleri “yapamayacağım, yeterli değilim” düşünceleri yüzünden sarsılabilir. Kendine daha fazla güvenirse ve biraz da daha diplomatik ve uyumlu bir karakter geliştirebilirse bir çok hedefine rahatlıkla ulaşabilecektir. Mutlu olmak için evinde de aşk ilişkilerinde de biraz daha “uyumlu ve anlayışlı” olması gerekmektedir. Aksi halde karamsarlığı yakasını bırakmayacak ve elindeki muhteşem yeteneklerin boşa gitmesine sebep olacaktır. Ayrıca baskıcı ve despot tavırlar, çıkarcı ve duyarsız ilişkiler seni de çevreni de mutlu etmeyecektir.

NOT: Birkaç yıldır karşı cins ilişkilerinde daha disiplinli olmaya başlamış olabilirsin özellikle bu yıl (ve ilerleyen 1-2 yıl içerisinde) evlilik gibi konularda daha ciddi düşünmeye başlayacağın kişiler karşına çıkabilir. Aşktan yana bu yıl şans seninle karşına bir çok kişi çıkabilir ancak içlerinden sadece birini seçmen gerektiğini unutmamalısın 🙂 Bu yıl ayrıca para konusunda da bir takım şanslar yüzünü güldürebilir.

Siz de 35 tl.sına kişisel doğum (yıldız) haritası yorumunuzu yaptırmak isterseniz benimle iletişime geçmeniz yeterlidir. İLETİŞİM İÇİN TIKLAYINIZ.

Bayan S. Ö. İçin Yıldız Haritası Analizi Horoskop Yorumu” hakkında 2 yorum

  1. Geri izleme: Bayan S. Ö. İçin Yıldız Haritası Analizi Horoskop Yorumu | GÜZEL KADINLARIN SİTESİ

  2. Geri izleme: Bayan S. Ö. İçin Yıldız Haritası Analizi Horoskop Yorumu | MEVSİMLER GİBİ YAŞARIM HAYATI

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.