Mars Geri Gitmeye Başlıyor (Mars Retrosu)

Savaş, çatışma, cinsellik, hırs ve cesaret gezegeni Mars ateşli yolculuğuna birazcık ara vermek üzere 21 Aralık 2009 Pazar günü Aslan burcunda geri gitmeye başlayacak ve 3 ay gibi uzun bir süre bu durumda kalacak. Mars gerilemesinin gölgeli günler dediğimiz etkisinin başladığı şu günlerde, önlem almak ve tedbirli olmak için bu yazıyı yazma ihtiyacı hissettim.

Mars retrosunun yaşandığı dönemlerde (özellikle Mars’ın geri gittiği burç ile Koç-Akrep burçları Mars retrosundan daha fazla nasiplenir) genellikle fiziksel açıdan güçsüz ve tembel hissedebilir, yeni bir şeyleri başlatmakta, girişim yapmakta oldukça zorlanabiliriz, ki Mars retrosunda özellikle çatışma ve rekabet anlamındaki girişimlerimiz başarısız bir hal alabilir. Bu nedenle Mars’ın temsil ettiği alanlarda girişim ve yenilik yapmaktan Mars retrosu döneminde kaçınmamız yerinde bir davranış olacaktır.

Mars retrosunda sağlığımıza biraz daha özen göstermeli, depresyona girmekten; dinlenerek ve kendimizi rahatlatmaya çalışarak kaçınmalı, spor yaparken kesinlikle maksimum düzeyde dikkatli olmalı, ameliyat olmaktan kaçınmalı, uyumsuz-saldırgan davranışlarla birilerine sataşmaktan, partnerimizi aldatmaktan (her zamankinden daha da fazla dikkat etmek anlamında söylüyorum) uzak durmalıyız. Çünkü bu dönemde bu tür hareketler aklımıza hayalimize bile gelmeyecek haller doğurabilir bizlere olumsuz anlamda.

Mars retrolarının daha evrensel ve daha bütünsel olabileceğimiz enerjimizi ruhsal-dinsel alanlara kanalize edebileceğimiz harika dönemler olduğunun da altını çizmek istiyorum. Bu dönemde sabırlı olmak ve egolarımızdan-hayvani duygularımızdan sıyrılıp, daha toleranslı-hoşgörülü davranmak; bizlere hiç ummadığımız oranda manevi lezzetler tattırabilecektir. Bunun yanında, daha önce başlattığımız hatalı ya da eksik-yarım kalan bazı girişim ve ilişkilerin tekrar gündeme geleceği günlere de gebedir.

Mars Aslan burcunda gerileyeceği için Güneşi, Ay’ı ve/veya yükselen burcu Aslan, Boğa, Akrep ve Kova olanlar (sabit burçlar) ve Mars’ın yönettiği Koç burcu (güneş koç, ay koç ve/veya yükselen koçlar) başta olmak üzere haritasında Aslan burcunda gezegeni ve önemli bir ev çizgisi olan kişiler fazlasıyla nasiplenecektir. Bu dönemde en çok onların içgüdüsel değil mantığıyla hareket eden, sabırlı kişiler olmaları gerekmektedir.

Not: Mars gerilemesi (mars retrosu) her 2,5 yılda bir gerçekleşir ve yaklaşık 3 ay sürer.

Mars Geri Gitmeye Başlıyor (Mars Retrosu)” hakkında 2 yorum

  1. Geri izleme: 21 Aralık 2009 Pazar Günü Mars Geri Gitmeye Başlıyor (Mars Retrosu) | GÜZEL KADINLARIN SİTESİ

  2. Geri izleme: 21 Aralık 2009 Pazar Günü Mars Geri Gitmeye Başlıyor (Mars Retrosu) | MEVSİMLER GİBİ YAŞARIM HAYATI

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.