Boğa Burcunda Gerçekleşen Merkür Gerilemesinin Burçlara Olan Etkisi 2

Boğa Burcunda Gerçekleşen Merkür Gerilemesinin Burçlara Olan Etkisi 18 Nisan-11 Mayıs 2010 Merkür Boğa Burcunda Retro

Boğa burcunda gerçekleşmeye başlayan Merkür retrosunun (gerilemesinin-rötarının) Yükselen Koç,  yükselen Boğa,  yükselen İkizler,  yükselen Yengeç,  yükselen Aslan ve  yükselen Başak için nasıl etkileşimler yaratabileceğine dair dün bir takım öngörülerde bulunmuştum hatırlarsanız. Bugün kalan diğer 6 burç için de bir takım yorumlar yazmak istedim.

YÜKSELEN BURCU TERAZİ OLANLAR

Yükselen Teraziler bu Merkür retrosunda 8.evlerinden etkileniyor ve eş ya da babadan gelen (veya ikramiye, miras ve emek harcamadan gelen) gelirlerde bir kısıntı olabileceğinin sinyalini veriyor. Aynı zamanda miras, borç ve alacaklar konusunda da bazı pürüzlerin çıkabileceğini söyleyebilirim. Bu dönem kredi borcuna girmek ve fazla borç yapmak için hiç uygun değil, aynı zamanda borç alıp vermek için de güvenli bir süreçte değilsiniz. Önceden verdiğiniz borçları almak için iyi bir zaman ama. Piyasadan tüm alacaklarınızı toplayın 😉 Yükselen burcu terazi olanlar bu Merkür retrosunda içe dönük bir profil sergileyebilir, bunun yanında çok derin düşüncelere dalarak hayatın manasını kavramaya çalışabilir. Başkalarının hayatlarına biraz fazla burnunu sokmak isteyebilirler, bu tartışma yaratabilir. Bu yüzden merakları hakkında insanlara baskıcı bir tutum sergilememelilerdir. Cinsellik ve seks konularında kendilerini durgun hissedenler olabilir, panik yok geçici 😉

YÜKSELEN BURCU AKREP OLANLAR

Yükselen Akrepler Boğa burcunda gerçekleşen Merkür rötarında 7. yani evlilik ve ikili ortaklıklar evlerinden etkilenmekte. Eşle ya da partnerleriyle olan tutumlarında daha toleranslı ve hoşgörülü olmaya çalışmaları, aynı zamanda pireyi deve yapmama tutumlarını korumaları gerekmekte (her zamankinden daha fazla çaba gerekecek). Bu dönem özellikle kendilerinden daha küçük yaştaki kişilerle çatışma halinde olmaları olası. 26 Mayıs’a dek, eş ya da sevgili veya özel bir arkadaşlıklarını ani bir kararla tatsız bir şekilde snlandırmamaları yerinde ve mantıklı bir davranış olur. Çünkü Merkür gerilemesi insanların anlaşmalarını ve uzlaşmalarını güçlendirir ve yükselen Akrep burçları bu retroda direkt ikili ilişkiler evinden etkileniyor. Tartışma ve ayrılılar 26 Mayıs sonrası büyük pişmanlıklar yaratacaktır. Ha unutmadan, yeni bir ilişkiye başlamak, evlilik, nişan söz gibi geleceğe atılacak adımlar için de biraz bekleyin, bu tarih aralığı uygun değil diyorum. Bu dönemde danışmanlık almaktan, avukat tutmaktan da uzak durmalısınız seçimleriniz yanlış olabilir.

YÜKSELEN BURCU YAY OLANLAR

Yükselen Yaylar bu Merkür gerilemesinde 6. yani iş, iş arkadaşları, astlar, evcil hayvanlar, yaşlılar, yardımlaşma, yardımseverlik ve günlük gündelik işler evlerinden etkileniyor. Ev işi yapmak istemeyebilirsiniz, iş yerinizde bir çok karışıklıkta keza sizi beklemektedir. Bu nedenle daha fazla sorumluluk yüklenmeden elinizdeki işleri bitirmeye çalışın ve bir şeyin altına imza atarken onu iyi okuyun. İşlerinizi bir değil iki değil üç kez kontrol ederek teslim edin çünkü bu süreçte iş hayatınızda tamam bitti dediğiniz işlerde bazı aksaklıklar çıkabilir. İşiniz eğer PC ve fax, telefon gibi iletişim ve teknoloji gerektiren bir iş ise, faxlarınızın mutlaka teyitini alın, maillerinizin yerine ulaşıp ulaşmadığını kontrol edin. PC’de işlerinizi bitirdikten sonra yedek alın ve iyi bir antivirüs programı kullandığınıza da emin olun. İş arkadaşlarınızla aranızda uzlaşılması mümkün olmayan sürtüşmeler yaşanabilir, dikkat. Evinizde iş yapmak istemiyorsanız en azından dolaplarını, çekmecelerinizi temizleyin düzenleyin hem belki kaybettiğiniz eşyalarınızı filan bulursunuz 😉 Daha önceden yarım kalan ev işlerinizi, tamiratlarınızı bu dönem halledebilirsiniz. Aynı zamanda söz verip gerçekleştiremediğiniz yardımları (kimsesiz çocuklar, hayvan barınakları ya da yaşlılara hizmet ile ilgili mesela) bu dönem daha büyük bir hevesle yaptığınızı hayretle görebilirsiniz.

