Boşanma Arefesindeki Bir Bayan İçin Sinastri Analizi Raporum

Sevgili B. hn. anlattıklarınızı okuyunca ne kadar zor bir karar aşamasında olduğunuzu anlayabiliyorum. Eşinizle aranızda ne ya da neler geçti bunları haritalara bakarak bilmem mümkün değil, ancak eşiniz ve sizin doğum haritalarınızı karşılaştırdığımda neden ayrılmak istediğinizi az çok anlayabiliyorum.

Öncelikle sizin haritanızı inceledim. Haritanızda çok fazla malefik yani zararlı açınız var. Özellikle aşk ve yakın ilişkileriniz konusunda skandallara imza atabilecek düzeyde hayal kırıklığı yaratacak bazı olaylar yaşamış ya da yaşayacak olabileceğinizi belirtmek isterim. Mesela eşiniz sizi aldatmış olabilir veya eşinizden dolayı hayal kırıklığı yaşayarak başlattığınız ilişkiler sosyal ve ailevi konumuzu fazlaca olumsuz etkileyecek derecede hayatınızı etkileyebilir de diyebilirim. Zeki ve kurnaz biri olmanıza rağmen çok çabuk kandırılabilen, manipüle eden ve edilebilen disiplinsiz bir yapınız var. Aslında görünüş olarak fazlasıyla despot ve kuralcısınız ancak disiplin konusunda zorlanıyorsunuz. İrade hâkimiyetiniz çok zayıf (Satürn ve 10.evinizdeki Mars’ınız sevmedikleri yani sağlıklı çalışamayacakları, doğalarına ters düşen burçlardalar, ayrıca; 5.evinizdeki Neptün, 10.ve 11.evlerdeki 3 gezegeninize zıt açı yapmış) Bu da sağlıklı ilişkiler yaşamanızı ne yazık ki zorlaştırıyor.

Ruhsal anlamda sıkıntılı birisiniz, çok çabuk alınıp darılan.. Kalp acınızla ani olarak dürtüsel kararlar alıp sonra pişman olabileceğiniz için önemli bir karar alırken iki hatta üç kez düşünmelisiniz. Aslında siz genel anlamda çok hayalperest ve idealist biri olduğunuzdan ne istediğinizi tam olarak kendiniz bile bilemeyebilirsiniz. O nedenle bir daldan diğerine atlamanız ne ilk ne de son olacaktır. Flörtöz, dışa dönük, zeki ve cazibeli biri olmanız aşk konusundaki bu hareketliliğinizi kolaylaştıracaktır. Sosyal statü ya da toplumsal başarı elde edebilmek için kendinizi hesapsızca öne sürmeniz, cinselliğinizi ve fiziğinizi kullanarak bir şeyler başarmaya çalışmanız olası. Bu şeyler iş ortamı, sanatsal ya da modasal alanlarda olabileceği gibi aşk hayatınızla da yakından alakalı olabilir.

Eşinizle aranızdaki uyuma baktığımda çok zorlu açılar görmekteyim. Siz eşinize göre daha baskınsınız. İletişim bakımından az çok anlaşabiliyor olmalısınız ancak tutku ve romantizm eksikliği var sinastri haritanızda. Bu da evliliği baltalayan açık olmuş kanaatimce. Eşinizle sık sık tartışmanız, ona karşı bazen belki haksız yere bağırmanız, kavga etmeniz mümkün. Eşinizin evi çekip çeviremediğini, çocuğunuzla yeterince ilgilenmediğini, bütün sorumluluğu üzerinize yıktığını ve çok soğuk olduğunu vs. düşünüyor olabilirsiniz. O da aynı şeyleri sizin için düşünüyor olabilir. Eşiniz de siz de birbiriniz üzerinde hakimiyet kurmaya ve kısıtlamaya çok açıksınız. Birbirinizin özgürlüğünü ve egosunu alt edip, bastırmaya ya da birbirinizi fazlaca değiştirmeye çalışırsınız ancak bu imkansızdır.

