M. ve M. Çifti İçin Yaptığım Sinastri Analizi Yorumu

Sevgili M., siz duygu yoğunluğu, hassas ve duyarlı yapısıyla tanınan Yengeç burcu mensubusunuz. Ay burcunuz Koç. Yükselen burcunuz Aslan. Bu iki ateş grubu burç sizi diğer Yengeç’lerden ayıran önemli bir unsurdur. Zira bir Yengeç burcu ben merkezci, kendini ön plana çıkarmayı göz önünde olmayı ya da kendini başkalarından daha iyi yerlerde görmeyi arzulayan bir burç değildir çok fazla. Ama Koç ve Aslan burcu oldukça despot ve kuralcı, sözünü geçirmek isteyen, herkeslerden saygı bekleyen, göremeyince de şiddetli bir biçimde tepki veren burçlardır. Bu anlamda ay ve yükselen burcunuzun Güneş burcunuzla olan uyumsuz doğası, sizi bir ömür içten içe rahatsız edecek, davranışlarınızda tutarsız dalgalanmalara sebebiyet verebilecektir. Ancak gerçekten sevdiğiniz kişileri aşırı derecede sahiplenir, onları korursunuz. Dıştan sert ve yıkıcı görünseniz de, kalbiniz çok yumuşaktır ve bunu sadece gerçekten sevdiğiniz kişilere gösterirsiniz. Özgürlüğe karşı olan yoğun tutkunuz kardeşlerle (mesela abinizle) aranızda pürüzler yaşamanıza neden olabilir. Kendi fikirlerinizi inanılmaz ateşli savunur ve sözlerinizin arkasında durursunuz. Ancak bazen diğerlerini de dinlemelisiniz belki onların dedikleri de doğrudur. Çok zeki ve çabuk öğrenen biri olmanıza rağmen gelişiminizi önleyecek tek bir neden göstermem gerekirse o da kendi fikirlerinize aşırı derecede (körlük derecesinde) bağlı olmanız derim. Bu size zarar verip, gelişim yolunuzu engellerle doldurabilir. Daha toleranslı ve esnek olmaya, diğer insanların fikirlerine; kendi fikirlerinize duyulmasını istediğiniz saygının aynısını göstermeye önem veriniz. Aksi halde sorunlar kaçınılmaz. Ancak asla olumsuz algılanan biri değilsiniz garip bir şekilde kendinizi sevdirmeyi ve saygı duyulmasını kısa sürede başarıyorsunuz. İnsanları etkileme gücünüz oldukça yüksek, gerek ses tonunuzla gerekse iletişiminizle farklı bir tarzınız olduğunu kolaylıkla gösterebiliyorsunuz. Liderlik becerileriniz de oldukça gelişmiş. Baba, abi, patron ya da daha önce yaşadığınız aşklarda hep bir hayal kırıklığı, kandırılma ya da vaat edileni alamama durumları yaşamış olabilirsiniz. Bu nedenle lütfen önemli kararlar alırken bu dediğimi hatırlayınız ve alacağınız kararları bir değil, bin kez düşünerek veriniz. Oldukça kıskanç ve sahiplenici biri olduğunuzu unutmadan sadakatli kişileri tercih ediniz, ki; ne sizin ne de karşı tarafın başı ağrısın. Çünkü kıskandığınızda gerçekten çok acı çeken ve çektiren birine dönüşebilirsiniz.
M. bey orijinalliği, özgün (bazen de eksantrik) tavırları ve özgürlük bağımlılığı ile tanınan Kova burcu mensubu bir bey. Muhtemelen çevresinde ve iş ortamında son derece fazla sevilen barış yanlısı ve sevgi dolu biri. Anlaşamayacağı insan hemen hemen yok gibidir, çünkü çok uyumlu bir mizacı vardır. Ancak bazen kendisinden hiç beklenmeyen garip davranışları olabilir bu nedenle biraz tutarsızdır diyebilirim. Ayrıca bekar ve yalnız kalmaya (aşksızlığa değil, sadece özgürlük anlamındaki yalnızlığa) düşkündür, özgürlük aşkı yüzünden evliliğe pek yanaşmayabilir. Ama aşık olmaktan ve sevmekten de geri durmaz. Gizli cinsel ya da yasak ilişkileri olmuştur ve bu tür karmaşık ilişkilere meyillidir. Fiziken oldukça dikkat çekici olabilir bu nedenle peşinde dolanan karşı cinste fazla olacaktır. Oyun oynamayı ve flört etmeyi seven biridir. Kesinlikle aşksız ve sevgisiz yapamaz, yalnız kaldığında mutlaka hemen birilerini bulur veya birileri O’nu bulur. Ama bir playboy olduğunu söylemek O’na çok büyük haksızlık olabilir çünkü pek fazla girişimci değildir, karşı taraftan adım atılmasını daha çok bekler. Sağlığına, temizliğe ve düzene hastalık derecesinde düşkün olabilir. Bilimsel ve teknik konularda gelişmiş bir kafası vardır, sayısal zekası iyidir ve muhtemelen bir mühendis, tekniker, doktor ya da iyi bir tasarımcı olabilir. Başkalarını (özellikle muhtaç insanları ve sokak hayvanlarını gibi) inanılmaz düşünür ve iyi bir yüreği vardır hep yardım etmeye koşar, hatta karşılıksız yardım ettiği de çok olmuştur.
İkinizin de sanatsal kültüre karşı bir saygınız, sevginiz vardır ve bu konularda bazı girişimlerde bulunmuş olabilirsiniz. Çünkü bu alanlardan birine veya bir kaçına yeteneğiniz vardır ve bu yetenekler size en azından sanatsal alanda seçkin zevklere sahip olmak olarak yansımıştır.