YÜKSELEN BURCU OĞLAK OLANLAR

Yükselen burcu Oğlak olanlar bu retroda horoskoplarının 5.evlerinden yani; hayat ve dünya görüşlerini, aşka bakış açılarını ve aşk hayatlarını, yaratıcılık ve sanat eğilimlerini, çocuk sevgisini ve ilgisini anlatan yaşamsal alanlarından etkileniyorlar. Bu dönemde yeni bir aşk karşınıza çıksa da sonrasında pişmanlık getirebilir. Sanatsal alanda ve/veya yaratıcılık gerektiren bir alanda çalışan biri iseniz bir süre dinlenmeye ayrılma vakti çünkü bu alanda biraz durgunlaşacaksınız. Ancak bu durgunluğu verime dönüştürmekte sizin elinizde, içe yönelme ve dinlenme de bilindiği gibi verim için gereklidir bu tür alanlarda. Çocuklarınız varsa onlarla ilgili bir takım zorluklar yaşamanız olası, bu dönemin geçici bir dönem olduğunu aklınızdan çıkarmadan tatsızlıklara dahi hoşgörülü bir biçimde yaklaşmaya çalışın. Daha önce gitmek isteyipte gidemediğiniz filme ya da tiyatro oyununa şimdi gidebilirsiniz. Eski aşklarınız kapınızı çalarsa -ya da telefon ederlerse :)) şaşırmayın 😉 Aaa siz eski aşkınızı arayacaksanız o ayrı 🙂 Bu dönem eskiler yad ediliyor yükselen Oğlaklar’da..

YÜKSELEN BURCU KOVA OLANLAR

Yükselen Kovalar ev, aile ve yuva alanlarından etkileniyor bu retroda. Aile içi şiddet eğilimlerine, tartışmalara dikkat. Bazı ailevi sırların da ortaya çıkması mümkün. Önceden başlatılan ama yarım kalan ev tadilatları, tamiratları bu dönem zevkle bitirilebilir. Konuşulmamış, üstü örtülmüş tüm sorunlar aile hayatınızı bu dönem meşgul edebilir. Ev-Arsa vs. almak ya da satmak için uygun bir dönem değil. Evinizde olmaktan hoşlanacağınız, dışarıya pek çıkmak istemeyeceğiniz bir dönem olursa korkmayın, siz asosyal olamayacak kadar sosyal birisisiniz 😉 Geçici olduğunu unutmayın ve evinizin, ailenizin tadını çıkartın. Ani kararlardan ve fevri davranmaktan uzak durmayı unutmuyoruz sevgilli yükselen Kovalar..

YÜKSELEN BURCU BALIK OLANLAR

Yükselen burcu Balık olanlar bu Merkür gerilemesi döneminde 3. yani iletişim, halkla ilişkiler, eğlence, organizasyon, kısa seyahatler, kardeşler ve öğrenim konularından etkileniyor. Bu alanlarda inatlaşmalar, çekişmeler ve bazı güvensiz yaklaşımlar sizi çileden çıkartabilir. Aynı zamanda iletişimde kısıtlandığınızı hissedebilirsiniz. Yakın çevre ve komşuluk hayatınızda dikkatli olmalısınız çünkü kardeşler, yakın çevre, akrabalar ve komşularla aranızda tatsızlıklar yaşanması muhtemel. Bu yüzden özellikle bu saydığım kişilerle iletişiminize dikkat edin, yanlış anlamalardan ve yanlış anlaşılmalardan korunun. Eski komşularınız ya da okul arkadaşlarınızla rastlaşabilirsiniz.  Kısa seyahatler yapmanız illaki gerekmiyorsa erteleyin, ama ille de gerekiyor ise tüm tedbirlerinizi alarak yola çıkın. Bu dönem yalan söylemeye yatkın olabilirsiniz, aman sakın tutamayacağınız sözler vermeyin başınız ağrıyabilir sonradan.

Not: Yazılarım kaynak ve yazı linki verilerek alıntılanabilir.

Suveay

Boğa Burcunda Gerçekleşen Merkür Gerilemesinin Burçlara Olan Etkisi 2” hakkında 2 yorum

  1. Tık Ötesi

    Burçlara inanmıyorum, ama yinde merak edip okuyorum. Yükselen burcumu takip etmek hoşuma gidiyor nedense! 🙂 Paylaşımınız için teşekkürle iyi günler.

    Cevapla
  2. Geri izleme: Boğa Burcunda Gerçekleşen Merkür Gerilemesinin Burçlara Olan Etkisi 2 | GÜZEL KADINLARIN SİTESİ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.