Bir iş ortamında ya da iş ortaklığınız vasıtasıyla mı tanıştınız bilmiyorum ama eşinizle iş konusunda bazı ortak fikirleriniz ve ortak faaliyetleriniz mevcut olabilir. Bazı hedefleriniz – idealleriniz – hobileriniz ortak bir şekilde çalışmaya-anlaşmaya yönlendirebilir sizi. Birbirinizi zamanında (belki hala) iş konusunda desteklemiş ve belkide yükselme sağlamışsınızdır. İlişkinizde aşktan çok arkadaşlık ve bir iş ortaklığı havası hakimdir. Ortak bir sosyal çevreniz olabilir. Eşiniz sayesinde yeni kişilerle tanışmış çevrenizi genişletmiş olabilirsiniz. Birlikte toplantılara, parti ya da davetlere katılmayı, evde vakit geçirmeyi seversiniz. Ne olursa olsun birbirinize karşı paylaşımcı ve cömert davranıyorsunuzdur. Ve birbirinize bugüne dek bir sürü yeni şey öğretmiş, yeni bakış açıları geliştirmenizi sağlamışsınızdır.

B. hn. açıkçası eşinizle aranızda çokta kaliteli bir aşk ilişkisi yok, zaten büyük olasılıkla siz aniden tanışıp evlenmiş bir çiftsiniz ve ilk heyecanın etkisinde kalarak böyle bir karar almışsınız diye düşünüyorum. İlk başlarda etkileyici bir çekim olduğunu düşünüyorduysanız bu çok normal, anlaşabileceğiniz çok fazla aşk açısı olmamasına rağmen bu kadar sürebilmiş bir evlilik olması da normal çünkü Satürn açılarınız var aranızda ve Satürn açıları ömürlük bir ilişki sunar bizlere. Sizin Satürn açılarınız sert açılar (kare gibi..) bu nedenle sürtüşmeler ve kavgalar, git gide soğumalar olması çok normal. Dolayısıyla bu ilişkinin ömrü sizin birbirinizin egolarına ne kadar saygı duyup, birbirinizin gururunu ve isteklerini ne kadar tatmin edebileceğiyle doğru orantılı. Eğer birbirinize ve isteklerinize karşı saygılı ve bağırıp çağırmadan konuşabilen iki medeni insan olursanız bu evlilik daha uzun yıllar sürebilir benim kanaatime göre. Ancak ikinizin haritalarını çakıştırdığımda ortaya çıkan sinastri haritasında çok ama çok hassas bazı noktalar görmekteyim, bu noktaların en önemlisi “heyecan” arayan bir taraf var ve bu yüzden sorunlar yaşanıyor. Bu tarafın hangi taraf olduğunu en iyi siz bilirsiniz.

Eğer bu evliliğe gerçekten bir şans vermek istiyorsanız; hatalarınızı medenice konuşup çözmeye çalışın, ancak; ilişkide tutku, romantizm ve aşk olmadan yaşayamayacağım artık diyorsanız siz kararınızı çoktan vermişsiniz, ayrılık kararınızı eşinizle uygun bir dille konuşun. Yalnız bu kararın sosyal statü ve aile ilişkilerinizi oldukça sarsacağını sakın unutmayınız, bu nedenle aşamaların medenice ve soğuk kanlı bir şekilde ilerlemesine gayret ediniz. Aksi halde tahmin etmediğiniz kadar hasarlı bir süreç olacaktır hem siz hem de aileniz için. Maddi kaynaklarınız açısından bazı kısıtlamalara gitmeniz ve bir plan yapmanız da yerinde olacaktır. 2010 yılında bir çevre değişikliği mümkün ve birikiminiz olmazsa bu yeni çevrede çok zorlanabilirsiniz. 2010 yılında yolculuklar, akraba ilişkileri ve eğitim konuları ön planda olabilir sizin için. Bunları olumlu olarak kullanmanız ne kadar uyumlu ve uzlaşmacı olduğunuzla doğru orantılı olacak. Bu arada eğer boşanmanın hangi tarihte olması gerektiğini düşünüyorsanız 2010 yılında Jüpiter’in Balık burcuna gireceği dönemi (Haziran ve Eylül ayları arası hariç) beklemelisiniz. Bu sayede mahkeme konularında şanslı olan taraf siz olacaksınız ve istediğinizi elde edebileceksiniz. Jüpiter 19 Ocak’ta Balık burcuna girmiş olacak ve size bu konularda şans getirmeye başlayacak. Ancak yine de hani derler ya eşeğinizi sağlam kazığa bağlamayı ihmal etmeden davranmalısınız. Nasılsa şansım yaver gider diyerek değil de ölçüp biçerek ve şans dileyerek bu dönemi atlatmaya bakın.

