2009'un Son Merkür Gerilemesi (Merkür Retrosu) 26 Aralık Cumartesi Günü

Merkür 26 Aralık 2009 Cumartesi günü saat:16:33’te 21.47 derece Oğlak burcunda geri gitmeye başlıyor ve bizi bu yıl 3 kez yaptığı gibi 4.kez her türlü iletişimsel alan, ikili ilişkiler ve önemli anlaşmalar konusunda zora sokuyor.

Merkür’ün durakladığı ve gölgeli günler dediğimiz gerileme döneminin etkisinin artık ciddi ciddi görülebileceği şu günlerinde özellikle değer verdiğimiz kişilerle olan iletişimimize ve e-mail, mektup gibi haberleşme yöntemlerine biraz daha dikkat edip özen göstermemizde yarar var. Zira sevdiğimiz kişilerle aramız bazı iletişimsizlikler ya da yanlış anlaşılmalar yüzünden kolayca bozulabilir ve nasıl ara yapacağımızı bilemeyebiliriz. E-mailler, mektuplar, faxlar vs. gitmeyebilir ya da eksik gidebilir, gönderdiğimiz kişilerden teyit almakta fayda var. Ev, araba gibi büyük boyuttaki alışverişlerimizi eğer önceden planlayıp araştırıp alıyorsak alabiliriz, ancak merkür gerilemesi döneminde beğenilen ürünler-eşyalar vs. arızalı veya daha sonradan hoşumuza gitmeyecek şeyler olabilirler. Özellikle elektronik aletler konusunda, ya da ev-araba gibi büyük anlaşmalarda imza atmadan önce iyi bir araştırma yapmanızda fayda var. Eğer zorunlu değilseniz Merkür’ün ileri gitme tarihini bekleyip alın. Gizli aşklar, hayranlar bu dönemde ortaya çıkabilir, eski tanıdıklarınız-sevgilileriniz sizi arayabilir (ya da siz onları arayabilirsiniz) Gerileyen Merkür; zihninizi daha çok geçmişe dönük bir sistemde çalıştıracaktır, bu nedenle yeni girişimler açısından çokta uygun değildir. Yarım kalan işleri tamamlamak, evinizi düzene koymak (mesela dolapları düzeltmek) ya da kaybolan kitabınızı aramak için uygun bir dönemdir 🙂 Zira kaybettiğinizi sandığınız bir çok şeyi bu dönemde bulabilirsiniz 😉

Merkür gerilerken neler yapılır neler yapılmaz detaylı bir yazı yazmıştım, buradan okuyabilirsiniz 😉

Merkür bu ay Oğlak’ta gerileyecek. Oğlak ve İkizler-Başak (Merkür’ün yönettiği burçlar) başta olmak üzre Koç, Yengeç, Terazi (öncü burçlarda) burcunda Güneş, Ay ve ASC (yükselen burcu) olan kişiler bu retrodan daha çok etkilenecek. Ayrıca doğum haritasında Oğlak burcunda önemli bir noktası olan kişiler (DC, IC ve MC gibi) de nasibini alacak 🙂 Önlemler ve yapılabilecekler listesi için tıklayınız.

Not: Yazılarım kaynak ve yazı linki belirtilerek alıntılanabilir.

Suveay

2009'un Son Merkür Gerilemesi (Merkür Retrosu) 26 Aralık Cumartesi Günü” hakkında 1 yorum

  1. Geri izleme: 2009′un Son Merkür Gerilemesi (Merkür Retrosu) 26 Aralık Cumartesi Günü | GÜZEL KADINLARIN SİTESİ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.