Sinastri haritanıza baktığımda haritalarınız arasında birçok olumlu açı ve yerleşim görmekteyim. Hatta öyle ki evlenen ve mutlu olan çiftlerin haritalarında bulunan açıların birçoğu sizin sinastri haritanızda mevcut. Üstelik uzun süreli bir ilişki ya da evlilik olma potansiyeli de oldukça yüksek. Ancak birbirinizin bir takım dini ya da felsefi inanışlarına, hayata yaklaşım tarzına karşı aşırı duyarlı olabilir, bu konuda yer yer çok ateşli bir şekilde tartışabilirsiniz. Bu durum ilişkinizin sonunu hazırlar, çünkü ikinizde eleştirmeyi sever, ama eleştirilmeyi sevmezsiniz. Yurt dışı ve işiniz ile ilgili beraber bir takım girişimlerde bulunabilir, yurt dışı yolculuklarına çıkabilirsiniz veya beraber bir yüksek öğrenim yapma şansınız olabilir. Beraber seyahat etmeye, gezmeye bayılırsınız. Ortak sosyal zevkleriniz olduğu çok açık ve ortak zevkler gibi gittiğiniz yerler, konuştuğunuz arkadaşlar da ortaktır. Siz M. beyin hayatının aşkı olabilirsiniz. M. Bey de sizi fazlasıyla etkilemiş olmalı haritaya bakılırsa. Bu nedenle ilginin karşılıklı olduğunu söylemem gerekir. Beraber sosyalleşmek ve ortak değerlere sahip olmak sizi bir arada tutan faktörlerden biridir. M. Bey sizinle görünmekten keyif alır, sizinle gurur duyma, gururlanma durumu söz konusudur. Size iş konusunda yeni fikirler verir, siz de O’na özellikle mesleki ve toplumsal anlamda cesaret verirsiniz. Aranızdaki arkadaşlık gerçekten güzeldir ve tensel çekim de oldukça yoğundur. Uzun ve şiddetli tartışmalardan sonra bile birbirinize kin tutmanız pek mümkün gözükmüyor, bu açıdan sağlıklı bir ilişki olabilir. Ancak başlarda da dediğim gibi bazı farklılıklarınız gerçekten ayrılığa neden olabilecek kadar koyu olabilir, bu nedenle şuan yaşamasanız bile ilerde yaşayacağınız tartışmalarda şiddet dozuna ve üsluba dikkat etmelisiniz. Güzel ve uzun süreli bir ilişki olabilmesi için buna ve özellikle M. beyin verdiği sözlerin arkasında durmasına ihtiyaç var. Tutarsızlık ya da hayata bakış açılarınızdaki farklılıklar bu ilişkinin mezarını hazırlar. Başlarda hayatının merkezinde olup şimdi size karşı soğuk davranması da bir tutarsızlık mı yoksa kırgınlık mı bunu iyi anlamalısınız, çünkü çok çabuk vazgeçebilen ayran gönüllü birisi olabilir kendisi. Sık aşık olmaya meyilli ne yazık ki. O’nu gerçekten seviyorsanız gururunu incitmemeli, O’na gereken sevgiyi ve değeri verdiğinizi göstermelisiniz. Çok kırılgan ve duygusal biridir.

Bu olumsuzluklar engellendiği daha da önemlisi aşılabildiği takdirde; uzun süreli ve dolu dolu yaşanabilecek, hem sosyal, hem duygusal, hem de manevi yönden zengin bir ilişki.

Mutluluklar dilerim. Sevgiler..

M. ve M. Çifti İçin Yaptığım Sinastri Analizi Yorumu” hakkında 2 yorum

  1. Geri izleme: Bedava ilişki (sinastri) analizi | Mevsimler Gibi Blog

  2. Geri izleme: M. ve M. Çifti İçin Yaptığım Sinastri Analizi Yorumu | GÜZEL KADINLARIN SİTESİ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.