Yalnız haritanızla alakalı hatırlatmam gereken çok çok ciddi bir nokta var.

Siz şuan haritanızın 7.evinde Neptün transiti yaşıyorsunuz (evlilik evinizde…) Alacağınız boşanma kararı ve boşanma sonrası (birkaç sene içerisinde) kendinizi iyi hissedeceğinizi hiç sanmıyorum. Bir şeyleri yoluna koymaya çalışıyor olabilirsiniz ama birkaç sene bu tür konularda vereceğiniz kararların (aşk konularındaki kararlar) inanılmaz yanlış ve hatalı kararlar olduğunu, aşık olduğunuzu “sandığınız” kişinin aslında sadece hayran olduğunuz ve aslında size hiçte uygun olmayan biri olduğunu görebilirsiniz.. Bu dönemde karşınıza çıkan avukatlar ve arkadaşlar da aldatıcı ve yanıltıcı olabilir. Biliyorum hayatınızı değiştirmek ve bir şeylere yeni baştan başlamak istiyorsunuz (8.evinizde Uranüs transiti yaşıyorsunuz ve Uranüs Jüpiter’inize kare yapıyor..) İsyankar tavırlarınızla hoyratça esiyor ve esmek istiyorsunuz. Ancak dediğim gibi, Neptün 7. yani evlilik evinizde ve şu sıra boşanma dahil hayati kararları almanız sonrasında çok pişman olmanıza neden olabilir. Aklınız çok karışık ve ne yaptığınızı bilmiyor gibisiniz, bilinciniz bulanık. Bu dediklerimi birkaç yıl sonra geriye dönüp baktığınızda çok daha iyi anlayacaksınız. Ben size boşanmayın demiyorum, ancak; birkaç sene daha bekleyin diyorum. En azından Neptün 7.evinizden çıkana kadar. Neptün 7.evinizden ne zaman mı çıkacak? Ne yazık ki bu uzun bir süreç. Aklınızı netleştirip, evliliğiniz-yuvanız ve eşiniz hakkındaki net kararı vermek için en erken 2015 en sağlıklı da 2017 yılına kadar beklemelisiniz. Aksi halde daha sonra “neden yaptım” ya da “kimlere kanmışım ben” gibi şeyler söyleyebilirsiniz kendinize.

Sevgilerimle..

Eğer siz de eşiniz ya da sevgiliniz (çocuğunuz, arkadaşınız, patronunuz vs. ile) aranızdaki kadersel uyumu merak ediyorsanız ve bazı çıkmaz sokaklara takıldıysanız sorularınıza cevap bulabilmek adına sinastri analizi siparişi verebilirsiniz. Sinastri analizi raporum hakkında detaylı bilgiyi BU SAYFADAN alabilirsiniz.

Boşanma Arefesindeki Bir Bayan İçin Sinastri Analizi Raporum” hakkında 2 yorum

  1. Geri izleme: Boşanma Arefesindeki Bir Bayan İçin Sinastri Analizi Raporum | GÜZEL KADINLARIN SİTESİ

  2. Geri izleme: Boşanma Arefesindeki Bir Bayan İçin Sinastri Analizi Raporum | MEVSİMLER GİBİ YAŞARIM HAYATI

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.